Süre                : 1 Saat 24 dakika
Çıkış Tarihi     : 04 Şubat 2012 Cumartesi, Yapım Yılı : 2012
Türü                : Komedi,Drama,Romantik
Taglar             : geri dönüşüm Filmler,Haraç
Ülke                : Hungary
Yapımcı          :  HvD Productions , L&G Hungary , Színház- és Filmmüvészeti Egyetem
Yönetmen       : György Palfi (IMDB)(ekşi)
Senarist          : György Palfi (IMDB)(ekşi),Zsofia Ruttkay (IMDB)
Oyuncular      : Isabelle Adjani (IMDB)(ekşi), Woody Allen (IMDB)(ekşi), Agustín Almodóvar (IMDB)(ekşi), Julie Andrews (IMDB)(ekşi), Fanny Ardant (IMDB)(ekşi), Rosanna Arquette (IMDB)(ekşi), Javier Bardem (IMDB), Brigitte Bardot (IMDB)(ekşi), Kim Basinger (IMDB), Marlon Brando (IMDB), Nicolas Cage (IMDB), Àlex Casanovas (IMDB), Jackie Chan (IMDB), Charles Chaplin (IMDB), Cher (IMDB), Julie Christie (IMDB), Glenn Close (IMDB), Sean Connery (IMDB), Daniel Craig (IMDB), Tom Cruise (IMDB), Penélope Cruz (IMDB), Jamie Lee Curtis (IMDB), John Cusack (IMDB), Matt Damon (IMDB), Geena Davis (IMDB), Maria de Medeiros (IMDB), Robert De Niro (IMDB), James Dean (IMDB), Alain Delon (IMDB), Catherine Deneuve (IMDB), Gérard Depardieu (IMDB), Johnny Depp (IMDB), Laura Dern (IMDB), Cameron Diaz (IMDB), Leonardo DiCaprio (IMDB), Michael Douglas (IMDB), Faye Dunaway (IMDB), Shelley Duvall (IMDB), Mia Farrow (IMDB), Carrie Fisher (IMDB) >>devamı>>

Final Cut: Hölgyeim és uraim (~ Final Cut: Ladies and Gentlemen) ' Filminin Konusu :
Erkek ve kadın tanışırlar, buluşurlar, dans ederler, sevişirler, aşık olurlar ama sonra...


 • "yanlış görmediysem yilmaz guney'e de selam çakan filmdir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  1896-2009 yılları arasında görsel sanatlar adına yapılmış işlerin bir kısmını ardı ardına sunan olağanüstü bir iştir. elbette bu fikre kapılmamızda yönetmenin sevdiklerimizi yanında getirerek hile yapmasının payı büyük.

  filmle ilgili canınızı sıkacak tek şey mary poppins görsellerinde sol altta disney damgasının bulunması olabilir. 'özel teşekkürler' kısmında isohunt bile var. buna rağmen daha temiz bir görsel kullanılmaması anlaşılır değildir. evet, obsesifim.

  hamiş: hangi filmlere ait olduğunu merak ettiğim üç görsel var. istiridyeden çıkan 'çıplak inci', çükü tutup sahilde koşuşturma, uzakdoğu şehirlerinden birinde inşaat halindeki bina.


  (akropol mira - 21 Mayıs 2016 06:48)

 • comment image

  harika.
  ne hikayeler, ne hikayeler... pálfi kurguya doyamamış.

  yan etki olarak, gösterdiği bütün o filmleri izleme arzusu uyandırıyor.

  bir tür çıkma teklifi için de kullanılabilir
  benim için tüm o erkekler olmanı...
  benim için tüm o kadınlar olmanı istiyorum.
  "artık seninle ben ilgileneceğim"


  (esther - 6 Aralık 2015 13:55)

 • comment image

  nasıl bir hastalıklı bünye böyle bir şey yapabilir diye insanı hayrette bırakan, o kadar film izlenir mi hacı diyerekten sinefilliğinin önünde ceketimizi iliklediğimiz yüce şahsiyet györgy pálfi'nin şaşılası çalışması... bunu izledikten sonra bu adam kurgu yapıyorsa biz ne yapıyoruz diye de düşündürtmesi cabası... yaklaşık beş yüze yakın filmden parçayı kesip biçerek onların üzerinden bir aşk hikâyesi anlatmakla kalmıyor palfi üstad, üstüne bir de eisenstein tarzı bir kurgu anlayışıyla seçilen görüntülerin seyirciyi farklı duygulara sürüklediği ve parçaların özgün anlamlarının yanında, birleştiklerinde başka bir anlam ifade etmesini de sağlıyor. alkışlanası olmakla birlikte tamamen deli işi bir film.. telif sorunu yüzünden geniş dağıtımının yapılamaması ise üzüntü verici..


  (jeansolpartre - 30 Temmuz 2013 15:11)

 • comment image

  film altyapısı sağlam olan kişileri fazlasıyla doyuracak olan film. neticede yüzlerce filmden sahneler birleşiyor, ne kadarı tanıdık gelirse o kadarı gülümsetiyor insanı.
  bir de film boyunca gelen sahnelerin tanıdık olup olmadığını tespit etmek için insan baya bir çaba harcıyor. bazen sahneler hatırlanıyor hangi filmden olduğu çıkarılamıyor. tabi daha önce izlenmiş olan filmlerde bulunan dikkat edilmemiş nice sahne de arada kaybolup gidebiliyor.
  palfi gerçekten çok farklı bir çalışmaya imza atmış. müziklerle sahneler de örtüşmüş. yaratıcılık güzel şey.
  bir de iyi dj olur kendisinden. palfi sözüm sana; hobi olarak da olsa denesene bi dostum.


  (kartacali makedo - 9 Nisan 2013 18:55)

 • comment image

  ne kadar çok sahne size tanıdık geliyorsa o kadar etkisi artan bir film, zira tanıdık bir sahne denk geldiğinde o sahnenin alıntı yapılan filmde nasıl, ne zaman, neden oluştuğunu hatırladığınızdan gösterilen filmdeki etkisi de artıyor içinizde istemeden.

  bir erkek ve bir kadının ilişkisinin oluşumundan itibaren -ilk görüş-, tanışmalarından kavgalarına, kötü sonlarından mutlu sonlarına kadar olan süreclerinin güzel bir şekilde aktarılışını izliyorsunuz.


  (ozguu - 8 Nisan 2013 13:05)

 • comment image

  film içinde film, kadın içinde erkek, erkek içinde kadın, aşk içinde binbir adam ve binbir kadın... suretleri farklı, yüzleri tanıdık, sahneler bilindik, tepkiler benzer, ama ortaya çıkan sonuç bambaşka ve tarifsiz.

  tamamen göz banyosuna dalmışken, suratımda oluşan gülümsemeye engel olamazken, neden engel olayım yahu derken; “yemin ederim, bu benim aklıma gelmişti” diye düşünürken buldum kendimi. ama sonra, yok böylesini asla hayal edemezdim dedim.

  çünkü; biraz marilyn monroe ve biraz charlie chaplin olduktan sonra bir goran bregoviç şarkısı duymak, biraz rick’in* sigara dumanını soluduktan ve biraz amelie gibi kalbim küt küt çarptıktan sonra yumeji's theme’in mükemmel keman sesine dalmak, ve daha nice farklı kombinasyonla sinema için sinemayı bu kadar iyi kullanmak bir izleyici olarak benim asla aklıma gelmezdi.

  festival sayfasında yer alan kısa özeti ve tanıtımı için de buradan buyurunuz;

  "üstün adam ile üstün kadının üstün aşk hikâyesi nasıl olur... bu üstün adam kim? tatlı hayat'taki marcello mastroianni kadar çekici, dövüş kulübü'ndeki brad pitt kadar etkileyici ya da rocco ve kardeşleri'ndeki alain delon'un ta kendisi. peki ya üstün kadın? audrey hepburn kadar zarif... audrey tautou gibi çocuksu ama greta garbo kadar mesafeli... kurguda üç yıldan fazla süre geçiren györgy pálfi (hukkle ve taxidermia adlı filmlerini hatırlarsınız), hafızalarda yer etmiş 450´den fazla filmden yepyeni bir aşk hikâyesi çıkarmış. daha çekilmeden önce klasikleşen eğlenceli ve son derece özgün bir yapıt."

  http://www.youtube.com/watch?v=g6j5tudl2pi


  (dolls - 1 Nisan 2013 22:29)

 • comment image

  sinemanın 500 klasik filminden alıntılarla arketipsel aşk hikayesi anlatan 2012 yapımı film. kadın ve erkek arasında yaşanan aşka dair her şeyin puzzle gibi birleştiği, geçmişte izleyicilere özel duygular yansıtan filmlerin kareleriyle o duyguları ard arda tekrar yaşatmayı başaran 3 yıllık kült çalışma. charlie chaplin'den jack nicholson'a, pasolini'den robert zemecis'e, rita hayword'den sharon stone'a her aktörü, her aktristi ve her yönetmenin filminden bir kareyi görmek mümkün... daha çok hollywood filmlerinin kullanımıyla ilgili eleştiriler almış olsa da, herkesin bileceği, izlemiş olduğu filmleri seçebilmesinin başka bir yolu olmadığı kanısındayım. müzikler yine hafızalara kazınan film müziklerinin derlenmesiyle oluşturulmuş. tüm sinemaseverler mutlaka izlemeli. filmin ımdb notu 7,7.


  (asosyal tuhaf garip insansi - 1 Nisan 2013 11:36)

 • comment image

  32. istanbul film festivali kapsamında gösterilen 2012 yapımı györgy pálfi filmi. yönetmen bu filmde yüzlerce filmdeki kadın-erkek figürünü kullanarak tek bir aşk hikayesine dönüştürüyor. yedinci sanata övgüsünü yapan film, bir bakıma aşk evrenseldir diyor. sadece yüzlerce filmden tek bir hikaye oluşturmak fikri için bile takdiri fazlasıyla hak eden film, oldukça da eğlenceli geçiyor.


  (3 3 bes yedi - 31 Mart 2013 23:09)

Yorum Kaynak Link : final cut hölgyeim es uraim