Çıkış Tarihi     : 15 Şubat 2011 Salı, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Aksiyon,Fantazi,Bilim Kurgu
Ülke                : Japan,ABD
Yapımcı          :  Capcom Company , Marvel Entertainment
Yönetmen       : Ryota Niitsuma (IMDB)
Senarist          : Frank Tieri (IMDB)(ekşi),Frank Brunner (IMDB),John Buscema (IMDB),Dave Cockrum (IMDB)(ekşi),Steve Ditko (IMDB)(ekşi),Steve Englehart (IMDB),Don Heck (IMDB),Robert E. Howard (IMDB),Jack Kirby (IMDB),Craig Kyle (IMDB),Stan Lee (IMDB),Larry Lieber (IMDB),Rob Liefeld (IMDB),David Michelinie (IMDB),Fabian Nicieza (IMDB),George Pérez (IMDB),John Romita Sr. (IMDB),Joe Simon (IMDB),Roy Thomas (IMDB),Herb Trimpe (IMDB),Len Wein (IMDB),Gary Friedrich (IMDB),Keith Giffen (IMDB),Gil Kane (IMDB),Bill Mantlo (IMDB),Michael G. Ploog (IMDB),Marv Wolfman (IMDB),Noboru Sugimura (IMDB),Hideki Kamiya (IMDB)
Oyuncular      : Hiroki Takahashi (IMDB), Fumiko Orikasa (IMDB)(ekşi), Hiroki Touchi (IMDB), Jôji Nakata (IMDB), Tomokazu Seki (IMDB)(ekşi), Toshiyuki Morikawa (IMDB), Atsuko Tanaka (IMDB)(ekşi), Takaya Kuroda (IMDB), Tetsu Inada (IMDB), Ryôtarô Okiayu (IMDB), Mayumi Iizuka (IMDB), Rie Tanaka (IMDB), Kana Asumi (IMDB), Mie Sonozaki (IMDB), Taketora (IMDB), Kiyoyuki Yanada (IMDB), Saori Hayami (IMDB), Atsuko Yuya (IMDB), Kyle Hebert (IMDB), Laura Bailey (IMDB), Roger Craig Smith (IMDB)

Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds (~ Marvel Vs. Capcom 3) ' Oyununun Konusu :
Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds is a video game starring Hiroki Takahashi, Fumiko Orikasa, and Hiroki Touchi. Doctor Doom has assembled the greatest villains of the Marvel Universe and has joined forces with Albert Wesker in...


 • "uzun süredir beklediğime değmiş müthiş oyun. ama hala sentinel fazla dengesiz, imba ötesi."
 • "bayılarak oynadığım oyun. bu serinin oyunlarını anlamayan kişiler tarafından bok atılan hakkı yenendir."
 • "pc için olanını arayıp da bulamadığımdır."
Facebook Yorumları
 • comment image

  capcom tarafından 2011 baharında geleceği resmen duyurulmuş oyun.

  street fighter'ın yolu daha önce farklı diyarlarla kesişmişti; bunlardan biri de marvel idi. ilk bakışta kel alaka gibi görünse de, gayet eğlenceli bir deneyim sunuyordu bu kesişim. wolverine, ryu, spiderman, ironman, ken, chun-li ve daha nicesiyle çılgın kombolar içeren sağlam dövüşler yapılabiliyordu.

  geçen sene yepyeni bir şekilde, ama eski ruhunu koruyan bir street fighter 4 geldi. capcom, gayet başarılı ve stilize bir şekilde seriyi üçüncü boyuta taşımış ve bunu yaparken de oyunun mekaniklerine zarar vermemişti. haliyle çok beğenildi sf4, zaten bir süre sonra çıkacak olan super street fighter 4 de bunu teyit eder nitelikte.

  şimdi de yine sf4'e benzer bir biçimde marvel vs capcom üçüncü boyuta geçiyor. capcom her şeyin daha çizgiromanvari görünmesi için sf4'teki stilize tekniği biraz daha rötuşlayacak anlatılanlara bakılırsa. oyun mekanikleri ve dengeleri de düzgün bir şekilde kotarırlarsa bu iki diyarın sevenlerinin tadına doyamayacağı güzel bir dövüş oyunu geliyor demektir. oyun içi olmasa da ilk görüntülere şuradan ulaşılabilir:

  http://uk.ps3.ign.com/articles/108/1084617p1.html


  (fragman - 21 Nisan 2010 00:32)

 • comment image

  bizleri kombo manyağı yapacak gibi görünen oyun. e3 gameplay videolarından gördüğüm kadarıyla super kombo+adam değiştirme+değiştirdiğin adamla tekrar süper kombo yapmak gibi hadiseler var. şuncacık gamepadlerle nasıl olur o iş bilinmez tabii ama grafikler filan sf4'ü geride bırakacak gibi.

  http://www.youtube.com/watch?v=b-vmvbkvyys

  alttaki yorumlara da dikkat.


  (deady - 24 Haziran 2010 19:56)

 • comment image

  kesinlikle önceki oyunlarından daha güzel olan oyun. zaten capcom'dan artık kötü bir dövüş oyunu beklenemez. street fighter vs tekken de tırt çıkmazsa bu sene çok sağlam kâr yapacaktır. karakterler nefis, combo'lar vesaire derken haliyle gözünüzde bir acı başlıyor fakat buna değer mi? hem de fazlasıyla.


  (wanpaku - 20 Şubat 2011 14:49)

 • comment image

  uzun süredir beklediğime değmiş müthiş oyun. ama hala sentinel fazla dengesiz, imba ötesi.


  (holywars - 2 Mart 2011 01:49)

 • comment image

  playstation kafelerde ses ayarları pes*'e göre ayarlanmış televizyonlarda pes oynayanları rahatsız ede ede oynadığımız oyun. ee napayım, shoryuken bu, adam bağarıcak tabi pes'e benzemez*.

  benim serinin eski oyunlarından pek haberim yoktu bu oyuna başladığımda. o nedenle onlarda da durum böyle mi bilmiyorum. ilk oynamaya başladığınızda bir kaos ortamı hissediyor insan doğrusu. sanırım bunun bir nedeni bazı karakterlerin en basit hareketlerinin bile çok görkemli olması. iki tuşa basıp neydim ne oldum hissine kapılmak olası. bir de arka planı ekleyince işler iyice karışıyor.

  ama oyuna biraz alışınca, hangi hareket nedir ne işe yarar ne kadar vurur dash nedir ne zaman yapılır öğrenince o kadar karmaşık gelmiyor artık. hangi hareket nedir derken tüm karakterlerin tüm hareketlerini ezberleyin demiyorum ama dormammu yerden göğe uzanan güç alanları yaratır, ortalığa ateş atarsa gözünüzde büyümesin hemen büyük büyük hareketlere kalkıştı diye.

  demek istediğim şudur ki, benim bazı arkaşlarım gibi "çok karışık abi ne olduğu belli değil" deyip çabuk vazgeçmeyin. çok güzel be, valla çok güzel.


  (motrax - 30 Nisan 2013 02:20)