• "yapılacağı kesinleşen devam filmimsi oyun."
 • "geliyor.beş bölümlük oyunun ilk bölümü 27 eylül 2018'de çıkacak.release date reveal trailerbari bu sefer mutlu edin lan. içim parçalanmıştı ilk oyunun sonunda..."
 • "fiyatı makul tutsunlar lütfen. çıkış fiyatı ara oyunun suanki hali gibi 40 tl falan olsun da rahatça alalım"
 • "ps4 için 119 tl'den ön siparişe çıkmış oyun.* oyun piyasaya çıktıktan sonra* fiyat artışı olma ihtimalini de düşünürsek... bilemiyorum altan, before the storm 74 liraydı."
Facebook Yorumları
 • comment image

  öncelikle bu oyunun ilkini beğenen net geri zekalıdır gibi geri zekalıca ithamlarda bulunmak gerçekten çok geri zekalıca oluyor. onu belirtelim. hala renkler ve zevklerin tartışılmayacağını idrak edemeyenlerce, "beğenmek" gibi göreceli bir kavramın 21.yüzyılda geri zekalılık sebebi olduğunu öğrenmek o kişinin iq'sunun 80 altı olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

  macera türünün şu sıralar bitmiş olup okeye döndüğü su götürmez bir gerçek. kaliteli yapımlar çok az çıkıyor, türü ayakta tutan yegane firma (bkz: telltale studios) ise kendi çapında bir şeyler yapıyor ve başarılı olduğu söylenebilir. küçük ekiple başlayıp şu anda aynı anda 3-4 projede birden çalışabilen bir firma konumunda kendileri.

  (bkz: life is strange) ise bu yüzden çok sevilmişti. senaryosu kim ne derse desin üzerinde uğraşılmıştı. ben oyunun hemen hemen her şeyini çok severek oynadım. oyunun müzikleri harikaydı, grafikleri harikaydı, karakterler arası diyaloglar harikaydı. ama tabii bunlar benim görüşlerim ve 21. yüzyılda yaşadığımızdan dolayı, beğenmeyen arkadaşlara da saygı duyarım, kendi görüşleridir.

  ilk oyun bir tarafa, ikinci oyun hakkında çok bilgi yok, sadece üzerinde çalışıldığını resmi olarak öğrendik. yapımcılara güvenim tam. senaryo konusunu farklı bir şekilde ele alacaklarını düşünüyorum, ya da olayların sonrasını da anlatabilirler. buraya ne yazsak boş. çıksa da oynasak.


  (head of the horse - 18 Mayıs 2017 22:33)

 • comment image

  ağlatması banko olan, mutlaka öncesinde captain spirit* oynanması gereken oyun.

  gerçekten ama yapımcılar lis2 evrenine ve olaylarını daha iyi anlayabilmemiz adına oynanmasını öneriyorlar. eğer lis serisini oynadı iseniz zaten bunların önemli olduğunu bilirsiniz.

  türkiye'de son kur ile before the storm'u 80'e pre-order'lamıştım* vakti zamanında. o zamandan bu yana steam kur güncellemesi yapmadığından* ötürü aynı fiyat olacağını tahmin ediyorum. rahat olun square enix, ubisoft ya da electronic arts aksine göz bebekleri yuvarlak olan arkadaşlardan. bu yüzden severim kendilerini.


  (taka78 - 23 Haziran 2018 01:28)

 • comment image

  ps4 için 119 tl'den ön siparişe çıkmış oyun.* oyun piyasaya çıktıktan sonra* fiyat artışı olma ihtimalini de düşünürsek...

  bilemiyorum altan, before the storm 74 liraydı.


  (balici koala - 25 Haziran 2018 21:37)

 • comment image

  çok keyif alarak oynadığım nadir hikaye tabanlı oyunlardan.grafikler, müzikler ve karakterlerin odağı çok iyi.1.'si zaten çok güzeldi sonra before the storm çıktı oda chloe'yi tanımak için güzel bir fırsattı bence.ama
  yeni karakterler görmek istiyorum açıkçası max,warren,kate vs. dışında.eğer gizemli bir şekilde chloe ortaya çıkarsa ya da onun gibi bir şey olursa oyunun içine sıçıp,bide sıvamış olurlar.bazı kişiler max'le chloe'yi falan shipliyodu'da bence sonuna kadar max -warren olmalı.bu benim tercihim en azından,açıkçası oyuna 117 tl vermek saçma bence.o yüzden yaz indirimini bekleyip 60,70 tl'ye düşünce alacağım.oyun oynandıkça ve yüksek kitlelere ulaşınca tabi pahalılandı.yazacaklarım bu kadardı.

  not:bu girdi kızım tarafından girilmiştir. benimle bir alakası yoktur.


  (devrimhaktan - 27 Temmuz 2018 00:17)

 • comment image

  birkaç saat önce fragmanı yayınlanan oyun. ilk oyundan 4-5 yıl kadar sonra gerçekleşen bir olayı konu alacak. fragmandan anladığım kadarıyla sean ve daniel diaz adlı iki kardeş, biri 17 diğeri 9 yaşında olmak üzere, silahlı bir olaydan bir şekilde sağ çıkarak kaçıyorlar. aynı olayda babaları hayatını kaybediyor. yani fragmandaki o silahlı sahne muhtemelen babalarının öldürülmesiyle ilgili. neyse, yine life is strange bünyesinde piyasaya sürülen bir diğer oyun olan captain spirit'in sonunda bu iki kardeşi görmüştük. ana karakteri ağaç evden düşerken kurtarmışlardı. yanılmıyorsam -yine captain spirit'in sonuna göre- büyük kardeşin nesneleri zihin gücüyle oynatma gibi bir yeteneği olacak. konuya bakılırsa içimizin kıyılacağı ve duygularımızın sömürüleceği daha fragmandan belli. ölen aile üyesi, kimsesiz ve ortada kalmış çocuklar... tam life is strange dramı.

  bu ilgi çekici içeriğe rağmen ilk bakışta fragman bence bir hayal kırıklığı. gerçi ilk oyunun fragmanı da aynı şekilde muğlaktı ve içeriği hiç yansıtmıyordu ama üstünden 3 yıl geçti, oyunu pazarlama işinde daha iyi olmaları lazım. üstelik bilgileri fragmanı analiz eden bir youtube sayfasından almam gerekti çünkü tüm sahneler havada bırakılmıştı. fragman boyu ormanda dolandılar. karakterler az olursa ve hikaye çoğunlukla ormanda geçerse oyun bir yerden sonra sıkabilir. kısacası beklentiler yüksek değil ama yine yok satacağından da eminim. franchise çok büyüdü çünkü. yani 27 eylül'ü bekliyoruz, hep beraber görelim neymiş ne değilmiş. ready for the mosh pit, shaka brah!


  (swinging tardis - 21 Ağustos 2018 02:34)

Yorum Kaynak Link : life is strange 2