Çıkış Tarihi     : 23 Ocak 2018 Salı, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Macera,Korku,Gizemli,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Charlie Cleveland (IMDB)
Senarist          : Tom Jubert (IMDB)
Oyuncular      : James Backway (IMDB), Simon Chylinski (IMDB), Jon Etheridge (IMDB), Christopher Godwin (IMDB)(ekşi), Lorelei King (IMDB)(ekşi), Lani Minella (IMDB), Tony Porter (IMDB), Ramon Tikaram (IMDB)(ekşi), Brent Triplett (IMDB)

Subnautica ' Oyununun Konusu :
Subnautica is a video game starring James Backway, Simon Chylinski, and Jon Etheridge. Descend into the depths of an alien underwater world filled with wonder and peril. Craft equipment, pilot submarines and out-smart wildlife to...


 • "son zamanlarda gördüğüm en güzel ve pastel renklere sahip, futuristik surival oyun. tüm pc master race'rlara tavsiye ederim."
 • "dünyanın en iyi survival oyunlarından birisi olabilir."
 • "keşke hafızamı kaybetsem de tekrar aynı heyecanı yaşayarak oynayabilsem dediğim oyun."
 • "an itibariyle epic games store'da bedava dağıtılan kaliteli hayatta kalma oyunu."
Facebook Yorumları
 • comment image

  son zamanlarda gördüğüm en güzel ve pastel renklere sahip, futuristik surival oyun. tüm pc master race'rlara tavsiye ederim.


  (jutfory - 19 Temmuz 2016 17:24)

 • comment image

  oynadiğim en iyi survival oyunlardan biri. co-op seçeneğinin olmaması olumsuz fakat olmayışının güzel yanı tek başına olduğunuz hissinini kemiklerinize kadar hissediyorsunuz. bunun yanında rengarenk, son derece canlı bir deniz/okyanus ekolojisi ile beraber olmak ruhunuzu dinlendiriyor. survival severlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir oyun.

  ufak bir hikaye özeti yaparsak; uzay gemimiz bilinmeyen bir gezegene, bir okyanusa düşüyor. kaçış kapsüllerinden birini kullanarak hayatta kalıyorsunuz.

  ırkınız teknolojide oldukça ileride. zengin okyanus cevherlerini ve inanilmaz güzellikteki organik yapıyı kullanarak kendinize evim diyebileceğiniz bir yer yaratabilirsiniz. deniz bitkilerinin tohumlarını kullanarak ekebilir, uranyum reaktöru veya sonar enerjiyi kullanarak enerji elde edebilir, akvaryum yapıp balık çiftliği kurabilirsiniz. yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı değil fakat daha çok örneklendirerek spoiler vermek istemem. cünkü yapabileceğiniz şeyleri başta bilemiyorsunuz.

  beta,alfa kıvamında erken erişimli oyunlarda aranması gereken en önemli özellik, gelen yamaların yeterliliği ve sıklığıdır ki bu konuda da gözünüz kapalı oyunu alabilirsiniz.

  açıkçası ben korsanını indirdim ve sonradan steamden edindim çünkü harcanan emeği görebiliyorsunuz.

  steam'de de zaten bu memnuniyet görülüyor %95 oranında olumlu oya maddi kaynak problemi olmayan büyük oyun şirketleri bile ulaşamayabiliyor.

  oyunu yapan şirketi bilmiyorum ama ben olsam steamden gelen bu gelirin önemli bir kismini 2. bir oyun için kullanırım. bu adamlar survival oyun yapmayı biliyorlar orası kesin. olasi bir 2. oyunu da gözüm kapalı alırım.

  güncelleme: 40-50 saat oynanıştan sonra, oynanamayacak derecede kasmalar ve oyundan atmalar meydana geliyor. steam'den gelen negatif yorumların çok büyük bir oranını bu problemleri yaşayan insanlardan almış. oyunu sd hdd'ye yuklememe ve grafik ayarlarını minimuma getirmeme rağmen önüne geçemedim. sistemim de oldukça yeterli. sanırım almadan önce bu optimizasyon sorunun çözülmesi beklenebilir. refound yapmayacağım çünkü adamların gerçekten bu paraya ihtiyacı var. kaynak sağlayalım ve düzelmesini umalım. oyun gerçekten çok iyi.

  çok sonra gelen ekleme: dosyalar kısmında cache dosyası var tümden silince kasılmalar geçiyor.


  (sana bir sey sorabilir miyim - 13 Kasım 2016 16:45)

 • comment image

  takip ettiğim youtube yayıncısı mightyjingles'ın kanalında izledikten sonra direkt üzerine atladığım oyun.

  jingles'ın da dediği gibi, ileride oyun dünyasının çıkardığı şaheserler arasında sayılabilecek kalitede bir oyun kesinlikle.


  (khuzdul of krsanthi - 7 Şubat 2018 11:01)

 • comment image

  i7- 3770k cpu ve gtx 660ti ekran kartımla grafikleri sonuna dayadım ve sudan çıkarken nadiren olan hiccuplar dışında yağ gibi.

  henüz ortalarındayım sanırım fakat oyun müthüş keyifli bir survival. bana bioshock'un ilk oyunundaki giriş sahnesini hatırlattı görseller. kesinlikle oynarken internetten guide felan okumayın, kendiniz keşfetmeye çalışın. ufak tefek texture hataları da olmasa şaheser sayılabilecek bir oyun kanımca. bitirince editleyeceğim.

  edit: overdose oldum sanırım. birkaç gün aralıksız oynadıktan sonra bir daha açmadım. sanırım nedeni biraz daha içerik istiyor oluşu ve oyunun tam polished olmaması. blueprintlerin lokasyonuna bir yerden sonra mecbur netten bakıyorsunuz çünkü çok abuk yerlerden çıkıyorlar. hani biraz şurada burada gösterse veya kaynak toplayıp ordan açsak daha oynanabilir olurmuş sanki. güzel oyun, velhasıl uzun soluklu değil.


  (taktakatak - 16 Şubat 2018 16:50)

 • comment image

  bitirmeme az kalmış oyun fakat bitirmek istemiyorum. sualtını çok seven ve 3*cmas broveli bir dalgıç olarak kış aylarında ilaç gibi geldi bu oyun. ki ben 3 senedir oyun satın alan yada yeni bir oyuna başlayan birisi değildim .

  almayı düşünenler için
  + lar
  atmosfer harika birbirinden bağımsız şekil ve canlılık olarak çok farklı biomlar ve canlılar. gezegende herşey sizi öldürmeye çalışmıyor mesela bu güzel.

  etrafı keşfetme hissi.

  iyi dengelenmiş hayatta kalma mekanikleri,

  bolca yapılabilecek eşya ,makine , toplanacak kaynak ve yetiştirmeye uygun canlılar.

  birkaç güzel easteregg,

  -ler

  sanki hikaye çabuk bitiyor,damakta kalıyor,

  oyunda harita yok etrafı keşfetmek zor

  az sayıda ve ciddi olmasada buglar.

  co-op yada multiplayer desteği olamaması

  +/- bilemedim ama

  npc karakter yok

  senaryoya müdahale şansınız pek yok bu biraz üzücü ama çok değil.

  yukardekiler 35 saatlik bir oynanıştan sonra edindiğim izlenimlerdir. kişiden kişiye farklılık gösterebilir.


  (redfoxrommy - 21 Şubat 2018 13:39)

 • comment image

  suyun altında oynanan bir hayatta kalma oyunu. hayatta kalma bu oyun için en doğru sıfat değil şüphesiz. keşfetmeyi seviyorsanız, az çok hikayesi de olsun diyorsanız kesinlikle denemelisiniz. tek eksiği çoklu oyuncu desteği yok. ayrıca oyunun yapımcıları eksiksiz bir şekilde türkçe desteği de eklemişler. atmosferi, müzikleri, çeşitliliği, craft sistemi harika bir oyun.

  rekabetçi oyunların piyasayı domine ettiği şu dönemde, siz de kafa dinlemek istiyorsanız sakın kaçırmayın. steam yaz indirimleri de yakınken, hiç korsana filan bulaşmayın alın. oyuna güncellemelerle bir şeyler ekliyorlar hala.


  (memeliyenyumurta - 19 Haziran 2018 23:38)

 • comment image

  oynadığım en eğlenceli oyunlar listesinde üst sıralarda yer alan gelmiş geçmiş en iyi hayatta kalma oyunu.

  bir kere oyunun en sağlam tarafı başından sonuna kadar gelişme ve keşfetme hissini diri tutması. bu ikisini sürekli olarak oyuncuya verebilen başka bir oyun hatırlamıyorum.

  artıları;

  + her ne kadar yapılarınız arttıkça fps kaybı yaşasanız da genel olarak iyi bir optimizasyona sahip olması.

  + başından sonuna kadar keşfetme hissi.

  + keşfetme konusunda tamamen özgür bırakılmanız. görev bölgelerine gitmeden sonsuza kadar evinizin içinden manzarayı izleyebiliyorsunuz.

  + başından sonuna kadar gelişme hissi. her zaman üretmek, geliştirmek istediğiniz bir şeyler oluyor. ve bu ürünlere kavuştuğunuzda gerçekten oyuncuyu tatmin edecek değişimler yaşatıyor( örneğin seamoth üretmek).

  + belki biraz daha kullanıcı dostu olabilirmiş ancak bazı görev yerlerini size göstermemesi ve bazı ipuçlarından yola çıkarak sizin bulmak zorunda olmanız.

  + çok başarılı şekilde dizayn edilmiş haritası ve canlı çeşitliliği.

  + cuddlefish

  + uygun fiyatı.

  + yaklaşık 40 saat süren, tatmin eden bir senaryoya sahip olması.

  eksileri;

  - cyclops geldikten ve yaşam alanı arttıktan sonra kasmalar yaşanması.

  - co-op olmaması da bir eksi olarak sayılabilir. örneğin cyclops tek kişi için fazla büyük ve komplike. iki kişilik bir deneyim oyunu bambaşka yerlere götürebilir.

  - cuddlefish' i yanımızda götüremiyor olmamız.

  --- spoiler ---

  gelecek kuşaklara hediye olarak bıraktığım eşyalar.

  bizim ufaklığa veda ederken.

  ---
  spoiler ---

  hayatta kalma oyunları konusunda tecrübesi olsun ya da olmasın herkese tavsiye edebileceğim, harika vakit geçirme garantisi vadeden ıslak oyun.


  (tylor - 29 Haziran 2018 21:00)

Yorum Kaynak Link : subnautica