Süre                : 1 Saat 38 dakika
Çıkış Tarihi     : 20 Haziran 2013 Perşembe, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Animasyon,Macera,Komedi,Aile,Fantazi,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Universal Pictures , Illumination Entertainment
Yönetmen       : Pierre Coffin (IMDB)(ekşi), Chris Renaud (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Cinco Paul (IMDB)(ekşi),Ken Daurio (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Steve Carell (IMDB)(ekşi), Kristen Wiig (IMDB)(ekşi), Benjamin Bratt (IMDB)(ekşi), Miranda Cosgrove (IMDB)(ekşi), Russell Brand (IMDB)(ekşi), Ken Jeong (IMDB)(ekşi), Steve Coogan (IMDB)(ekşi), Elsie Fisher (IMDB)(ekşi), Dana Gaier (IMDB), Moises Arias (IMDB), Nasim Pedrad (IMDB), Kristen Schaal (IMDB), Pierre Coffin (IMDB), Chris Renaud (IMDB), Nickolai Stoilov (IMDB), Vanessa Bayer (IMDB), Ava Acres (IMDB), Lori Alan (IMDB), Eva Bella (IMDB), Georgia Cook (IMDB), John Cygan (IMDB), Debi Derryberry (IMDB), Jess Harnell (IMDB), Mason McNulty (IMDB), Alec Medlock (IMDB), Laraine Newman (IMDB), Andre Robinson (IMDB), Katie Silverman (IMDB), Jim Ward (IMDB), April Winchell (IMDB), Bailey Gambertoglio (IMDB)

Despicable Me 2 (~ Çilgin Hirsiz 2) ' Filminin Konusu :
Çılgın Hırsız serisinin devam filmi bol kahkahalarla birlikte geri dönüyor. Yönetmen koltuğunda Pierre Coffin ve Chris Renaud yer alırken, seslendirme kadrosunda Al Pacino Jason Segel ve Steve Carell gibi isimler yer alıyor.


 • ""ben en yakın sinema salonuna 78 km uzaklıktayken niye gösterime sokuyorsunuz kardeşim?!" dediğim animasyon. ayıp ve de pes!.. dvd ilen halledeceğiz artık!not: ama ayıp gerçekten!"
 • "bize tavuktan çok iyi bekçi olacağını göstermiş film. ayrıca bu nedir allasen?!?! ahahahahah süper lan."
 • "en az ilk filmi kadar eğlenceli film. özellikle minionlar bu filmde zirve yapmışlar. bu şekilde devam edecekse en az beş filmlik bir seri haline dönüşebilir. *"
 • "çok çok beğendiğim animasyon. ilkinden daha güzel. hafta sonundan beri alışkanlık oldu, uyumadan önce kısacık izleyip öyle uykuya dalıyorum."
 • "istanbul'da hala beyinsizce tüm sinemaların dublajlı oynattığı film.dün 21:30 seansına gittik içeride 30 yaşından küçük insan yoktu..."
 • "çocuklar izlesin bahanesiyle gidip, içeride yihahahahahah diyerek böğürdüğüm, sonra da çocuklara "sessiz olun bakim" diyerek çıkıştığım animasyon filmi."
 • "tavuk var bu filmde. tavuk. birinci filmdeki tüm komik yaratıklar yetmezmiş gibi, bir de tavuk var. daha da bir şey demem. birincisinden daha güzel olan ender devam filmlerinden."
 • "içinde agnes, bolca minion ve efsane bir tavuk barındıran komik film i really hate that chicken"
 • "türkiye vizyon tarihi ekimdeymiş. (bkz: ama haksızlık bu öyle değil mi)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  ---spoiler---

  tamamdır minionlar gerçekten harika, haklarını teslim edelim. fakat bence kaçırmamalıyız ki bu filmin ana karakteri gru. peki herkes niye gru'yu değil de minionları konuşuyor? çünkü süper senaristler gru'yu bir karaktere oturtmayı başaramadılar. bence çok iyi bir noktadan başlamışlardı. animasyonda bir "iyi"nin değil "kötü"nün hikayesini anlatarak başladılar. düşünün ki adam uluslararası hırsız ve en sonunda ay'ı çalıyor. adam hırsızlıkta, kötülükte bir dünya markası oluyor ilk filmde. kaldı ki ilk filmde ay'ı yerine koymasının asıl nedeni ay'ın kontrol dışında büyümesiydi. ama ikinci filmin başından beri gru'yu iyilerin iyisi yaptılar. yahu yılların kötüsü, kahve alırken bile sıra beklememek için insanlar donduran bir adam niye sadece çocukları var diye dark side'ı terk etsin. oysa ki hem bir aile sahibi, hem mizah duygusuna sahip -ki herkes kabul eder ki kötü karakterler zaten daha eğlencelidir- hem de kötü olabilen efsanevi bir karakter yaratma şansını teptiler. minionlara sözüm yok, onlar sahipleri ne derse onu yapıyorlar. dünyayı da ele geçirebilirler, marmelat de yapabilirler, nasıl isterseniz. ama yılların kötüsü doktor mesela bu tavrından vazgeçmedi ve filmin sonunda da lafını dedi, dünyayı ele geçirebilecek şeyler yapsam da kimse aileme zarar veremez, şeklindeydi. yani the godfather'ın mizahi yönünü yapabilirlerdi ama saçma bi' aşk hikayesine bağlayıp totale oynamayı tercih ettiler. neyse 3.sü yerine the minion movie'yi izleriz umarım.

  ---spoiler---


  (birinci nesil okur - 16 Temmuz 2014 00:11)

 • comment image

  ilk filmini daha çok sevmiştim. ikinci filmde biraz daha özel hayata girmişler ve belkide animasyon filminde özele girip başarabilmiş tek animasyon filmidir. 1 saat boyunca çok hareket yok ama yaşadıkları o dating sohbetleri, alışveriş merkezinde geçenler, minionların hal ve tavırları falan inanılmazdı. 9999 tane çekseler bu animasyondan gene gider izlerim. despicable me, çok içten bir animasyon. bizim dünyamızın animasyon hali. ya bir animasyon filminde pittbul ve pharell çalar mı? çalıyor. aşırı sevimliler ve bizden biri gibiler.

  özellikle 2. filmi ilk filmden ayıran unsur, inanılmaz göndermeler ve taklitler var. hayır öyle böyle değil, belli sadece benim gözüme çarpmamış ki böyle şeyler hemen youtube'da paylaşmışlar.bir de birçok filme gönderme var, çoğunun adını bile hatırlayamadım. beni kahkahalar gark edenlerden bazıları; world war z, beyazlar içinde pop şarkısı ki burada koltuktan düşüyordum, matrix, bir de videosunu bulamadığım el macho'nun kuleden ordusuna baktığı, bana isengard'dan ordusuna bakan saruman'ı hatırlatan sahne. cinco paul ve ken daurio'ya saygılarımı sunuyorum. müthiş bir senaryo yazmışlar.

  inanılmaz ötesi güzel daha açıklaması olamaz. son olarak da el macho'nun şu sahnesi koymadan edemeyeceğim. yardınız beni be oğlum.


  (kopuksenaryoo - 23 Aralık 2013 20:49)

 • comment image

  ilk filmi ikiye katlayan leziz animasyon.

  bu hollywood ibneleri film öncesi saha araştırması yapıp miletteki minion sevdasını gördüklerinden olsa gerek sarı bıcırlar filmde aşırı derecede rol çalmışlar.

  her çocuk ve her büyük mutlaka izlemeli.


  (seyuranto - 21 Kasım 2013 22:44)

 • comment image

  ilki kadar başarılı ve eğlenceli olan animasyon.
  76 milyon dolar bütçeye sahip olup, amerika genelinde 364,833,035 $, dünya genelinde ise 547,000,000 $ olmak suretiyle toplamda 911,833,035 $ hasılat yapmıştır.


  (xaxxbczczaaxax - 7 Kasım 2013 15:30)

 • comment image

  "ben en yakın sinema salonuna 78 km uzaklıktayken niye gösterime sokuyorsunuz kardeşim?!" dediğim animasyon. ayıp ve de pes!.. dvd ilen halledeceğiz artık!

  not: ama ayıp gerçekten!


  (piglet - 5 Kasım 2013 16:44)

 • comment image

  ilk kez, izlediğim bir şey hayal ürünü diye -minyonlar- bu kadar üzülüyorum. gerçek olmalıydı o mahluklar ya! bu kadar mı tatlı, bu kadar mı aptal, fırlama, komik, beceriksiz, şekilden şekile giren, bu kadar mı yerine göre her boktan birazcık olunur ya! çok değil 3 tane minyonum olsa ne olurdu yahu! ne dert ne keder bırakmazdı bunlar insanda.

  "kevin nerde" sorusuna verilen cevap bile bitiriyor insanı. sırf bunların oyuncaklarına sahip olmak için geçen akşam mc. donald's-dan iki adet happy meal menü söyledim. gele gele mor olan mutasyonlu minyon geldi. diğeri de boyama kalemli gudik bir oyuncak...

  ilk filmi izleyeli birkaç gün olmuştu. ben ikincisine daha çok güldüm, çünkü ilki tanışma evresiydi, ikincisinde tepkiler biraz daha tanıdık ve insanın izledikçe izleyesi geliyor.

  belli ki devamı gelecek... her şey iyi güzel de dublajlı izlemek istemiyorum janım!

  ayrıca "cuma'ya daha var" muhabbetini de yazmadan geçemeyeceğim... ilkinde de "yok yok maaş artışı yok, para yok" ile kopartmıştı. minyonlarımı kapitalizmin kölesi yaptın pis guru!


  (oztrink - 28 Ekim 2013 20:21)

 • comment image

  istanbul'da hala beyinsizce tüm sinemaların dublajlı oynattığı film.
  dün 21:30 seansına gittik içeride 30 yaşından küçük insan yoktu...


  (misiu - 9 Ekim 2013 14:45)

 • comment image

  orijinal / altyazılı hali türkiye'de sadece kırıkkale'de bulunan film*. lan kafayı yiycem, orijinal izlemek için illa korsana mı gidelim, torrent mı emikleyelim? mal mısınız evladım, en son seansları falan orijinal yapsaydınız bari.


  (anomaly - 9 Ekim 2013 14:41)

 • comment image

  çocuklar izlesin bahanesiyle gidip, içeride yihahahahahah diyerek böğürdüğüm, sonra da çocuklara "sessiz olun bakim" diyerek çıkıştığım animasyon filmi.


  (wiseguy - 8 Ekim 2013 17:28)

 • comment image

  1 senedir beklediğim ve amerikada 2 ay önce vizyona girmesine rağmen, indirip 15 dk.'sini izleyip, geri kalanını sinemaya sakladığım şahaser idi.
  az önce sinemacı olmadının verdiği avantaj sayesinde izledim. minion'lar herzamanki gibi pek minions.
  çok şekerler, sempatikler ve tatlılar. ve denildiği gibi o tavukda ayrı bi efsane olmuş.

  kısacası her şeyi ile beğendiğim, minion olsunda taştan olsun dediğim güzel bir devam filmiydi.

  ekleme: ayrıca 3d olarak fena değildi.


  (stargate solucani - 3 Ekim 2013 02:50)

 • comment image

  tavuk var bu filmde. tavuk. birinci filmdeki tüm komik yaratıklar yetmezmiş gibi, bir de tavuk var. daha da bir şey demem.

  birincisinden daha güzel olan ender devam filmlerinden.


  (biyiksiz kedi mahmut - 22 Eylül 2013 12:25)

 • comment image

  çok eğlenceli. animasyon severlerin kaçırmaması gereken bir film. mimikleri çok başarılı yapmışlar. minionlar, kızlar, yeni ajan hepsi çok başarılı.

  o değil de küçük kız agnes ne kadar tatlı öyle ya insanın yiyesi geliyor.

  banana language


  (princess sparkle - 30 Temmuz 2013 15:26)

 • comment image

  türkçe dublajında ilk filmdeki gibi ata demirer'in olmayışı kötü olmuş zira ata demirer'in sesi "cuk" diye oturmuştu guru karakterine. ben tekrar onun seslendirmesini beklerken olmamış ne yazık ki. sanırım vizyona girince orjinal/altyazılı versiyonuna gitmek daha mantıklı.

  onun dışında filmden ufak bir kesit hatta spoiler olabilecek uzunluka ve keyifte "home makeover" videosu da var. bizim minikler her zamanki gibi bomba..

  --- spoiler ---

  https://www.youtube.com/watch?v=70o8wfoopgw
  ---
  spoiler ---


  (darbelux - 21 Mayıs 2013 15:28)

 • comment image

  3 fragmaninda "bottom" sahnesiyle yardiran.

  ebay'den alacagim bu ibis minionlarin oyuncagini. cocuguma, sonra da torunuma miras birakacagim ki minion sevdasi buyusun iklimleri caglari assin.

  (bkz: anne ben manyak oldum)


  (duwalya - 22 Mart 2013 00:42)

 • comment image

  ilkiyle rüyalarıma giren minionların ikincisiyle artık hayatıma girmelerini umduğum süper devam filmi. kim çıkardıysa bir buçuk yıl önceden teaser yapmayı eşekkeler tepsin. olur mu, minionlar o kadar beklenir mi? yazık değil mi minion sever bünyelere.


  (duwalya - 5 Mart 2012 13:05)

Yorum Kaynak Link : despicable me 2