Süre                : 18 dakika
Çıkış Tarihi     : 11 Ağustos 2012 Cumartesi, Yapım Yılı : 2012
Türü                : Kısa Film,Aksiyon,Bilim Kurgu
Taglar             : yüksek teknoloji silah,kavga,cinayet,B filmi,şiddet
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Coverage, Ink
Yönetmen       : Aaron Pope (IMDB)
Senarist          : Jim Cirile (IMDB),Aaron Pope (IMDB)
Oyuncular      : Lou Ferrigno (IMDB)(ekşi), Peta Wilson (IMDB)(ekşi), Jessica Andres (IMDB)(ekşi), Darwin Harris (IMDB), Don 'The Dragon' Wilson (IMDB), Tara Cardinal (IMDB), Edward Asner (IMDB), I. Elijah Baughman (IMDB), Melissa Beck (IMDB), Jim Cirile (IMDB), Tom Demar (IMDB), Michael Dorn (IMDB), Ed Flahrquar (IMDB), Maxx Gomez Ferretti (IMDB), Frederic Journoud (IMDB), Brendan Parry Kaufmann (IMDB), Jack Ketchmark (IMDB), Tanya C. Klein (IMDB), Michael Kunselman (IMDB), Michael Lent (IMDB), Carl Lindner (IMDB), Rosemarie Lindner (IMDB), Andrew Oye (IMDB), Aaron Pope (IMDB), Amy Pope (IMDB), Casey Pope (IMDB), Robert Rexx (IMDB), Josh Rubinstein (IMDB), Ray Siegle (IMDB), John Carl Washington (IMDB)

Liberator ' Filminin Konusu :
Güney Amerika bölgesinde İspanya İmparatorluğuna karşı 100’e yakın çarpışmada yer almış bir kahraman olan Simon Bolivar, sadece at üzerinde binlerce kilometre kat etmiş biridir. Emri altındaki askerlerinin sayısı İskender’in ordusunun iki katı büyüklüğündedir ve savaşa girdiği toprakları hiç bir zaman istila etmemiştir. Aksine kazandığı topraklarda yaşayan halkı özgürlüklerine kavuşturmuştur…


 • "(bkz: b24)"
 • "(bkz: liberator pozisyon destek ünitesi)"
 • "1942 üretimli olanının kullanım amacı bir işgalciyi etkisiz hale getirip silahına el koymaktır. içerisinde tek bir mermi tutabilir ve tabanca sapında ekstra mermi depolanabilir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  3d yazıcılar kullanarak kendi kendinize "bastırabileceğiniz" ilk silah. pek hayılara vesile olacağını sanmıyorum.

  http://www.pclabs.com.tr/…-yazicidan-atis-talimine/

  kullan-at şeklinde, cinayet silahı olarak çokca kulanılabilir. insanları ellerindeki silahları kullanarak suç işlemekten biraz da olsun alıkoyan noktalardan birisi de modern kriminolojinin balistik yöntemlerle silahları kolayca teşhis edebilmesi. bu alet sanmıyorum ki teşhis edilebilsin. nitekim edilse de, zararı yok. yazdır bir tane, kullan, işin bitince at gitsin. hatta erit ki nolur nolmaz, hiç kimse bulamasın. yarın birgün bir tane daha lazım olursa, hopp yazdır bir tane daha.


  (arnatuile - 7 Mayıs 2013 18:42)

 • comment image

  test atislari yaklasik 4 ay once yapildi. 3 boyutlu yaziciyi tek basina gelecegin silahi olarak gormemiz icin yeterli sebep bence bu alet. silahi yapan defense distributed adli grup silahin taslagini internet'te paylasmak istemisti. cunku bu onlara gore bir cesit ozgurluk: herkesin - siyasi aktorlere bagli olmaksizin - silah edinebilme ozgurlugu.

  teknolojinin ortadan kaldirdigi aracilar ve sliah gibi bir aletle sozu edilen ici bosaltilmis "ozgurluk". bin yilin, kavramlarla kafa karistirici sekilde oynayacak teknolojiyle tanismasi ilk uc boyutlu silah ile gundemimize girebilir artik.

  silah v&a'da sergilenmeye baslandi. sanatcisi olarak sozu edilen ancak aslinda tasarimcisi olarak anmanin bile bana zor geldigi cody wilson, kendisini kripto anarsist olarak tanimliyor. her seyin ilki sanat eseriymis de bizim mi haberimiz yok bilemedim.

  (bkz: 3d printer/@elxa)


  (elxa - 16 Eylül 2013 23:11)

 • comment image

  hiçbir devletin ve otoritenin dağıtımını engelleyemediği, onlarca üst versiyonu yapılmış ve bir torrent araması kadar uzakta olan silahtır. bir torrent araması kadar uzakta olmanın ötesinde, herhangi bir şehrin herhangi bir sanayi bölgesinde çok düşük bir ücret karşılığı bastırılıp kullanılabilir.

  (bkz: silahlanın)


  (rygard - 26 Şubat 2014 10:48)

 • comment image

  1942 üretimli olanının kullanım amacı bir işgalciyi etkisiz hale getirip silahına el koymaktır. içerisinde tek bir mermi tutabilir ve tabanca sapında ekstra mermi depolanabilir.


  (imdirbey - 19 Haziran 2018 22:13)

Yorum Kaynak Link : liberator