Çıkış Tarihi     : 08 Mart 2018 Perşembe, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon
Taglar             : Bağımsız video oyunu
Ülke                : İsveç
Yapımcı          :  Fatshark
Yönetmen       : Anders De Geer (IMDB)
Oyuncular      : Bethan Dixon Bate (IMDB), Tim Bentinck (IMDB), Rich Keeble (IMDB), Dan Mersh (IMDB), David Rintoul (IMDB)(ekşi), Alix Wilton Regan (IMDB)

Warhammer: Vermintide 2 (~ Warhammer: Vermintide 2 - Shadows Over Bögenhafen) ' Oyununun Konusu :
Warhammer: Vermintide 2 is a video game starring Bethan Dixon Bate, Tim Bentinck, and Rich Keeble. You and your allies are the only force standing against the onslaught of the mighty warriors of Chaos and the hordes of Skaven. If...


 • "neden playstation icin cikarmadiklarini sorguladigim oyundur."
Facebook Yorumları
 • comment image

  haftaya cikis yapacak coop tabanli yaratik kesmece oyunu.
  betasi acik suan, saatlerdir kalkamadim basindan leziz olmus.
  left4dead gibi 4 kisi ya da botlarla giriyorsunuz. episode seklinde yine ancak bunda level atlama var, item var loot var.
  left4dead diablo karisimi gibi diyebiliriz.
  fiyati da oldukca uygun.


  (bahtsiz kral on yedinci louis - 1 Mart 2018 23:13)

 • comment image

  acayip keyifli olmuş tanıdık biriyle omuz omuza savaşmak ayrıca zevkli.ilk oyunun üzerine yeni itemler talent ve skiller ekleyerek bir adım daha ileri taşımışlar.oynanış akıyor betada gözle görülür bir buga rastlamadım bugün gelen patch sonrasında.yalnız oyun ilkine göre zorlaşmış gibi geldi bende de kazmalık olabilir.menzilli silahınızı mutlaka boss ve zırhlı piyadelere kullanın diplerine girmek sıkıntı.mühimmatı üflesen yarısı boşa gidecek tiplere harcamayın.takım oyunu oynamayıp gruptan koparsanız da fena öttürüyorlar.oyunda bazı itemlerin verdiği bonuslar yüzdeler neye göre ve kime karşı pek açıklayıcı değil.benim gibi fazla kasmadan bam bam oynayana pek dokunmaz ama en zorda item odaklı oynayanlar için sıkıntı olur.haritada yer yön bulmak bazen zor oluyor.bir de huntsmanlar şu an için op diyebilirim.koskoca trollü 3 mermide indirdi adam öeh ulan.

  açması uzun sürse de mızrak ve ok ile oynadığım handmaiden'ı sevdim.en son shade için seri crossbow ve çift elli kılıç düştü kullanmadım daha kapalı olduğundan.küçük enişte dwarf abimiz de zevkli diyebilirim grudge-raker açılınca.empire insanlarını pek sevmediğimden diğer üçlüye alışamadım.ilerde umarım vampir ve orklar da eklenip seçilebilir olurlar sonuçta end times konumuz.

  oyun güzel olmuş 45 tl fiyatı var ve l4d2 zevkini yaşattı diyebilirim.alın oynayın stres atmalık çerez gibi oyun olmuş.ayrıca bunu seven bunu da sevdi (bkz: total war warhammer ii)


  (eupator - 4 Mart 2018 00:26)

 • comment image

  inanılmaz keyifli, co-op tabanlı yaratık kesme oyunu. fiyatı da oldukça uygun. özellikle arkadaşlarınızla oynadığınızda müthiş keyif alabilirsiniz. bir yazar arkadaşın söylediği gibi hiçbir özelliği olmayan sea of thieves'i alacağınıza bunu alın.


  (critical silence - 5 Mart 2018 23:19)

 • comment image

  ha bire türklerle eşleştirildiğim oyundur. fiyat yüzünden diye tahmin ediyorum. 4 gün oldu oyunu alalı ve gözlemlerim şu şekilde:

  - her bir karakterin içinde ayrı 3 tane sınıfı var. şimdilik ana karakterim pyromancer. pyromancer'ın diğer karakterlerden farklı yanı cephaneye ihtiyacı yok ama asasıyla yaptığı saldırıların bir limiti var. overcharge deniliyor buna ve o barın sonuna kadar aralıksız yaparsanız patlayıp ölüyorsunuz. (l4d2 gibi ölme modu gibi bi şeye geçiyorsunuz aslında milletin sizi yerden kaldırması lazım)

  - anladığım kadarıyla her karakterin bir yakın menzil silahı ve bir de uzak menzil silahı var. (bu konuda yanılıyor olabilirim)

  - 2 tür düşman ırkı var. chaos ve skaven. chaosların bazıları zırhlı (chaos knight gibi) bazıları da left 4 dead'in zombileri gibi. skaven da fare türü. (warhammer lore'unu bilenler bu konuda daha tecrübelidir tabi)

  - oyun bu arada left 4 dead 2'nin "dark fantasy" versiyonu. bu sınıf sistemi olmasa hepsi aynı olacak.

  - l4d2'den bir farkı da bazı act'lerde bölüm sonu canavarı çıkıyor. dikkatli olmayanın anası belleniyor.

  - ben bu oyuna "arkada kalanın canı çıksın" diyorum. çünkü gerçekten öyle. özel sınıflı düşmanlar bir anda spawn olabiliyor özellikle oyun öyle programlanmış eğer gruptan ayrılan biri olursa (yani mesafe genişlerse gruptan) hemen spawn oluveriyor.

  - oyun aşırı grup odaklı, bunu oynadıkça anlıyorsunuz.

  - her oyunun sonunda kutular çıkıyor. bu kutuları size belli şartlar sağlandığında güncellenerek geliyor. örneğin quick play olarak oyun arattıysanız bu güncellemede bonus olarak çıkıyor.

  - her senaryo/act de 3 tome 2 grimoire var. bunlar gizlenmiştir ve her oyunda aynı yerdedir. bunları bulursanız oyunun sonunda kutu bonusuna ekleniyor. yalnız dikkat grimoire'u herhangi biri alırsa bütün takımın maksimum canının çeyreği gidiyor.

  - 5 tür eşya var. yeşil, mavi, turuncu ve kırmızı. kırmızı en zorda en üst seviye kutudan çıkıyor.

  diğer karakterleri denemedim ama pyromancer güzel. mage sevenlerin hoşuna gideceğini düşünüyorum. ha bi de her eşya her karakterde farklı farklı çıkabiliyor. pyromancer'ın anladığım kadarıyla 5 tane farklı asası var ve hepsinin sol ve sağ fare tuşuyla yaptığı saldırılar farklı. zaten ona göre de üstünde yazıyor.


  (sinebiryan - 15 Mart 2018 18:40)

 • comment image

  bence world of warcraft'ın gideceği yer olan oyun. bir gün world of warcraft 2 çıkarsa tam olarak raidler, dungeonlar görevler falan bence fps tarzında warhammer vermintide mekaniklerine sahip olarak çıkacak. çok da güzel olur.


  (nomisma - 16 Mart 2018 11:18)

 • comment image

  loot ve craft sistemi ile harmanlanmış olması ayrı bir güzel olmuş oyundur. öyle hardcore oynamasanız bile ara ara girip 1-2 el atmak için bile alınır(özellikle indirimde iken 20 lira vs oluyor ki değer).
  her karakter ayrı bir keyifli, illa ki tarzınıza uygun bir tane bulursunuz. bir de oyun ekibiniz varsa pug gruplarla uğraşmadan keyifle oynarsınız.


  (dotakafa - 1 Şubat 2019 18:40)

 • comment image

  uzun zamandır oynamamakla birlikte oynadığım zamanlarda beni kendinden uzaklaştıran bir özelliğe sahip oyun. aksiyonun bu kadar doruklarda yaşatan oyunun sonlarında alacağımız loota direk etkisi olan kitap toplama mekaniği beni hiç çekmemişti. evet youtubedan yerlerine bakabiliyordum, evet birkaç kere aldığımda yerlerini daha kolay hatırlıyordum ancak bu yine de oyunu yavaşlatmaya değmeyecek bir mekanikti. ama bana oyunu bıraktıran düşük fps değerim olmuştu.


  (sweethomealabama - 25 Mart 2019 17:24)

Yorum Kaynak Link : warhammer vermintide 2