Süre                : 1 Saat 39 dakika
Çıkış Tarihi     : 07 Eylül 2011 Çarşamba, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Macera,Cinayet,Heyecanlı
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  Carnaby International , Eigerwand Pictures , Molinare Studio
Yönetmen       : Julian Gilbey (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Julian Gilbey (IMDB)(ekşi),Will Gilbey (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Alec Newman (IMDB), Ed Speleers (IMDB)(ekşi), Melissa George (IMDB)(ekşi), Kate Magowan (IMDB)(ekşi), Garry Sweeney (IMDB)(ekşi), Holly Boyd (IMDB), Douglas Russell (IMDB)(ekşi), Alan Steele (IMDB), Sean Harris (IMDB), Stephen McCole (IMDB), Karel Roden (IMDB), Eamonn Walker (IMDB), Paul Anderson (IMDB), Eric Barlow (IMDB), Jamie Edgell (IMDB), Mathew Zajac (IMDB), Gillian MacGregor (IMDB), Dave Robertson (IMDB), Tania Chant (IMDB), Robert J. Goodwin (IMDB), Alan Wyn Hughes (IMDB)

A Lonely Place to Die (~ A Lonely Place to Die - Todesfalle Highlands) ' Filminin Konusu :
A Lonely Place to Die is a movie starring Alec Newman, Ed Speleers, and Melissa George. A group of mountaineers in the Scottish Highlands discover a kidnapped girl and are pursued by her captors.


 • "izlemeyi düşünen ve bakalım ekşisözlükte neler yazılmış diyenler için tek tavsiyem zaman kaybı olduğuna dair bahse girebileceğim film."
 • "iyi bir fragmana karşı berbat bir film yapma başarısını gösteren ekibin alkışlanması gerekir. oldukça sıradan, kopuk, dağınık bir film olmuş."
 • "kısaca lanet olsun içimizdeki insan sevgisine filmi."
 • "çok güzel bir macera, gerilim filmi, tempo hiç düşmüyor, görüntüler harika, elinizin altında bulunuyorsa açın, sıkılmadan izleyin. gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ucundan bucağından dağcılık geçen ne kadar film izleyebilirsiniz ki? bu bunlardan en soluk soluğası. bir vertical limit bir fair play bir -gücü yetmese de tepeye- the bucket list gibi dağın tepesine doğru bir film. amma bir bir yani. bir için bir bir bir fedakârlıklar.

  arayan değişik konuyu da, konunun içine nefes nefese macerayı da bulabiliyormuş...

  --- spoiler ---
  başındaki kartal, filmde kara bir şeyler cereyan edeceğinin belirteci.
  ---
  spoiler ---


  (daphne - 24 Aralık 2011 22:22)

 • comment image

  --- spoiler ---

  çocuk kaçırmalı fidyeli filmler arasında orijinalliğe sahip. giriş kısmındaki manzara çok etkileyiciydi sonra öyle güzel görüntüler yoktu ama fena olmayan bir aksiyon vardı. kötü adamların elinde tüfekler geyik avlar gibi bizim ana karakterleri öldürdüler. biraz daha yakın temas olsaydı, mücadele şansı verilseydi mesela o ilk ölen diğerlerine göre biraz daha iş bilen bir tipti, o hemen öldürülmeyip ileride atraksiyonlara sokulabilirdi. yine de güzel film bence.

  ---
  spoiler ---


  (john mcclane - 1 Ocak 2012 00:31)

 • comment image

  vasatın altında bir aksiyon/gerilim filmi.

  filmi izlemeden önce film hakkındaki kısa bilgileri, türünü vesaire okumazsanız, başlangıçta böyle bir psikopat katilli, yamyamlı, kesmeli biçmeli film izlenimi uyandırabilir. ama kesinlikle öyle değil.

  iyi başlıyor aslında film, iyi derken yine klişe bir şeyler olduğunu seziyorsunuz da işte haydi iyi diyelim yani, o anlamda iyi... birkaç tırmanma sahnesi ve birkaç dakikalık hoplamalı zıplamalı kaçış sahnesi haricinde kayda değer bir aksiyon da yok gerilim de.

  yalnız hakikaten özellikle dağ manzarası ve dağ evinin görüntüsü süperdi. keşke komple o evin çevresinde gelişseymiş olaylar.

  velhasılıkelam, yüksek beklentilerle izlenmemesi gereken bir film. oturup bir buçuk saat kendi çapınızda vakit öldürmek istiyorsanız izleyin. yoksa "bana sağlam bir film" lazım diyorsanız, hiç bulaşmayın.

  5/10


  (citosumdan taso cikmadi - 2 Ocak 2012 04:04)

 • comment image

  iyi bir fragmana karşı berbat bir film yapma başarısını gösteren ekibin alkışlanması gerekir.

  oldukça sıradan, kopuk, dağınık bir film olmuş.


  (yuzbinbaloncuklu - 2 Ocak 2012 21:50)

 • comment image

  --- spoiler ---

  bir çocuğun hayatını kurtarmak için yamulmuyorsam 12-13 masum insanın hayatına mal olan bir kurtarma öyküsünü konu edinen film.

  kurtarma olayının etikliği ve başarısı tartışmaya açıktır.

  ha film fena değildi, o ayrı.

  ---
  spoiler ---


  (iki ara bi dere - 6 Ocak 2012 10:42)

 • comment image

  imdb'den aldigi puan fazlasiyla abarti. bu filmle ilgili soyleyebilecegim en olumlu sey kimi sahnelerinin adeta tablo gibi olmasidir. buradan da goruntu yonetmeni mi kendine pay cikarir yoksa iskoc yaylalari mi bilemiyorum artik.


  (dharamsala - 25 Şubat 2012 12:23)

 • comment image

  çok güzel bir macera, gerilim filmi, tempo hiç düşmüyor, görüntüler harika, elinizin altında bulunuyorsa açın, sıkılmadan izleyin. gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.


  (aegeus - 21 Aralık 2013 21:29)

Yorum Kaynak Link : a lonely place to die