OyuncularFacebook Yorumları
 • comment image

  evet beyler daha önce #72466514 entry'de bahsetmiştim. hepinizi elite yapacağım. kusura bakmayın özel işlerim dolayısıyla biraz geç yazıyorum.

  öncelikle bu oyun tam bir psikolojik harp. rakibi ne kadar sıkar, ne kadar bezdirirseniz o kadar iyisiniz. onun için sakin kalmak çok önemli. 3-0 geriye bile düşseniz sakinliğinizden asla ödün vermeyin. sonuçta bu gerçek bir futbol değil o yüzden 2 dk'da bile herşey değişebilir.

  custom tactics ayarları gerçekten çok önemli bu oyunda. özellikle bahsettiğim sakinlik için pas ayarları mümkün oldukça garanti şekilde olmalı. rakamsal olarak 30-35 arası ideal.

  seçeceğiniz oyuncunun staminası yani dayanıklılığı 85 üzeri olursa daha iyi ki rakibi iyice bunalttıktan sonra ikinci devre psikolojik üstünlüğü ele geçirmeliyiz.

  sahayı 3 bölgeye ayıralım. 1. bölge rakibin tehlikeli olabileceği sizin ceza sahası ve yay çevresi. 2. bölge orta saha ve 3. bölge sizin tehlikeli olduğunuz rakip yay çevresi.

  1. bölgede asla stoperlerinizle top ayağında olan adama baskıya çıkmayın. cdm ve cm oyuncularınızla rakibi kapatmaya çalışın. bekleriniz rakibi ceza sahanızda beklesin. bırakın rakip boşluk bulmak için çabalasın dursun. o boşluğu asla vermeyin. birazdan bahsedeceğim l1+x diye bir taktik var. rakip bunu yapabilir. zamanla anlayacaksınız. l1'e seçili oyuncuyu gördüğünüz an onunla beraber içeriye doğru koşun.

  2. bölgede mümkün oldukça kısa ve garanti paslar yapın. baktınızrakip size bakı uyguluyor gerekirse geriye dönün. asla önü kapalı adama riskli pas denemeyin. o bölgede topu kaptırmanız demek -rakipte özellikle hızlı oyuncular varsa- size pahalıya mal olabilir. 2. bölgede rakibi uyutana kadar kısa ve seri paslar yapın. bu sene oyun tamamen pas ve hız üzerine kurgulanmış durumda çünkü.

  3. bölgede asla acele etmeyin. hücum oyuncularınızı iyi tanıyın. hangi ayağını kullanıyor, çevikliği, reaksiyonları nedir iyice kafanıza yerleştirin. uygun pozisyonu bulana kadar bekleyin. sol ve sağ beklerinize dengeli hücum talimatı verirseniz bu çok faydalı olacaktır. tabi beklerinizin staminası ve hızı yüksek olmalı. yay çevresinde topu oyalarken rakip o bölgeye yığılacaktır. içerdeki santroforlarınızı tutmak için uğraşacaktır. bu durumda hemen beklerinizi kaçırıp rakibin tüm dengesini bozabilirsiniz. bunu aklınızda bulundurun. bakın kadromda üst düzey cam ve cm'ler var. ikon oyuncular var ama benim en çok asist yapan oyuncularım sağ bek valencia ve sol bek alex sandro.

  şimdi gelelim rakibin canına okuyacağımız l1+x taktiğine. bu konu ile alakalı krasi isimli youtuber'ın çok güzel anlatımı olan bir videosu var. onu mutlaka izleyin. kısaca bahsedeyim. l1'e basarak verdiğiniz x pası sonrası pası veren adamınız rakibin arkasına koşu yapıyor. özellikle 3. bölgede bu şekilde bir adamla yanınızdaki oyuncuya pas verirseniz bir süre bekleyiip l1 üçgen yada sadece üçgenle o adamı topla buluşturabilirsiniz. çok etkili olacaksınız. tabi rakip bir süre sonra bu taktiği öğrenecek. o zaman da dediğim gibi beklerle sürpriz yapın.

  şimdi gelelim neden elit olamıyoruz. çünkü defansı bir türlü beceremiyoruz. bir şekilde gol atıyoruz ama defansı yapamıyoruz o yüzden gol yiyoruz. evet illaki gol yiyeceğiz ama asla moralinizi bozmayın. psikolojik üstünlüğü rakibe kaptırmayın. sabırlı oynayın. rakibin dengesini, sabrını zorlayın.

  2. ve 3. bölgede cm ve cdm oyuncularınızla rakibi kapatmaya çalışın. asla stoper ve beklerinizle pres yapmayın. bırakın onlar geride beklesin. cm ve cdm ile pres yaparken l2'ye basılı tutabilirsiniz. bu sayede pres yapan adamınız vücudunu kullanacaktır. ayrıca kafa toplarına çıkarken de mutlaka l2 tuşuna basılı tutarak çıkın. rakibe vücut baskısı uygulayıp dengesini bozar ve topa kafa vurabilirsiniz.

  custom tactics ayarlarınızda pres asla 45 üzerine çıkmasın. ben 35 olarak kullanıyorum. ne kadar az olursa bu rakamsal değer defans oyuncularınız o kadar geride kalacaktır. saçma sapan ileriye çıkmayacak ve rakibin arkaya sarkmasını engellemiş olacaksınız. en sonda kendi diziliş ve custom tactics ayarlarımı vereceğim.

  bir diğer önemli hususta duran top kullanırken asla acele etmeyin. bekleyin. rakip nereleri kapatıyor görün ondan sonra kullanın. özellikle 1. bölgede asla yakınınızdaki adama riskli top kullanmayın. gerekirse taca atın, ileri abanın ama rakip yakınlardaysa asla yakındaki adama top vermeye çalışmayın. autlarda da yine aynı şekilde gerekirse ileriye veya taca abanın. özellikle öndeyseniz son dakikalarda momentum devreye girecek ve o bölgede kaptıracaksınız. o yüzden mümkün oldukça 1. bölgeden uzak tutmaya çalışın topu.

  en son husus momentum. evet oyunda momentum var. buna bir çözüm yok ama kendimce uyguladığım çözümlerim var. bilmiyorum işe yarıyor mu yaramıyor mu ama ben memnunum. baktınız momentum devreye girdi. bunu hissettiniz. oyuncularınız saçmalamaya, her zaman yaptıklarınız yapamamaya başladı. o zaman ya pause basıp oyunu bir süre durdurun. yada mümkün oldukça 2. bölgede kısa kısa pas yapın. ne geriye ne ileriye dönmeyin. yaklaşık 8-10 pas yapın yatay şekilde. ama uzun değil kısa pas. ve mümkün oldukça boş adama. bir süre sonra o momentum hissiyatı kaybolacaktır. ben genelde topu dışarı atıp oyunu durdurmayı tercih ediyorum. geri sayım sonuna kadar derin derin nefes alıp rahatlıyorum hem bu sürede. hem de rakip stres oluyor aceleci davranıyor bu süre sonunda.

  şimdi gelelim kullandığım dizilişe. bu benim kendi diziliş ve taktik ayarlarım size uygun olmayabilir. bunu zamanla deneyerek bulacaksınız.

  4-1-2-1-2 (2) dizilişini kullanıyorum. stoperlerim haricinde bütün oyuncularımın staminası 85 üzeri. kanat beklerimin hızı ve top tekniği iyi. cdm için uygun 2 adam var. birisi bakayoko diğeri matuidi. bakayoko boyuyla bir adım önde. 2 cm oyuncum fizikli, hızlı, kuvvetli oyuncular. kante ve if fernandinho. cam hızlı ve top tekniği yüksek. uzaktan şutları iyi. santroforlarım hızlı.

  gelelim custom tactics ayarlarına:
  65
  50
  organize
  30
  30
  60
  organize
  35
  65
  45
  alan savunması

  edit: oyuncu talimatlarım şu şekilde.
  sağ ve sol beke dengeli talimatı veriyorum. cdm'ye adam markajı ve geride kal talimatı veriyorum. cam'a ileride kal diyorum. st'lerearkaya koşu yap ve rakip savunmaya pres uygula diyorum. cm ve stoperlere hiç bir şey demiyorum onlar kendi ayarlarında kalıyor.

  2 farklı öne geçtikten sonra ultra defansif ve kontra atak seçiyorum.

  edit2: yakın zamanda pc kullanıcıları için mini bir turnuva tertiplemeyi düşünüyorum. katılmayı düşünenler mesajla ulaşabilir. ayrıca proclubs modunda tvfa türkiye liginde avrupa kupalarına katılma yolunda emin adımlarla ilerleyen ekşi fc isminde bir takımımız var. proclubs modu ile ilgilenen ve deneyimi olan pc kullanıcıları da benimle iletişime geçerek takımızda yedek kalmayı sorun etmeyecek rotasyon oyuncusu olabilir. ileriki dönemde hem tr ligi hem avrupa kupaları için çok işimize yarayabilir. tabi bazı kriterlerimiz var. saygı ve sevgi çerçevesinde yıllardır süregelen bir grubuz ve bu grupta maalesef aktrollerden pek hazzetmiyoruz :)


  (naletcix - 5 Aralık 2017 10:50)

 • comment image

  çok değil yaklaşık 4 saat sonra ea sports benim açımdan kendi kaderini kendisi çizecek. ya bu oyunu ve sonrasındaki serileri tamamen oynamayı bırakıp ilk göz ağrım, ne kadar kötü olursa olsun, pes'e döneceğim yada oyunu oynamaya devam edeceğim. bir süredir içerisinde bulunduğum bozuk psikolojinin de etkisiyle kendime adeta eziyet ederek, delirerek inatla fifa 18'i oynamaya devam ediyorum can sıkıntısından. oynama süremi azaltsam da oyunla neredeyse her gün ilgileniyorum. millet oyuna başladığı andan itibaren açtığı paketlerden board yanına jesus falan çıkarttığı zamanlarda bile sessiz kaldım, en iyi adamım diye çıkarttığım mkhitaryan'ın onun yarı fiyatına satıldığını görünce daha da yıkıldım. 83+ adam yüzü göremezken yayıncıların habire çıkarttığı walkout oyuncular ile daha da delirdim. keriz gibi varımı yoğumu paketlere yatırmaya devam edip, kısa sürede dersimi aldım.

  şimdi; gün benim günüm, 2 - 2.5 aydır biriktirdiğim 500'e yakın paket ya beni ihya edecek, yada oyunu kökten bırakıp ben de rahatlayacağım. önceden buraya yazmışım, 40 paket ile başladığım yolculuk sözlükten uzak kaldığım dönemde 500 pakete kadar dayandı. bu süreçte peygamber sabrı gösterdim, trade işinin kitabını yazdım neredeyse. al sat yaptım, para biriktirdim; ne üst düzey bir oyuncu aldım ne de 1 tane paket açtım bu süre içerisinde. trade sayesinde bana çok komik rakamlara mal olan totw paketlerinden tepeleme yaptım, kimya açısından bana yaramayacak 2-3 futmas oyuncusunu sırf ucuza mal oluyor diye kadroya ekledim gereksiz şekilde.

  bailly haricinde (ona da 30 küsür k iken 20k'dan snipe attım, adam şuan o fiyata indi zaten) 650 coin'e alanabilecek kadromla weekend league'de lag eşliğinde onurlu şekilde mücadelemi sürdürdüm. güçsüz takım ben olmama rağmen karşımda 3 tane icon olan takımları bazen aciz durumlara düşürdüm ama script'e karşı koyamadım, yeri geldi hayatımda yemediğim kadar golü tek maçta yedim. senin oynayacağın oyuna sokayım, bi öğrenemedin şu oyunu diye kendi kendime küfrettim. yan yana oturup oynasak içinden geçeceğim adamlara rezil oldum ve şimdi bu noktadayım. 1-2 haftadır sinirlendiğim için bıraktığım weekend league'e tekrar girebilmek için qualifier oynayıp daha da sinir hastası oluyorum bugünlerde. oyun çıkalı artık uzun süre olduğu için gelen rakiplerin tek oyuncusunun değeri benim takım değerinin 3 katı haliyle. ben ise buna en fazla 1k veririm diye inat ettiğim yattara kafalı bakayoko'yu takıma dahil ettim bir süre önce. bu saçma sapan heriflerin niye bu kadar op olduğunu daha iyi anladım.

  arada draft girip kimya kartlarının ne kadar traş olduğunu, bireysel yetenek kadar kadro kalitesinin ne kadar önemli olduğunu, hatta bazen tek başına maç kazandırmaya yettiğini, ronaldo - henry gibi adamların casper gibi defans oyuncularının içinden geçtiğini ve zaten bildiğim p2w olan durumu kendime bir kez daha kanıtladım. şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere işte, 500 paketten ıvır zıvır silver vs. paketlerini çıkartırsak elimde en az 300, belki daha fazla gold paket olacak. paketler arasında oyun içerisinde düşürebileceğiniz her türlü paket var; ödüller, görevler vs. ile gelen paketler. twitch'te yayın açmayı düşündüm ama sadece bunun için yayın açmak pek mantıklı bir iş gibi değil, zaten yayın yapabilecek bir setup da mevcut değil bende. olmadı paketleri açarken devamlı video çekip youtube'a upload ederim, bir şey çıkmazsa bu oyunu ne kadar çok kişiye bıraktırabilirsek o kadar kar diye görüyorum olayı. yeter ki aç köpek ea para kazanmasın. paket biriktirmeden önce ea points değil de normal coin ile sayısız paket açtım, dediğim gibi en iyi adam mkhitaryan daha üstü yok. artık bu tots olayından da bana yine adam çıkmazsa fazla konuşmaya gerek yok zaten. bak o paketlerden normal messi, ronaldo falan bile kabul etmiyorum. bana doğru düzgün bir şey vermek zorundalar, yoksa burası galiz küfürlerle dolacak.


  (elishafanz - 15 Ocak 2018 17:23)

 • comment image

  paket biriktirenlerin umudunu kirmis gibi olmak istemem ve hatta ben de 100’e yakin paket biriktirdim ve hafta sonu acmayi planliyorum ama az once izledigim bir vlogger eleman 40000 fifa pointsi 100k packlerle ezdi. tam 40 paketten bir tane david silva bir tane de ter stegen mi ne cikardi. bu kadar sikik pack agirliklariyla biz ancak opucuk aliriz diye dusunuyorum.

  point falan diyoruz bilen biliyor tabi de bilmeyenler icin 40000 fifa point yaklasik 400 dolar para yapar. bu parayla da burada* ps4 pro alinabiliyor. ancak oyun ici icerige oyundan, hatta konsolun kendisinden fazla para yatirsak bile karsiliginda bir bok alamamamiz yuksek ihtimal.

  ozetle defalarca soylenmistir ama tekrarlamakta fayda var. para verip pack acmayin. ea denen yavsak sirketi zengin etmeyin.


  (tai - 17 Ocak 2018 07:06)

 • comment image

  ciddi ciddi para harcayıp paket açan enayi oyunculara sahip oyun.

  yalnızca bronz paketler açarak ve sbc görevlerini yapıp gelen paketleri açarak oynuyorum ve şu ana kadar yaklaşık 4-5 bin lira gerçek para harcamış bir arkadaşımla hemen hemen aynı güçte kadrolara sahibiz. uzun vadeli bir oyun olsa yine anlayacağım ama 6 ay sonra yenisi çıkınca bütün takımlar sıfırlanacak zaten. az akıllı olun.


  (hicbir masraftan kacinmayan adam - 17 Ocak 2018 10:38)

 • comment image

  toplamda 180 bin coin değerindeki mütevazi la liga kadromu silerek veda ettiğim oyun modu. üstelik bunu sinirle yapmadım, hatta buradan daha önce birçok arkadaşa savunma konusunda yardımcı oldum. division 2'de asılı kalan, iyi sayılabilecek bir oyuncuyum, peki neden bıraktım ultimate team modunu ? madde madde açıklayım.

  1- bu modun amacı, milyonlarca farklı kombinasyon içerisinden kendi takımını oluşturup, kendi sistemin ve kendi oyuncuların ile mücadele edebilmek. fakat 4-1-2-1-2 taktiği, bakayoko-martial-jesus-sterling ve birbirinin kopyası maçlar oyunu hapishaneye çevirmiş durumda. abartısız her on kadronun dokuzu bu şekilde, diziliş formatına kadar tıpatıp aynı, gol sevinçleri bile aynı (flüt çalmalı, çay karıştırmalı ya da eller sağa sola kafa öne eğmeli gol sevinci).

  2- tabi aynı olan şeyler bununla sınırlı değil. atıllan goller dahi birbirinin kopyası. oyunda futbola dair hissiyat sıfır, herkes robotlaşmış ve siz de robotlaşmak zorundasınız. paslaşmak aşırı kolay olduğu için görmeden tık tık tık paslaş, ceza sahası içindeki forvete at, iki kez şuta bas (driven şut) ve tekrarını izlet. ben de dahil olmak üzere bütün oyuncuların oyun tarzı bu, goller birbirinin kopyası. yerden şut oyun hilesi artık. örneğin oyun kurucumu alıyım, şöyle bir döneyim, tempoyu ayarlayım, uzaktan bir plase deneyim, orta açayım yok. en yakın adamla verkaça girip, kaleye en yakın yerde yerden şut atmak zorundasın.

  3- tabiki script. gerçi ben ucuz kadro (150 bin coin değerinde la liga kadrosu) oynadığım için, script genelde lehime oldu. haketmediğim halde çok kazandım. şuta basmadan o kadar çok gol attım ki karambollerde ben bile inanamadım. bazen rastgele vurduğum toplar inadına adamımın önünde kalıyor, ben zaten script bana yol verdi diyerek yürüyerek golü atıyordum. bir defa yediysem on kere attım. resmen yazılmış bir senaryoyu oynuyoruz gibi gelmeye başladı. örneğin 3-0 geriye düştüm son maçımda, karşımdaki oyuncunun kadrosu şahane bir 3-5-2 serie a karması. ikinci yarı öylesine vurduğum toplar, uzaklaşsın diye attığım paslar resmen sanat eseri gibi gitmeye başladı. sonra kornerde dışa açtığım ortada şutu 40 falan olan umtititi ile gelişine iki defa gol attım. savunma oyuncularım kendi kendine topu çalmaya başladı, sağa attığım hatalı paslar resmen sola ara pas olarak falan gitti. 3-3 tamamladım maçı. halbuki adalet olsa 7-0 falan kaybetmem gerekiyordu. bu şekilde yenmekte, yenilmekte beni resmen tiksindirmeye başladı.

  özetle. ben de futboldan keyif almamaya başladığımı, tıpkı counter oynarken skor yapıyor gibi gol atmaya başladığımı, ruhsuzlaşıp, robotlaşmaya başladığımı, ezbere verkaç, driven şut, gol tekrarı derken, normal futbol maçlarının bana durağan gelmesi üzerine, bu aşırı arcade ve çoğunlukla senaryolar üzerine kurulu pay to win oyun modunu zirvede iken bırakmaya karar verdim.


  (antartika vatandasi - 19 Ocak 2018 02:52)

 • comment image

  az önce 2007 barcelona kadrosu ile karşılaştığım oyun.

  eşşolusu olduğu gibi ikon ronaldinho, deco, puyol, henry çekmiş bir de üstüne messi-iniesta eklemiş. trollük olsun diye konya'dan eto'yu bile getirmişti cins herif.

  tabii ki 8 yiyip kapattım oyunu.


  (mr horsehead - 21 Şubat 2018 16:07)

 • comment image

  weekend league 'de mac baslamadan once hangi tarafin avantajli olacaginin belirlendigini dusunuyorum. avantajli taraf secilirken de kadrolar arasindaki oyuncu farklarindan ziyade, o maca kadar gosterilen onceki maclardaki performansa bakildigini tahmin ediyorum.

  soyle ki; cuma gunu cok iyi bir baslangic yaptim. 12 mactan 9'unu kazanmistim. ertesi gun gunduz saatlerinde bariz bir sekilde takimin performansi dustu. rakibin takimi full icon olsun ya da sadece ortalama gold'lardan olussun farketmeksizin ard ardina yenildim. cogunda ya son dakika golu yedim ya da penaltilarda kaybettim. toplamda 20 mactan 10'unu kazanmistim, yani ertesi gunku 8 mactan sadece 1'ini kazanabildim.

  cumartesi gecesi maclara devam ettim. bu sefer takim adeta ates ediyordu. ilk yari 3-4 atip rakibi rage quit'e tesvik ediyordu. rakip takimlardaki ronaldo'lar henry'ler bile 2 pas yapamadan top bana geciyordu. kalan 20 macin 15'ini kazandim. toplamda 25 galibet ile gold1 olarak bitirdim.

  daha once bir cok kez wl'e katildigim icin, gunduz ya da gece oynamanin size avantaj saglayacagini dusunmuyorum. cunku tam tersi durumla da karsilastim. gece maclarinda seri kayiplardan sonra gunduz ya da sabah maclarinda asiri iyi performans gostermesine de sahit oldum. bir ihtimal gece daha az lag olabilir ama ea avantaji karsi tarafa verdiyse yenilmeniz kacinilmaz.

  peki 30 ve uzeri mac kazananlar nasil kazaniyor? bir cogu maclari atak yonunden hatasiz oynuyor. yani bir pozisyona girdiklerinde 100% gol ile sonuclandiriyorlar. defansta yapabileceginiz cok fazla bir sey yok. yani yapabilecekleriniz sectiginiz tek adam ile ilgili. diger defans oyuncularinin davranisini ise oyun belirliyor. benim kaybettigim maclarin cogunda, stoperlerin anlamsiz sekilde pozisyonunu bir anda terkedip rakip forveti yalniz birakmasiyla gol yedim.

  sonuc olarak bu hafta da wl'e katilip aylik odulleri aldiktan sonra birakacagim. belki sadece onlie season oynarim. squad battles bir yerden sonra sıkıyor.


  (insan hayvani - 29 Mart 2018 10:45)

 • comment image

  sbc’leri yapan ahmaktir denmis, biz de kendi fikirlerimizi yazalim bakalim

  simdi ea denen cakal sirket turlu sbc’lerle hem piyasadaki arz talep dengesine ayar cekiyor, hem de milletin daha fazla paket acmasini sagliyor. bunun aslinda eldeki kartlarin degerini de korumasi gibi bir faydasi da var ama hadi onu yok sayalim. mesela r9 5 milyonluk kart. sbc’si 3 milyon civarinda. yaklasik 400k degerinde de pack aliyorsun. paketlerden bir bok cikmasa bile 3 milyonun altinda bu karti alip koyarsin takimina.
  dun mesela 8k maliyetli sbc ile mega pack verdiler. dunyanin en sanssiz adami olsan ve acar acmaz quick sell yapsan zaten en az 8k coin gelir. ama bazen sacma sapan marquee matchup sbc’leri 60-70 k bandinda oluyor ve karsiliginda da les paketler aliyorsun. bunlari yapan maldir demek yerine karli karsiz ayrimini yapabilmek cok zor olmasa gerek.


  (tai - 15 Nisan 2018 09:27)

 • comment image

  en baştan uyararım, çok uzun ve kapsamlı olacak. bol bol "valla doğru söylüyor çocuk" derken bulacaksınız kendinizi. yıllardır "casual" bir şekilde yani tamamen zevkine oynuyordum bu modu. fut 11-13-15-16 hepsini oynadım.

  bu sene okulumu uzatmaya karar vermem neticesinde bir sezonluğuna gidebildiğim yere kadar gideyim dedim. vakit boldu nasılsa.
  tabi ki fut oynamak yerine yürüyüş yapabilir, gezebilir, dizi izleyebilir veya kitap okuyabilirdim.
  ben tabi ki hemen hemen her gün futa vakit ayırmayı seçmek gibi bir hıyarlık ettim.
  sbc'dir, yatırımdır alayını takip ettim ve zevk de aldım aslında. istisnalar dışında pl oyuncularına yer vermedim ve geleneği sürdürerek pl takımı kurmadım.
  çünkü karşınıza çıkan 20 takımdan 19'u premier lig takımı.
  mart ortasına kadar bol bol squad battles oynayarak ve çok nadiren online seasons oynayarak, temelde lig sbc ve marquee meçap yatırımlarıyla iki farklı kadromu maksimum seviyeye çıkarmaya çalıştım.
  italya ligi kadrosu ve brezilyalı oyuncular eksenindeki kadrom.
  wl oynamaya da mart sonlarına doğru başladım ve bugüne kadar aralıksız oynadım.
  fifa 17 oynamadığımdan kanser wl kitlesinden ancak bu sene haberim oldu. ne yazık ki zevkine online fut oynamak imkansız hale gelmiş çünkü online seasons serverları felaketten de öte. fut champs, yani wl oynayan kitlenin de yüzde 90ı oyun mekaniklerini suistimal eden midesiz ibnelerden oluşmakta.
  kadrolar aynı
  formasyonlar aynı
  atılan goller aynı
  işin en boktan kısmı siz de belli başlı 2-3 formasyondan birine geçmek zorunda kalıyorsunuz. diğer formasyonlarla bir türlü olmuyor çünkü.

  kaleciler bir fifa oyununda gördüğüm açık ara en kötü kaleciler.
  yüksek ratingli kalecilerin hiçbir olayı yok.
  10 milyon coinlik takımda quick sell parasına alınan begoviç kalede.
  "low driven" denen, şut tuşuna hızlıca iki kere basılınca yapılan vuruşların yüzde 97si gol.
  plase şutların da yüzde 75'i falan gol. 30 metreden stoperlerle bile plase goller atılıyor. dün benatia ile de gea'ya ceza sahası dışından plase gol attım. kim bilir kaçıncı kez oldu bilmiyorum. insanın içinden sevinmek gelmiyor o derece saçma yani.
  l2 ile top saklayan oyuncudan topu almak imkansız. adamın etrafına 2-3 kişi toplanınca ancak topu alabiliyorsunuz.
  her şey "assisted" olduğundan paslar aşırı derecede kolay. oyunda pas ratinginin en ufak bir önemi yok. keza defans değerlerinin de gram önemi yok. zaten belli bir seviyenin üstünde hücum eden bir oyuncuya karşı defans yapmak hemen hemen imkansız. 5 yiyip 6 atmaya bakacaksınız.
  önemli olan değerler hız, denge, çeviklik, dayanıklılık ve güç. bu kadar. başka hiçbir değerin önemi yok. zaten bu yüzden haziran ayında rakip kadrolarda hala lozano hıyarını görebiliyorsunuz.
  oyunun dinamiklerinde oyuncunun ters ayağının ne kadar iyi olduğu, komik gelecek ama boyunun ne kadar uzun olduğu nerdeyse bütün değerlerden önemli. tepemin tası attıktan sonra orta sahamın boy ortalaması 1.90 oldu. topa ayaklarını uzatıyorlar bir şekilde.
  l2 ibneliği dışında engellenemeyen bir duran top taktiği var. duran toplarda atışı kullanacak kişinin sağına ve soluna iki oyuncu daha geliyor. ikisi de dümdüz koşuya başlıyorlar. siz ikisine birden gidemiyorsunuz ve gitmediğiniz oyuncu bomboş bir şekilde gol atıyor. hasbel kader kaleciyi az buçuk çıkartabilirseniz ya da karşıdaki keko dışarı atarsa ancak paçayı kurtarabiliyorsunuz.
  weekend lig bu dediklerimin suyunu çıkaran puştlarla dolu. ceza yayında veya ceza sahası içinde 10 pas yapıp en ufak boşlukta yerden şutla golü atıyorlar. siz tackle tuşuna basarsanız büyük ihtimalle penaltı/faul oluyor. tek şansınız tahmin etmeye çalışmak, omuz omuza mücadele ile rakibin dengesini bozmak veya pas arası yapabileceğiniz pozisyonunda oyunun topun ayağınızın altından kaçmasına karar vermemesi için dua etmek. çünkü "top kesme" değeri 95 olan adam 3 metreden gelen pası ayağının altından kaçırabiliyor. kaçırabiliyor dediğim, 3 toptan 1ini bu şekilde kaçırıyor/alamıyor. yıllardır olduğu gibi yatarak müdahalenin en ufak bir işlevi yok zaten. slide tackle 99 olmuş 40 olmuş bunun da önemi yok önceden de belirttiğim gibi.
  daha momentuma gelmedim ama zaten hepimiz aynı şeyden muzdaribiz.
  ilk yarıda 4 topumun direkten döndüğü birçok wl maçı hatırlıyorum. aynı şekilde rakiplerimin de...

  tots için biriktirdiğim 65-70 paketten 2 tane quick sell tots (ilicic, alisson) çıktı. 70 paketin 10 tanesi nadir oyuncu paketi 11-12 tanesi üst düzey altın oyuncu paketi, 20 tanesi de mega paketti.
  tots garantili paketlerden çıkanlar da yine felaket
  italyadan 89 masiello 92 skriniar
  fransadan 90 rami 94 veratti (1.65 boy, 78 hız, sahaya sürmek imkansız, pası 99 olsa ne yazar)
  ingiltereden mane çıktı. hala kullanıyorum ama ingiltere tots içinde vasat kartlardan
  community tots'tan 88 gaya ve 89 malcom çıktılar. malcom bütün bu kartlar içinde en çok sevindiğimdi çünkü brezilya kadroma ilaç gibi geldi.
  son ultimate tots'tan da dybala, de bruyne hatta ihtiyacım olan immobile dahi gelmedi tabi.
  en kötü 4-5 karttan ikisi olan naldo ve jordi alba çıktılar. alba yine sevindirdi hiç yoktan.

  millet ronaldo neymar firmino falan çıkartırken tonla garanti sbc ve onlarca taşaklı paketten çıkan en "kullanılabilir" isimler mane veya alba idi.

  biraz da bu sene çok sevdiğim oyunculardan bahsedeyim.
  en başta tabi ki 86 rating, fifa komünitesindeki hitap şekliyle nam-ı diğer
  "baby" shevchenko

  bu kart bana temel ikon kadro kurma görevinden çıkmıştı. takımlarıma tots immobile tots firmino gibi isimleri kattım ama bu karttan aldığım keyfi hiçbir santrfordan almadım. ondaki bitiriciliği hiçbir forvette yakalayamadım. tots oyuncuların tüm değerleri 86 shevadan üstün ama tek gerçek "döndürmeyin shevchenko'yu" idi benim için.

  85 rating "baby" blanc (mevkisi orta saha olan)
  temel ikon sbc'sinden çıkan diğer isim. ideal ön libero. çevik, hızlı, çok uzun ve ayağı çok düzgün. ikon olduğu ve göbekte oynadığı için kimya sorunlarını tek hamlede yok ediyor :)

  91 rating tots alejandro gomez
  atanamamış messi. hız, bitiricilik, çabukluk. bir fifa forvetinde aradığınız ne varsa bu abimizde var.

  87 rating "baby" del piero
  5 yıldız ters ayak ve "plase şut" oyun içi özelliğine sahip. başka söze luzum yok herhalde.

  herhangi bir fabinho kartı
  oyunun en iyi ön liberolarından, tank gibi bir dayı.

  alex telles'in herhangi bir in form/tots kartı
  oyunun en iyi sol beki olduğu ve tek rakibinin olsa olsa toty marcelo olacağı su götürmez bir gerçek.

  bir türlü sevemediğim oyuncular da talisca ve hamsik diyebilirim. 93 talisca da dahil.

  çok uzun oldu biliyorum ama en baştan uyarımı yaptım ben. okuyan herkese sevgiler.
  serie a'cılar veya ille de brezilya diyenler yeşillendirsinler de ufak bir fut geyiği döndürelim.


  (xano22 - 8 Haziran 2018 06:53)

 • comment image

  biraz geç kalmışsın delikanlı. fifa 19 çıkacakken bunun coin'ine para vereceklerin beynini sikeyim. zaten her şey ucuzluyor ve ucuzlamaya da devam eder. transfer marketin anası sikilmiş vaziyette. ultimate team bir aydır onanmaz durumda. coin falan almasın kimse.


  (ohoo - 13 Ağustos 2018 04:54)

Yorum Kaynak Link : fifa 18 ultimate team