Çıkış Tarihi     : 26 Ocak 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Fantazi
Ülke                : Japan
Yapımcı          :  Capcom USA
Yönetmen       : Kaname Fujioka (IMDB), Yuya Tokuda (IMDB)
Oyuncular      : Carrie Keranen (IMDB), Salli Saffioti (IMDB), Cindy Robinson (IMDB)(ekşi), David Lodge (IMDB)(ekşi), D.C. Douglas (IMDB)(ekşi), Erica Lindbeck (IMDB), Karen Strassman (IMDB)(ekşi), Lauren Landa (IMDB), Michael Sorich (IMDB), Mick Wingert (IMDB), Orion Acaba (IMDB), Phillip Reich (IMDB), Richard Epcar (IMDB), Valerie Arem (IMDB), Xander Mobus (IMDB), Eriko Hirata (IMDB), Takara Inoue (IMDB), Yusen Isamu (IMDB), Yoshiaki Kawabata (IMDB), Meiko Kawasaki (IMDB), Hiroko Kiso (IMDB)

Monster Hunter: World ' Oyununun Konusu :
Monster Hunter: World is a video game starring Carrie Keranen, Salli Saffioti, and Cindy Robinson. Play as a hunter and take on quests to hunt monsters.


 • "yakin zamanda basladigim action rpg.beraber oynamak,ogrenmek isteyenler yesillendirebilir.edit:ps4"
Facebook Yorumları
 • comment image

  ps4 ve xbox one için 26 ocak 2018'de çıkacaktır. pc için ise, ağustos ayında çıkacağı öngörülmektedir. twitch yayınlarından izlediğim kadarıyla oldukça keyifli olacağa benziyor. yine o kısa süreli buffları atmak için bir sürü farm yapacağız, silahımız kırılmasın diye arada oturup whetstone basacağız. yaratıkların hitpointleri yine gözükmüyor, ama bu sefer kaç damage vurduğumuzu sayısal olarak görebiliyoruz.


  (malchir - 15 Ocak 2018 17:23)

 • comment image

  malesef ulkemizde bir yerinden dahil olmasi ekonomik acidan son derece zorlayici olan handheld piyasasina ozel bir saheserdi senelerce monster hunter.

  durust olmak gerekirse sadece tek bir oyununu oynayabilmistim, oldukca kisa bir sure. ama o kisa surede bile ciddi anlamda asik olmustum. uzun suredir her traileri, her gameplay videosunu deli gibi takip ettim.

  bugun itibariyle resmi olarak cikti. kisisel prensiplerim geregi hicbir oyunu pre-order yapmiyorum. en son destiny'i onceden almistim seneler once. bunu da almadim. cikti, incelemeri okudum, olumsuz yaklasan videolari izledim, yaklasik 8 dakika suren saglikli bir karar verme surecinin ardindan az once 209 lirayi psn sularina dogru sektirip download a basladim. e saat sonra acilacagini umuyorum.

  bu girdiyi ilerde izlenimlerimle editlemeyi planlamaktayim


  (eyorllamambugadar - 27 Ocak 2018 06:12)

 • comment image

  beğendiğim güzel bir konsol oyunudur. pc'ye de sene sonuna doğru çıkacaktır.

  psp versiyonlarında olduğu gibi biraz zorumsu, ama psp versiyonlarına göre çok daha kullanıcı dostu olmuş.

  oyuna bir hikaye koymuşlar, ama temel olarak oyunda çeşit çeşit dinozor avlıyoruz. öldürmek, ya da canlı ele geçirmek gibi 2 farklı seçeneğimiz mevcut. canlı ele geçirme seçeneği ilk bölümlerde mevcut değil. dinozorları öldürdükçe ve izlerini inceledikçe, zayıf ve kuvvetli noktalarını öğrenebiliyor ve dinozorların izini daha kolay sürebiliyoruz.

  görevler genelde zaman kısıtlı oluyor, ancak açık dünya denen bir keşif metodu da mevcut. açık dünyadan, nispeten kısa periyotlarla yenilenen maden, bitki, mantar gibi kaynakları toplayabiliyoruz. bunlarla da türlü çeşit tüketilebilir eşya yapılabiliyor.

  avladığımız dinozorlardan düşen parçalarla yeni silah ve zırh yapabiliyoruz. genel olarak, dinozorun türüne göre, örneğin ateş püskürten dinozor parçasıyla ateş elementi ile vuran silah, veya ateşe karşı dirençli zırh üretebiliyoruz.

  silahlar genelde madenden veya kemikten yapılıyor. sonra silah ağacından, çeşitli dinozor parçalarıyla, madenden ya da kemikten yapılan silahları, ağaçtan yükseltebiliyoruz.

  oyunun başında, eğitim odasında 14 farklı silahı da özgürce deneyip, hangisi ile daha rahatsanız, onunla oynamanızı tavsiye ederim. sonra istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

  oyunda 4 farklı görev tipi mevcut:

  ilki hikaye görevleri. bu ana görevleri yaparak rütbe atlıyorsunuz, oyunda yeni özellikleri ve dinozorları açıyor bu görevler.

  ikincisi seçmeli görevler. bunlar da adı üzerinde, ya kendiliğinden açılan, ya da "şehirde" insanların verebildiği yan görevler.

  üçüncüsü inceleme görevleri. bunlar da şehirde kaynak merkezi denen yerden alınan avlama, ya da canlı ele geçirme gibi, ek olarak bonus ödüllü görevler. genel olarak bir dinozorun parçalarını farmlamak istiyorsak, inceleme görevleri yapmak en karlısı.

  dördüncüsü de etkinlik dediğimiz, online oynarken, sunucunun verdiği haftalık zamanlı görevler. mesela 4 tane şu büyük dinazoru öldür veya ödül olarak horizon zero dawn zırhlı veren görevler.

  son olarak, oyunun başında anjanath denen t-rex'e benzer bir dinozorla tanışacaksınız. bu arkadaş ilk görevlerde hep karşınıza çıkacak, ama görevler başta daha kolay dinozorları öldürmek olacak. o yüzden başlarda (rank 4'e kadar) anjanath'a pek bulaşmayın. hem çok fazla canı var, hem çok sert vuruyor. tabi öldürmesi başta imkansız değil, sizi tutmayayım.


  (malchir - 29 Ocak 2018 10:57)

 • comment image

  çıktığı gün* playstation 4 için aldığım ve bir türlü zaman bulamadığım için geniş geniş oynayamadığım oyun.

  daha anjanath'ı yeni kestim. herif tam bir şerefsiz çıktı. soulsborne oyunlarında çılgın atan birisi olarak anjanath mücadelesinin zorluğu beni zevkten dört köşe etti. soulsborne'ları da no summon mantığında oynadığım için bu oyunda da solo oynayayım dedim. fakat oyunun keyfinin co-op olarak çıkacağı belli.

  oyun derin ve detaylı. oynadığım ilk monster hunter oyunu olmasına rağmen kendimi evimde hissettim. tek sıkıntım eskisi kadar zamanımın olmayışı ve oyunun zaman konusunda talepkar olduğunun aşikar oluşu.


  (lendunhalger - 2 Şubat 2018 17:46)

 • comment image

  coop oynandığında müthiş zevkli olan oyunun devamı.

  amaç kestiğimiz canavarlardan, topladığımız hammaddelerden yeni silah/zırh yapmak. her zırhın ve silahın özelliği var.

  kesinlikle sabır gerektiren oyundur. öyle keseyim item düşsün olayı değil bu oyun. bazı itemlar sadece mesela belli canavarların boynuzundan çıkıyor. o boynuzu kırmak için hammer sillahını kullanmak gerekir mesela. ya da kuyruğunu kesmek gerekir. onu kesebilmek için kesici bir silah kullanmak lazım gibi.

  canavarı öldürmek de tıkla bitti mantığında değil. her düğmenin ayrı bir hareketi var. cabnavarların da kendine has saldırıları, taktikleri var. mesela sallıyorum kulağından duman tütmeye başladığında anla ki sonraki saldırısı belli. belli kombolar tuttumak gerekebiliyor.

  ufak çocukların,vur geç mantığında olanlar "sik gibi" oyun diyeceği bir oyundur.


  (jelibonpanda - 5 Şubat 2018 17:42)

 • comment image

  canavar öldürüp sonsuz bir döngü yaşatan oyun. videoları falan izledim combolara baktım çok güzel gözüküyor.

  şu an satın aldım. oynamak isteyenler "finsternisb" olarak eklerse sevinirim. hem bana yardımcı olurlar hem de sohbet muhabbet olur. son zamanlarda gelen liseli tayfadan değilim.


  (berkeley zencisi - 8 Şubat 2018 22:50)

 • comment image

  gold miniature -giant crown kovalamakta olduğum 5. jenerasyon monster hunter oyunu.

  gold miniature crown için 15 dakika limitli tercihen tempered fakat en az bir gold bir silver loot veren investigation'lardan, tüm bu özelliklere ek olarak geberme hakkı en fazla 2 olanlar en makulleridir.

  giant crown için ise süre sınırlaması 15 dakika kadar düşük olmayan, tercihen tempered, yine en az bir gold bir silver loot veren, para ödülü görece daha yüksek olan investigation görevler, ekip varsa da en az 3 canavarı avlamanızı isteyen investigation görevleri tercih edilmelidir.


  (loch ness - 20 Haziran 2018 12:39)

 • comment image

  başlamadan oynamayı bıraktığım oyun.
  nerdeyse bir saat olacak, ve daha in-game video + tutorial kısmı bitmedi.
  atari 2600 - commodore 64 - amiga 500 ile büyümüş nesilden biri olarak bu tip uzun intro'lu oyunlara tahammül edemiyorum. kardeşim, başlat artık şu oyunu, oynarken öğreniriz zaten.
  işten güçten zar zor oyuna zaman ayırabiliyorken yapmayın bunu bize!
  tanım: çok uzun bir giriş bölümüne sahip oyun.


  (uhuru - 16 Aralık 2018 13:56)

Yorum Kaynak Link : monster hunter world