Çıkış Tarihi     : 13 Aralık 2017 Çarşamba, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Aksiyon,Macera,Fantazi
Ülke                : Japan
Yapımcı          :  Square Enix
Yönetmen       : Takefumi Terada (IMDB)
Oyuncular      : Mamoru Miyano (IMDB), Adam Croasdell (IMDB), Julien Allouf (IMDB), Gilles Karolyi (IMDB), Yûichi Nakamura (IMDB), Trevor Devall (IMDB), Bruno Choel (IMDB), Marios Gavrilis (IMDB), Keiji Fujiwara (IMDB), Darin De Paul (IMDB), Arnaud Léonard (IMDB), Jo van Nelson (IMDB), Tatsuhisa Suzuki (IMDB), Anatole de Bodinat (IMDB), Marco Sven Reinbold (IMDB), Kenta Miyake (IMDB), Christopher L. Parson (IMDB), Gilles Morvan (IMDB), Tobias Brecklinghaus (IMDB), Tetsuya Kakihara (IMDB), Robbie Daymond (IMDB)

Final Fantasy XV: Episode Ignis ' Oyununun Konusu :
Eos, bir zamanlar sihirli kristallere sahip olmuş ulusların sınırlara saygı duyarak birlikte yaşadığı bir gezegen olagelmiştir. Ancak zamanla bu kristaller ortadan yokolmuş, sadece Lucis ulusu, kristalini saklamayı başarmıştır. Bu kristalin gücü sayesinde işgalcilerden kendilerini korumayı başarmışlardır. Ancak son yıllarda müthiş bir silahlı güç oluşturan ve yayılmacı politikalar güden Niflheim, diğer ülkeleri teker teker topraklarına katmış ve gözlerini Lucis'e dikmiştir. Niflheim ile şartları çok ağır bir ateşkes imzalamak zorunda kalan ve başkent Insomnia dışında tüm topraklarını kaybeden ülkenin kaderi o andan itibaren, Kingsglaive adıyla bilinen çok özel bir orduya ve bu ordunun seçkin askeri Nyx Ulric'e bağlıdır. Film, Final Fantasy oyun serisinin 15. versiyonunun sinema uyarlaması olarak çekildi.


 • "cuzdani ekrana attiracak cinsten grafiklerle geliyor. takim da bromance team. yaoi'ciler yasadi."
 • "konsol aldıracak oyun olup olmadığını merak ettiğim oyun.edit: konsol aldırır 0 - 1 konsol aldırmazyorumlara göre güncellerim de türkler ff serisini pek oynamıyor. bakalım."
 • ""james joyce'nin yazdığı bilgisayar oyunu"-conan o'brienincelemenin tamamı"
Facebook Yorumları
 • comment image

  90 saatin sonunda oyundaki tüm huntları, yan görevleri, ana hikayeyi, balıkçılığı, dungeonları vs hatmettiğim oyundur. genel olarak söyleyebileceğim keyifli eğlendiriyor ( yer yer sinir krizi geçirtebilir. özellikle çoklu thunder,ice bomblar ile kapışırken).

  oyunda hiç game over olmadı ( arabayı indirememe hariç) çünkü ölmek imkansız oyunda. hp bittiğinde bas phoenix downu canavar gibi devam et.

  bu açıdan sizden 50-60 lv yüksek yaratıkları potion, elixir, phoenix spamlayarak öldürebiliyorsunuz ki bu hiç olmamış.

  oyun çıkmadan göstere göstere bitiremedikleri adamantoise kadar gereksiz bir hunt görmedim. 5.5 milyon hpsi var yaratığın size doğru düzgün vurmuyor bile. 1.5 saat boyunca ( itemlarınıza göre 3-5 saat de sürebilir) daire tuşuna spamlayarak geçiyor.

  yan görevler çok tekrara düşüyor ( witcher sendromu diyorum ben buna. witcher dan sonra bütün oyunların yan görevleri boş geliyor. )

  ana hikaye şukela, ana hikaye güzel. özellikle filmi izlediyseniz.

  hiç bişey olmasa bile sırf ana hikayesi için alın oynayın.


  (kaldorein - 14 Aralık 2016 09:40)

 • comment image

  konsol aldıracak oyun olup olmadığını merak ettiğim oyun.

  edit: konsol aldırır 0 - 1 konsol aldırmaz

  yorumlara göre güncellerim de türkler ff serisini pek oynamıyor. bakalım.


  (simbolmina - 29 Aralık 2016 10:21)

 • comment image

  bu sabah uyandığımda psn'deki indirimlerle ilgili mail geldiğini görerek, alacak oyun da yok ama psn store'a bir bakayım dedim.
  karşımda bir anda 41,8 tl'ye final fantasy xv oyununu görünce jrpg oyunlarla hiç aram olmamasına rağmen, donanımhaber ölücüsü duygularıma dayanamayıp satın aldım hemen. iyi ki de almışım.
  avrupa psn mağazalarındaki bir yanlışlık sonucu oyun bu fiyata düştüğü için, ben aldıktan dakikalar sonra oyunu tekrar eski fiyatına çektiler.
  witcher evrenine nokta koyduktan sonra, bu karışıklık sayesinde final fantasy evrenine doğru yol alacağız artık.


  (kendine ateist - 22 Mart 2017 20:07)

 • comment image

  jrpg ilk başta insana çok rahatsız edici, çok abest, çok çocuksu gelebilir. bu genre yı farklı yapan da bu orthodox rpg lere göre çok daha gelenekçi olması. adamlar hayvan gibi oyun yapıyorlar yıl 2017 daha hala havada uçan sırıtan kafaları kesiyoruz diyebilirsiniz. haklısınız da. gerçi oyundaki hemen hemen herşeyin geçmişe ait bir gönderme olduğunu bilmekte fayda var. her taşın altından eski serilere bir referans veya gönderme çıkıyor. eski serileri oynamadıysanız bazı şeyler anlamsız gelecektir. ama anime kültürüne ilginiz varsa eninde sonunda oyun sarıyor. bence oynanışı da güzel.


  (volkanslim - 19 Mayıs 2017 01:49)

 • comment image

  oyunu oynamadan önceki fikrim

  eskiden final fantasy serisinde bilmiyorum ama bir duygu vardı hep 2.sınıf biri gibiydik, karakterle bütünleşiyorduk, güçsüzdü ilk başta karakterler, yavaş yavaş dostlarımız oluyordu, distopik temalı oyunlardaki felsefe, krallık tarzı oyunlarındaki masalsı hava ve muhteşem müzikleri ile seni resmen başka bir dünyaya götürüyordu 10'a kadar ben bu oyundaki dünya ile bütünleştim hatta karakterlere aşık olduğum oldu ama şu an 15'in son çıkan fragmanında büyük konuşmamak lazım ama hiç bir duygu hissetmedim, ortada büyük bir emek var, ama zengin bir çete liderinin oğlunun broolarıyla birlikteki maceraları,o lüks o gösteriş ve üst düzey tanrısal yetenekleri beni hiç ama hiç bir şekilde karakterle bütünleştirmedi,belki oyun çok güzel bir parçala vur kır oyunu olabilir ama hiç bir zaman asıl final fantasy ruhunu taşımıyacağı kanısındayım,belkide bende hata her final fantasy oyununu 7-8-9 gibi olmasını istiyorum bilemiyorum.

  oyunun bir kısmını oynadıktan sornaki fikrim, oyun güzel, ama eski ruh yok, belkide o eski ruh bende yok, o yüzden, kafam karışık, güzel oyun ama keşke erkekler yerine birazda hoş, tatlı, tercihen kızıl saçlı,çilli,nebiliyim böyle yanımızda bir kızda olsaymış, aşık olsaymış bize, biz kabul edince sevinseymişiz, ret edince üzülse felan güzel olurdu.

  edit: birde oyunda, sıra tabanlı dövüş sistemi yok, öyle olunca bana final fantasy'nin yan oyunu gibi geldi.


  (kudosius - 13 Haziran 2017 10:30)

 • comment image

  final fantasy xv windows edition adıyla pc’ye çıkan oyun.2 yıl önce ps4 e almış olmama rağmen heyecanla ps4’üme gelecek büyük güncellemeyi bekledim.sonuçta adamlar oyunu pc’ye getirirken fps modu falan eklediler dedim bir güncellemeyle bizim gibi oyunu 2 yıl önce season pass ile satın almış oyunculara güncelleme ile verirler...demez olaydım.

  adamlar fps modunu oynayabilmemiz için zamanında oyunu ps4 e alanlardan 40 lira ek ücret istiyor royal edition adı altında.ne diyim allah cezanızı versin soyguncu ibneler.


  (zarbo257 - 9 Mart 2018 07:24)

 • comment image

  77.8 gb gibi hatrı sayılır bir büyüklükte devasa bir açık dünya oyununa düşüyorum an itibariyle. ne zamandır ha başladım ha başlayacağım diye bekliyordu kenarda, artık oynamanın vakti geldi.
  ilk izlenimlerimi zamanla ekleyeceğim.


  (suicidal ronin - 25 Haziran 2018 19:49)

Yorum Kaynak Link : final fantasy xv