Süre                : 1 Saat 38 dakika
Çıkış Tarihi     : 10 Haziran 2016 Cuma, Yapım Yılı : 2016
Türü                : Aksiyon,Western
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Status Media & Entertainment , Puppy Entertainment
Yönetmen       : Timothy Woodward Jr. (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Mark Esslinger (IMDB)
Oyuncular      : Kris Kristofferson (IMDB), Trace Adkins (IMDB)(ekşi), Michael Paré (IMDB)(ekşi), Tom Sizemore (IMDB)(ekşi), Martin Kove (IMDB), Brittany Elizabeth Williams (IMDB), Constance Brenneman (IMDB), Quinton Aaron (IMDB)(ekşi), Natalia Cigliuti (IMDB), Joshua LeBar (IMDB), Kaiwi Lyman (IMDB), Michael John Long (IMDB), Kelly Kristofferson (IMDB), Hunter Fischer (IMDB), Kurtis Anton (IMDB), Leslie Arcos (IMDB), Robert Artz (IMDB), Rebecca Avery (IMDB), Richard Bachellor (IMDB), Brad Berryhill (IMDB), Stephen Brown (IMDB), Geoff Browne (IMDB), Megan Fabyan Campbell (IMDB), Allen Cardoza (IMDB), Lisa Cicchetti (IMDB), Aaron David (IMDB), Jon Wyatt Davis (IMDB), Brent Duffey (IMDB), Lana Esslinger (IMDB), Roger E. Fanter (IMDB), Talon Felton (IMDB), Sein Gay (IMDB), Roger Groh (IMDB), Annalisa Guidone (IMDB), Annie Hardin (IMDB), Joe P. Harris (IMDB), Rachael Hip-Flores (IMDB), Steve Holland (IMDB), Alexandria House (IMDB), Daniel D. Houy (IMDB) >>devamı>>

Traded ' Filminin Konusu :
Traded is a movie starring Kris Kristofferson, Trace Adkins, and Michael Paré. In the 1880s western "Traded", a father must leave his ranch for Dodge City to save his daughter from an old enemy, putting his reputation as the fastest...


 • "bildigin herhangi bir asset-class endeks fonu.. ornegin djist veya finansbankin cikardigi altin fonu, lokal ornekleridir."
 • "closed end şeklinde kurulurlar."
 • "exchange traded funds veya etfs* olarak da gecer.nyse, cboe, nasdaq gibi global ortamlarda alinip satilabilen kollektif yatirim araclarina verilen isimdir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  stok endekslerinde oldugu gibi ayni hisseleri ayni oranda(yuzde) tutan bir baska fondur. yuksek sekilde diversification edilmis bir portfolyoya dusuk masraflarla erisme imkani, bir piyasa endeksinin performansiyla es gidecek sekilde dizayn edilmis olup(s&p, tsxgibi), her unite hissenin piyasalarda net varlik degeri uzerinden satildigi, gun boyunca islem gorebilen, dusuk-turnover oranina yani daha az komisyon verilen yatirim aracidir.
  ama yonetim sekline baktigimizda portfolyonun endek fonlarinda oldugu gibi pasif bir sekilde yonetildigi, sermaye kazanci buyumesinin nedeks buyumesi ile sinirlandirildigi, piyasalar kotu haldeyken aktif yonetilen portfolyodaki fonlardan daha fazla kayip yasayacak yatirim araci oldugunu da unutmamak lazim.


  (i won t let this build up inside of me - 10 Ocak 2008 23:00)

 • comment image

  ayrica verdiginiz order'lari limitleyebileceginiz gibi, almak icin bir adet brokerage hesabi acmaniz gerekiyor. hisse alip satmak gibi ama hisse alirken bir sirketin hissesini alirken bu fonlardan aldiginiz bircok sirketin yer aldigi havuzdan yararlaniyorsunuz.


  (i won t let this build up inside of me - 11 Ocak 2008 07:00)

 • comment image

  etfler borsada i$lem gorur ama bu sadece hisse icerirler demek degildir; herhangi bir asset-class'dan etf yaratilabilir. ulkemizdeki etf orneklerini finansbank cikarmi$tir.
  http://www.finansportfoy.com/…_01_djist.asp?lang=tr

  hisse
  » djist - dow jones istanbul 20
  » nfist - non-financial istanbul 20
  » smist - turkish smaller companies istanbul 25

  altin
  » goldist - istanbul gold

  tahvil
  » fbist - ftse istanbul bond


  (507 - 1 Nisan 2009 09:59)

 • comment image

  endekslerdeki ayni varliklari ayni oranda tutmasi diye bir sey gerekmez, dusuk maliyetle endeks performansini takip etmeye calisir daha cok. ek olarak da kaldiracli ve ters etfler ile endeksin gunluk performansina ters yonde ve katlari seklinde (-300% -200% vs) getiri veya kayip elde etmek mumkundur...yani piyasalar cakilirken de etfler ile getiri saglanabilir. aslinda inverse ve leveraged etflerin getirisi endeksin kaybindan daha fazla olacaktir belirli bir sure sonunda yonetim giderleri dahil edilmeden once.
  (bkz: ishares)
  (bkz: proshares)


  (2pac - 10 Mayıs 2010 16:30)

 • comment image

  genelde bir endeksi track etme zorunluluklarından ötürü pasif yönetim stratejisine sahiptirler. nadir olsa da aktif olarak yönetilen etfler vardır.

  yatırım ortaklığının tüzel kişiliğe sahip olmayanı desek yalan olmaz. teorikte arbitraj yakalamak için kurulmuş olan fonlardır.


  (d k a - 25 Eylül 2013 09:26)

 • comment image

  çok acayip şeylerin çok çok acayip etf'leri kurulabilmektedir.

  örneğin yalnızca siber güvenlik şirketleri hisselerini içeren darlıkta etf te bulunur (bkz: hack), borsanın tamamındaki hisseleri içeren bir etf te.


  (shadayim - 18 Kasım 2014 05:53)

 • comment image

  borsa yatırım fonu olarak türkçeye çevrilen, etf olarak kısaltılan menkul kıymetler borsalarında işlem gören fonlardır.

  ne hisse senedi ne de yatırım fonudur.

  etf’ler, yatırım fonu, yatırım ortaklığı ve bir hisse senedinin özelliklerinin bir araya gelmesi şeklinde de düşünülebilir. bu özelliklerinden dolayı, doğdukları yer olan a.b.d. piyasalarında özellikle vergi ve yönetim masrafları açısından belli avantajları ancak aynı zamanda da komisyonlar açısından da bazı dezavantajları bulunmaktadır.

  etf ‘ler her ne kadar açık uçlu yatırım fonları olarak kurulmuş olsalar da, onlardan farklı olarak, gün içerisinde ( borsa seansları süresince) gerçek zamanlı olarak alınıp satılabilirler. etf’ler aynı zamanda ödünç işlemlerine ve açığa satış işlemlerine de konu olabilirler veya kredili olarak da satın alınabilirler. kısacası hisse senedi borsalarında yapılabilen her işlem etf’ler le de aynen yapılabilir.

  etf ‘lerin büyük bir bölümü endeks fonlarına göre daha düşük yıllık masraflara sahiptirler, ancak hisse senetlerinde de olduğu gibi etf’lerin de alım ve satımında belirli bir komisyon ücreti söz konusudur ve bu durum düzenli ve çok sık olarak etf ‘lerle işlem yapanlar için uzun dönemde önemli bir engel teşkil edebilir. özet olarak etf’lerin temel özellikleri şöyle sıralanabilir:

  • borsada gerçek zamanlı işlem görürler
  • endeksleri baz almak suretiyle uzun vadede daha verimli yönetilirler
  • ödünç işlemlerine ve açığa satışa konu olabilirler
  • kredili alım işlemlerine konu olabilirler
  • future sözleşmeleri bulunmayan endekslere yatırım yapmak için kullanılabilirler
  • en önemli özellik ve yenilik olarak, yeni hisse ihracı ve geri alımı ‘ayni’ olarak gerçekleşir ve böylece vergi avantajı yaratılır ve bir arbitraj mekanizması kurulabilir

  kaynak: www.tkyd.org.tr/data/t/etf.doc


  (sudanli zenci musa - 4 Ocak 2016 14:14)

Yorum Kaynak Link : exchange traded fund