Süre                : 1 Saat 59 dakika
Çıkış Tarihi     : 01 Ekim 1999 Cuma, Yapım Yılı : 1999
Türü                : Komedi,Drama,Spor
Taglar             : küçük kasaba,Alaska,seks,çıplaklık,Erkek çıplakları
Ülke                : Kanada,ABD
Yapımcı          :  Baldwin/Cohen Productions , Hollywood Pictures , Rocking Chair Productions
Yönetmen       : Jay Roach (IMDB)(ekşi)
Senarist          : David E. Kelley (IMDB)(ekşi),Sean O'Byrne (IMDB)
Oyuncular      : Russell Crowe (IMDB)(ekşi), Hank Azaria (IMDB)(ekşi), Mary McCormack (IMDB)(ekşi), Burt Reynolds (IMDB)(ekşi), Colm Meaney (IMDB)(ekşi), Lolita Davidovich (IMDB), Maury Chaykin (IMDB)(ekşi), Ron Eldard (IMDB)(ekşi), Ryan Northcott (IMDB), Michael Buie (IMDB), Kevin Durand (IMDB), Scott Grimes (IMDB), Jason Gray-Stanford (IMDB), Adam Beach (IMDB), Cameron Bancroft (IMDB), Michael McKean (IMDB), Rachel Wilson (IMDB), Beth Littleford (IMDB), Megyn Price (IMDB), Judith Ivey (IMDB), Mike Myers (IMDB), Betty Linde (IMDB), Little Richard (IMDB), Matt Clarke (IMDB), Scott Olynek (IMDB), Bruce Nozick (IMDB), Gerry Becker (IMDB), L. Scott Caldwell (IMDB), Tie Domi (IMDB), Tara Howie (IMDB)

Mystery, Alaska (~ Alaska ardiente) ' Filminin Konusu :
Alaska’nın Mystery kasabasında yaşayanların en büyük eğlencesi hokey oynamak ya da oynayanları seyretmektir. Kendilerini buz hokeyinin doğal ustaları olarak gören bu küçük topluluk günün birinde hayatta bir kez karşılaşabilecekleri bir fırsat geçirirler ellerine. ABD’nin en ünlü profesyonel buz hokeyi takımlarından New York Rangers, kasabalarına gelmeyi ve onlarla televizyondan yayınlanacak özel bir maç yapmayı kabul etmiştir. Yalnız bir sorun vardır: takımda kimler yer alacaktır? Zira uzun yıllardır Mystery takımının liderliğini yürüten John Biebe (Russell Crowe) artık yaşlanmaya başlamıştır ve takımdaki yerini gençlere terk etmiştir. Yönetmenliğini Jay Roach’un üstlendiği Mystery, Alaska bir yandan buz hokeyi sahneleriyle tempoyu her an yüksekte tutarken bir yandan da karakterlerinin duygusal hayatlarındaki çalkantıları alabildiğine keyifli bir üslupla ele alan etkileyici bir romantik komedi.


 • "fena amerikan spor filmleri klişelerinden "onurlu, gururlu, birlesmis, inanmış, ozverili kucuk amator takım, buyuk ukala takımı yener" klişesini yapmadiklari icin bile seyredilecek sevimli film fena"
 • "burt reynoldsin da rol aldigi eglenceli bir film. biraz huzun de iceriyor."
 • "guzeller guzeli mary mccormack i de gorebildigimiz bir film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  --- fena spoiler ---

  amerikan spor filmleri klişelerinden "onurlu, gururlu, birlesmis, inanmış, ozverili kucuk amator takım, buyuk ukala takımı yener" klişesini yapmadiklari icin bile seyredilecek sevimli film

  --- fena spoiler ---


  (bloody - 9 Şubat 2010 00:23)

 • comment image

  alaska'nın bir kasabasının (ki bu kasabanın adı mystery oluyo) hokey takımının nhl'den bir takımla* kasabanın göletinde maç yapmalarını anlatan çekirdeklik film. russel crowe abim kasabanın şerifi ve takımın kaptanı rolünde. burt reynolds ise takımın koçu.

  kasabalıların saha avantajını kullanmak için kullandığı yöntemler gayet güzeldi. konusu benzer her filmde olduğu gibi maç sahneleri dışında izleyiciyi etkileyecek bi olay yok filmde ama yine de izlenir.
  tabii hokey filmi denince (bkz: mighty ducks) derim susarım


  (murdock - 6 Şubat 2004 14:10)

 • comment image

  russell crowe'un müthiş bir performans gösterdiği buz hokeyi filmi. alaska'nın bir kasabasında bulunan ve amatör ruhlu oyunculardan oluşan buz hokeyi takımı o kadar yetenekli, becerikli ve sağlam oyunculardan kuruludur ki basın tarafından keşfedilmeleri gecikmez. ardından karşılarına nhl takımlarından new york rangers takımı ile maç yapmaları için bir fırsat çıkar. 1999 yılında yapılan bu filmde, colm meaney, hank azaria, lolita davidovich, mike myers ve cameron bancroft'ta bulunuyor. senaryoda david e kelley'ninde katkısı var.


  (simon templar - 20 Mayıs 2004 00:10)

 • comment image

  kasabanın şerifi john biebe'yi oynayan russell crowe 'un kafasındaki kalpak ve üzerindeki kat kat giysileriyle kocaman bir teddy bear misali arz-ı endam ettiği filmdir. hayatında o zamana dek puz pateni bile yapmamış bir aussie olarak bizim rusty * hockey oyunculuğuna soyunmuş ve bunu da bir wayne gretzky çevikliği ya da bir alexei yagudin estetiği * ( abarttım evet) ile başarmıştır. böylece gelecekte "oscar için, pardon sanat için kafamı da kazıtırım, göbek de yaparım *, kılıç da kuşanırım *, şizofren de olurum *, keman da çalarım * ey prodüktör abiler , yönetmen amcalar, duyun sesimi " mesajını vermiştir bir nevi. sonuç olarak trt nin pazar sabahı kuşağına uygun tınıda ama sıkıcı olmaktan uzak, eğlenceli, abartısız bir seyirlik çıkmıştır ortaya. özellikle burt reynolds’ ın oynadığı cool yargıç ve ismiyle müsemma tree * karakterine dikkattir. bir de little richard a tabi.


  (dubstar - 30 Haziran 2004 00:14)

Yorum Kaynak Link : mystery alaska