Çıkış Tarihi     : 02 Ekim 2018 Salı, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Spor
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  Playground Games
Oyuncular      : Joanne King (IMDB), Nikesh Patel (IMDB), Okezie Morro (IMDB), Ophelia Lovibond (IMDB)(ekşi), Steven Cree (IMDB)(ekşi), Victoria Gay (IMDB), James Wallwork (IMDB), Chris Goss (IMDB), London Elektricity (IMDB), MistaJam (IMDB), Richard Grieve (IMDB), Ronan Summers (IMDB), Susannah Fielding (IMDB), Jen Taylor (IMDB), Janine Harouni (IMDB), Kathryn Drysdale (IMDB), Luke Allen-Gale (IMDB), Matthew Gravelle (IMDB), Nicholas Boulton (IMDB), Simon Greenall (IMDB), Zora Bishop (IMDB)

Forza Horizon 4 ' Oyununun Konusu :
Forza Horizon 4 is a video game starring Joanne King, Nikesh Patel, and Okezie Morro. Experience a shared world with dynamic seasons. Explore beautiful scenery, collect over 450 cars and become a Horizon Superstar in historic...

Ödüller      :

BAFTA:Best British Game


 • "xbox game pass abonelerinin, başka ek ücret ödemeksizin indirip oynayabildiği 4k hdr 60fps oyun."
 • "sadece araba yarışı olarak değil, ekim 2018 itibariyle genel anlamda bilgisayar oyunlarının ulaşabileceği tepe noktayı temsil eden oyundur."
 • "benim için microsoft’un yaptigi en iyi istir."
 • "sadece xbox için geliştirilmiş bir oyun olduğu için (xbox exclusive) hiç bir zaman playstation versiyonu beklenmemelidir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  videolarını izledikçe almamak için kendimi zor tuttuğum oyun. aynı anda 72 kişi ile oynanabilecek olmasını çok beğendim, koca haritada bi başınıza boş boş gezmiyorsunuz. tek sorun bu ekonomik durumdayken bir oyuna 370 tl vermenin zor oluşu*


  (okubakayim - 26 Eylül 2018 10:55)

 • comment image

  40 yaşında adamım. hayatım yarış oyunları, hatta simülasyonları, ile geçti. hatırlamıyorum daha gerisini ama lotus espritlerden, test drive'lara, colin mcrea'lar, dirt'ler, need for speed'ler ve tabii ki hemen hemen bütün playstation gt serisi. gt serisine 2-3 yılımı vermişimdir toplamda. sonra soğudum oyunlardan. 5-6 yıldır elime ne alsam 1-2 saatte sıkılır oldum. dedim benim zamanım geçti demek ki yaşlanıyoruz insan ilgisini kaybediyor.

  20 gün evvel ucuz diye forza horizon 3'ü indirdim. hasta yatacaktım hafta sonu takılırım diye. ağzıma sıçıldı. junkie oldum. başından kalkamadım. ben ki simülasyon hastası adamım, ya ne eğlenceli oyundur bu. ne tatlı oyun yapmışınız manyak şeyler sizi. herhalde 15 sene sonra ilk defa gençlik oyun heyecanı yaşadım. şimdi haber aldım ki 4 çıkıyormuş. ya ben daha eklentileri de aldım 3'ü parçalıyordum ne yapıcaz bırakıp buna mı devam edecek ne yapacaz.


  (parkcaka - 27 Eylül 2018 11:52)

 • comment image

  gamepassçilerin gazlamasına 52 saat kaldı. bekliyoruz efenim

  edit: sırf bu oyundan aldığım gazla ikinci 8 gb ram siparişini verdim. benchmarkı süper detaylı.

  oyun türünde rakipsiz. eksileri yok mu? fazlasıyla var amabırakın bundan daha iyisine yanına yaklaşabilen oyun yok.

  temenni: adamlar harika bir dünya yapmışlar. witcher tadında bir oyun yapsa geliştirici tadından yenmez heralde.


  (bobadilla - 29 Eylül 2018 19:53)

 • comment image

  forza horizon 3 ile birlikte (zira aralarında pek fark yok) gelmiş geçmiş en güzel arcade araba yarışı.

  3. oyun ilk çıktığında ciddi performans sorunları yaşamıştı, 4'te kesinlikle öyle bir sorun yok.

  oyuna pek bir hata bulamıyorum, yalnızca oyun dilini otomatik ve değiştirilemez olarak türkçe yapması hoşuma gitmedi. ingilizce yapmak için bölge falan değiştirmek gerekiyormuş sanırım, ne gerek var böyle gereksiz şeylerle uğraştırmaya? oyunun çevirisi gerçekten berbat ve oyun terimlerine ingilizce olarak daha aşina olduğum için türkçe menülerden hiçbir şey anlamıyorum.


  (mazochist - 3 Ekim 2018 01:47)

 • comment image

  kış sezonundan bahar sezonuna geçişte timeless radyosunda "vivaldi - spring (the four seasons)" çalması on numara detay olmuş.

  not: bunu düşünen developer muhtemelen her farklı mevsimde vivaldi'nin o mevsimle ilgili eserini radyoya eklemiştir diye düşünüyorum, denemek lazım.


  (sydney carton - 4 Ekim 2018 21:27)

 • comment image

  sadece araba yarışı olarak değil, ekim 2018 itibariyle genel anlamda bilgisayar oyunlarının ulaşabileceği tepe noktayı temsil eden oyundur.


  (vehbim - 9 Ekim 2018 12:35)

 • comment image

  çok fazla çeşit olmasa da radyo kanalları ve içeriklerindeki müzikleriyle de coşturan yapımdır bu. ben pc versiyonunu ön siparişin son günü 200 liraya kapattım. ertesi gün oyun yayınlandı ve henüz yaz mevsimi göremedim. grafikler, oynanış muhteşem. bir arcade yarış oyunundan fazlası olmuş gerçekten. en büyük eksikliği ise, garajımızda istemediğimiz ya da alıp denedikten sonra pişman olduğumuz arabalarımızı anında satamıyor oluşumuz. be kardeşim, test drive unlimited tarzı bir oyun yapmışsın, mevsim dönüşleri ve araba çeşitliliği gerçekten çok iyi; lakin ne olurdu bir de ikinci el piyasa koysaydın şu oyuna? dandirikten bir müzayede kısmı eklenmiş neye hizmet edecekse... oysa yarı fiyatına da olsa anında elimizden çıkarabilseydik arabalarımızı ne güzel olmaz mıydı? yine test drive unlimited serisindeki gibi almayı düşündüğümüz araba ile kısıtlı süre 1-2 dk. test sürüşü yapabilseydik ne olurdu yahu? "bu araba kesin cenavar cenavar!" diyerek hevesle 850.000 cr. bayılıp sonra yolda tutulamayan bir çöple karşı karşıya kalınca hüsrana uğruyor insan...
  onun dışında "acaba alsam mı almasam mı" diye düşünenlere, eğer imkanları varsa kesinlikle bu deneyimi yaşamalarını tavsiye ediyorum. zira nfs payback o paraları hak ediyor ise, bu oyunda da fiyatını fazlasıyla hak ediyor...

  oyunda tek beğenmediğim özellik, fifa ve pes oyunlarında fazlaca şikayet edilen "momentum" olayının bu oyunda da yer alması. şöyle ki; eğer altınızda bir full modifiyeli mclaren senna(x999 klasında bu araba) varsa ve klasik yol yarışına girdiyseniz, yapay zekanın karşınıza çıkardığı rakiplere şaşıp kalabilirsiniz. zira abartmıyorum dün akşam bir yarışta megane rs ile adam mclaren senna'mın tamponundan ayrılmadı. "yahu arkadaş, normalde yutmak için tozumu bulamayacak bir araba nasıl oluyor da 3 tur boyunca dibimden ayrılmıyor, bu nasıl iştir" demekten alamadım kendimi. tamam momentum yapıyosan hobi olarak gene yap; lakin benimle aşık atacak araba da biraz benim ayarımda olsun di mi ama? ferrari, lambo, ne bileyim saleen olsun mesela, megane nedir lan?


  (trawmatolog - 14 Ekim 2018 12:48)

 • comment image

  sadece xbox için geliştirilmiş bir oyun olduğu için (xbox exclusive) hiç bir zaman playstation versiyonu beklenmemelidir.


  (noreturn - 4 Kasım 2018 19:16)

Yorum Kaynak Link : forza horizon 4