• "habire dünyanın sonu gelmesinden millet baymış olacak ki horde ally savaşına döndüler. iyi oldu.old gods, void falan artık sonraki exp. konusu."
 • "sinematiğin özeti: anduin mass res attı."
 • "sonunda sylvanas windrunner'ı olması gerektiği gibi gösteren bir cinematic'e sahip wow expansion paketi.ne o öyle, ok atıp duruyor, başka özelliği yok gibi. banshee'sin lan sen, büyük düşün biraz."
Facebook Yorumları
 • comment image

  habire dünyanın sonu gelmesinden millet baymış olacak ki horde ally savaşına döndüler. iyi oldu.

  old gods, void falan artık sonraki exp. konusu.


  (xuleldar - 3 Kasım 2017 22:38)

 • comment image

  babasına özenip soyunduğu warriorlığı beceremeyen anduin'in kılıcı yere atıp light smiles upon the just dediği bir adet trailerı mevcut olan oyun. class change mi yaptın mübarek, al eline asanı, geç arkaya, flash heal castla işte, neyine senin damage? ayıpladım seni anduin, çok ayıpladım.

  ps: 78 ayrı race'i trailer'a koyup pandaren'i koymayan zihniyet seni de kınıyorum. bi köşe de brew olmadı çay bari içerdik lan, biz azeroth çocuğu değil miyiz?


  (vetra privili menya - 4 Kasım 2017 01:26)

 • comment image

  herkes "gene mi horde vs alliance" şeklinde düşünerek sinir olmuş ama bunu sadece girizgah olarak yaptıkları kanaatindeyim ben. büyük ihtimalle bu savaş yüzünden son old god n'zoth uyanacak ve expansionın kalanı onunla uğraşmakla geçecek. expansionın ismi battle for azeroth bence horde ile alliance arasındaki savaşı kastetmiyor.

  ondan sonra da oradan son expansion olan void lords'a karşı yapılacak son savaşın yolu açılacak, bolvar fordragon önderliğindeki scourge'den tutun illidan önderliğindeki burning legion'a kadar herkes aynı tarafta olup void lords'a karşı gelecek ve world of warcraft öyle bitecek.

  ancak bunun olması için önce legion'dan bu konsepte atlamak amaçlı bir ara geçiş yapmaları lazım, bu yüzden de başka bir horde vs alliance conflicti biçilmiş kaftan.

  son olarak da, for the horde!


  (varos cloudstrider - 4 Kasım 2017 12:13)

 • comment image

  sinematiği tekrar tekrar izledikten sonra bugün biraz analiz kasayım. yarısı yanlış olabilir, yanlışları düzeltin de muhabbet doğsun. özlemişim sinematik üstüne muhabbet döndürmeyi. haliyle sinematik spoiler'ı olacaktır.

  --- spoiler ---

  şimdi herkes konu kalmadı da alliance horde savaşı verdiler, pvp paketi verdiler diyor. ben böyle olmadığını düşünüyorum. bütün konuyu tek bir sinematik ile veremezlerdi, sanmıyorum. paketin adı battle for azeroth.

  varian'ın * ölümü sonrası hali hazırda sylvanas'tan nefret eden genn greymane'in, işi daha da ileriye götürüp bunu bir alliance horde savaşı haline getireceği belliydi. sylvanas'a olan nefreti kendisini amacından bile saptıracak halde. zira sylvanas, greymane'in oğlu liam greymane'i öldürmüştü.

  kısa bir özet; gilneas savaşı sırasında sylvanas genn greymane'e bir ok sallar, fakat liam babasını korumak için önüne atlar. rip.

  dediğim gibi, ben bu alliance horde kavgasının bir prequel ya da ağza bal çalmalık kısa bir şey olduğunu düşünüyorum. asıl savaşımız bence hala old god'lar ile olacak. battle for azeroth da bence azeroth ile ilgili. zira azeroth'un da bir old god olduğu muhabbeti çokça geçti zamanında. hatta ve hatta bütün old god'ları öldürmek azeroth'u bitirmek anlamına geliyor şeklinde lore'da bir yer bile edinmişti. bu bakımdan aslında belki azeroth'u bir şekilde korumaya çalışıyor olabiliriz.

  gelelim anduin'e. ben anlamıyorum ya da yaşlanmaya başladık ve bazı noktaları kaçırdım. anduin paladin oluyor, priest oluyor, nasıl oluyor? bayağı bayağı paladin'di uzun bir süre. savaşta bile aslında resmen retribution paladin gibi giriyor. sonra bir anda healing barrier açıyor.

  birçok kişi mass resurrection demiş ama ölüleri diriltmiyor arkadaşlar. zaten sahnede ölü yok, sürünen askerler var. o bir healing barrier. zira yıllardır resurrection'ın animasyonu hiçbir şekilde değişmedi. ona göre, hatta ilk wow sinematiğinde olduğu gibi bir resurrection animasyonu yaparlardı.

  çok tatlı detaylar da var. mesela üzerine ok * * * yağan orc, saurfang. yaşlanmış. hatta gördüğümüz herkes yaşlanmış. sylvanas dahi. bu sinematik legion'ın topraklardan temizlenmesinden uzun bir süre sonrasını anlatıyor olabilir.

  devam edelim.

  canımız, kraliçemiz, banshee'lerin banshee'si sylvanas. suratındaki horde'u sahiplenme bariz bir şekilde belli oluyor. tabii ki bu sylvanas. her zaman aslında başka bir amacı olacak, ölümsüzlük peşinde koşmak gibi. fakat bu sinematikte bariz bir şekilde warchief rolünü çok güzel yansıtmışlar. mimiklerindeki kararlılık bile belli.

  derken banshee form'a girip wail of the banshee çakması gerçekten ağlattı. o sahneyi 20 kere izlemiş olabilirim. peşinden for the horde diye bağırması resmen orgazm.

  yıllardır orc'ların bağırmasına alışmıştık ama bu bambaşka geldi, mükemmel.

  farklı bir detay gözüme takıldı. anduin'in yere çaktığı troll bir shaman olabilir mi? greymane anduin'i kaldırmaya çalışırken bir lightning bolt yiyor ve peşinden bir orc zıplayarak geliyor. elinde 1h sword ve 1 adet shield var. tanking spec shaman oyunun ilk zamanlarından beri istenen bir şey ve insan acaba demeden geçemiyor. hoş, lightning bolt farklı bir yerden geliyor gibi ama insan yine de meraklanıyor.

  bir 20 kere falan daha izleyip belki bir şeyler yakalarız ama bu bile titretmeye yetti. helal olsun lan, müthiş bir iş bence.

  umarım paket en az legion kadar güzel bir paket olur.


  (vaalbara - 4 Kasım 2017 18:36)

 • comment image

  sonunda sylvanas windrunner'ı olması gerektiği gibi gösteren bir cinematic'e sahip wow expansion paketi.

  ne o öyle, ok atıp duruyor, başka özelliği yok gibi. banshee'sin lan sen, büyük düşün biraz.


  (ububabu - 13 Kasım 2017 15:57)

 • comment image

  benim gibi 10 yıldır düzenli olarak her expansion ile oyuna dönen, 4-5 ay oynayıp sıkılanlar için, başka yerlerde araştırmaya erinen arkadaşlar için aşağıdaki bilgileri paylaşayım istedim.

  oyuna 4 tane "allied races" adı altında müttefik ırklar geliyor. bu ırkların ikisi horde, ikisi ally tarafına gelecek.

  müttefik ırkları oynamak için legion'da reputation kasmanız ve exalted olmanız ve giriş görevini yapmanız gerekecek. yani "hadi paketi aldım, allah ne verdiyse yeni ırkı alayım" diyemeyeceksiniz. bu ağır gamer olmayanlar için biraz sıkıntılı bir süreç.

  horde'a high mountain taurenve nightborne geliyor.

  high mountain tauren:

  - druid, monk, shaman, warrior ve hunter olabilecek.
  - öne sıçrayıp tüm rakiplerini knock-down eden "bull-rush" race talenti olacak.
  - versatility değeri yüksek olacak.
  - mining skill i yüksek.
  - ekstradan et ve balık toplama şansı olacak.
  - gelen darbeleri azaltan bir passive talent ı olacak.

  nightborne:

  - hunter, mage, monk, priest, rogue, warlock ve warrior olabilecek.
  - inscription skill i yüksek olacak.
  - mage damage ı yüksek olacak.
  - kendine ait bir mailbox summon edebilecek.
  - belli bir alana arcane damage atabilecek.
  - aldığı arcane damage ı düşüren passive talent ı olacak.

  anladığım kadarıyla nightborne'dan çok deli mage ler çıkacak gibi duruyor.

  ally kısmına gelince, ally tarafına gelen ırklar: lightforged draenei ve void elf

  lightforged draenei:

  - hunter, mage, paladin, priest ve warrior açılabilecek.
  - blacksmith skill i yüksek olacak ve istediği yerde anvil çıkarabilecek.
  - holy damage ı daha az yiyecek.
  - belli bir alana holy damage veren active skill i olacak.
  - öldüğü zaman, çevredeki düşman birimlere hasar, dost birimlere ise heal verebilecek.
  - demon öldürdüğünde ekstradan %20 exp kazanacak.

  burada da resmen "paladin için hangi ırkı seçsem?" diye düşünmemeniz için, adamlar doğuştan paladin getirmiş.

  void elf:

  - hunter, mage, monk, priest, rogue, warlock ve warrior olabilecek.
  - gelen shadow damage ı azaltan passive i olacak.
  - ekstradan shadow damage ve heal veren ve void locusolarak telaffuz edilen özel bir duruma girebileceksiniz.
  - transmog costunu azaltan bir skille geliyor.
  - (en bombası bana göre bu) spell-cast süresi, herhangi bir hasar yüzünden yavaşlamayacak.
  - yakınlardaki bir lokasyona ışınlanabilecek.

  bu da daha çok shadow priestler için yapılmış gibi geldi.

  ayrıca, paket geldikten sonra 2 ırk daha gelecek, ama o iki ırkı şimdilik açıklayacak gücüm kalmadı. inşallah editleyip yazarım.

  sadece şunu bilin, bu iki ırkı açmak için, bfa paketinin gelmesi ve onu oynayıp, yeni yerlerle reputation kasmanız lazım.

  ally için: dark iron dwarf
  horde için: mag'har orc

  edit: kendileri hakkında detay bulamasam da, web sitelerinde zandalari troll ve kul tiran human şeklinde iki ırktan daha bahsediliyor. sağolsun tragosimetri ve gunumuz aylagı hatırlattı ayrıca.

  kendilerinden aldığım bilgiye göre de, oyun süresince yeni allied race'ler eklenecekmiş. büyük ihtimalle patch'ten patch'e.


  (beherle ask yasayan cilgin kimyager - 21 Mayıs 2018 10:03)

 • comment image

  teldrasili yakıp yıkan sylvanas liderliğindeki horde ile lordaeron bizimdir bizim kalacak mottosuyla yolan çıkan anduin liderliğindeki alliance savaşı başlamak üzeredir.

  horde ezilenlerin sesi olarak yola çıkarak güney afrika ülkesi zandalar'ı renklerine bağladı.

  alliance altta kalır mı tabiki hayır isminin bile unutulduğu unutulmuş avrupa krallığı kultiras'ı renklerine bağladı

  sadece ülkeler üzerinden tabiki savaş olmaz.

  horde sömürgesi haline gelen suramar, hightmountain ve draenor'dan devşirme futbolcularıda renklerine bağlayarak dahada güçleniyor.

  alliance tarafında ise durumunun vahametini anlayan metroseksüel kralımızın işin içine elini atmasıyla nur yüzlü draenei'ler, sımsıkı taş gibi sımsıkı taş gibi dimdik dimdik mottosuyla kendilerine gaz veren dark iron dwarf lar ve artık sizde abicim bi taraf seçin ama blood elf gibi görünmeyin talebi üzerine void elf'e dönüşen high elf'lerle beraber güçlü bir ittifak yapmış gibi görünüyor.

  teknik kadroda

  horde tarafında savaşın ilk yarısında sylvanas görünmekte ikinci yarıda horde'un onursal warchief'liğini yürüten pirimiz thrall başkan ile beraber savaşa farklı bir sonuç geleceğini düşünmekteyiz. eski başkan vol'jin'in ruhunun bu savaşı yakından takip ettiğini umuyoruz eğer oralarda bir yerlerdeysen vo'jin reyiz üşüyoruz...

  alliance tarafında kadro farklı şekilde ilerlemektedir. vizesi lordaeron savaşına şu sıralar hazırlanmakta olan tahta erken oturmak zorunda kalan fatih sultan mehmet kılıklı kralımız anduin'imiz , yanında sürekli oğlunun intikamıyla yanıp tutuşan genn greymane ve mana atom bombasından kıl payı kurtulan ve son zamanlarda ciddi derecede delirenjaina proudmore'un etkisiyle alliance savaşa hazır diyebiliriz.

  savaşımızda şuan tarafsız olan tek ırk murloc'lar olarak görünmektedir. terör örgütü naga'nın lideri queen azshara iki tarafada savaş açarak üçüncü bir taraf vurgu yaparak savaşa tepkisini iki tarafada düşmanca bir tavırla sergilemektedir.

  ve son olarak her savaşta olduğu gibi yine karlı çıkacak olanlar zenginler yani goblinler olacaktır. azeroth milyoneri gallywix'in bu savaşa ne denli yatırım yaptığı bilinmemektedir. kahrolsun kapitalizm diyerek yazının sonuna geliyoruz..

  bu sezonda da kadroda kendine yer bulamayan lor'themar theron'a selamlarımızı iletiriz..


  (howling monster - 6 Temmuz 2018 11:49)

 • comment image

  bu contentten tek isteğim aşırı sevimsiz ve sulu bir aşk yaşayan tyrande ve malfurion çiftinin wow'dan emekli edilmesi. iki contenttir malfurion'ın başarısızlıklarını ve tyrande'nin onun arkasını toplamasını izliyoruz. illidan'ın giderken ilettiği mesaja verdikleri cevap tam tuzu biberi oldu bu tiksintimin. bunların salaklıkları yüzünden güzelim ysera'da öldü zaten. ya tyrande'nin muhteşem bir politika anlayışı ile nightborne'ları horde'a gümüş tepside sunmasına ne demeli? seni kinci bağnaz manyak seni. sizin içiniz geçmiş artık, yarardan çok zararınız var, bırakın bu işleri. emerald dream'e mi gidersiniz, elune'mu alır sizi bilmem.

  tanım: eklenen yeni müziklerin muhteşem olduğu eklenti paketi.


  (ask olsun sofiane - 3 Ağustos 2018 02:59)