Süre                : 6 dakika
Çıkış Tarihi     : 01 Ocak 2018 Pazartesi, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Kısa Film,Drama
Yapımcı          :  Phillm Productions , White Rabbit
Yönetmen       : Adam Cushman (IMDB)
Senarist          : Christopher Redman (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Christopher Redman (IMDB)(ekşi), Mackenzie Astin (IMDB)(ekşi), Gareth Bennet (IMDB), Jonathan Cherry (IMDB)(ekşi), Julian DeZotti (IMDB), Scott A. Jennings (IMDB), Raul S. Julia (IMDB), Leo Marks (IMDB), Ashley Lauren Nedd (IMDB), Edgar Pevsner (IMDB), John G. Urban (IMDB), Al Vicente (IMDB)

The Poet ' Filminin Konusu :
The Poet is a short starring Christopher Redman, Mackenzie Astin, and Gareth Bennet. After the Second World War, an inspired poet takes the stage.


 • "bir michael connelly'nin cinayet romani. turkceye cevirisi tabiidir ki sair olarak yapilmis. bunu okuyan devamini olan "the narrows" (darbogaz)'i da okumali."
 • "başrollerinde dougray scott, laura harring, jürgen prochnow'un oynadığı, bir seri katilin hikayesini anlatan başarılı film."
 • "bir kiralık katilin hayatını konu alan gerilim filmi.katil öldürdügü kisinin ablasına asık olur,onunla beraber olmaya baslar.meslegini bırakmaya çalısır ama artık biraz geç kalmıstır"
Facebook Yorumları
 • comment image

  ralph waldo emerson'un "şiir nedir, şair kimdir?" konulu makalesi. makalenin başlangıcında emerson, edebi eleştirmenlerin (o dönemde) içerikten çok şiirin şekliyle ilgilendiğinden yakınmıştır. fakat emerson, şeklin, daha doğrusu formun içeğie uyarlanabileceğini, hatta içeğin forma karar verip onu oluşturacağını savunmuştur. emerson aynı zamanda şiirin konusunun kişisel şeyler değil evrensel ve değişmeyen doğrular olması gerektiğine inandığını ve şiirin zamanın başlangıcından beri var olan bir şey olup, onu duyulabilir ve görülebilir yapanın "şair" oldugunu söylemiştir.
  antik yunan kuramlarının aksine, emerson sanatın bir taklit ya da yansıma olmadığını, onun yeni bir yaratı, bir gerçeklik olduğunu savunmuştur. şiir, şair tarafından yaratılı ve doğanın bir parçası haline gelir. bunu da kum tanesi benzetmesiyle açıklamıştır; bir kum tanesinin özü, tüm evrenin özüyle aynıdır. işte şiir de böyle bir şeydir, içinde evrene ait bir öz taşır ve en az bir kum tanesi kadar onun bir parçası haline gelir. nasıl ki biz doğayı araştırırken ya da deneyimlerken aslında doğanın ötesinde, gözle görünmeyen bir varlığa ulaşma çabası içerisindeysek, şairin de şiir yazarkenki hali bir kendinin ötesine geçme durumudur. şair, şiirini yaratırken her zamanki kendisi değildir, kendini aşmıştır.


  (the noose - 25 Mayıs 2009 22:33)

 • comment image

  barclay james harvest'in ben dahil tüm pink floyd hayranlarını dehşete düşürdüğünü düşündüğüm, çok çok güzel şarkısıdır. sanki davulda nick mason var, sanki gitarları david yazmış, roger sözleri düzenlemiş... acı gerçeği açıklamakla yükümlüyüm.

  röpörtajlarından birinde david gilmour, barclay james harvest'i bir şeyler üretmesinin asıl sebebi olarak sunuyor. onların şarkılarını dinledikten sonra uykularının kaçtığını, bunun kendisini beste yapmaya, şarkı yazmaya ittiğini söylüyor. kendi zamanlarındaki gruplardan kendilerine rakip olarak gördüğü tek grubun barclay james harvest olduğunu söylüyor.

  bu konu hakkında ne düşüneceğiniz size kalmış a dostlar.


  (alphachicken - 15 Eylül 2013 19:26)

 • comment image

  başrollerinde dougray scott, laura harring, jürgen prochnow'un oynadığı, bir seri katilin hikayesini anlatan başarılı film.


  (swallowed arsenic - 5 Ocak 2004 16:44)

 • comment image

  hermann hesse'nin ünlü hikayesi. felsefe, "sanat ve zaman", "sanat ve hayat" kavramlarının iç içe girdiği, plato'ya karşı tezlerin oluşturduğu, anlaması zor ama analiz etmesi de bir o kadar zevkli olan bir hikayedir "the poet". felsefe ile ilgilenenlere ağır tavsiyemdir.

  hermann hesse'den konu açılmışken bir sözüyle bitirelim:

  "there is no reality except the one contained within us. that is why so many people live such an unreal life. they take the images outside them for reality and never allow the world within to assert itself."


  (emperor constantius - 6 Mayıs 2015 14:14)

 • comment image

  bir kiralık katilin hayatını konu alan gerilim filmi.katil öldürdügü kisinin ablasına asık olur,onunla beraber olmaya baslar.meslegini bırakmaya çalısır ama artık biraz geç kalmıstır


  (cizgili defter - 23 Temmuz 2004 12:08)

 • comment image

  michael connelly'nin 5. romanı. roman jack mcevoy'un ana karakter olduğu ve rachel walling'in de ilk göründüğü kitap. benzersiz, muhteşem bir kurgusu var. connelly, gerçekten de ciddi polisiyenin en büyük hakimlerinden. yalnız kitap bittiğinde bazı şeyler havada kalınca 1 puan kırmıştım ama kitabın bir devamı olduğunu da düşündüm. tahminimde yanılmadım, kitabın bir devam kitabı varmış. o yüzden o 1 puanı geri aldım.

  10/10

  not: bu kitapla ilgili bazı entryler poet başlığında da yer alıyor. bu farkın sebebi, kitabın bizdeki baskısında orijinal adının poet olarak geçmesi. oysa kitabın asıl orijinal adı the poet.


  (parliament night blu ray - 26 Aralık 2015 12:52)

 • comment image

  beğendiğim michael connelly romanı.

  --- spoiler ---

  bu tip romanların çoğunda en büyük sorun okuyucuyu şaşırtmak için fazla zorlama kurguların oluşturulması oluyor. bu kitap da bu durumdan nispeten makul oranda da olsa muzdarip.

  ---
  spoiler ---


  (arachnid - 16 Mart 2017 09:19)

Yorum Kaynak Link : the poet