Süre                : 1 Saat 37 dakika
Çıkış Tarihi     : 17 Temmuz 2013 Çarşamba, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Komedi,Fantazi,Korku,Gizemli,Romantik,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Fusion Films (II) , Future Films , The Sommers Company
Yönetmen       : Stephen Sommers (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Stephen Sommers (IMDB)(ekşi),Dean R. Koontz (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Anton Yelchin (IMDB)(ekşi), Ashley Sommers (IMDB), Leonor Varela (IMDB)(ekşi), Matthew Page (IMDB)(ekşi), Casey Messer (IMDB), Barney Lanning (IMDB), Nico Tortorella (IMDB)(ekşi), Kyle McKeever (IMDB), Willem Dafoe (IMDB), Carmen Corley (IMDB), Maisha Diatta (IMDB), Gugu Mbatha-Raw (IMDB), Addison Timlin (IMDB), Jack Justice (IMDB), Robin Lanning (IMDB), Jesus Mayorga (IMDB), Shuler Hensley (IMDB), Arnold Vosloo (IMDB), Talia Lanning (IMDB), Morse Bicknell (IMDB), Laurel Harris (IMDB), Melissa Ordway (IMDB), Patton Oswalt (IMDB), Rob Lawrence Brown (IMDB), Kyle T. Cowan (IMDB), Andy Ryan (IMDB), Nell Murphy (IMDB), Kevin Wiggins (IMDB), Kellie Matteson (IMDB), Jermaine Washington (IMDB), Jimmy Romano (IMDB), Saleem Watley (IMDB), Laurence Chavez (IMDB), Valerie Adams (IMDB), Martin Edward Andazola (IMDB), Michael Arata (IMDB), Manuel J. Baca (IMDB), Richard Barela (IMDB), Will D. Barnes III (IMDB), Erik Beacham (IMDB) >>devamı>>

Odd Thomas (~ Cudni Thomas) ' Filminin Konusu :
Odd Thomas is a movie starring Anton Yelchin, Ashley Sommers, and Leonor Varela. In a California desert town, a short-order cook with clairvoyant abilities encounters a mysterious man with a link to dark, threatening forces.


 • "seri roman kahramanidir.(bkz: odd thomas)(bkz: forever odd)(bkz: brother odd)(bkz: odd hours)ve cizgi roman olarak(bkz: in odd we trust)"
 • "filmi çekilmekte olan roman. willem dafoe ve tim robbins gibi isimler var ve yönetmen ünlü bir isim :stephen sommers."
 • "dean koontz'un bana hafiften pushing daisies tadı vermiş olan, odd thomas serisinin başlangıç romanı.okur okumaz koontz'un en sevdiğim kitaplarından birisi olmuştur."
 • "sonu için 'böyle olmaz olsun' dedirten 2013 model film. konusu falan filan ilginç... willem dafoe da var bu filmde. hoşmuş."
 • "dafoe'suyla, sonuyla biraz artı puan, giriş ve gelişmesiyle baya çok eksi puan verdiğim vasat altı film."
 • "filmini netflicte bulduğum ben ilginç bir şekilde süper olduğunu fark ettiğim kitaptır. hakikaten bu kadar iyi olmasını beklemiyordum öylesine izlemiştim. tavsiye olunur."
 • "eğlenceli bir seyirlik"
Facebook Yorumları
 • comment image

  dean r koontzun mutlu mesut yaşayan aile ve "özel" köpeklerini barındırmayan romanı. odd thomas adını hak eden bir karakter olup çocuğuna böyle bir isim verme kapasitesi olan bir aileden gelmesi bile ailesi hakkında bazı şeyler söylemektedir.
  sinema uyarlamasında siyah saçları ve siyah gözleri defalarca vurgulanan stormyi addison timlinin canlandıracağı film. anton yelchin odd olacak.


  (elijah snow - 17 Şubat 2012 17:20)

 • comment image

  orta karar film minvalinde ama keyifle izlenir halde devam ederken, sonu ile birlikte hepten iyi ki izlemişim lan dedirten film olmuştur.

  yüksek beklentileriniz olmasın, aman aman bir kurgu, oyunculuk beklemeyin ancak derleyip topladığınızda pazar günü için oldukça güzel bir film alternatifi olarak aklınızda olsun derim.

  --- spoiler ---

  ağlattınız piçler
  ---
  spoiler ---


  (bir fidandim derildim - 13 Eylül 2013 20:23)

 • comment image

  sonu ile beni üzmüştür.

  stormy'yi oyanayan kız şu karede ve benzeri karelerde benim eski kız arkadaşıma o kadar çok benziyordu ki

  --- spoiler ---

  filmin sonunda tutamayıp kendimi ağladım. halbuki derinlerde bir yerde alışveriş merkezinde kızın vurulduğunu ben de anladım, çünkü kız kalkında elini göğsüne götürdü.

  ---
  spoiler ---


  (i thank you very many - 27 Ekim 2013 16:28)

 • comment image

  gecenin şu saatinde izlemez olaydım dediğim roman uyarlaması film. kitabını okumamıştım daha önce ve izledikten sonra da iyi ki okumamış dedirtti. okusaydım filmin sonunda bu kadar etkilenmezdim sanırım. benim gibi 30'una merdiven dayamış adamın bile tüylerini diken diken etmiş, gözlerini doldurmuştur.

  şu soğuk kış günlerinde sevgilinizle battaniye altında, elinizde kahve kupalarınızla izleyin. benim gibi tek başınıza izlemeye kalkışmayın. kötü oluyor.

  --- spoiler ---

  stormy yerine odd, viola, şerif yada herhangi başka biri ölseydi keşke.

  ---
  spoiler ---


  (3 tas has hosaf - 23 Kasım 2013 04:28)

 • comment image

  senelerdir koontz okuyan bir insan olarak varlığından haberdar olup okumadığım, geçen film sitelerinde gezerken filmine denk gelip izlediğim kitap/film. sevdim seni odd, hatta uzun zamandır gaza gelmediğim gibi gaza gelip sırayla kitaplarını aldım. hatta hiç huyum değildir, ilk kitabı bulamayınca filmle idare edip ikinci kitaptan okumaya başladım. son iki kitap sanırım daha çevrilmemiş ya da ben araştırmamı iyi yapmamışım.

  bir de seri kitap okumayı özlemişim..


  (ben sana ne diyeyim simdi - 25 Nisan 2014 22:36)

 • comment image

  film çok güzel değil gençler. bu tür filmeri izlediyseniz 5 puan zor alır kafada. hafif 6. his + biraz romantizm + sonda beklenen ters köşe..

  sonu ile alakalı çok hezeyanlarda bulunulmuş. isteyen olursa sorsun söyleyeyim, boşuna izlemesin valla.


  (taka61 - 2 Temmuz 2014 13:02)

 • comment image

  çok kötü. çok çok kötü. televizyon filmi kıvamında. ne yapacağına karar verememiş saçma sapan bir film. esprili olmaya, korkutmaya, duygulandırmaya çabalıyor ama hiçbirini adam gibi yapamıyor. görsel efektler 10 yıl öncesi düzeyinde. senaryo dökülüyor. oyunculuklar ya fazla abartılı ya da sönük. yönetmenin sürekli popo ve meme gösterme çabası filmi iyice aşağı çekiyor.


  (dilmacevirmen - 31 Temmuz 2014 01:01)

 • comment image

  --- spoiler ---

  konusu güzel ama ne kadar uğraşsalar da ters köşe olmayan film. odd'un sevgilisinin alışveriş merkezinde vurulduğu, o sarışın polisin kötü kişi olduğu gibi şeyler çok barizdi. mesela odd filmin başında 'hayaletler konuşamaz' demişti. sonunda sevgilisiyle günlerce evde vakit geçirdiğini söylüyor ama bu sürede sevgilisi hiç konuşmuyor. sanırım kendisinin de dediği gibi 'içimde bir yer öldüğünü biliyordu ama kabul etmek istemedim.' bir de odd'u oynayacak başka adam mı bulamamışlar?
  ---
  spoiler ---


  (dj tohtur - 9 Ağustos 2014 04:50)

 • comment image

  dean koontz tarafından yazılmış 2003 yılında basılmış olan kitap. konu olarak garip güçleri olan bir adamın yaşadığı kasabayı bir katilden korumasını anlatıyor. konu çok kısa zaman zarfında geçtiği için hikaye çok çabuk bitmiş gibi geliyor. okurken kahramanın kendi ve çevresi hakkında gereksiz bir sürü detaya girdiğini düşündüm, sanki hikaye uzatılmak istenmiş gibi. ayrıca koontz'un hep kullandığı üçüncü kişi ağzından anlatmak yerine kahramının kendisinin günlük tutar gibi anlatması çok itici bir stil olarak geldi bana. sonuç olarak her nekadar ikinci yarıda biraz heyecanlı bir hal alsa ve sürpriz sona sahip olsa da gene de sıkıcı bir kitap oldu benim için, dean koontz hayranı olduğum halde.


  (baka - 20 Ağustos 2004 23:32)

Yorum Kaynak Link : odd thomas