Süre                : 1 Saat 33 dakika
Çıkış Tarihi     : 08 Nisan 2010 Perşembe, Yapım Yılı : 2010
Türü                : Komedi,Cinayet,Gizemli
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Vertigo Entertainment , Yari Film Group (YFG)
Yönetmen       : Brett Simon (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Kevin Jakubowski (IMDB)(ekşi),Tim Calpin (IMDB)
Oyuncular      : Mischa Barton (IMDB)(ekşi), Reece Thompson (IMDB)(ekşi), Bruce Willis (IMDB)(ekşi), Michael Rapaport (IMDB)(ekşi), Kathryn Morris (IMDB)(ekşi), Melonie Diaz (IMDB)(ekşi), Josh Pais (IMDB)(ekşi), Luke Grimes (IMDB)(ekşi), Patrick Taylor (IMDB), Aaron Himelstein (IMDB), Joseph Perrino (IMDB), John Magaro (IMDB), Robin Taylor (IMDB), Vincent Piazza (IMDB), Zoë Kravitz (IMDB), Zachary Booth (IMDB), Adam Pally (IMDB), Tanya Fischer (IMDB), Josh Caras (IMDB), Zach Roerig (IMDB), Ashley Springer (IMDB), Emily Meade (IMDB), Gabrielle Brennan (IMDB), Jake Weary (IMDB), Jessica Link (IMDB), Laura Ford (IMDB), Linsey Miller (IMDB), Marc John Jefferies (IMDB), Maria Elena Ramirez (IMDB), Michael Zegen (IMDB), Nick Blaemire (IMDB), Quinn Shephard (IMDB), Whitney Sprayberry (IMDB), Zoe Weizenbaum (IMDB), Tomas Deckaj (IMDB), Effrem J. Adams (IMDB), Cara AnnMarie (IMDB), Angelina Aucello (IMDB), Christine Bermudez (IMDB), Andrew Bradley (IMDB) >>devamı>>

Assassination of a High School President (~ Lise Atesi) ' Filminin Konusu :
Lisede ikinci sınıf öğrencisi olan Bobby Funke, okul gazetesinde muhabirlik yapmaktadır. Sosyal yetenekleri çok gelişmemiş olan Bobby’ye gazetecilik okul hiyerarşisinde bir kazanım henüz getirmemiştir. Bununla birlikte Bobby sınıfnın en umut vaat eden öğrencisidir. Okul bitirme sınavlarına yaklaşılırken, sınav soruları çalınır. Bunu araştıran Bobby olayın çok daha karmaşık olduğunu öğrenir. Bu bilgi onu okulun en popüler öğrencisi yapacaktır..


 • "kurgusunu da, sonunu da oldukça tahmin edilebilir buldugum, dolayısıyla güzel olabilecekken ortalama olmuş film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  noir film sevenlerin izlemesi gereken film. brick adli filmin biraz sulandirilmis ve komedi halini dusunun.

  gonzo ve arastirmaci gazetecilige dair fena sayilmayan bir ornek verdigi icin de gazeteci olmak isteyenler de izlesin.


  (charlotte blanc - 25 Şubat 2013 08:08)

 • comment image

  filmde en dikkatimi çeken sahne, bruce abinin eleman kendisine bir şeyler anlatmak isterken sakıza takılmasıdır. bu sahne, adeta lisenin özeti gibidir. "kravatını düzelt, tıraş ol, gömleğini içine sok!" vs. e, karşılığında bana ne öğretiyorsun? neredeyse hiçbir şey.


  (fortisvita - 14 Mart 2011 11:24)

 • comment image

  bu filmin en güzel yanı, yönetmenin gerçeküstü bir lisede yaşanan olayları yaşanabilir gibi gösterebilmeyi başarabilmiş olmasıdır, ki öncelikle bunu takdir etmek gerekiyor. bunun dışında müzikler iyi seçilmiş. özellikle band of horses'ın funeral ve adını şimdi hatırlayamadığım bir şarkısı filmin doğru yerlerine cuk oturtulmuş.

  bunun dışında oyuncu seçimlerinin de çok doğru olduğunu söylemek gerekiyor. mischa barton çıtır liseli, bruce willis psikopat müdür, reece thompson da loser bobby funke rollerinde çok başarlı işler çıkarmışlar.

  izlemek isteyenler için ise, "iyi bir film olmakla pop corn filmi olmak arasında bir yerlerde kalmış ama izlenebilir bir filmdir" diye özetlenebilir.


  (cemetry gate - 30 Temmuz 2010 20:30)

 • comment image

  basit ama kurgusuyla iyi iş çıkartılmış bir film. okul gazetesinde çalışan araştırmacı gazeteci kahramanımız okulun öğrenci başkanına yapılan komployu çözmeye çalışıyor. tür olarak değil ama maceranın okulda geçmesi açısından brick filmini hatırlatıyor.


  (fuzzy logic - 29 Ekim 2009 17:41)

 • comment image

  senaryosu biraz kliseye kacsa da hikayeyi isleyis tarzi ve kamera acilariyla havayi cok iyi yakalayan film, redbox kullanicilarina siddetle tavsiye olunur.

  --- spoiler ---

  'a single pussy hair, can pull a butter(?) sheep through the desert'

  ---
  spoiler ---


  (drummer on the roof - 14 Ekim 2009 10:44)