Süre                : 1 Saat 27 dakika
Çıkış Tarihi     : 23 Mayıs 1986 Cuma, Yapım Yılı : 1986
Türü                : Aksiyon,Cinayet,Heyecanlı
Taglar             : Psikotronik film,Kült film,Seri katil,sert adam,Eylem kahramanı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Warner Bros. , Cannon Group , Golan-Globus Productions
Yönetmen       : George P. Cosmatos (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Paula Gosling (IMDB)(ekşi),Sylvester Stallone (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Sylvester Stallone (IMDB)(ekşi), Brigitte Nielsen (IMDB)(ekşi), Reni Santoni (IMDB)(ekşi), Andrew Robinson (IMDB)(ekşi), Brian Thompson (IMDB)(ekşi), John Herzfeld (IMDB)(ekşi), Lee Garlington (IMDB), Art LaFleur (IMDB)(ekşi), Marco Rodríguez (IMDB), Val Avery (IMDB), David Rasche (IMDB), Nina Axelrod (IMDB), Brad Bovee (IMDB), Kevin Breslin (IMDB), Roger Aaron Brown (IMDB), Gregory Cruz (IMDB), Karen Kondazian (IMDB), Paul Dion Monte (IMDB), Jim Wilkey (IMDB), Joe Fowler (IMDB), Brian Edwards (IMDB), Ron Jeremy (IMDB)

Cobra (~ Kobra) ' Filminin Konusu :
Kod adı Kobra olan Marion Cobretti (Sylvester Stallone) güneş gözlükleri takan, kürdan çiğneyen ve deri ceketini üzerinden çıkarmayan aykırı bir polis... Birlikte çalıştığı insanları zor durumda bırakan tavırları nedeniyle neredeyse bütün departman ona sırt çevirmiş de olsa bir katilin şehre gelişi ile Kobra’nın kendini affettirme şansı olacak.


 • "sylvester stallonenin, awsom 50 plakalı 1950 model mercury custom kullandığı, 1986 yapımı film."
 • "ibm'in 3-4 sene once cikardigi kurumsal yazilim urunlerinden birinin adi. bi gazeteci arkadas bu urunle ilgili yazdigi habere "ibm cobra'yi saldi" diye baslik atmisti da cok gulmustuk..."
 • "çocukluk yıllarımın favori çizgi filmi. bu elemanın sol kolu çıkar ve silah olurdu. bi kayboldu bi daha da bulunamadı bu çizgi film."
 • "(bkz: ah 1w super cobra)"
 • "stallone'un dolaptan pizza cikarip makasla kesen bir polisi canlandirdigi geyik film."
 • "turk kara kuvvetlerinin ah1w ve 1p modellerine sahip oldugu saldiri helikopteri."
 • "aselsanin ithal edip sattigi , ucuz walkie-talkie türü telsiz modeli"
 • "otokar tarafindan uretilen 4x4 hafif zirhli muharebe araci."
 • "(bkz: kolu atesli silah olan cizgi film kahramani)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  ibm'in 3-4 sene once cikardigi kurumsal yazilim urunlerinden birinin adi. bi gazeteci arkadas bu urunle ilgili yazdigi habere "ibm cobra'yi saldi" diye baslik atmisti da cok gulmustuk...


  (mir - 23 Şubat 2002 14:43)

 • comment image

  slyvester stallonenin agzindaki kiprit copunü sinema dünyasına kazandıran filmdir.

  film video kaset*ler ile raflarda yerini aldığı tarihlerde aile eşrafı ile birlikte seyredilir. film sırasında pillibebek yerinde duramaz,hoplar zıplar, " vay anasını" lar, "oha"lar, "hassiktir"ler havada uçuşur. rambonun yeni filmi ne de olsa, o zamanlar action sahneleri bol bulunan filmler her zaman çıkmıyor ki. işleyen sistem şu şekilde : video kasetlere düşmesi 4-5 ay alıyor, düşmeden 1-2 ay önce kasetçinin camına yapıştırılıyor film afişi, gören içeri girsin, "geldi mi cobra" die sorsun, bulamayınca başka film kiralasın gitsin diye. neyse konuya dönelim. film büyük bir zevkle seyrediliyor, filmin sonunda abim bombayı patlatıyor.

  "- evdeki bütün kibritleri saklayın, pillibebek 1 ay ağzında kibritle dolaşır şimdi. "

  bütün aile yarılıyor gülmekten. evin en küçüğü olunduğunda doğuştan on gelen bi switch bu evin şaklabanı olma durumu. bir laf sokulacak ise öncelikli olarak pillibebeğe sokulur,eğer laf ona sokulabilecek durumda değil ise o hale getirilir, değilse laf onun üzerinden başkasına sokulur***, o da olmuyorsa laf sokma eylemi çok fazla gerçekleştirilmez.

  burdan abime sesleniyorum.

  "ulan yawşak (burdaki hitap şekli onunla aramızda normaldir,aile üyelerine saygısızlık olarak anlaşılmasın), kaç film seyrettik seninle bu şekilde, çocukluğumdan beri hangi filmin kahramanı gibi davranmaya çalıştım ki ? çocukken jackie chan filmleri seyrettikten sonra arka bahçede kungfuculuk oynardık tamam, kot monta batman arması diktim tamam, geçen sene bi süperman t shirt ü aldım ama siyahtı, ama bi çocuğa bu kadar yüklenilir mi ? cık cık cık.."


  (pillibebek - 9 Mart 2007 12:28)

 • comment image

  cobra space adventure cobra adlı anime dizisindeki ana karakterin ismidir. rahat tavırları,korkusuz karakteri ve çapkınlığıyla göze çarpar. 27. bölümde salamandar adlı bir karakter ortaya çıkar ve cobra hakkında düşündüklerimiz değişir;daha önceleri ölmemek için öldüren cobra o bölümden sonra intikam için öldürmeye başlar. salamandar'ı alaşağı etmek için ekibini yeniden biraraya getirir ve olaylar gelişir. finalde sizi olabilecek en iyi son beklemektedir.


  (beren - 17 Ekim 2002 23:13)

 • comment image

  cindy crawfordun boy gösterdiği fair game isimli filmle aynı kitaptan senaryolaştırılmıştır. hatta işin komiği fair game'in başrolü de sylvester'a teklif edilmiş hatta sırf onun için olayın geçtiği mekan san franciscodan miami'ye taşınmıştır; lakin syl son anda filmde oynamaktan vazgeçmiştir. aynı kitaptan senaryolaştırıldığı halde cobra ve fair game filmlerinin tek ortak yanı ikisinin de bir boka benzememesidir.


  (saruman - 19 Ekim 2002 12:17)

 • comment image

  çocukluk yıllarımın favori çizgi filmi. bu elemanın sol kolu çıkar ve silah olurdu. bi kayboldu bi daha da bulunamadı bu çizgi film.


  (erceayna - 23 Mart 2010 11:29)

 • comment image

  silahlı helikopterdir. iki pilot tarafından kullanılır, iki kişiliktir zaten. amerikan yapımı bu aletten türkiye'de şu anda 8 tane vardır. turgut özal zamanında 10 tane alınmış, ikisi düşmüştür. pkk'lıların korkulu rüyasıdır. iddiam şudur ki bunlardan 50 tane olsaydı terör merör kalmazdı. zaten o yüzden turgut özal'dan beri yenisi alınamamıştır, abd vermemiştir. gerçi aklıma sorular geliyor, neden rusya'dan muadilleri alınmadı, onlar da mı vermiyor gibi... ya da terör bitmesin isteyenler alınmasına engel mi oluyor gibi... bunları bilemiyorum. en iyisi yerli silahlı helikopter üretmektir. yıl 2011'e geliyor, böyle bi şey yok.


  (mra - 16 Aralık 2010 18:51)

 • comment image

  asker dağda terörist peşinde, üzerinde kilolarca yükle yorgun argın, parmağını dahi oynatacak hali kalmamış bir vaziyette ilerlerken, bir anda dağların arkasında belirmesiyle askere çılgın attıran, sevince boğan helikopter tipi.
  ayrıca terörist bu helikopterin sesini 5km öteden alır ve alır almaz olduğu yerde ölü taklidi yapar, çünkü mermisini yiyenin parçası büyüteçle bulunamaz.

  savaş filan sevmem ama realite bu.


  (973003 - 25 Ekim 2011 11:40)

 • comment image

  kötü adamların sahne aralarında baltalarını birbirine vurma ayini yaptığı film. duşa dahi güneş gözlüğü ile giren bir polis olan cobretti, sırf doğu alman tadı (gomonist) yakalamak için postal giymiş at ağızlı kötü adamdan bacak güzeli brigette'ı kurtarmaya çalışmaktadır. 80'li yıllar türk gençliğinin saç modelini açıklayan bu filmde "iyi adamın" leş sayısı tarihin en baba seri katilini ikiye katlar.


  (ed gein jr - 2 Ocak 2013 13:46)

 • comment image

  filmdeki sapkın canilerin cinnetini anlamamakla birlikte adamlar hakkaten cinstirler o çekiçlerin vurulmasıyla adolf un ruhumu çağırılmaktadır..sly her zamanki siklemez tavrını takınıp pardesü içinde ray banler vede karakter sahibi arabasıyle tam bir gece sövalyeseine dönüşür ki film artık listenizdedir.. adamın futursuzca adam haklaması eastwood dan miras kalıp geliştirilmiş ve toz konmaza çevrilmiştir..


  (zzzzz - 29 Nisan 2004 10:52)

 • comment image

  sylvester stallone'un yazıp, brigitte nielsen'le beraber oynadığı macera filmi... marion cobretti ismindeki sıradışı [?ahıa] polis'in, seri katilerden bi model'i korumasını, onunla yatmasını, sonra katilleri öldürmesini anlatmaktadır... vakt-i zamanında, cobretti'nin turbo lu porsche arabasına, hayran olup, 85 model şahin'lerini o arabaya benzetmeye çalışan insannar furyasını da başlatmıştı. bi anadolun, yine "o araba"ya benzetilmesi çalışması sırasında da el arabası icat edilmişti.


  (cyrano - 18 Ocak 2000 19:55)

Yorum Kaynak Link : cobra