Çıkış Tarihi     : 01 Aralık 2018 Cumartesi, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon
Ülke                : Finland
Oyuncular      : Sandra Espinoza (IMDB), Marissa Lenti (IMDB), Brian Stivale (IMDB)


 • "oyunda denk geldiğim insanlar beni sıyırma noktasına getirdiği için ekşiclub klanını kurduğum oyun. #888lu9gp"
 • "crow ve leon a sahip olmanın büyük avantaj yarattığı bir oyundur."
Facebook Yorumları
 • comment image

  clash royale oyununun tutmadığını zanneden insanlar da varmış. kendi beğenmediği oyun iş yapmıyor zanneder bunlar. clash royale piyasaya sürüldüğünden bu güne 2 milyar dolardan fazla gelir sağlamıştır. boom beach'in getirisi de 1 milyar dolara yakın. kıyaslamanız açısından yerli ve milli markamız binlerce çalışanla üretim yapan vestelin yıllık geliri 1.5 milyar dolar civarında.

  merakla beklenen supercell oyunu. muhtemelen bu da para basacaktır.


  (teddydaniels - 20 Kasım 2018 13:41)

 • comment image

  ulan clash royale gibi tutmamış diyen sığırlar mevcut aç telefonu bak en çok hasılat yapanlar kısmına en tepede kimler var. sana bırak sözlük yazarlığı ,bırak cep telefonunu hesap makinesi bile vermemek lazım.


  (hatttori hanzo - 30 Kasım 2018 10:51)

 • comment image

  barley denen oç karakterin canı az olmasına rağmen molotof atarak uzaktann herkesi yaktığı oyun. el primo delikanlı gibi yumruklarıyla dövüşürken bu piç yanınıza gelemez çünkü tek yumrukla öldürürsünüz.


  (gokten sukela indi - 19 Aralık 2018 01:02)

 • comment image

  eşimle çılgınlar gibi oynadığımız oyun. sürekli oyun haritaları ve tipleri değişiyor böylece heyecan ve istek dorukta kalıyor. bomba gibi bir takım oluşturursanız ve takım arkadaşlarınız oynadıkları karakteri kullanmakta usta iseler art arda defalarca oyun kazanabilirsiniz. hele oynarken yan yanaysanız tuzak kurma, beraber saldırma, arkasını kollama olaylarını daha iyi yaparsınız. birçok oyuncuda en önemli kilit nokta vur kaç yöntemidir. ve vuruşlarınız isabetli olduğunda sarı buton doluyor ve süper güç elde etmiş oluyorsunuz. her karakterin süper gücü farklı.
  bir diğer husus oyunda para ile satın alınmış garip karakterlerin bizim gibi kendi emeğiyle bir yere gelmiş insanların karşısına çıkarılması haksızlıktır. ya da çok ileri level oyuncularla rakip yapılmak haksızlıktır. umarım bu sorun giderilir.

  oyunda her takımın kendi kasasının bulunduğu ve karşı takımın kasasını patlatmaya çalıştığınız ki benim en heyecanlı bulduğum heist server’ı var.
  be ikinci favorim gem grap var. ortada bir delikten elmaslar fırlatılıyor ve topluyorsunuz. 10 tane elmas toplayan takım geri sayımı başlatır.

  ben poco ile ustalaşmış olsam da deneyimlediğim diğer karakterler hakkında bir iki bilgi vereyim ve bu entryi bitireyim sayın yazarlar gideyim bir iki el atayım.

  el primo: eşimin tabiriyle fury of fart. vuruşlarını gaza benzettiği için osuran adam, hiddetli osuruk isimlerini verdi primo’ya ve primo ile çok iyi oynuyor. primo yakın menzilli bir karakter. sizi yakından yakalarsa muhtemelen öldünüz demektir vuruşları kuvvetli olduğundan. süper gücü güm diye uzaktan üzerine zıplayıp yeri göğü parçalayarak ananızı ağlatmaktır.

  poco: güçlü bir takımın olmazsa olmazıdır bence. çünkü poco abimizin süper gücü kendisinin ve arkadaşlarının sağlığını fullemektir. orta menzilli bir karakter ve menzili boyutu geniş olduğundan vuruşları isabet ettirmeniz çok kolaydır.

  bull: kısa menzillidir. yakından vurduğunda vuruşları ölümcüldür, enerji kutularını rahat rahat açar rahatça adam öldürürsünüz, tabi yeterince yakınına giderseniz. ben poco’yla oynarken beni en çok öldüren karakterdir primoyla beraber. süper gücü primoya benzer bir şekilde uzağa zıplayarak tabi caizse sizi yarıp geçmektir.

  colt: uzun menzilli fakat menzili dar ve uzun olduğundan vuruşları isabet ettirmekte zorlandığım karakter. tabi yılların gamer’ı olan tipler çok zorlanmaz sanıyorum. isabet ettirirse vuruşları çok kuvvetli süper gücü ölümcüldür.

  brawley: bu arkadaşımız bombacı bir karakterdir. uzun ve kısa menzile bomba fırlatabilir ama bombaları teker teker fırlattığı için hedefe uzak olup isabetli fırlatma yaparsanız süper gücünüz geldiğinde ardı ardına alevli molotoflarla ortalığı kasıp kavurabilirsiniz.

  jessie: çok tatlı minik bir kızdır. uzak menzillidir ve atışları kuvvetlidir. ama teker teker atış yaptığı için uzaktan usul usul vurup kaçmalısınız. süper gücü ateş eden köpek fırlatmaktır ve çok ile yarar köpeğin ateşleri. sizi öldürmez kolay kolay fakat oyalar.

  nita: yine sevimli bir kız. kısa menzilli orta güçlü vuruşları vardır. süper gücü size ağız burun dalan kırmızı bir ayı göndermektir peşinize. sizi öldürmez kolay kolay fakat oyalar.


  (odamibokgoturuyor - 19 Aralık 2018 14:32)

 • comment image

  oyunda denk geldiğim insanlar beni sıyırma noktasına getirdiği için ekşiclub klanını kurduğum oyun.

  #888lu9gp


  (kumda oyna - 6 Şubat 2019 18:19)

 • comment image

  mecburen üç kişi oynanan modlarda, dünyadaki sınırlı oksijenin nasıl beyinlerle israf edildiğini görmenizi sağlayacak mobil oyun. gerizekalılığın da bir alt sınırı olmalı, bir tık altına inenleri yok etmeliyiz. benim gibi hümanist bir adamı ne hale getirdiniz!


  (fosmodern - 7 Şubat 2019 13:49)

 • comment image

  günlük her modda yıldız alma saçmalığını kaldırması gereken oyun. istenilen modda alınabilmesi lazım. 2 dakika girip yıldız alacağız diye kanser olmanın anlamı yok. tek eşleştirme modu olmasa siksen oynanılmayacak olan oyun. yüksek kupalarda bile oyuncularının gerizekalılığı karşısında şaşkına çeviriyor.


  (gecengunyine - 7 Şubat 2019 16:43)

 • comment image

  bir ay oynayıp 6500 kupadan sonra bıraktığım oyun. bunun çeşitli sebepleri var.
  1- random oyuncu ve brawler mantığı.
  bu tür oyunlarda ilk olması gereken şey pick bölümü olmasıdır. barley, dynamite, poco ile oyuna girip karşıda el primo, spike, leon gördüğüm oldu bu oyunda. böyle bir şey kabul edilebilir gibi değil. aynı zamanda oyun bütün oyuncuları kupa sayısına göre belirliyor. en başta adil gözükebilir fakat burada da şöyle saçmalık oluyor. oyunda kupa kazandıkça çıkan brawlerlar var, örneğin bo. bunu çıkarmak için 3000 kupa çıkarman gerekiyor. keza oyunun ilk karakteri olan shelly var. eğer oyuna 0 kupa ve 1 seviye bo gelirse, karşıya aynı seviye ve rütbede shelly gelebiliyor. bu ne demek? karşı takımda 3000 kupa almış adam varken, senin takımında ilk maçını oynayan oyuncu var. dolayısıyla ortada bir adaletsizlik oluyor.
  ve yuksek rütbelerde oyunu oynamak çok zor oluyor. oyunu bilmeyen takım arkadaşları yüzünden sürekli puan kaybediyorsun. dolayısıyla oyun kendi toxic ortamını burada oluşturuyor. bunun yanında tekli dereceli maçlara girmek isteyince de yüksek rütbelerde, 16+, 1 puan alabilmek için ilk 5'e girmek gerekiyor. ve oyunda her türlü çabaya rağmen, örneğin 300 kupa sahibi olanların ??? görülmesi, gene takım olma olayları ortaya çıkıyor ve bu sefer de oyuncu kitlesi toxic ortam yaratmış oluyor.
  2- iyiden iyiye pay to win'e dönmesi. oyunda bazı brawlerlar çok güçlü. son zamanda nerf yese de leon bunların bir tanesi. herkes leon sahibi olmaya çalışıyor ve bu leon 549 oyun elmasına satılıyor. onun dışında kutudan çıkma şansı var fakat hep inanılmaz düşük. oyunda güya şans dengesi var. yani açtığınız bir kutudan savaşçı çıkmayınca bir sonraki kutu da şans artıyor. ama tabii güya diyorum, zira bir kere kutu başına legendary brawler çıkarma şans ihtimaliniz %0.1'i çok zor geçiyor. ayrıca her açılan kutu milyonda bir falan etki ediyor o ihtimale. oyunda 10 kutu yerine geçen mega kutuların tanesi 35 lira. ve bu 10 mega kutu 100 tane normal kutu ediyor ve legendary brawler çıkarma ihtimaliniz en fazla 10% oluyor.
  dolayısıyla insanlar için 549 elmas için 350 lira ödemek çok daha avantajlı durum oluyor. bu da oyunu pay to win yapıyor.

  ha ama şu konuda iyiler, 10 seviye bir brawler ile 1 seviye brawler arasında sadece 40% güç farkı var. yani seviye herşey demek değil. burası güzel o yüzden. dolayısıyla 5-6 seviye brawler ile 10 seviye brawler'a karşı kafa kafaya oynayabiliyorsunuz.

  bu oyunu oynayanlara tavsiyem, kariostime, lex, bentimm, coach cory gibi youtuberları takip etmeleri. güzel bilgiler paylaşıyorlar.

  bir de bu oyundaki bir glitchi anlatayım. dün youtube'da izlerken öğrendim ve kesinlikle bilseydim kullanırdım, belki oyunu bırakmazdım.
  hatta oyunu bıraktıktan sonra kullanmayı düşündüm ama 300- kupa sahibi brawlerım yoktu*
  toplanın anlatıyorum.
  öncelikle, glitchimizin adı kolay kupa kazanma. bunun için 300- kupa altı bir fake brawler'a ve bundan sonra ise kupa kazanılmak istenen brawler'a ihtiyacınız var.
  showdown oyunlarına bu fake brawlerla girip üstüste 3 maçta - puan alıyorsunuz, ki bu kupa sayısında kaybedilen puanlar hep oldukça az oluyor. daha sonra kupa kazanmak istediğiniz brawler ile oyuna giriyorsunuz. oyun önceki 3 eldeki beceriksizliğiniz(!) yüzünden size 1 seviye ve 40- kupalı oyuncuları çıkarıyor. siz de tabii ki bu oyunculardan daha güçlü olduğunuz için çok kolay 2 defa birinci olup +14 puanı cebinize koyuyorsunuz.

  https://youtu.be/xtqdlngn2bw

  edit : matchmaking sistemiyle ilgili yeni bir geliştirme yayınlayacaklarmış.

  https://www.reddit.com/comments/anr35b

  belki dönebilirim oyuna böylece.


  (ffmvain - 9 Şubat 2019 10:39)

 • comment image

  acilen yaş doğrulaması veya iq testi getirilmesi gereken oyun.

  bounty görevinde 2 puan öndeyiz, geriye doğru sayım başladı, ben geriye gidiyorum, yanımdaki adam geriye gidiyor, 3. beyinsiz oyuncu 10 saniye kala bull ile 3 kişi arasına charge attı. adamlar öne geçti yenildik. bu nasıl bir mantığın ürünüdür aklım almıyor. git geriye bitsin oyun kazan, değil mi? yok. adam dalacak illa.

  bir diğer nokta, adam oyuna giriyor, bir kare gidiyor duruyor, bir kare gidiyor duruyor. 1 kere etrafa saçma sapan atış yapıyor yeniliyoruz veya afk kalanlar var. bunlarla aynı takıma düşüyoruz. olan benim kupalarıma oluyor. resmen mal magnetiyim, çekiyorum.

  ya sen poco'sun arkadaş. neden adamlara rush yapıyorsun, dur arkada bize can ver. yoook illa dalacak gidecek.

  hele şu brawl ball oyununda, adamları öldürmüşüz, kaleye gidiyoruz, bende ulti var, adamlar doğdu, yanımdaki adama gidiyor, lan tek başımayım, ultim var belli ediyorum, pas atsana. yooook illa tek başına gidip ölecek orada. pas atsa oyun bitecek. ama mal işte. sinirlendiğin ile kalıyorsun.

  en temizi solo showdown gireceksin. tek başına kafa rahat. diğer oyunların sadece görevlerini yapıyorum. yenilirsem kupayı solo showdown ile düzeltiyorum. veya rahat konuşacağınız bir takım ile diğer oyun modlarını oynamanız.

  bir de kupam 2500 lerde, açılmayan 7 tane hero var. kazandığım oyunlarda genelde star player oluyorum. fakat bu tarz beyinsizler yüzünden stres yapıyor insan. bilmiyorsan oyun oluştur, botlarla oyna. heroları öğren. millete kriz geçirtme. yenildiğim için stres yapmıyorum. cidden bu kadar basit, iki parmağın ile oynadığın bir oyuna bile beyinleri basamayan insanlar olmasına ve bu insanlar ile aynı oyuna düştüğüme sinirleniyorum.

  dota'yı da bu sebeple bırakmıştım seneler önce, buna da az kaldı bırakırım.


  (allen - 19 Mart 2019 11:33)

Yorum Kaynak Link : brawl stars