Çıkış Tarihi     : 08 Kasım 2010 Pazartesi, Yapım Yılı : 2010
Türü                : Komedi,Müzik
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Conaco
Yönetmen       : Billy Bollotino (IMDB), Allan Kartun (IMDB), Iqbal Hans (IMDB), Mike Sweeney (IMDB), Paul B. Cummings (IMDB)(ekşi), Carlos Gracia (IMDB)
Senarist          : Andres du Bouchet (IMDB),Dan Cronin (IMDB),Josh Comers (IMDB),Levi MacDougall (IMDB),Scott Chernoff (IMDB),Michael Gordon (IMDB),Jessie Gaskell (IMDB),Scott Gairdner (IMDB),Todd Levin (IMDB),Conan O'Brien (IMDB),José Arroyo (IMDB),Mike Sweeney (IMDB),Brian Kiley (IMDB),Andy Richter (IMDB),Matt O'Brien (IMDB),Frank Smiley (IMDB),Laurie Kilmartin (IMDB),Rob Kutner (IMDB),Deon Cole (IMDB),Brian McCann (IMDB),Brian Stack (IMDB),Alison Flierl (IMDB),Leah Krinsky (IMDB),Berkley Johnson (IMDB),Bruce W. Timm (IMDB),Kevin DiNovis (IMDB),Jim Henson (IMDB),Landry Miller (IMDB)
Oyuncular      : Conan O'Brien (IMDB)(ekşi), Andy Richter (IMDB)(ekşi), Jimmy Vivino and the Basic Cable Band (IMDB), Jimmy Vivino (IMDB), Richie 'La Bamba' Rosenberg (IMDB), Jerry Vivino (IMDB), Mark 'Love Man' Pender (IMDB), James Wormworth (IMDB), Scott Healy (IMDB), Mike Merritt (IMDB), Deon Cole (IMDB), Andres du Bouchet (IMDB), Brian Stack (IMDB), Brian McCann (IMDB), John Di Domenico (IMDB), Bill Tull (IMDB), José Arroyo (IMDB), Jason Boggs (IMDB), Jack McBrayer (IMDB), Jesse Mackey (IMDB), Jeff Ross (IMDB), J. Kristopher (IMDB), Nick Offerman (IMDB), Jordan Schlansky (IMDB), Nick Mundy (IMDB), Vana Dabney (IMDB), Aaron Bleyaert (IMDB), Jimmy Pardo (IMDB), Kim Gatewood (IMDB), Scott Chernoff (IMDB), Kevin Nealon (IMDB), Will Forte (IMDB), Patton Oswalt (IMDB), Larry King (IMDB), Aaron Takahashi (IMDB), Brian Habicht (IMDB), Marc Maron (IMDB), Kumail Nanjiani (IMDB), Tig Notaro (IMDB), Joel McHale (IMDB) >>devamı>>

Conan ' Dizisinin Konusu :
Arnold'un politikacı olmadan önceki halini görmek için! Kılıçlar ve büyücüler, Conan the Barbarian 80'li yılların dalga gibi çoğalan fantazi filmlerinden. Ailesi bir baskında ölüdürülen Conan gönderildiği köle kampında ustasından dövüş sanatlarını öğrenir ve onun becerilerini para kazanmak için dövüş oyunlarında kullanır. Bir kez özgürlüğünü kazandıktan sonra kaslı savaşçı ailesinin vahşice öldürülüşünün intikamını almak ister.


 • "bana inanan ve beni yucelten kahraman"
 • "iki gündür e2 ve cnbc-e'de yayınlanmayan eğlencelik.. eğer conan'ı yayından kaldırırsanız sıfatınıza sıçam e2.."
Facebook Yorumları
 • comment image

  belit,stigya,turan,kimmerya,hiborya,thulsa doom,red sonja,tarkus,prospero,atlantis...

  çizimlerinde ruh hastası amerikalı kahraman modu olmayan nadir çizgi kahramanlardan.

  boris vallejo süper çizerdi.türkiye'de yıllarca (bkz: alfa yayinlari) tarafından yayınlandı.

  $imdi 'kaa-nama kaa-lajerama' yı hatırlayan kaç ki$i kaldıki ?


  (rotting horse on the deadly ground - 5 Ağustos 1999 00:00)

 • comment image

  cnbc-e'de dün yayınlanan programda kumail nanjiani diye bi komedyen çıkmıştı. adam 1.5 dakika stand-up yaptı, conan geldi yanına sonra teşekkürler çok komikti diye, noluyo lan dedim. sonra bugün baktım normal şovu 6 dakika falan. bizimkiler elemanın islam ile ilgili espri yaptığı kısımları kesmişler(ki islamla dalga geçtiği yok, onla bağlantılı komik bi olay anlatıyo). yani şimdi burdan küfredince de gge diye sansürlüyorlar. afferim çok iyi düşünmüşsünüz, dindar nesil yetiştirecez nasıl olsa siz de bi ucundan tutun tabii. gösterinin orjinalini de burdan izleyebilirsiniz(cnbc-e'de 3:55'den sonrası gösterildi sadece, eroinle ilgili yaptığı esprileri de makaslamışlar);

  http://teamcoco.com/video/kumail-nanjiani-heroin


  (ignorant bastard - 13 Mart 2012 17:57)

 • comment image

  "şunu bilin ki prensim, kabaran okyanusların atlantis'i ve onun görkemli kentlerini yutmasından sonra dünyada o güne değin görülmemiş bir çağ başlamıştı. aryas'ın oğullarının doğduğu bu çağda, dünya üzerindeki imparatorluklar ve uygarlıklar, gökteki yıldızların mavi parıltıları kadar dağınık fakat belirgindi. işte bu sıralarda kimmeryalı conan geldi. çelik bilekli elinden kılıcını hiç bırakmayan bu karasaçlı, şahin gözlü yiğit tüm imparatorlukları sandallı ayağının altında çiğnemek istiyordu.."

  ....... bir nemedya efsanesinden...


  (cyrano - 9 Kasım 1999 08:23)

 • comment image

  ilkel insan. saçlı çıplak. soyadı: tekiner. conan tekiner. (bu pek bilinmez alemde)
  hayat hikayesi:
  mö.1100 de, kimmerya'da mütevazi bir astsubay lojmanında doğdu. ilk,orta ve lise öğrenimi görmedi.kan gördü,çelik gördü,köpek gördü... annesi ilkay hanım ve babası demirci rangar efendi,conan henüz sekiz yaşındayken balayına çıkabildiler.malum, o devrin ekonomik koşulları...
  conan,arkadaş çevresinde sevilen bi çocuk diildi. arkadaşlarının kafalarını koparır,vanaheim'lilere satardı.ilk cinsel deneyimini bir pikt genelevinde yaşadı.21 yaşında evden kaçıp,interrail ile stigya'ya gitti.eğitimsiz ve gözüpek olduğu için mafyanın dikkatini çekti.ama mafya onun dikkatini çekemediği için,conan kral olmayı tercih etti.
  ve akilonya kralı olur...

  (bkz: kanon)


  (aziz kedi - 31 Temmuz 2001 04:02)

 • comment image

  conan asla kahraman olmak kaygisi tasimayan ve herseyi genelde kendi icin, varolmak icin yapan gercek bir savascidir. yapmacikligi, baskalarinin gozune girme arzusu yoktur onun. kisacasi superman, batman gerzekleri gibi iyilik timsali, sinekkaydi trasli efendi iyi aile cocugu degildir. bu meziyetleri kalbimde her daim one cikmasinin sebebidir


  (zaknafein - 14 Eylül 2001 09:35)

 • comment image

  çizgi romanlarında hakkında şöyle bahsedilen ilkel çağların yenilmez savaşçısı:

  “şunu bilin ki prensim, kabaran okyanusların atlantis’i ve onun görkemli şehirlerini yutması ile aryas’ın oğullarının doğumu arasında, parlak krallıkların yeryüzünde, yıldızların mavi gökte olduğu gibi saçıldıkları hayal edilemez bir çağ vardı. (...) ve conan geldi, kimmeryalı, siyah saçlı, kasvetli bakışlı, elde kılıç, bir hırsız, bir yağmacı, bir katil, büyük hüzünler ve büyük sevinçlerle, yeryüzünün mücevherli taçlarını sandaletli ayağının altında ezmek için.”

  teksas’lı yazar robert ervin howard (1906-1936)’ın kaleminden fırlayan bu barbar, pek çok kahramanın aksine “süper” değildir. sıradandır. iyi veya kötü de değildir. veya şöyle diyelim: her gerçek ve sıradan insan gibi hem iyi hem kötüdür. dünyevi zaafları vardır. yeri gelir kaçar; yeri gelir zorbalık yapar. aygır gibi sağlıklı olmasa kırk kere ölmüştür. ama o sağlamdır. barbar conan filminin başında yazan, nietzche’nin meşhur özdeyişi, “öldürmeyen güçlendirir.” conan için söylenmiş gibidir. onun hem zaafı hem de talihidir içinde sönmek bilmeyen kini; onu öldürmediği için farkında olmadan celladını yaratmıştır tulsa doom.

  conan farklıdır. onun farkı basitliğindedir. insanı hayretlere düşüren ve hayran bırakan basit bir felsefesi vardır conan’ın: “her durumda yapman gerekeni yap. bunun üzerine de düşünme.” conan’ın becerisi ise bu en doğru, tek hamlenin ne olduğunu çok net sezebilmesi ve bunu yapmakta hiç tereddüt etmemesidir. hâl böyleyken conan’ın hayatında “keşke” yoktur. vicdanı temizdir. “keşke tulsa doom ailemi ve halkımı katletmeseydi.” demez. “böyle olduysa, bunun intikamı da şöyle alınacaktır.” der ve bu konuyu kafasında çözümlemiş olarak hedefe yönelir. onun bu sabit ve basit iradesini her aklı rahatlıkla çelmesiyle meşhur ve bununla böbürlenen tulsa doom bile alt edemez.

  conan bir derstir. küçük olmakla ilgili bir ders. basit olmakla ilgili... bu basitliğin verdiği güç ve huzur emsalsizdir. ve sağladığı özgüven de... çok bileşenli kompleks yaşamlarımızla biz, 20. yüzyılın okumuş mutsuzları için conan olabilmek bir kurtuluş olabilir mi? illa elde kılıç, at üstünde gezip, “para buldun çal, karı buldun yat, yemek buldun ye” zihniyetiyle değil ama conan gibi küçük adam olmaya çalışarak belki biz de bir gün kendi krallıklarımızı kurarız. ama belki de bunun için önce pamuk ellerimizin biraz nasır tutması gerekir, bilemiyorum.


  (kadimokul - 22 Şubat 2006 22:18)

 • comment image

  crom sevdigi tanrıdır. iblis yılan tanrı seth'e uyuz olur. taverna kültürü cok vardır! cok güclüdür (tanrı yenecek kadar!!!) karizmatik bir erkektir, kadınları etkilemede james bond la yarısabilir.kısacası diger cizgi roman kahramanları gibi pısırık degildir her konudaki tavrı acık ve nettir!!! sunu severim bundan nefret ederim der acık acık.öyle büyüyeymis ali cengizeymis pabuc bırakmaz hirkanya celigiyle evelallah hepsini altetmesini bilmistir! "en delikanlı cizgi kahraman" dır denebilir.


  (just chaotic - 26 Ocak 2000 00:22)

Yorum Kaynak Link : conan