Çıkış Tarihi     : 25 Temmuz 1993 Pazar, Yapım Yılı : 1993
Türü                : Komedi
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  American Broadcasting Company (ABC) , Brad Grey Television , Brillstein-Grey Entertainment
Yönetmen       : Steve Feldman (IMDB)(ekşi), Gary Russo (IMDB), Nancy Cohen (IMDB)(ekşi), Michael Dimich (IMDB), Dennis Rosenblatt (IMDB)
Senarist          : Bill Maher (IMDB)(ekşi),Eric Weinberg (IMDB),Brian Jacobsmeyer (IMDB),Bill Kelley (IMDB),Billy Martin (IMDB),Ned Rice (IMDB),Danny Vermont (IMDB),Scott Carter (IMDB),Chris Kelly (IMDB),Douglas M. Wilson (IMDB),John DeBellis (IMDB),Jerry Nachman (IMDB),Kevin Bleyer (IMDB),Doug Abeles (IMDB),K.P. Anderson (IMDB),Andrew Smith (IMDB),Christopher Case Erbland (IMDB),Gabe Abelson (IMDB),Dave Boone (IMDB),Lance Khazei (IMDB),Mark O'Keefe (IMDB),Cliff Schoenberg (IMDB),Grant Taylor (IMDB),Michael Wilson (IMDB),Kevin Rooney (IMDB),Hayes Jackson (IMDB),Jon Hotchkiss (IMDB),Chris Albers (IMDB),Mike Sweeney (IMDB),Franklyn Ajaye (IMDB),Al Franken (IMDB),Arianna Huffington (IMDB),Geoff Rodkey (IMDB),Michael Rotman (IMDB),Jeff Stilson (IMDB),Tim Long (IMDB),Chris Rock (IMDB),Dave Drabik (IMDB),Annie Cohen (IMDB),Patricia Willis (IMDB),Jonathan Katz (IMDB),Guy Maxtone-Graham (IMDB),Roger Rittenhouse (IMDB),Wayne Federman (IMDB),Harry Reems (IMDB),Evan Sayet (IMDB),Greg Fitzsimmons (IMDB),Mark Gross (IMDB),Lance Norris (IMDB)
Oyuncular      : Bill Maher (IMDB)(ekşi), Christine O'Donnell (IMDB), Lisa Ann Walter (IMDB)(ekşi), Michael McKean (IMDB)(ekşi), Bob Enyart (IMDB), Lynn Snowden (IMDB), Brad Keena (IMDB), Dean Cain (IMDB)(ekşi), Micky Dolenz (IMDB), Morgan Fairchild (IMDB), Rachael Leigh Cook (IMDB), Trina McGee (IMDB), Shang Forbes (IMDB), Alicia Witt (IMDB), Majandra Delfino (IMDB), Elisa Donovan (IMDB), Jimmy Kimmel (IMDB), James Marsters (IMDB), Beth Lapides (IMDB), Jenn Pinto (IMDB), Howie Mandel (IMDB), Veronica Webb (IMDB), Todd Rundgren (IMDB), Kate Mulgrew (IMDB), Alexandra Wentworth (IMDB), Al Sharpton (IMDB), Dave Matthews (IMDB), Holly McClure (IMDB), Lynn Redgrave (IMDB), Shelley Winters (IMDB), Kevin Sorbo (IMDB), Daryl Mitchell (IMDB), Dennis Prager (IMDB), Elayne Boosler (IMDB), Danielle Fishel (IMDB), Bill Brochtrup (IMDB), Al Rantel (IMDB), Scott 'Carrot Top' Thompson (IMDB), Miguel Ali (IMDB), Rali Badissy (IMDB) >>devamı>>

Politically Incorrect (~ P.I.) ' Dizisinin Konusu :
Politically Incorrect is a TV series starring Bill Maher, Christine O'Donnell, and Lisa Ann Walter. Four guests from the worlds of politics and entertainment join host Bill Maher for a free-wheeling and humorous discussion of...


 • "(bkz: south park)"
 • "bütün mel brooks filmleri.(bkz: mel brooks)"
 • "politically correct in tersi."
 • "türkçe karşılığı "ayıp"tır kanımca."
 • "jeremy clarkson denen adamı özetleyen iki kelime.kendisini bu yüzden seviyoruz zaten."
Facebook Yorumları
 • comment image

  politically incorrect olabilmek için asgari politically correct ortamın olması şarttır. siyaseten doğruculuk da asgari bir eşitliğin varlığını gerektirir. siyahın beyazla, kadının erkekle, kürdün türkle eşdeğer sayıldığı asgari bir eşitlik algısının kurulamadığı yerde siyaseten yanlışçı olamazsınız.

  böyle bir ortamda ilk kategorinin ikinci kategoriye karşı "aşağılığı" halihazırda a prioridir zaten. dolayısıyla sizin "ne kozmopoliti amına koyayım, ortalık kürt kaynıyor soktuğumun şehrinde" (bkz: #40225309) demeniz politically incorrect değil, faşist ve gerizekalı bir tutum olabilir olsa olsa.


  (monoo - 19 Ekim 2014 22:36)

 • comment image

  birkaç örnek vermek gerekirse;

  - ey kaplumbağalar! evet sizlere sesleniyorum.sizler yavaşsınız ve bu yavaşlığınız aylığı milyaraları bulan bir terbiyeciyle bile geçiştirilecek türden değil! üstelik hayvansınız da! (bütün kaplumbağalar gururlarından yarın kendilerini boğaz köprüsünden bırakırlar artık, yok yarın olmaz herhalde bir ay sonra, yoksa bir yıl mı?)

  - ey tarantino filmleri ! hepiniz çok maskülensiniz.en büyük numaranız bu, bütün erkekler içinde her meşrepten erkek protitipin olduğu filmleri seyretmeye bayılıyor.bir kaybeden ve onu düdükleyen bir profosyonel.hisse senetleri biraz tavan yapınca elinden çıkaran bir amatörü ağına düşüren bir kurt, veya.. kadınlar da seviyorlar bu filmleri çünkü erkek olma halleri ilgilerini çekiyor.ve hiçbir ilginçliğiniz yok, üzülmeyerek söylüyorum. (şahsen ben örneğe katılmam, çok hayırlı işler yapmıştır tarantino, örnek vurucu olsun diye incorrect nidalarda yelken açıyor konuşmacı, aldırmayınız.)


  (mafizzamir teklif - 20 Ocak 2005 05:00)

 • comment image

  inanılmaz başbakanımızın türkiye aleyhindeki eylemler sonrasında kıbrıs hakkında söyledikleri bu konu ile ilgili şahane bir örnek olarak kabul edilmelidir:

  şehidim var, sen kimsin

  'türkiye buradan çek git' diyor. sen kimsin be adam... şehidim var gazim var, stratejik olarak ilgiliyim. kıbrıs'ta yunanistan'ın ne işi varsa türkiye'nin kıbrıs'ta stratejik olarak o işi var. ülkemizden beslenenlerin bu yola girmesi manidardır. biz destekliyoruz, bunun karşılığının olması gerekmiyor mu?

  http://goo.gl/h7mfm


  (i ve been mistreated - 4 Şubat 2011 10:15)

 • comment image

  bill maher ne olursa olsun, durumu abartip, ortami tahrik etmeye calisir, seyirciler alkislayip dururlar, misafirler ise dumur olurlar. genelde misafirlerin ucu falan celebrity statusundedir, bir tur standard amerikan halkini temsil ederler, tvde gordukleri herseyi papagan gibi siralayi verirler, bir kisi de ya politikaci yada o gun konusulan konu hakkinda uzmandir. bu tekil elemanin gorevi bill maher tarafindan agzina laf tikilmaktir. celebritylerden bir tanesi gencliginde cicek cocuk ise bu zati korumaya calisir, ve politically correct davranir.


  (celikmetre - 24 Şubat 2002 19:43)

Yorum Kaynak Link : politically incorrect