Süre                : 2 Saat 8 dakika
Çıkış Tarihi     : 03 Eylül 2015 Perşembe, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Macera,Biyografi,Drama,Tarih,Romantik
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Benaroya Pictures , H Films , Raslan Company of America
Yönetmen       : Werner Herzog (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Werner Herzog (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Nicole Kidman (IMDB)(ekşi), James Franco (IMDB)(ekşi), Robert Pattinson (IMDB)(ekşi), Damian Lewis (IMDB)(ekşi), Jay Abdo (IMDB), Jenny Agutter (IMDB)(ekşi), David Calder (IMDB)(ekşi), Christopher Fulford (IMDB), Nick Waring (IMDB), Holly Earl (IMDB), Mark Lewis Jones (IMDB), Beth Goddard (IMDB), Michael Jenn (IMDB), William Ellis (IMDB), John Wark (IMDB), Richard Goulding (IMDB), Sophie Linfield (IMDB), Charlie Hollway (IMDB), Younes Benzakour (IMDB), Moustaati Hamza (IMDB), Abdellah Bensaidi (IMDB), Abdellatif Chaouqi (IMDB), Megan Sullivan (IMDB), Mohamed Boussalem (IMDB), Mehdi Quazzani (IMDB), Mostafa El Houari (IMDB), Najah Hamid (IMDB), Mohamed Ziat (IMDB), Anas El Baz (IMDB), Qualid Mezouar (IMDB), Hicham Haijji (IMDB), Abderrahmane Baalla (IMDB), Nick N. Raslan (IMDB), Amadou Salah (IMDB), Sam Kanater (IMDB), Fehd Benchemsi (IMDB), Nadia Niazi (IMDB), Fatima ezzahra El Jaouhari (IMDB), Anas Chrifi (IMDB), Francis Montary (IMDB) >>devamı>>

Queen of the Desert (~ Çöl Kraliçesi) ' Filminin Konusu :
Sırayla gezgin, yazar, arkeolog, kaşif, kartograf ve yirminci yüzyılın başlarında İngiliz İmparatorluğu adına görev alan siyasi ataşe olan Gertrude Bell’in (Nicole Kidman) hikayesinin anlatıldığı filmde aslında halktan biri olan Bell, modern Irak ve Ürdün devletlerinin kurulmasına ve bu devletlerin ilk kralları olan Kral Abdullah ile Kral Faysal’ın seçilmesine yardımcı olmuş, iktidar belirlemiş bir kadındır.


 • "gittim, izledim, geldim.salonda toplam 4 kişi vardı.gidin izleyin derim. çok güzel bir film olmuş. ben tatmin oldum."
 • "olmamış. werner amca çok ayıp ettin olmamış. eyyorlamam bu kadar."
 • "nikole kidman ablamizin ilerleyen yaşina rağmen hala nasil da taş gibi ve seksi olduğunu çöldeki banyo sahnesinde görüp anladığım film olmuştur."
 • "şiir gibi, lirik bir film. bu açıdan knight of cups'a benzettim."
Facebook Yorumları
 • comment image

  aslında kötü bir film değil; izletiyor. manzaralar, oyunculuklar, ışık seçimleri, dönem kostümlerinin aktarılması gayet başarılı. ayrıca içinde bir şekilde çöl geçen filmlere tav olan biri için de gayet ideal. yalnız ne var ki, esas anlatılması gereken ajanlık hikayesinin yüzeysel tutulup; gertrude bell'in aşk meşk, özlem gibi duygularına odaklanması filmi bambaşka bir kulvara itiyor.

  filmin sinopsisini okuyan birinin doğal olarak beklentisi, bu ablanın osmanlı'nın altını nasıl oyduğunu, türlü katakullilerini, ajanlık faaliyetlerini izlemek. zira kendisi bölgenin sınırlarını çizmiş bir abla. bu denli güçlü. o anlamda beklentiyi 'tam anlamıyla' karşıladığını söylemek ise oldukça güç. tarihi konuların oldu bittiye getirilmiş gibi durması, filmin öyle çok da beğenilmemesindeki ana sebep gibi duruyor.


  (frank castle - 23 Mart 2016 11:48)

 • comment image

  bir film hakkında kolay kolay sert eleştiride bulunmayı tercih etmem ama bu film ciddi manada kötü bir film ve bunun söylenilmesini hakediyor. filmin konusu bile daha net değil. anlattığı tarihi kişilik politik yönüyle öne çıkmış biri, filmde politik yönünden çok duygusal ilişkilerine odaklanılmaya çalışılmış yalnız bu bile becerilememiş. bir aşk filmi mi izledik? bence hayır, öyleyse de kötü. derinlemesine işlenmiş, duyguyu hissetirecek bir derinlik yoktu. politik film mi? alakası yok.

  çölde şampuan reklamlarında oynarcasına capcanlı saçları ile dolaşan bir kadın ve karşılaştığı bedevilerle yaşadığı her yönüyle yapmacık görünen ilişkileri ise filmden kopmanız için ayrı bir sebep.

  konuşmalardaki ingilizce ve filmin sonlarına doğru hatırlanan arapça seçimi ise değinmeye dahi gerek duyulamayacak ayrı bir absürdlük.

  ben en iyisi yapmam gereken sunuma odaklanayım, bu film benim için ders çalışmamak için yapılan anlamsız hareketlerden biri oldu.

  bir de gertrude bell'in hayatını bir ara araştırayım.


  (forlife - 9 Mayıs 2016 16:46)

 • comment image

  olmamış olmamış ve olmamış film.

  ellerinde bu kadar güzel bir konu varken, nicole kidman ablamız varken, nasıl bu kadar berbat bir film çekmişler aklım havsalam almıyor.

  ne tarih soslu bir romantik film olabilmiş, ne adamakıllı bir ajan filmi, ne bir tarih filmi, ne bir şey. ortaya karışık bir şey yapmaya çalışmışlar ama olmamış. filmin ilk yarısı zaten vıcık vıcık bir aşka odaklanmak istemiş ancak yeşilçam'da hülya koçyiğit filmleri bile daha inandırıcı kalır.

  özetle, olmamış diyor, on üzerinden üç veriyoruz. o da nicole ablanın hatrına.


  (ne bilim ben ya ne nicki - 12 Mayıs 2016 08:10)

 • comment image

  gittim, izledim, geldim.

  salonda toplam 4 kişi vardı.

  gidin izleyin derim. çok güzel bir film olmuş. ben tatmin oldum.


  (blurayfin - 14 Mayıs 2016 19:15)

 • comment image

  çekimler iyi, dekor iyi, görüntü güzel, nicole kidman her zamanki gibi hem müthiş güzel hem de tüm filmlerindeki gibi mükemmel oynuyor. onun dışında sıkıcı ve yavaş geçen bir film. anlatılması gerekilenler anlatılmıyor. kadınların erkeklere nazaran daha çok beğeneceğini düşünsem de izlemeniz tavsiye edilmez.


  (cemidrama - 4 Haziran 2016 03:33)

 • comment image

  arapların da sarışın hastası olduğunu ortaya çıkaran film. geyik bir yana yalakalıkta tavan yapıp çölün kraliçesi denmesi, bir de çöp dikilip mahrem kişilere benzetilmesi. eğer bu benzetmeler doğruysa kendilerine bir ingilizi veli edinen arapların başına tarih boyunca ne gelse yeridir.


  (generis - 31 Ağustos 2016 20:51)

Yorum Kaynak Link : queen of the desert