Süre                : 1 Saat 51 dakika
Çıkış Tarihi     : 06 Ağustos 2004 Cuma, Yapım Yılı : 2004
Türü                : Komedi,Drama
Taglar             : Kadın giysilerini çıkardı.,Siyah külot,Kadın kasık saç,Kadın tam frontal çıplaklık,sütyen ve külot
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Focus Features , This Is That Productions , Revere Pictures
Yönetmen       : Tod Williams (IMDB)(ekşi)
Senarist          : John Irving (IMDB)(ekşi),Tod Williams (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Elle Fanning (IMDB)(ekşi), Jeff Bridges (IMDB)(ekşi), Kim Basinger (IMDB), Jon Foster (IMDB), Larry Pine (IMDB)(ekşi), John Rothman (IMDB)(ekşi), Bijou Phillips (IMDB)(ekşi), Mimi Rogers (IMDB)(ekşi), Libby Langdon (IMDB), Rachel Style (IMDB), Donna Murphy (IMDB), Marion McCorry (IMDB), Claire Beckman (IMDB), Lynn Laurence (IMDB), Charlie Rose (IMDB)

The Door in the Floor (~ Giris Kapisi) ' Filminin Konusu :
Bir zamanlar iyi şeyler yazan fakat sonra kişiliğiyle birlikte ilhamını da kaybeden roman yazarı Ted Cole ( Jeff Bridges ), artık dağınık görünüşlü, çapkın ve alkolik bir adama dönüşmüştür. Ted, alkollüyken yakalanarak ehliyetini kaptırmıştır ve bu arada da, bir ayrılık denemesi için sahil evinde kaldığı zaman, onu istediği yere götürecek bir şoföre ihtiyacı vardır. Ted'in asıl amacı ise çok sonra ortaya çıkar. Adam, karısıyla genç delikanlıyı sık sık evde yalnız bırakır. Eddie, kısa sürede Marion'a aşık olur ve oğullarının kaybını hala kabullenememiş olan Marion ise genç adama karşılık verince, evin dengesi iyice bozulur.


 • "(bkz: the head on the door)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  bariz detaylari orneklemek icin 'air jordan' olayini gostermesi guzel sahne. birde filmin sonunda butun bahcesini saha gibi cimle kaplatmak istemesi. filmin en guzel ozelligide sanatsal gosterelim filmi diye icine etmemislerdir, gayet acik ve net filmdir.


  (jokera - 30 Kasım 2008 22:42)

 • comment image

  dun gece buyuk umutlar besleyip gittigim ve gercekten olumune nefret ettigim, bana sinemada kabus gibi 2 saat gecirtmis olan rezalet otesi bir film.ne yazikki sartlar el vermediginden dolayi filmi de terk edemedim, ve ne yaziikki sonuna kadar bu rezaleti izledim. kendime gorev olarak biliyorum uyarmayi insanlari bu film hakkinda . ama tabi zevkler ve renkler tartisilmaz, herkes bu film hakkinda ayni goruslere sahip olmak zorunda degil ama benim bu film hakkindaki goruslerim sole : bu kadar banal ve kendini sanatsal ve marjinal gostermek icin bu kadar kasmis bir film hayatimda izlemedim sanirim, izlediysemde hatirlamiyorum. filmin cogu duygusal icerigi olmayan sex sahnesinden, ve anlamsiz, duygu somurusu yuklu diyaloglardan ibaret iken. yonetmen "dur, sole bir artistik aci koyalim filme" deyip gereksiz yere kullanmis oldugu abuk subuk kamera acilari ile batan filmi caresizce kurtarmaya calisiyor ama film ole bir batiyor ki. kanimca filmde ki diyaloglar asiri sekilde bastan sagma yazilmis ve bize karakterler hakkinda hic bir bilgi vermiyor; karakterler film boyunca konusuyor ama bir sey ifade eden hic bir sey solemiyorlar. kisacasi bu film gibi binlerce film hallmark ve ya lifetime televizyon kanallarindan rahatlikla izlenebilir.


  (eternity4ever - 11 Haziran 2004 17:31)

 • comment image

  --- spoiler ---

  isminin turkceye "her 18 yasindaki erkegin ruyasi" olarak cevrilmesi de mumkun olan film. kanimca jeff bridges oyunculugunu konusturmus, yine kim bassinger de oldukca basarili bir secim olmus bu rol icin, eskiden fay dunoway oynardi bu karakterleri. yasli fakat seksi. ayrica ablamin oyunculugunu ilk kez begendigim filmdir.

  cocuk - ebeveyn ciplakligi icin normaldir/ bize uymaz sorunsalinin su yuzune ciktigi filmdir.

  “i’d rather be no mother to her than a bad mother,” cumlesi aklimda kalmis.
  ---
  spoiler ---


  (evde bakla yiyen kek - 22 Ağustos 2005 16:55)

Yorum Kaynak Link : the door in the floor