Süre                : 2 Saat 1 dakika
Çıkış Tarihi     : 25 Nisan 2012 Çarşamba, Yapım Yılı : 2012
Türü                : Aksiyon,Cinayet,Heyecanlı
Ülke                : İngiltere,Hint
Yapımcı          :  United 7 Entertainment
Yönetmen       : Priyadarshan (IMDB)
Senarist          : Robin Bhatt (IMDB)(ekşi),Aditya Dhar (IMDB)
Oyuncular      : Anil Kapoor (IMDB)(ekşi), Ajay Devgn (IMDB), Mohanlal (IMDB)(ekşi), Kangana Ranaut (IMDB)(ekşi), Zayed Khan (IMDB)(ekşi), Boman Irani (IMDB)(ekşi), Sameera Reddy (IMDB), Philip Martin Brown (IMDB)(ekşi), Sagar Arya (IMDB), Dominic Power (IMDB), Avika Gor (IMDB), Puja Bhatt (IMDB), Bhavna Pani (IMDB), Mudit Kumar Nair (IMDB), Cameron Singh (IMDB), Cory Goldberg (IMDB), Jatin Goswami (IMDB), Ghizala Avan (IMDB), Manpreet Bambra (IMDB), Danny Sapani (IMDB), Graham Seed (IMDB), Naveed Choudhry (IMDB), Douglas Reith (IMDB), Terence Harvey (IMDB), Ken Bradshaw (IMDB), Sebastian Abineri (IMDB), Emily Bowker (IMDB), Flaminia Cinque (IMDB), Kevin Moore (IMDB), Joe Montana (IMDB), Jamie Maclachlan (IMDB), Jing Lusi (IMDB), Gordon Cooper (IMDB), Simon Hepworth (IMDB), Lisa Diveney (IMDB), Tanveer Ghani (IMDB), Sartaj Garewal (IMDB), Fiona Geddes (IMDB), Elizabeth Croft (IMDB), Aston Dehsinotsa (IMDB) >>devamı>>

Tezz (~ Bullet Train) ' Filminin Konusu :
Tezz is a movie starring Anil Kapoor, Ajay Devgn, and Mohanlal. To revenge his past, Aakash Rana plants bomb in a train endangering lives of 500 passengers.


 • "tez, tezzz, tezzo, tez son, tez bit... seklinde isimleri olan dosya."
 • "ben hep 50 tane revizyon yaptığımdan benim için kolay olan isimdir. tez50.docx.exe'yi gönderiyorum hocaya, sonra notları kendim veriyorum zaten."
 • "farklı biçimlerde adlandırmak yerine "tezim" adı yanına tarih ve gerekirse saat bilgisi ilave edilerek son halinin hangisi olduğu kolaylıkla saptanabilecek olan dosyadır."
 • "tez_enson_referans_editli.docxgibi efsane haller alabilen ad."
 • "kesinlikle yanlış yapıyordur. latex kullansa daha iyi yapar."
 • "budur"
 • ""en" son halinin adı muhtemelen "koydukmu.doc" filandır."
 • "(bkz: tez)(bkz: tez 2)(bkz: tez 3)(bkz: tez 4)(bkz: tez 5)(bkz: tez balboa)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  master olsun doktora olsun yazmaya baslayinca en masumane duygularla adını kulağına ezanlar eşliğinde fısıldarsınız: tezim.

  yaklaşık 6, 9, 12, 18 ay boyunca artik yazdığınız her neyse bitinceye kadar boyle cici cici "tezim" olarak kalır. danismandi, tik'ti, savunmaydı, düzeltmelerdi derken son merhaleye gelirsiniz. "tezim" artık bitecek gibidir. son düzeltmeler icin bir kez daha gözden gecirirsiniz derken, kayış kopar.

  "tezim" adı "tezim son hali" olur. yaklaşik 12-24 saat arasında "tezim en son hali" olarak güncellenir, mail de atılır. yine üç ila beş gün arasında dosyamızın adı "unutulan bir virgülün" eklenmesiyle "tezim en en son hali" oluverir. eklenen her "en" sabrınız enini arttirir. sonra yine bi göz atayım lan nolur nolmaz derken mail kutunuzda yeni bir posta görürsünüz. adı; "tezi az yazanın da çok yazanın da hali"dir. böyle gider...

  rivayetlere göre yök'e gönderilen pek çok tez cd'lere "tezim en en en bit artık e be amına koduğum hali." şeklinde kaydedilmiş ve adları bile isteye değistirilmemis.

  tabii aslında en güzeli "tezim xx.xx.20xx" diye kaydetmek ve güncellemeleri tarihle takip etmek ama işte "tezim en en son" diye yazınca insan "ahan da bitti" diye gaza geliveriyor.

  ---

  adettendir, debe editi: makale aranıyor duyurularında yardımlarından mahrum bırakmayan tüm yazarlara teşekkür ederim..


  (mavi golge - 19 Ocak 2015 15:36)

 • comment image

  ben hep 50 tane revizyon yaptığımdan benim için kolay olan isimdir. tez50.docx.exe'yi gönderiyorum hocaya, sonra notları kendim veriyorum zaten.


  (barisunver - 19 Ocak 2015 15:47)

 • comment image

  farklı biçimlerde adlandırmak yerine "tezim" adı yanına tarih ve gerekirse saat bilgisi ilave edilerek son halinin hangisi olduğu kolaylıkla saptanabilecek olan dosyadır.


  (dilbilimcisi - 19 Ocak 2015 15:48)

 • comment image

  ek bilgiler ekleyip tezimizin son haline tassak maksatli tezek demistik. onun ek bilgileri icerdigini anlamamiza yardimci oluyordu.
  gunlerden bir gun hocamiz sunun bi son hallerini atin deyince gruptan bir hanim evladimiza bu gorevi paslamistik.
  kiz da sorgu sual cekmeden tezek adli dosyayi hocamiza atmisti.
  haliyle b almastik. hocamiz noktalama isaretine bile 4 dk sorgu ceken adama sen tezek diye dosya at ha?


  (frenipatlamisdamperlikamyon - 19 Ocak 2015 15:55)