• "scrubs'ın hayatımıza kattıklarının sadece gülümsemeden ibaret olmadığını kanıtlayan bir şarkı."
 • "başrollerinde nicolas cage ve malin akerman'ın olduğu aksiyon filmi. gösterim tarihi 2012."
 • "radyasyon yemiş kurt cobain'e benzeyen bir kötü adama sahip tırto film. böyle kötü adam mı olur lan? gülmekten altıma sıçıcam."
 • "nicolas cagein artık" hırsızları kovalayan dedektif rolü" yaşına gelmesine rağmen, hala hırsızı canlandırdığı film."
 • "ing. düzensiz fiilgillerden olan steal -çalmak- kelimesinin past participle (verb 3) yani geçmiş sıfat-fiil / sıfat-eylem/ ortacıdır...steal - stole - stolen"
Facebook Yorumları
 • comment image

  dashboard confessional'in bir şarkısı. sözleri;

  we watch the season
  pull up its own stakes
  and catch the last weekend of the last week
  before the gold
  and the glimmer have been replaced,
  another sun soaked season fades away

  you have stolen my heart
  you have stolen my heart

  invitation only, grand farewells
  crash the best one
  of the best ones
  clear liqour and
  cloudy eye
  too early to say goodnight

  you have stolen my heart
  you have stolen my heart

  and from the bottle flow, we are in celebration
  one good stretch before our hibernation
  our dreams are sure
  and we all will sleep well
  we'll sleep well

  you have stolen
  you have stolen my
  you have stolen my heart

  i watch you spin around
  in the highest heels
  you are the best one
  of the best ones
  we all look like we feel

  you have stolen my
  you have stolen my
  you have stolen my heart


  (by rebel - 5 Temmuz 2008 19:34)

 • comment image

  dünyanın en iyi hırsızının kendi öz kızını dünyanın en kötü taksi şoföründen çalmaya çalıştığı film.

  --- spoiler ---

  nicolas cage her filminde aynı karakteri oynadığı için artık onu film karakteri olarak göremiyorum. onun bütün adı nicolas cage. o hep aynı. dilden dile dolaşan standart bir efsane. daha filmin başından müzik zevklerinden birini ifşa ediyor. facebook’ta beğendiği tek grup olan creedence clearwater revival. son altı yıldır hep bu grubu dinlemiş. senaryo böyle ise, nicolas’ın gerçek hayatı da böyledir. çünkü o neyse o.

  dakika 20. maç yeni başlamasına rağmen bol gollü geçiyor. nicolas cage veryansın bir hâlde. 20 dakika içerisinde; küçük kızıyla konuşuyor, hırsız takım arkadaşları tarafından ihanete uğruyor, 3 tane polis dövüyor, 1 tane polis arabası haşat ediyor ve ellerini kaldırıp arkasını dönüyor. tabii bunların hesabı ne kadar sürede ödenecek? 8 yıl sonraya hızlıca sarıyoruz filmi. bu tarz, zamanı ileri sarma ya da geri sarma tekniği kullanan filmlerden tiksinsem de nicolas’ın hatrına izliyorum.

  bu andan itibaren nicolas cage’ye “will” diyeceğim. kıllığına. soyadı çok iyi. will montgomery. wes montgomery’nin nesi oluyor bilmiyorum ama, bir şeyi olmamasını dilerim. çünkü o benim dinlediğim en iyi cazcılardan biri.

  büyükanne harlend derdi ki: “aşk, zamanın hızla geçmesini sağlar; ama hızla geçen zaman aşkı bitirir.” ve ardından şöyle bir bomba geliyor: “birisine hayran olmak, ondan hoşlandığın anlamına gelmez.”

  will kesinlikle aşırı derecede iyi bir baba. en azından içinde o aşk var. o aşkı verememiş ama, vermeye hazır. her şey çemçük ağızlı alison’un dudaklarının ucunda. senaryo bu konuda mutlu son istiyor, yoksa film satmaz. maliyetini kurtarmaz, ki 35 milyon dolarlık bir bütçe söz konusu.

  tim harlend: “sen bir hırsız, bir dolandırıcı ve bir pisliksin, ama aynı zamanda çok da zeki bir ağaç kurbağasısın.”

  vincent, bacağını kaybettikten sonra çok değişti. her şeye bir heykel kadar hissizleşti. ve will’i suçlamaya başladı. bacağı için, geleceği için… iki tane sol bacağı olduğunu sanıyor. ayrıca hissizliği için de will’i suçluyor. yani will, geçmiş olsun will. seni tanımak güzeldi.

  taksim – bilmem nere arasındaki sarı dolmuşları hatırlıyoruz. şoför, “sana bir şey soracağım,” diyor. karşı taraftan, yani taksi terminalindeki pis heriften gelen cevap: “20 santimetre. gıdıklama ile birlikte 14 dakika sonra tekrar doldurulabilir. başka ne bilmek istiyorsun?”

  dünyanın en iyi hırsızının kendi öz kızını dünyanın en kötü taksi şoföründen çalmaya çalıştığı filmi tedirginlikle izliyoruz.

  dikkat! kelepçeden ellerini çıkartmak için –tahminim sol el- yüzük ve serçe parmağını kırma derecesinde bükerek kurtulma sahnesi bu filmde.

  “o gece soyduğumuz bankanın kasasında paradan başka en az 100 milyon dolar değerinde altın külçeler vardı, basit,” diyor will. burada izleyici iki şey düşünüyor. birincisi, aradan 8 yıl geçmiş, sanki hâlâ ve sadece altın var orada. eğer hâlâ 8 yıl önce bıraktığı gibiyse o banka, allah belasını versin o bankanın. ikincisi, tek bir tanesi 12,5 kilo ise o külçe altınların, orada çok vardı, yani taşıması gerçekten çok zor olacak. öyle 10 milyon dolar kâğıdı koşarak taşımaya benzemeyeceği kesin. senaryo zorlanıyor. hayırlısı.

  polislere ukalaca atar yapan filmlere ne yalan söyleyeyim… ne yalan söyleyeyim, nedense her zaman bayılmışımdır.

  ---
  spoiler ---


  (saykoblack - 26 Ekim 2012 17:59)

 • comment image

  klasik bir nicolas cage filmi. sadece vakit öldürmek icin izlemeye baslamistim ki filmin baslarinda kara bir kedi merdivenlerde yürümeye basladi, zamanda sekiz senelik bir atlama oldu. matrix'te bir seyleri degistirirken bir hata yapmis olmalilar ki nicolas'in sekiz sene sonrasindaki hali öncekisiyle tamamen ayniydi. sac seklini, taktigi saati falan hadi gectim, giydigi kiyafet bile ayni kaliyorsa orda dogaüstü bir güc olmaliydi. ama artik o sahneden sonra o dogaüstü güc bile beni devamini izlemeye ikna edemedi. hemen akabinde bir seyler yapmam gerektigini biliyordum ve nicolas'a barzo.swf'i e-mail ile gönderdim. seviyoruz seni nicolas, böyle filmler cekme nicolas.


  (nukerulaz - 15 Kasım 2012 13:00)

 • comment image

  her film delisinin bir kere izlemesi gereken yapımdır. cünkü bu kadar boktan bir film izledikten sonra diger filmlerin değerini anlayacaklar.
  ayrıca, atv'de gece saat ikiden sonra gösterilecek 5. sınıf aksiyon filmidir de diyebiliriz.


  (rukawa kaede - 22 Aralık 2012 01:00)

 • comment image

  saçma sapan film.

  --- spoiler ---

  filmin sonunda göle düşen araçtan kızını kurtaran botokslu cage abimizin boyu 40 metre filan değil ise o arabanın düştüğü su insan beline kadar ancak gelmektedir. ancak kızı kurtarır kurtarmaz evren orada bir düzensiz forma girmiş ve kodlarda hata olmuş olacak ki araba aynı yerde yaklaşık 20 metre derine batmaya başlamış ve az önce bele kadar gelen suyun içinde derinlere batarak kaybolmuştur.
  evrenin kararsızlığı kesinlikle. filmde suç yok.

  ---
  spoiler ---


  (alebahad - 7 Mart 2013 14:17)

Yorum Kaynak Link : stolen