Çıkış Tarihi     : 26 Temmuz 2015 Pazar, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Animasyon,Aksiyon,Macera,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Marvel Animation
Yönetmen       : Eric Radomski (IMDB)(ekşi), Leo Riley (IMDB), Jeff Wamester (IMDB), James Yang (IMDB), Dan Duncan (IMDB), Ali Donovan (IMDB)
Senarist          : Steve Englehart (IMDB)(ekşi),Steve Gan (IMDB),Keith Giffen (IMDB),Jack Kirby (IMDB)(ekşi),Stan Lee (IMDB)(ekşi),Bill Mantlo (IMDB),Jim Starlin (IMDB),Mairghread Scott (IMDB),Dan Abnett (IMDB),Andy Lanning (IMDB),David McDermott (IMDB),Marty Isenberg (IMDB),Steven Melching (IMDB),Henry Gilroy (IMDB),Andrew Robinson (IMDB),Marsha F. Griffin (IMDB),Eric Karten (IMDB),Grant Moran (IMDB),Rich Fogel (IMDB),Matt Wayne (IMDB),Todd Garfield (IMDB),Wellinton Alves (IMDB),Kevin Burke (IMDB),Jonathan Callan (IMDB),Tom Pugsley (IMDB),Chris Wyatt (IMDB),Javier Grillo-Marxuach (IMDB),Liza Palmer (IMDB),Paul Pelletier (IMDB)
Oyuncular      : Kevin Michael Richardson (IMDB), Vanessa Marshall (IMDB)(ekşi), David Sobolov (IMDB), Will Friedle (IMDB)(ekşi), Trevor Devall (IMDB), James Arnold Taylor (IMDB)(ekşi), Isaac C. Singleton Jr. (IMDB), Cree Summer (IMDB), Jonathan Frakes (IMDB), Jeff Bennett (IMDB), Tara Strong (IMDB), Jennifer Hale (IMDB), Eric Bauza (IMDB), Nolan North (IMDB), Tom Kenny (IMDB), Logan Miller (IMDB), Travis Willingham (IMDB), Troy Baker (IMDB), Jonathan Adams (IMDB), James Urbaniak (IMDB), Jesse Burch (IMDB), Fred Tatasciore (IMDB), Dave Fennoy (IMDB), JB Blanc (IMDB), Ming-Na Wen (IMDB), Hynden Walch (IMDB), Kari Wahlgren (IMDB), Nika Futterman (IMDB), Seth Green (IMDB), Roger Craig Smith (IMDB), Jason Spisak (IMDB), Grey DeLisle (IMDB), David Kaye (IMDB), Robbie Daymond (IMDB), John DiMaggio (IMDB), Catherine Taber (IMDB), Jessica DiCicco (IMDB), Grant George (IMDB), Diedrich Bader (IMDB), Khary Payton (IMDB) >>devamı>>

Guardians of the Galaxy (~ A galaxis orzoi) ' Dizisinin Konusu :
Marvel'ın aksiyon dolu, destansı uzay macerası "Galaksinin Koruyucuları", Marvel sinema evrenini, maceracı Peter Quill'in, tüm evreni tehdit eden ihtiraslara sahip bir kötü adam olan Ronan'ın gıpta ettiği esrarengiz bir küreyi çalıp, amansız bir insan avının hedefi olduğu kainata doğru genişletiyor. Quill, inatçı Ronan'dan kurtulabilmek için birbirleriyle hiç benzeşmeyen dört uyumsuz kişiden oluşan bir ekiple zorlu bir ortaklığa soyunuyor: Silah taşıyan Rakun Rocket, ağaca benzer bir insansı olan Groot, ölümcül ve gizemli Gamora ve intikam ateşiyle yanıp tutuşan Yokedici Drax. Ama Quill kürenin gerçek gücünü kainata karşı taşıdığı tehlikeyi fark ettiğinde, bir tarafta galaksinin kader dengesi dururken, diğer tarafta, son ve çaresiz bir karşılaşma için ayaktakımı düşmanlarını toplamak üzere, elinden geleni yapması gerekiyor.


 • "ben ki 6 yaşımdan beri marvel okuruyum, bu tipleri yeni duydum. roket rakun ne lan?"
 • "filmdeki yegane mantık hatası o kasetin kopmadan, sarmadan, patlamada erimeden 26 sene sağlam kalabilmesiydi."
 • "(bkz: hoşgeldin yify)"
 • "akıllarda bu ve şu sahneler ile yer etmiş filmdir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ben ki 6 yaşımdan beri marvel okuruyum, bu tipleri yeni duydum. roket rakun ne lan?


  (9 - 22 Ekim 2012 22:23)

 • comment image

  yine bol mizah, baş döndüren aksiyon ve yine her biri özenle işlenmiş çılgın karakterler. bir marvel filminden daha keyifle ayrıldım. her defasında beklentilerimi kat ve kat aşıyor bu adamlar. ayrıca evrenin uzak köşelerinde, tanıdık olmayan diyarlarda geçen bir macera için insanoğluna ait müziğin bu kadar ön planda olması izleyiciyi dünyadan koparmıyor, tadına da doyum olmuyor.

  sonundaki gizli sahne ise beklemediğim kadar sürprizdi. neredeyse duygulandım. ne olduğunu liseliler bilmez.


  (amorfolyus - 1 Ağustos 2014 20:16)

 • comment image

  eğlenceli olduğu kadar keskin bir hüzünle kaplanmış içe dokunan sahneleri olması şaşırtıcı. keder ve eğlenceyi o kadar iyi harmanlamış ki yönetmen, hiç sırıtmıyor. daha açılış sahnesinden, başka bir şey izleyeceğimizi belli ediyor film.

  siz hiç bir süper kahraman filminde "bu halde olmayı ben mi istedim" diye yaradana lanetler okuyan ana karakter gördünüz mü? ben görmemiştim, ne iyi oldu filmi izlediğim.

  çekirdeğinde, bir ağaç, hiçbir yere ait olamayan bir rakun (evet bir rakun), ailesi yok edilip şiddet görerek büyütülmüş bir kadın, ailesi yabancı işgalciler tarafından katledilmiş bir adam ve annesini kaybettiği gün uzaylıların kaçırdığı ve büyüttüğü bir çocuk olan bir film izleyeceksiniz.

  fantastik öğeleri haliyle çok daha yoğun olsa da şaşırtıcı biçimde yer yer bilimkurgu türüne göz kırpan (hem de çok güçlü göz kırpmalar bunlar), mizahı harika ayarlanmış dozda ve gösterişsiz biçimde sunarak zeka pırıltıları saçan, 70'ler/80'ler esintileriyle hatta bu dönemin retro bilimkurgu filmlerine hayranlığını sunduğu sahneleriyle bir çizgi roman uyarlamasından çok space-western havası yakalayan guardians of the galaxy'den keyif almak için, marvel evreni hakkında en küçük bir şey bilmeye gerek olduğunu düşünmüyorum.

  gidin, izleyin. istisnasız herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

  ve tabi bir de söylemeden edemeyeceğim; i am groot.


  (dopermen - 2 Ağustos 2014 10:15)

 • comment image

  bu filmden anladığım zoe hanıma uzaylı rolü yapışmış.önce mavi,şimdi yeşil.kırmızı ve sarı bile olsa farketmez. güzelliğin renkle,ırkla alakası olmadığının kanıtıdır.

  --- spoiler ---

  marvel karakterlerinin hepsini tek filmde toplayacaklar zannedersem.beyaz kafalı dingoyu thor'da da görmüştük.

  -durun! bu plan için bir de bu adamın gözü lazım :::)))

  ---
  spoiler ---


  (dunyanin civisini tutan adam - 3 Ağustos 2014 18:24)

 • comment image

  starlord'un müzik zevkine berbat diyenleri göstermiş filmdir.
  şu filmin müziklerine berbat diyen adama daha da bişey söylenmez.
  bırak allasen.

  bu arada, groot karakteri 1960'ta çıktığı için groot hodor'u değil, hodor groot'u çağrıştırabilir.
  yada çağrıştırmayabilir.


  (frankoturk - 16 Ağustos 2014 03:42)

 • comment image

  keyifli bir marvel filmi. ancak ekşi sözlük ortamında hep varolmuş ilginç bir detaya da dikkat çeken bir film olmuş. burdakilerin yarısı için süper film, diğer yarısı için yarak gibi film. kimse neden iyi neden kötü tam söyleyemiyor, ama herkes kişisel zevkini evrensel gerçek gibi ortaya koyup küfür ediyor.

  insan hiç mi düşünmez "belki ben bu işten anlamıyorumdur, milletin bir bildiği vardır" diye? herkes haklı, herkes film analizinin kralı, herkes ayrı cins. afedersiniz yarak gibi yorumlar.


  (zortezurtek - 28 Ağustos 2014 11:52)

 • comment image

  kötülemeler başladığına göre film malum ortamlara düşmüş, 21 inch monitörlü üst düzey ekşi eleştirmenleri, görselliğiyle iddialı bu film için izledikleri aynı ekrandan entry döşemeye başlamışlar. şimdi bir şey diyeceğim "1080p izledim olm" falan diyecekler hiç bulaşmaya gerek yok. gravity'i 700mb'a sıkıştırıp "bu mu güzel film" diyenlerle tartışırken ağzım yanmıştı yeterince.

  he işte kunduz var ağaç var falan öyle bir film işte.


  (ecs - 22 Kasım 2014 16:57)

Yorum Kaynak Link : guardians of the galaxy