Çıkış Tarihi     : 12 Temmuz 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Komedi,Drama
Taglar             : chinese family,Büyükanne,düğün
Ülke                : USA
Yapımcı          :  Big Beach Films , Depth of Field , Kindred Spirit
Yönetmen       : Lulu Wang (IMDB)
Senarist          : Lulu Wang (IMDB)
Oyuncular      : Awkwafina (IMDB), Tzi Ma (IMDB)(ekşi), Jim Liu (IMDB), Gil Perez-Abraham (IMDB), Ines Laimins (IMDB), Diana Lin (IMDB), X Mayo (IMDB), Shuzhen Zhou (IMDB), Aoi Mizuhara (IMDB), Han Chen (IMDB), Yongbo Jiang (IMDB)

The Farewell (~ Untitled Lulu Wang Project) ' Filminin Konusu :
1980'lerin başında, Soğuk Savaş'ın en kızıştığı dönemde KGB subayı Grigoriev, Sovyetler'in siyasi tutumundan tiksinmeye başlar ve kaçıp bu sistemden kurtulmaya karar verir. Aslında elinde Batı'ya kaçmasını sağlayacak bilgiler bulunmaktadır. O da bunları kullanmaktan çekinmez.Paranoya hissi ve Moskova'nın Büyük Birader atmosferiyle gerilim iyiden iyiye tırmanırken, bir Fransız mühendisin yardımıyla, farkında olmaksızın tarihi bir olayda, Doğu Bloku'nun çöküşünde rol oynar..


 • "kendisi on , ben alti yaşımdayken ilk küfrümü öğreten kişidir , leştir.(bkz: anaokulu)(bkz: ananı sikerim)"
 • "allahaısmarladık, hoşçakal, esen kal yerine de kullanılabilir, "elveda" kadar dramatik olmak zorunda değildir her zaman.."
 • "quenyadaki karşılığı namaarie'dir."
 • "(bkz: to bid you farewell)"
 • "uyandığı vakit etrafta kimsenin olmaması gereken insan. yakındır."
 • "(bkz: allahaısmarladık)"
 • "bye"ın entelcesi, şekillicesi (bkz: romeo and juliet)"
 • ""bir sarki bu kadar yogun, bu kadar dern, bu kadar duygulu olur mu?" diye sorduran, mahveden, insani alip goturen bir baska sahane apocalyptica sarkisi"
 • "apocalyptica'nın apocalyptica isimli albümünün 7. şarkısı. inanılmaz güzellikte enstrümantal bir şarkı olup dinleyenleri başka alemlere götürdüğü görülmemiş değildir, şiddetle tavsiye olunur."
Facebook Yorumları
 • comment image

  allahaısmarladık, hoşçakal, esen kal yerine de kullanılabilir, "elveda" kadar dramatik olmak zorunda değildir her zaman..


  (kitkat - 20 Şubat 2002 02:04)

 • comment image

  akdeniz'in şirin bir sahil beldesinde doğup büyüyen bir adam... yıllar geçer, üniversite eğitimi için ülkesini geride bırakır, amerika'ya göçer. psikoloji okur, müzikle ilgilenir. sever, sevilir, aşık olur; hem müziğe, hem sherry'e. mezun olur, ama hayat yolunu belirlemekte kararsızdır da. müziğin kendisi için ne kadar önemli olduğunu anlamaya çalışır, rock gruplarında çalmaya başlar. sherry ise onun eğitime dönmesini, doktora yapmasını ve onunla evlenmeyi ister. ama genç adam kararsızdır böyle bir hayatı tercih edip etmemekte. grubuyla turnelere çıkar, şehir şehir dolaşır. ama sherry de hep aklındadır, aşıktır aşkına. gözden uzak olan gönülden de uzak olur derler ya, ilişki yara almaya başlar. daha az görüşürler, daha az paylaşır olurlar. ve bir gün, ikisi de birbirlerini çok sevmelerine rağmen, severek ayrılırlar.
  yıllar geçer, adam rock grubundan ayrılır, kendi müziğini yapmaya karar verir. ama sherry'i de unutamaz, kalbi bir türlü elveda diyemez. klavye başında günlerce çalar adam. iki dakika kırk saniyelik bir parça yazar sevdiğini düşünerek. ismini de farewell koyar.
  adam müziğin esas aşkı olduğunu anlar zamanla. aşkını notalara döker, albümler yapar. ünlenir. öyle ki ünü barların dışına, şehirlerin dışına, ülkenin dışına taşar. tüm dünya onu tanır.
  yanni'nin ilk iki aşkının buluşmasıdır farewell; ilk albümden ilk sevgiliye adanan...
  http://www.youtube.com/watch?v=rkzvwdtn_3w


  (albatros - 29 Mart 2014 01:20)

 • comment image

  "bir sarki bu kadar yogun, bu kadar dern, bu kadar duygulu olur mu?" diye sorduran, mahveden, insani alip goturen bir baska sahane apocalyptica sarkisi


  (hudd - 1 Nisan 2005 09:37)

 • comment image

  apocalyptica'nın apocalyptica isimli albümünün 7. şarkısı.

  inanılmaz güzellikte enstrümantal bir şarkı olup dinleyenleri başka alemlere götürdüğü görülmemiş değildir, şiddetle tavsiye olunur.


  (kmc - 20 Eylül 2005 18:28)

Yorum Kaynak Link : farewell