Süre                : 2 Saat 17 dakika
Çıkış Tarihi     : 28 Mart 2011 Pazartesi, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Drama
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  Peccadillo Pictures
Yönetmen       : Brent Anbe (IMDB), Christopher Banks (IMDB), Junfeng Boo (IMDB), Craig Boreham (IMDB), Hannah Hilliard (IMDB)(ekşi), Sophie Hyde (IMDB), Jho Kwang-soo Kim (IMDB), Darcy Prendergast (IMDB)
Oyuncular      : John Batchelor (IMDB)(ekşi), Bren Foster (IMDB), Diana Glenn (IMDB)(ekşi), Cody Gomes (IMDB), Pippa Grandison (IMDB), Alan Granville (IMDB), Tess Haubrich (IMDB), Michael Hsia (IMDB), Do-jin Kim (IMDB), Jae-won Kwak (IMDB), Ivy Latimer (IMDB), Steve Le Marquand (IMDB), Scott Lei (IMDB), David Lim (IMDB), Tessie Magaoay (IMDB), Thea Matsuda (IMDB), Ben Matthews (IMDB), Callan McAuliffe (IMDB), Joel McIlroy (IMDB), Cari Mizumoto (IMDB), Brian Moore (IMDB), Xavier Samuel (IMDB), Toby Schmitz (IMDB), Nick Shen (IMDB), Vince K. Shin (IMDB), Jason Suapaia (IMDB), Miles Szanto (IMDB), Chris Tempest (IMDB), Se-Hyun Yun (IMDB)

Boys on Film 6: Pacific Rim ' Filminin Konusu :
Denizden Kaiju adı verilen yaratıklar yükselmeye başlayınca, milyonlarca insanın canına mal olacak ve insan kaynaklarını tüketen bir savaş başlar. Bu devasa Kaijular ile savaşabilmek için özel bir silah üretilir. Jaeger adı verilen büyük robotlar akılları nöral bir köprüde kitlenmiş iki pilot tarafından beyin gücüyle yönetilir. Ama Jaegerlar bile acımasız Kaijuların yanında savunmasız kalırlar. Yenilmenin eşiğindeki insanoğlunun son çaresi eski pilot (Charlie Hunnam) ve deneyimsiz stajer (Rinko Kikuchi)'dir. Birlikte, kıyamete karşı insanlığın son umudu olacaklardır


 • "bu tarz filmlerin çakmaları da hiç zaman kaybetmez. buyrun atlantic rim 2"
Facebook Yorumları
 • comment image

  nerden geldiyse aklıma bir fragmanı izleyesim geldi.

  öncelikle şunu söyleyeyim ki ben bir transformers hayranı olarak ilk filme bayılmıştım. bu filmide iple çekiyor ilk çıktığı anda sinemaya koşmayı planlıyorum.

  bazı çok zeki kültürlü arkadaşlarımız konusu olmadan her filmden bir anlam çıkartmadan yapamadığı için, hayatta her filmin amacının bir mesaj vermek gereği olmadığını anlayamıyorlar. ki şahsi fikrim (canavarların fantastikliğini çıkartırsak) bu filmdekiler hayal değil.

  bir mühendis olarak şahsen bu robotların transformasyonları, silah geçişleri vesaire hepsi beni inanılmaz yükseltiyor. gelecekte bu olacak ve kimse bunun önüne geçemiyecek lakin ben şimdilik bu harika robotları sadece sinemada izleyerek de olsa keyiflenmek istiyorum.

  dolayısıyla filmi biraz düzgün yapsalar bana yeter.


  (malley - 21 Aralık 2017 20:24)

 • comment image

  fragmanından anlaşılan bok gibi olmuş film. michael bay'in transformersındaki dandik robot sahnelerini kopyalamış gibiler.

  ilk filmde helikopterlerle getirilip bırakılan her bir hareketi ağır ağır yapan robotlar yerine taklacı güvercin gibi havada parendeler atan robotlar gelmiş.

  edit: sebebini anladım. yönetmen koltuğuna guillermo del toro reyiz yerine steven s. deknight diye biri oturtulmuş. ibret olsun diye ilk filmin fragmanını buraya koyuyorum. kıyaslamasını siz yapın.

  https://www.youtube.com/watch?v=5gumumpfbag


  (elestiri - 26 Ocak 2018 09:34)

 • comment image

  büyük ihtimalle devasa bir hayal kırıklığı olacak filmdir. neden mi? çünkü fragmandan gördüğüm kadarıyla:

  1. jaeger pilotları tribal ergenlerden oluşuyor ve oyunculuklar leş. (malum bu ara dünyayı bi ergen başrol oyuncusu furyası sardı. yeteneksiz ergenleri pop culture referansları ile dolu çöp gibi filmlerde önümüze çıkarıyorlar)
  2. filmin konusuna özen gösterilmeyip saçma sapan goy goylar çevirecekler. thor ragnarok'ta da öyle oldu. espriler gırla, ama plot? siktir et, millet chris hemsworth'ün götünü görmeye geliyo zaten. bunda da öyle olacak.
  3. fragmanda cıstık cıstık hip hop müziği kullanılmış. şu ana kadar izlediğim bütün film-fragman ikililerinde, fragmanda popülerimsi cıstık cıstık müzik kullanılırsa film o kadar siktiriboktan oluyor.
  4. jaegerların coolluğu gitmiş, bildiğin spor salonunda protein tozu abiiiii 100kg bastım abiiiiii diyen tiplere dönmüşler. gipsy danger'ın o cüssesi ve karizması nereeeee bu ince belli çay bardağı robotlar nereee.
  5. ilk filmdeki jaegerları izlemesi bir zevkti, robotların içerideki hareketlerinin dışarıya yansımasını görmek, o mühendisliğe (her ne kadar fictional olsa da) hayran kalmak ayrı bir zevkti. şimdi maşallah pilotlar kontrol odasında (ya da kokpit mi o kafanın içi işte ya her neyse) zıplıyorlar, uçuyorlar, yuvarlanıyorlar falan. öeh.
  6. charlie hunnam yok. raleigh reyiz olmadan film mi olur?
  7. newton ve hermann ikilisi var ama ergenler yüzünden arka planda kalacaklar. ki bu ikili birinci filmin en güzel yanıydı.
  8. bu yönetmen kimin nesi, ne idüğü belirsiz bi adam. sebebi neydi ki?

  yine de ilk filmin hatırına izleyeceğim sanırım. umarım bu dediklerimde haksız çıkarım.


  (altering lives - 22 Mart 2018 22:59)

 • comment image

  şu ergenlerin sinema ve dizilerin başrollerini ele geçirmesinden gerçekten bıkkınlık geldi. nedir bu ya? dünyayı kurtaracak makinayı 14-15 yaşında çocuk kullanıyor.
  kim moda yaptıysa bu saçmalığı onun ben ....

  bu saçmalığın dışında eğlenceli film işte izleniyor. yalnız sonu çok tırt.


  (saladze - 25 Mart 2018 21:37)

 • comment image

  gerçekten hollywood'un artık neye para dökeceğini şaşırdığına beni ikna eden film. bir filmin yapımcısı del toro olabilir, oyuncusu john boyega gibi sempatik ve iyi bir tip olabilir. eski oyunculardan bazıları arz-ı endam edebilir. anlıyorum güzel geliyor kulağa.

  ancak;

  --- spoiler ---

  gidip 18 civarı bir kızın üstün mühendislik ürünü bir robotu tek başına yedek parça çala çala oluşturduğuna inanmamızı beklemeyin. hadi bunu beklediniz kıza bir dahi geçmişi verin, mako ile neredeyse aynı olan acıklı ailesinden ayrı düşmüş o yüzden böyle olmuş gibi saçma açıklamalar yapmayın. kız nasıl kaldırdı nasıl taktı o koca eli? nasıl mekanik geçmişi elde etti? o metal yığını belli bir hızla gökyüzünden yere çarpıyor ama çakılacağına yuvarlanıyor falan. ben mühendis değilim ama böyle bir robotun yapılabilmesi bir ergen ile mümkün görünmemekte. bir de o mal rus kız "bir dahakini daha büyük yap" demiyor mu, kafayı yersin. oldu canım yapsın kız tek başına gökdelen büyüklüğünde robot sen de eleştir. hadi "bizim film cgi sallama arkadaş" denildi...

  peki beyni yaratık beyni olan robotun savaşma şeklinin ortaçağdaki şovalyeler gibi kılıçlı yumruklu oluşu? biraz araştır biraz yaratık efekti ekle daha içgüdüsel savaşsın adam değil mi? yok illa bildiğimiz yumruk, kılıç, arada bir de dev bir robot olduğunu hatırlarsa füze yolluyor o kadar.

  peki güya tahliye edilen tokyo'da sokakta elele koşan insanlara ne demeli? bizim boyega da gökdelenleri çekip çekip yaratıkların üzerine salladı. allah bilir kaç tane insan öyle yaratığa aduket çekilecek diye hakkın yolunu buldu. "yok canım o esnada gökdelenlerde insanların işi ne?" demeyin. hatırlayın ilk savaşta kılıç gökdelenin katının içine giriyor o esnada masasında oturan yönetici ve tayfası herhalde şirket devralma işlemleri için memo hazırlıyorlar falan. neyse elektrikli kılıç camdan içeri girince sandalyelerinden bir düşüp ara verdiler. yani o evrende insanlar biraz mal.

  bu hataların yanında artık lafı geçen bir kız olsun diye repliği olmadan kenarda duran tipi saymıyorum bile. yani illa zorlayacaksınız gereksiz karakter etkileşimini.

  ---
  spoiler ---

  özetle yığınlar arasında boş bir cgi filmi daha. 3d olarak bir olayı da yok. illa zamanınızı bu filme harcamak istiyorsanız evde izleyin.


  (kinge dorduncu - 26 Mart 2018 14:54)

 • comment image

  (bkz: #75289245) nolu entarimde dediklerimde beni haksız çıkarmamış, vasat devam filmi. beklentiyi düşürüp izlenirse iyi vakit geçirirsiniz ama eğer benim gibi ilk filme aşık izleyicilerdenseniz... gitmeyin. 5 sene bu sikko film için mi bekledik amk diye çıktım filmden.

  biraz engin bilgilerimle altan oturup düz yatarak yorumlarımı katmak istiyorum... vaziyet alın, çemkiricem:

  --- spoiler ---

  1. raleigh reyiz nerde???? geberdi mi öldü mü herif napıyo yaşıyo mu kaçtı mı noldu herife? raleigh beckett diye adını söyleyip ne geçiriyosunuz?
  2. mako mako değil. bildiğimiz sempatik tatliş mako gitmiş, bütün şirinliği bırakmış uyuz teyze gelmiş. konuşması bile değişmiş. ilk filmde bu kadar tutuk konuşmuyordu, uprisingde nedense böyle sanki delay varmış gibi konuşuyor.
  3. gipsy avenger gipsy danger'ın kötü bir kopyası gibi sanki. valla bak danger'ın cool'luğuna dair hiçbir şey kalmamış.
  4. koskoca jaegerları transformers autobotlarına dönüştürmüşsünüz. autobotlar jaeger'lardan oldukça ufak ve ufak oldukları için hareket kabiliyetlerinin daha fazla. ama gökdelen boyundaki jaeger'ın o kadar agile olmasının bi mantığı yok.
  5. maşallah binlerce tonluk robot sanırsın bana profesyonel capoeira dövüşçüsü. hepsi bi havada uçmalar falan ya siz hayırdır demeden duramıyorum.
  6. jaegerlara girmişken, bi o amara naniknonik midir soyadı neyse o kızdan bahsetmek istiyorum. o ufacık tefecik ergenin jaeger parçası çalıp ufak mufak da olsa scrapper'ı yapmasına imkan yok. feminizm pompalaması yapıcaz diye ergen kızı mekanik dahisi yapmışsınız hadi buna ok dedik eyvallah çektik. o devasa parçaları tek başına nasıl taşıdı da birleştirdi bari bunu açıklasaydınız.
  7. madem robot yapımı dedik... biri bana newt'ün obsidian fury'yi nasıl yaptığını açıklasın. shao endüstrilerinin otomatize süreçlerine sızıp onları kullanmış olabilir ama koskoca holdingde kimse mi çakmadı?
  8. newt... newt'ü harcadınız lan. ilk filmde otachi'nin newt'e zarar vermeme sebebini güzel bağlamışsınız da filmin en sempatik karakterlerinden birini niye harcadınız ya ona çok üzüldüm yeminle.
  9. ana karakterlerin geçmişi ile ilgili hiçbir şey bilmiyoruz. tripli ergenler toplandık toplandııık sorduk neden jaeger pilotu olduk neden olduk neden olduuuuk. hayır bi de suresh jaeger'ın içinde öldüğünde üzülmemizi bekliyorsunuz. niye üzüleyim ki kimin nesi neyidir tanımıyorum etmiyorum. filmde azınlık görünsün diye koyulmuş piyon karakter dışında bir şey değil.
  10. amara naniknonik'in hikayesi biraz daha farklı olabilirdi. mako'nun geçmişi ile birebir aynı yapmak nedir. kaiju geldi minik kızın ailesi gitti, kızcağıza yazık oldu. azıcık orijinal olun bi değişik şeyler katın.
  11. geri kalan pilotlar nerede? koskoca üssünüz var, jaeger programı devam etmiş belli... e pilotlar nerde? kaijular 10 yıldır gelmiyor? yeni robotları yaparken pilotları yetiştiremediniz mi? evil drone saldırısında öldüler diyelim... sadece 8 pilotunuz mu vardı? 10 yılda yedeklerini yetiştiremediniz mi? ayıp lan.
  12. kaijular neden renk değiştirdi? cat-5 ve üstü pembeleşiyor mu?
  13. ilk filmde 6 günde 35 mil gidebilen tek bir kaiju varken, bu filmde 3 kaijunun birleşimi olan ve daha hantal olan mega-kaiju (verdiğiniz isme sıçayım afedersiniz, ergenlerden anca bu beklenir) on dakikada tokyo'dan fuji'ye gidebildi... aradaki mesafe 60 mil. yorum yapmıyorum.
  14. gipsy avenger'ın mega-kaiju ile çarpışması sonucunda çevredeki herşeyi dümdüz etmesi gerekirdi. allah aşkında 2000 tonluk, yani 2 milyon kilo, bir robot atmosfer seviyesinden son hız geliyor ve birazcıkın shockwave çıkıp bitiyor. otachi'yi ikiye ayırdıktan sonra gipsy danger yavaşlamak için thrusterları kullanmıştı şehri dümdüz etmeyelim diye. ama gipsy avenger bunun aksine allah ne verdiyse daha da hızlanarak çarpmak için geliyor ama hiçbir şey olmuyor. fuji dağını dümdüz etmesi gerekirdi.
  15. ay az önce geberiyorduk az kalsın, bi arkadaşımız öldü, diğerleri yaralandı, ahahaha karla oynayalım ne kadar da quirky'yiz çok eğlenceliyiz kehkeh... daha da başka sözüm yok.

  ---
  spoiler ---

  velhasılıkelam, ilk filmi seviyorsanız gitmeyin. gidecekseniz de beklentinizi eksilere düşürün.


  (altering lives - 31 Mart 2018 11:08)

 • comment image

  --- spoiler ---

  çin'lilerin gelecekte her şeyin üreticisi olacağının gözümüze gözümüze sokulduğu bir film daha.

  başka da bir numarası yok.

  savaş biteli 10 yıl olmuş diye, koca ülkede sadece 2 profesyonel pilot var, biri de her şeyi bırakıp serseri hayatı seçmiş holuvud klişesi. aniden kahraman oluveriyor falan.

  ya koca koca dövüşgen robotların mandalla asılmış çamaşır gibi oradan oraya taşınmak suretiyle dünyayı koruması bir bana mı komik geliyor?

  ---
  spoiler ---


  (alwayssleepy - 20 Mayıs 2018 22:58)

Yorum Kaynak Link : pacific rim uprising