Süre                : 2 Saat 50 dakika
Çıkış Tarihi     : 25 Aralık 2004 Cumartesi, Yapım Yılı : 2004
Türü                : Biyografi,Drama
Ülke                : ABD,Almanya
Yapımcı          :  Forward Pass , Appian Way
Yönetmen       : Martin Scorsese (IMDB)(ekşi)
Senarist          : John Logan (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Leonardo DiCaprio (IMDB)(ekşi), Cate Blanchett (IMDB)(ekşi), Kate Beckinsale (IMDB)(ekşi), John C. Reilly (IMDB)(ekşi), Alec Baldwin (IMDB)(ekşi), Alan Alda (IMDB)(ekşi), Ian Holm (IMDB)(ekşi), Danny Huston (IMDB)(ekşi), Gwen Stefani (IMDB), Jude Law (IMDB), Adam Scott (IMDB), Matt Ross (IMDB), Kelli Garner (IMDB), Frances Conroy (IMDB), Brent Spiner (IMDB), Stanley DeSantis (IMDB), Edward Herrmann (IMDB), Willem Dafoe (IMDB), Kenneth Welsh (IMDB), J.C. MacKenzie (IMDB), Jacob Davich (IMDB), Amy Sloan (IMDB), Sam Hennings (IMDB), Joe Chrest (IMDB), Rufus Wainwright (IMDB), Josie Maran (IMDB), Justin Shilton (IMDB), Stéphane Demers (IMDB), Yves Jacques (IMDB), Loudon Wainwright III (IMDB), Jason Cavalier (IMDB), Chris Ufland (IMDB), Alan Toy (IMDB), Sebastian Tillinger (IMDB), Joe Cobden (IMDB), David Purdham (IMDB), Kevin O'Rourke (IMDB), Lisa Bronwyn Moore (IMDB), Emma Campbell (IMDB), Martha Wainwright (IMDB) >>devamı>>

The Aviator (~ Göklerin hakimi) ' Filminin Konusu :
Ergenlikten yeni çıkmış Hughes, babasının matkap ucu fabrikasından kalan serveti, I. Dünya Savaşı'nda savaşan uçakları konu alan "Cehennem Melekleri" adında bir film çekmek için kullanmak gibi çılgın bir karar alan Hughes, benzeri olmayan bir film yapmak üzere yola çıkar ve bu yol ona büyük bir şöhreti de beraberinde getirir.

Ödüller      :

Academy Awards - Oscar:En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Sinematografi, En İyi Kostüm, En İyi Prodüksiyon Tasarımı, En İyi Kurgu, En İyi Prodüksiyon Tasarımı
BAFTA:BAFTA Film Award-Best Film, BAFTA Film Award-Best Production Design
Golden Globes:Golden Globe-Best Motion Picture - Drama, Golden Globe-Best Original Score - Motion Picture


Biyografik / 16
 • "cillop leo'nun yanında, cate blanchett ve kate beckinsale'i de görebileceğimiz film."
 • "(bkz: lincoln aviator)"
 • "sirf leonardo di caprio oynuyor diye goremeyecegim filmdir, yaziktir."
 • "bu sene* en iyi film dalında altın küre kazanmış film."
 • "golden globe da leonardo di caprio ya en iyi dram-actor ödülünü kazandıran film."
 • "yarım saatlik konuyu 3 saatte anlatıp süründüren bir film.. cate blanchett dışında çok vasat olduğunu söyleyebilirim.. söyledim.."
Facebook Yorumları
 • comment image

  box office hit olsun, destansi bir hava verilsin parayi kiralim tadi var diye gitmekten cekindigim, ustune de leonardo di caprio tuzu serpilince iyice gormek istemedigim bir filmdi. izledim ve "leonardo di caprio oynayamiyor be" diyen dillerimi isirdim zira kendisi cate ile beraber de olsa genelinde filmi o goturuyor.


  (icarion - 12 Ocak 2005 18:37)

 • comment image

  üç saate yakin süren; görüntüleri, müzikleri ve konusuyla altın küre'lerini haketmi$ bir seyirlik. leonarda di caprio fobisi olanlar howard hughes rolüyle bence $u ana kadar gösterdigi en iyi performansi izleme firsati bulabilirler. önyargili olunmadan bir $ans verilip izlendigi takdirde gerçekten keyif veren bir film.


  (selen - 21 Ocak 2005 01:44)

Yorum Kaynak Link : the aviator