• "darksiders 2'nin ardından geleceği çoktan onaylanan thq oyunu. 2'yi halen azmedip bitiremedim ama kararlıyım bir gün yapıcam."
 • "war ve death ten sonra protagonistimiz kim olacak diye merak ettirten güzel olmasını umduğum hack and slash oyun."
 • "2018de çıkacakmış bir sızıntıya göre. ana karakterde war ve death'in kız kardeşi ayrıca son dişi nephilipm fury.böylece benim favorim strife da son oyuna kalıyor harika oluyor."
 • "ign 'deki taze oynanış videosu ile, doğru tınıyı yakalamışlar gibi görünüyor. yılın başlarında gösterdikleri şeylerle eyvah dedirtmişti çünkü. bu sefer olmuş, eferin."
 • "steam ücreti 269 lira olan oyun. aral game'e para kazandıracağıma oyun oynamam daha iyi. şaka gibi arkadaş."
 • "anladık malum ortama düştüğünü. oyun nasıl onu anlatın aq"
Facebook Yorumları
 • comment image

  2018de çıkacakmış bir sızıntıya göre. ana karakterde war ve death'in kız kardeşi ayrıca son dişi nephilipm fury.
  böylece benim favorim strife da son oyuna kalıyor harika oluyor.


  (starrunner - 2 Mayıs 2017 16:33)

 • comment image

  alpha versiyonundan ufak bir gameplay yayınlanmış oyun. grafikler çok hoş duruyor. darksiders'ın kendisine ait stilini de korumuşlar. ana karakterin tasarımı çok hoş. animasyonları da akıcı. fakat oynayan kişinin de etkisini olduğunu düşünüyorum, oynanış ilk iki oyuna göre ağır ve bir olmamışlık var. tabi karakterin pek çok silahı olacak ve kırbaç kombatı da geliştirelecektir. ilk oyunlarda olduğu gibi finisher movelar falan da eklenir umarım. daha oyunun çıkmasına çok var. 2018'in son çeyreğinde gelecek tahminen. bu süre içinde gelen eleştiriler sonucunda kombat kısmını adam akıllı yaparlar umarım.
  alpha olmasına rağmen yağ gibi akıyor oyun. fps düşüşü olmadı videoda, grafikler çok hoş ve gelişecektir. ufak grafiksel hatalar var ama alpha henüz.
  joe maduiera'nın fury tasarımı daha güzeldi bence. ama bu fury'de çok hoş duruyor. kadın mahşerin dört atlısından biri ve millet nedense barbie gibi, açık saçık, manken gibi uber güzel bir şey bekliyor. yahu kadın feminen bir duruşa ve sert bir karaktere sahip. bence çoğu kadın karakterden çekici. garip olan şey kadın iblis ve melek tokatlıyor millet osbir malzemesi arıyor.
  ben beğendim. kamçı ile kombat daha iyi olabilirdi. çok güzel örneklere sahip örnekler var. ama karakter tek kamçı kullanmayacak tabi. bir de oynayan adam cidden mal gibi oynuyor hatta oynanış videosunda ölmeyi becerdi. buradan kendilerini tebrik ediyorum.
  yeni videolarda gelsin daha bir netleşir oyunun nasıl olacağı. bu karakter atlılar arasında en çok büyü kullanan olacak ve daha sürüyle yeteneği olacaktır. grafik, tasarım ve fury'nin animasyonları harici pek bir şey göstermediler. dahasını bekliyorum merakla.


  (lamer pan - 6 Mayıs 2017 15:34)

 • comment image

  önceki darksiders serilerinde olduğu gibi yine mahşerin dört atlısından birisini, öfke*'yi atsız olarak yönettiğimiz oyun.

  grafikleri diğer darksiders serisine göre gelişme göstermiş olsa da günümüz oyunlarıyla kıyaslayınca pek tatmin eder seviyede değildir. ancak thq firmasının grafik konusunda dibi gördüğü elex oyununa kıyasla çok iyi durumdadır. god of war, devil may cry gibi türün diğer oyunlarıyla kıyaslayınca çok geride kalan ancak darksiders serisini sevenlerin hoşuna gidecek bir oyundur.

  eleştiriler yüksek oranda grafik, düşük oranda kontrol ağırlıklıdır ve yerindedir. ancak level dergisi "oyun dünyası çok boş, etrafta yapacak bir şey yok" şeklinde bir eleştiri eklemiş. hack and slash tarzı oyunlarda düşmandan ve senaryo gereği birkaç npc'den başka etrafta ne bekledikleri meçhuldur. ya da diğer darksiders oyunlarında olup bunda olmayan bir şey mi keşfettiler acaba* ? alışık olduğumuz seriye fazla dokunmadan gelen bir devam oyunu yapmışlar.

  --- spoiler ---
  savaş dünyadaki dünyanın düzeninin bozulduğunu düşünerek kıyamet gününün gelişini başlatmıştır ancak bunu tamamen kendi düşünceleriyle yapmıştır. yaratıcılar ise bu hareketinden ötürü savaşı tutsak olarak almışlar ve savaşın yaptıklarını düzeltmesi görevini diğer atlılardan birisine vermeye karar vermişlerdir. ölüm ve kıtlık ortadan kaybolmuşlardır, bu sebeple görevi verebilecekleri tek atlı öfkedir. öfke ise görevi tamamlaması karşılığında diğer atlılara liderlik etme sözünü ister.

  öfkenin görevi dünyaya gidip oradaki yedi ölümcül günahı yok etmektir. dünyaya melekler ve şeytanlar gelmiş, savaşlarını devam ettirmektedirler. insanlar ise güvenli bir yerde sığınmaktadırlar. atlılar için iyi veya kötü kavramları olmadığı için hem melekler hem şeytanlar öfkeye düşmandırlar.
  ---
  spoiler ---


  (ejderha kuyrugunun ucunda yanan ates - 5 Ocak 2019 16:59)

 • comment image

  az önce bitirdim. ben de bir iki kelam edeyim.

  öncelikle oyunu korsan oynadım. steam fiyatı kesinlikle etmez. bence meh denecek bir oyun. eksiği çok. içerdiği evren bu kadar sevilmiş olmasa çok daha fazla gömülürdü ya da kimsenin oyundan haberi bile olmazdı.

  hikaye fena değil ama anlatımı bence zayıf. fury'nin seven deadly sins'i avlamasıyla geçiyor. her yeni günahla karşılaştığında onlarla baş edebilmek için bir karakter gelişimi geçiriyor. ama bu kısımlar sadece boss fightlar öncesi ve oyun içinde neredeyse hiç diyalog yok. oyunun sonundaki karakter ile başındaki karakter çok farklı ama bunu daha fazla görmek isterdim.

  mekanikler fena değil ama büyük eksiklikler var. souls serisine benzediğine dair çok eleştiri mevcut. ben souls serisi oynamadım ve bilmem ama bu oyundaki sistem zayıf. öncelikle checkpointler arası çok uzak. moblar çok vuruyor ve kamera kötü. kendi hatanızdan ve oyunun hatasından çok sık ölüyorsunuz. üstüne bir de 15 dakika tekrar oynuyorsunuz. bir noktadan sonra bayıyor baya. mob kes, karambole öl, mob kes kendin öl, mobları kes, boss seni öldürsün. eeh ne anladım bu işten. bosstan önce save yok mesela çoğu yerde. ölürsen allaha emanet baştan oyna dur. allahtan boss fightlar görece adil. tek bir düşman olunca etrafınıza hakimiyetiniz artıyor. saldırılardan kaçınmak daha kola yoluyor. bu durum moblarla dövüşlerde çok zor.

  bazen bir dövüş oluyor, etrafta 8 kişi var. 4'ü arkamda. kamera da bir yere kitleniyor sağ olsun, tam bir kör dövüşü. çoğunlukla ölüyorsunuz zaten. dodge mekaniği güzel ama yapamazsanız cezası büyük. 2 vuruş yersin. 3-4 vuruş yemek zaten ölmek demek. kamera yüzünden ölüp de tekrar 10 dakika harcamak yorucu. bu bahsettiğim zorluk üst seviye değil. baya balanced'da oynadım bir de. daha zorlar akıl karı değil, zira adil değil. adil ve zor olsun derseniz god of war'ın son oyununa alalım sizi.

  grafikler güzel. çizgi roman havasını korumuşlar. kullanılan renk paletini de beğendim. çok çeşitli canavarlar da var, tasarıma vakit ayırmışlar. mekan tasarımları da iyi. harita olmaması büyük eksiklik.

  rpg ögelerinin çoğu kaldırılmış. basit olması bence iyi. açıkçası war'ın özel bir kılıcının olması benim çok hoşuma gitmişti ve death'in çorap değiştirir gibi scythe değiştirmesini garipsemiştim. oyuna çeşitlilik kattığı doğru tabi ama bunu silaha takılan tılsım vs ile de yapabilirlerdi. neyse 3. oyun ilk oyuna bu açıdan daha yakın. silaha takılan tılsım var. bir de seviye atlayınca can,hasar ve büyü hasarı seçeneklerinden birini artırabiliyorsunuz. çeşitliliği büyük oranda azaltıyor.

  diğer silahlar da var ama böyle bariz etkisini hissettiğim silahlar olmadı hiç. mesela force moddaki silahın ağırlığını hissedemedim. o kadar yavaş vurunca öküz gibi hasar bekliyor insan ama yok. full kamçı ile gittim ben de. arada alevli modu kullandım. az vuruyor ama en azından seri.

  hollow güçleri fena olmamış ama mıknatısla topa dönüşmek gördüğüm en zorlama güç olabilir ki infamous second son oynamış ve videoya dönüşme gücü görmüş biri olarak söylüyorum bunu.

  execution yok, çok çok büyük eksiklik. 2. oyunda execution şansı artıran build yapmıştım ben, o sayede crucible bitirmiştim.fury'nin zinciri var, acayip hareketler koyabilirlerdi. adamı dikine 2'ye bölme, zinciri kullanarak kendi silahını adama saplama, bir yeri sarıp uzuv koparma gibi bir çok seçenekleri vardı. düşündüklerimden kat kat iyilerini yapabilirlerdi. çok yanlış tercih. eksikliği bariz hissediliyor.

  fps dropları yaşadım ama bilgisayar kaynaklı olabilir. ekran kartım evga 1070 sc ama işlemci i5 2500k. 8. yılında kendisi. droplar darboğaz kaynaklı olabilir.

  özetle, soulsa benzemeye çalışırken bazı şeyleri eline yüzüne bulaştırmış bir oyun var elimizde. mantık olarak 1. veya 2. oyunun aynısını koysalar bile çok laf işiteceğini sanmıyordum, niye böyle zorladılar bilmem. tavsiyem, indirimde alın, easy'de veya balanced'da oynayın, hikayeyi görün, sonraki oyunu bekleyin.


  (hitlerin top sakali - 17 Mart 2019 01:19)

Yorum Kaynak Link : darksiders 3