• "(bkz: jurassic park operation genesis)"
 • "incelemeler çok olumlu, fiyat çok olumsuz. korsan oyun işine sıcak bakmasam da doları bu seviyeye getirenler saolsun çaresiz kaldık.(bkz: yetiş ya fitgirl)(bkz: himmet ya skidrow)"
 • "beklenenin geldiği oyun."
Facebook Yorumları
 • comment image

  varlığından şimdi haberdar oldum. şu videoda devler bir demo oynamış. ilginç şekilde harika görünüyor; ciddi ciddi üzerine düşmüş, hakkını vermişler gibi. aynı filmdeki gibi dinozorları customize etme, çeşitlendirme ağaçları gelmiş. kapkara bir t-rex yapabiliyorsunuz.

  harika görünüyor yahu! gaza geldim, zoo tycoon 2 indiriyorum.


  (stukatr - 31 Mart 2018 03:33)

 • comment image

  oyun bir nevi tycoon olduğu için dinozor dövüşlerinin iyi olması gerekmemektedir.
  gayet başarılı, grafikleri ile göze hoş gelen, detayları yeterli dinozor parkçılığı oyunu. ancak fiyat olarak düşmedikçe bence alınmaz.


  (prince untouchable - 15 Haziran 2018 07:02)

 • comment image

  bu nasıl bir fiyat politikasıdır gaben reis hiç mi müdahale etmedin? bu türklerde para yok demedin? illa cracklenmesini mi bekleyelim? korsan mı oynayalım? yıllar sonra bizlere torrentten oyun mu indirteceksin allah aşkına?

  tamam oyun gayet güzel gözüküyor. benim gibi tycoon fanlarının ağızlarını sulandıracaktır ama 200 liraya tycoon alacak kadar zengin olamadık henüz napalım?


  (syozkn - 22 Haziran 2018 14:12)

 • comment image

  fiyatının steam ile alakası olmadığı oyun, oyun 50 tl geri kalan 160 tl marka bedeli , jurassic world değilde oyunun ismi, turassic world olsaydı oyun 50 tl olacaktı. fiyatı bize özel olarak pahalı değil şuan 140.000 kayıtlı crack bekleyen insan var varın gerisini siz düşünün.


  (cok hostur ama banane - 22 Haziran 2018 15:14)

 • comment image

  jpog un müptelası olan bana acayip bir hype yaşattı bu oyun ama tam olarak istediğimi bulamadım diyebilirim. kısaca bir inceleme yapmak gerekirse;

  oynadığım kadarıyla biraz fazla film oyunu olmuş bu oyun. açmak gerekirse; klasik bir tycoon oyunu gibi görünse de gelişmemizde rol oynayan 3 adet karakter mevcut. bize sürekli görev -contract- önerip, dediklerini yapmamız karşılığında ödül veriyorlar. güvenlik, bilim ve eğlence alanında uzman bu 3 arkadaş. ancak beklendiği üzere birinin istediği şey diğerinin istemediği şey oluyor. misal eğlenceci arkadaş sal dinazorları şöyle insanların yakınına bir gelsin boy göstersin derken, bu kontratı yapmamız durumunda güvenlikçi niga arkadaş öte tarafta köpürüyor. aldığımız kontratlarda belli bir dengeyi tutturamadığımız zaman diğer taraftan parka sabotaj gelme olasılığı artıyor. oyunun senaryodan kastı bu olsa gerek aşağı yukarı. biraz fazla filme dönük olmuş yani. filmle bağlantıyı koparmayalım derken oyundaki tycoon temalarını biraz atlamışlar gibi geldi.

  oyun dinamiklerine gelince neredeyse jpog ile birebir diyebilirim. belli başlı kazı noktalarına parası neyse verip arkeolog gönderiyoruz, onlar bize dinazor dnaları buluyorlar, bunları labaratuvarda işleyip gerçek dinazorlara dönüştürmek için kullanıyoruz. her bulunan dna kalitesine göre %5-%10 dna çözümlemesi sunuyor bize. bir dinazor dnasında %50 ye ulaştıktan sonra o dinazoru yaratabiliyoruz. %50 den sonrası ise dinazorun özelliklerinin, sağlığının artmasına, ömrünün uzamasına vs. yarıyor. jpogda da aynı mantık vardı.

  story modu açıkçası beni çok saran bir şey olmadı çünkü tam parkı adam ettim aha şu dinazoru da aldım derken diğer parka geçmeyi öneriyor ve yaptığınız her şeyin boşa gittiği hissine kapılıyorsunuz. diğer parka geçmezseniz de yeni kazı alanlarının kilidi açılmadığından çok sınırlı sayıda dinazor çıkarabiliyorsunuz. ha her açtığınız adayı tekrar dönüp oynayabiliyorsunuz ama ben bir adaya konsantre olup onu gönlümce düzenlemekten daha çok hoşlanıyorum. sürekli görev görev ilerlemeye çalışmak tycoon oyunlarında açıkçası beni sıkıyor. bu sebeple ben biraz daha oyunun sandbox modu olan challange mod üzerinden deneyimlerimi anlatacağım.

  ilk olarak bir tycoon oyunu için yönetim panelleri oldukça vasat. parkın girdisini çıktısını görebileceğiniz paneller yeterli değil. çoğu şeyin fiyatını vs. ayarlayamıyorsunuz ve bunun karşılığında parka gelen müşterilerin reaksiyonlarını tam anlayamıyorsunuz. parkta kaç kişi var, bunlar tam olarak ne görmeye gelmişler, en favori dinazor hangisi, hangi dinazor ne kadar ziyaretçi çekiyor vs. bunlar hep muallak. çok daha detaylı bir management hazırlanabilirdi. ben mi bulamadım bilmiyorum ama parkın giriş ücretini ayarlayacak yer bile bulamadım.

  ziyaretçiler bizim için pek bir şey ifade etmiyor açıkçası. ortalıkta dolanıyorlar. siz bir izleme noktası vs. açtığınızda oraya gidiyorlar, geri kalan zamanlarda ortalıkta dolanıyorlar. bir roller coaster tycoon gibi ziyaretçilerin ihtiyaçlarını görmek, düşüncelerini öğrenmek tarzı detaylar mevcut değil. aha bak şunu yaptım da herkes nasıl mutlu oldu, insanlar bir anda bak şu tarafa yöneldi tarzı "yaptım" hazzını oyun bizden esirgiyor. ziyaretçi ihtiyaçları sadece panelde bölge bölge gözüküyor. şu bölgede misal yiyecek içecek ihtiyacı yeterince karşılanmıyor vs. gibi. oysa hiç bir şey yapmayıp sadece rct örnek alınarak çok daha interaktif bir şey oluşturabilinirdi.

  oyun biraz size problem çıkarmak üzerine yoğunlaşmış. tam her şeyi yoluna koydum derken hiç bir problemi olmayan dinazor çıkıyor duvarı yıkıp insanların arasına dalıyor, o da olmadı fırtına geliyor, o da olmadı elektrik üreten reaktörler bozuluyor vs. parkın güzelliğine dalıp, problemleri çözdüm hissine pek kapılamıyorsunuz bu sebeple. bu da bir süre sonra problemi gör, üzerine tıkla, ranger gönder çözdür konseptiyle neredeyse point and click noktasına getiriyor oyunu. oysa işin bu kısmından ziyade management kısmını biraz daha zorlayıcı yapsalardı da biraz kafa patlatarak sorunları çözseydik daha oynanabilir olabilirdi gibi geliyor. bu tip bir oyun tarzıyla pek de tekrar oynanabilirliği yok gibi duruyor. yani eni sonu büyük bir park yaparsınız, merak ettiğiniz dinazorları teker teker açıp çıkarırsınız ama yapacağınız şeyler tükendiğinde tekrar açıp da yeni bir parka başlayayım heyecanı yaşamazsınız bana kalırsa. böyle ciddi bir probleme sahip oyun.

  dinazor görselleri çok başarılı. animasyonlar vs. insanı moda sokuyor. ancak dinazorlarda beklediğim hareketleri göremedim . ne bileyim insan 2018 yılında yapılan bir oyunda türlerin sürü halinde gezmesini, avlanmasını vs. bekliyor. bir sürü lideri olur, biz onu biliriz vs. bu tarz detaylar olsa çok daha ilgi çekici olabilirmiş. bu şekilde sadece ortalıkta niye dolaştığını bilmez şekilde yürüyorlar. kafası kızan gidip duvarlara vurup kırıp geçiyor. orada dinazorun bazı ihtiyaçları olduğunu, buna göre bir yaşam alanı oluşturmamız gerektiğini anlıyoruz. ha bu arada her dinazor türünün kendine özel ihtiyaçları var. populasyon kalabalık olursa daralanlar, sosyal olanlar olmayanlar, belli bir miktar ağaçlık isteyenler, su isteyenler, kendine ait belli bir dominasyon alanı isteyenler vs. bunlara dikkat etmeyip etrafa bir çit çekip tüm dinazorları aynı yere koyarsanız en uysal herbivore bile çileden çıkıp isyan edebiliyor.

  rangerlara atlayıp sorunu kendin çözme olayı, içeri girip fotoğraf çekme olayı vs. gayet güzel olmuş. insan yaptığı şeyin içerisinde gezip onu yaşamak istiyor çünkü. ha bir süre sonra park biraz kaos merkezine dönüyor, sürekli etrafta çözmeniz gereken problemler oluşuyor ve dolayısıyla da dur bir tur içeri girip şu reximin bir fotoğrafını çekeyim profilden diyemiyorsunuz ama yine de güzel bir detay.

  neyse çok uzatmadan söyleyeyim kesinlikle parasını haketmiyor. ne bileyim bir cities skylines ın 50 tl den satıldığı yerde bu oyuna 200 küsür lira istemek biraz ayıp oluyor. tamam oyun üzerinde çok fena bir telif fiyatı var ama oyun içeriğini düşününce yine de kendini affettiremiyor. fps kamerasıyla ranger kullanmak olmasa jpogdan eksiği var fazlası yok çünkü. oyun neredeyse birebir. sadece görsel açıdan dinazoru daha iyi görmek için 200 tl para vermek bence fazla.

  kısacası ya indirimi bekleyin ya da codex cracklemiş oyunu indirin oradan oynayın bilemedim.


  (syozkn - 25 Ekim 2018 22:46)

Yorum Kaynak Link : jurassic world evolution