Süre                : 1 Saat 47 dakika
Çıkış Tarihi     : 01 Ekim 2004 Cuma, Yapım Yılı : 2004
Türü                : Heyecanlı
Ülke                : İsveç,Danimarka
Yapımcı          :  Nimbus Film Productions , Det Danske Filminstitut , Nordisk Film- & TV-Fond
Yönetmen       : Nikolaj Arcel (IMDB)
Senarist          : Nikolaj Arcel (IMDB),Rasmus Heisterberg (IMDB)(ekşi),Niels Krause-Kjær (IMDB)
Oyuncular      : Anders W. Berthelsen (IMDB)(ekşi), Søren Pilmark (IMDB), Nastja Arcel (IMDB), Nicolas Bro (IMDB)(ekşi), Lars Mikkelsen (IMDB)(ekşi), Ulf Pilgaard (IMDB), Charlotte Munck (IMDB), Lars Brygmann (IMDB), Helle Fagralid (IMDB), Jesper Langberg (IMDB), Jens Jørn Spottag (IMDB), Kurt Ravn (IMDB), Bjarne Henriksen (IMDB), Nicolaj Kopernikus (IMDB), Clara Maria Bahamondes (IMDB), Anders Nyborg (IMDB), Marianne Høgsbro (IMDB), Robert Hansen (IMDB), Laura Christensen (IMDB), Hans Henrik Voetmann (IMDB), Anders Peter Bro (IMDB), Søren Poppel (IMDB), Henrik Noël Olesen (IMDB), Frank Thiel (IMDB), Christiane Bjørg Nielsen (IMDB), Susanne Breuning (IMDB), Kenneth Carmohn (IMDB), Niels Krause-Kjær (IMDB), Jes Dorph-Petersen (IMDB), Mikael Kamber (IMDB), Kaare R. Skou (IMDB), Gunilla Roijer (IMDB), Anne Laursen Vig (IMDB), Peter Carstens (IMDB), Nina Høgsberg (IMDB), Anne Mette Philipsen (IMDB), Ole Corneliussen (IMDB), Per Arnesen (IMDB), Anders Bramsen (IMDB), Dennis Dean (IMDB) >>devamı>>

Kongekabale (~ Den tredje makten) ' Filminin Konusu :
Nikolaj Arcel'in ilk filmi Kralın Oyunu, bir gazetecinin Danimarka başbakanı ile ilgili bir entrikayı açığa çıkarmaya yönelik ümitsiz mücadelesini ve genel seçim öncesi iktidar partisindeki güç savaşını merkez alan bir siyasi gerilim.


 • "nikolaj arcel'in senaryosunu yazıp yönettiği 2004 yapımı danimarka'dan çıkma bir film.."
 • "her ne kadar borgen'den eski de olsa. borgen'in amerikan versiyonu diyebiliriz. beğenirseniz borgen'den devam."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ingilizceye king's game, dolayısıyla da türkçeye kralın oyunu olarak çevrilebilecek, güzel, izlenesi film.. danimarka genel seçimlerinden önce başbakanlığa, en güçlü adayın hayatını kaybetmesi ve bunun üzerine başkanlık için savaşan kişilerin ürettiği komploları çözmeye çalışan bir gazeteci anlatılıyor filmde..

  filmdeki olayların türkiye'deki gelişmelere olan benzerlikleri çok dikkatimi çekti..

  bir yerlerden edinilip izlenirse keyif verecektir, arada bir gerecektir kanımca..


  (vasdeferans - 20 Şubat 2007 02:05)

 • comment image

  danimarka ve isveç ortak yapımı 2004 tarihli güzel bir film.

  --- spoiler ---

  gazeteci ulrik torp'un emekli demokrat politikacı babası, kamboçya'da yapılacak hastane için çocuklarla ilgili vakıftan toplanan paranın hortumlanması hikayesini - uydurma haberini gazeteci oğluna sızdıran kişinin amacını şöyle anlatıyor:

  baba gunnar torp - bu klasik bir numara. büyük haberle gündemi değiştirmek. vedbaek skandalında bunu biz de yapmıştık. tüm kirli çarşafları iki saat içinde temizledik. gömdük gitti.

  gazeteci oğul ulrik torp- yani schou, mads'in hikayesinin seçim sırasında ortaya döküleceğini biliyordu. bunu şimdi sızdırıyor. böylece aksel kazasının haberlerini geri plana atacağını umuyor.

  baba gunnar torp - tanrım, bu entrikaları özlemişim! parlamentonun en iyi tarafıydı bu.

  ---

  torp'un medya patronu: - bir politikacı başkasının kuyusunu mu kazıyormuş? bu her gün oluyor. parlamentonun güvenini kazanmamız yıllar sürdü.

  ---
  spoiler ---

  sağlam bir film olmuş, oralarda işler böyle dönerken, türkiye'de nasıl olduğunu artık siz düşünün. demokrasi ile halk kendisini yönetme hakkına sahip diyerek kitleleri mal yerine koyuyorlar.

  http://www.imdb.com/title/tt0378215/


  (filosofo - 17 Mayıs 2015 00:47)

Yorum Kaynak Link : kongekabale