Çıkış Tarihi     : 02 Mart 2014 Pazar, Yapım Yılı : 2014
Türü                : Komedi,Müzik
Taglar             : özçekim,Ödüller gösterisi,Özel tv
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Hamish Hamilton (IMDB)
Senarist          : Kristin Gore (IMDB),Amy Ozols (IMDB),Jon Macks (IMDB),Ellen DeGeneres (IMDB)(ekşi),Alison Balian (IMDB)(ekşi),Vance DeGeneres (IMDB),Liz Feldman (IMDB),Jason Gelles (IMDB),Mike Gibbons (IMDB),Alex Herschlag (IMDB),Kevin Leman (IMDB),Kevin Nealon (IMDB),Paula Pell (IMDB),Lauren Pomerantz (IMDB),Allison Silverman (IMDB),Adam Yenser (IMDB)
Oyuncular      : Ellen DeGeneres (IMDB)(ekşi), Anne Hathaway (IMDB)(ekşi), Barkhad Abdi (IMDB)(ekşi), Bradley Cooper (IMDB), Michael Fassbender (IMDB)(ekşi), Jonah Hill (IMDB), Jared Leto (IMDB)(ekşi), Jim Carrey (IMDB)(ekşi), Kerry Washington (IMDB), Pharrell Williams (IMDB), Samuel L. Jackson (IMDB), Naomi Watts (IMDB), Michael Wilkinson (IMDB), William Chang (IMDB), Catherine Martin (IMDB), Michael O'Connor (IMDB), Patricia Norris (IMDB), Adruitha Lee (IMDB), Robin Mathews (IMDB), Steve Prouty (IMDB), Joel Harlow (IMDB), Gloria Pasqua Casny (IMDB), Harrison Ford (IMDB), Charles Roven (IMDB), Richard Suckle (IMDB), Megan Ellison (IMDB), Jonathan Gordon (IMDB), Robbie Brenner (IMDB), Rachel Winter (IMDB), Martin Scorsese (IMDB), Leonardo DiCaprio (IMDB), Joey McFarland (IMDB), Emma Tillinger Koskoff (IMDB), Channing Tatum (IMDB), Zaineb Abdul-Nabi (IMDB), Jeanpaul Isaacs (IMDB), Tayo Amos (IMDB), Nathan Flanagan-Frankl (IMDB), Mackenna Millet (IMDB), Bryson Kemp (IMDB) >>devamı>>

The Oscars ' Filminin Konusu :
The Oscars is a TV special starring Ellen DeGeneres, Anne Hathaway, and Barkhad Abdi. The Academy of Motion Picture Arts and Sciences celebrates the year's achievements in film.

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Outstanding Art Direction for Variety, Nonfiction, Reality or Reality-Competition Program


 • "ulkemizde sinema severlerin sabahladigi gorkemli olay. katilimin sadece academy davetiyesi ile mumkun oldugu etkinlik."
 • "academy”nin kurulus amacinin sinema sanatinin gelismesine katkida bulunmak, yaraticiliga ve sinema araciligiyla kulturler arasi alisverise olanak saglamak oldugu rivayet olunur."
 • "los angeles sınırları içinde en az bir sinemada paralı gösterimi gerçeklesen ve gösterimi en az bir hafta suren filmlere verilen oduller."
 • "küçükken hızımı alamayıp anneme, "bir gün beni de burada göreceksin," dediğim ödül töreni. öz güvene gel 1, ne işim varsa orada 2..."
 • "alışveriş merkezlerinde bulunur, 30-35tl civarındadır. yılın en iyi sevgilisine, dünyanın en iyi babasına, en mükemmel annesine, en best kankasına falan verilir."
 • "89.oscar ödülleri için buyrun oscara doğru"
Facebook Yorumları
 • comment image

  ulkemizde sinema severlerin sabahladigi gorkemli olay. katilimin sadece academy davetiyesi ile mumkun oldugu etkinlik.


  (sametcummings - 26 Mart 2002 06:18)

 • comment image

  academy”nin kurulus amacinin sinema sanatinin gelismesine katkida bulunmak, yaraticiliga ve sinema araciligiyla kulturler arasi alisverise olanak saglamak oldugu rivayet olunur.


  (sametcummings - 26 Mart 2002 06:18)

 • comment image

  küçükken hızımı alamayıp anneme, "bir gün beni de burada göreceksin," dediğim ödül töreni.
  öz güvene gel 1, ne işim varsa orada 2...


  (nazocs - 22 Mart 2013 17:04)

 • comment image

  siyasi ve etnik kriterlerin diğer tüm kriterlerin üxerinde olduğu bir ödüldür. zira genelde suya sabuna dokunmayan filmler oscarı kapar. amerikan rüyasının karanlık tarafını gösteren nice kült film de bu anlayışa kurban gitmiştir. genelde yahudi yandaşları sevindirmek ve amerikalı olmanın ne güzel bir şey olduğunu göstermek için yapılmış filmler parsayı toplar. zaten bu ödülü kimin lacağını daha adaylar açıklanmadan bilmek mümkündür. sonuç olarak lanse edildiği kadar ciddi bir öül değildir.

  bir de bilim-kurgu, fantastik-kurgu ve gerilim türlerini yok sayma anlayışı vardır ki anlamak mümkün değildir.


  (dundick - 26 Kasım 2003 13:22)

 • comment image

  alışveriş merkezlerinde bulunur, 30-35tl civarındadır. yılın en iyi sevgilisine, dünyanın en iyi babasına, en mükemmel annesine, en best kankasına falan verilir.


  (zvezdite - 23 Şubat 2015 20:54)

 • comment image

  bir önceki senede siyah karşıtlığı eleştirilen akademinin bir sonraki yıl trajikomik bir şekilde ödülü siyahlara vermesi bile ne kadar saçma bir organizasyon olduğunu gösterir niteliktedir. sanılanın aksine çok da prestijli bir ödül değildir.


  (hedospurs - 13 Haziran 2017 21:09)

Yorum Kaynak Link : oscar ödülleri