Çıkış Tarihi     : 22 Şubat 2015 Pazar, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Komedi,Müzik
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Hamish Hamilton (IMDB)
Senarist          : Greg Berlanti (IMDB)(ekşi),Seth Grahame-Smith (IMDB),Michael Green (IMDB)(ekşi),Andrew Kreisberg (IMDB)(ekşi),Neil Patrick Harris (IMDB)(ekşi),Dave Boone (IMDB),Tim Carvell (IMDB),Derek DelGaudio (IMDB),Liz Feldman (IMDB),Paul Greenberg (IMDB),Paula Pell (IMDB),Mason Steinberg (IMDB)
Oyuncular      : Neil Patrick Harris (IMDB)(ekşi), Anna Kendrick (IMDB)(ekşi), Jack Black (IMDB)(ekşi), Lupita Nyong'o (IMDB)(ekşi), Robert Duvall (IMDB)(ekşi), Ethan Hawke (IMDB), Edward Norton (IMDB), Mark Ruffalo (IMDB), J.K. Simmons (IMDB), Brian Cullinan (IMDB), Liam Neeson (IMDB), Dakota Johnson (IMDB), Adam Levine (IMDB), Maroon 5 (IMDB), Jennifer Lopez (IMDB), Chris Pine (IMDB), Milena Canonero (IMDB), Mark Bridges (IMDB), Colleen Atwood (IMDB), Anna B. Sheppard (IMDB), Jacqueline Durran (IMDB), Reese Witherspoon (IMDB), Bill Corso (IMDB), Dennis Liddiard (IMDB), Frances Hannon (IMDB), Mark Coulier (IMDB), Elizabeth Yianni-Georgiou (IMDB), David White (IMDB), Channing Tatum (IMDB), Chris Carmona (IMDB), Kelly FitzGerald (IMDB), Justin Craig (IMDB), Patrick R. Walker (IMDB), Rhianna Shaheen (IMDB), Justin Floyd (IMDB), Chiwetel Ejiofor (IMDB), Nicole Kidman (IMDB), Pawel Pawlikowski (IMDB), Andrey Zvyagintsev (IMDB), Zaza Urushadze (IMDB) >>devamı>>

The Oscars ' Filminin Konusu :
The Oscars is a TV special starring Neil Patrick Harris, Anna Kendrick, and Jack Black. The Academy of Motion Picture Arts and Sciences celebrates the year's achievements in film.


 • "ulkemizde sinema severlerin sabahladigi gorkemli olay. katilimin sadece academy davetiyesi ile mumkun oldugu etkinlik."
 • "academy”nin kurulus amacinin sinema sanatinin gelismesine katkida bulunmak, yaraticiliga ve sinema araciligiyla kulturler arasi alisverise olanak saglamak oldugu rivayet olunur."
 • "los angeles sınırları içinde en az bir sinemada paralı gösterimi gerçeklesen ve gösterimi en az bir hafta suren filmlere verilen oduller."
 • "küçükken hızımı alamayıp anneme, "bir gün beni de burada göreceksin," dediğim ödül töreni. öz güvene gel 1, ne işim varsa orada 2..."
 • "alışveriş merkezlerinde bulunur, 30-35tl civarındadır. yılın en iyi sevgilisine, dünyanın en iyi babasına, en mükemmel annesine, en best kankasına falan verilir."
 • "89.oscar ödülleri için buyrun oscara doğru"
Facebook Yorumları
 • comment image

  ulkemizde sinema severlerin sabahladigi gorkemli olay. katilimin sadece academy davetiyesi ile mumkun oldugu etkinlik.


  (sametcummings - 26 Mart 2002 06:18)

 • comment image

  academy”nin kurulus amacinin sinema sanatinin gelismesine katkida bulunmak, yaraticiliga ve sinema araciligiyla kulturler arasi alisverise olanak saglamak oldugu rivayet olunur.


  (sametcummings - 26 Mart 2002 06:18)

 • comment image

  küçükken hızımı alamayıp anneme, "bir gün beni de burada göreceksin," dediğim ödül töreni.
  öz güvene gel 1, ne işim varsa orada 2...


  (nazocs - 22 Mart 2013 17:04)

 • comment image

  siyasi ve etnik kriterlerin diğer tüm kriterlerin üxerinde olduğu bir ödüldür. zira genelde suya sabuna dokunmayan filmler oscarı kapar. amerikan rüyasının karanlık tarafını gösteren nice kült film de bu anlayışa kurban gitmiştir. genelde yahudi yandaşları sevindirmek ve amerikalı olmanın ne güzel bir şey olduğunu göstermek için yapılmış filmler parsayı toplar. zaten bu ödülü kimin lacağını daha adaylar açıklanmadan bilmek mümkündür. sonuç olarak lanse edildiği kadar ciddi bir öül değildir.

  bir de bilim-kurgu, fantastik-kurgu ve gerilim türlerini yok sayma anlayışı vardır ki anlamak mümkün değildir.


  (dundick - 26 Kasım 2003 13:22)

 • comment image

  alışveriş merkezlerinde bulunur, 30-35tl civarındadır. yılın en iyi sevgilisine, dünyanın en iyi babasına, en mükemmel annesine, en best kankasına falan verilir.


  (zvezdite - 23 Şubat 2015 20:54)

 • comment image

  bir önceki senede siyah karşıtlığı eleştirilen akademinin bir sonraki yıl trajikomik bir şekilde ödülü siyahlara vermesi bile ne kadar saçma bir organizasyon olduğunu gösterir niteliktedir. sanılanın aksine çok da prestijli bir ödül değildir.


  (hedospurs - 13 Haziran 2017 21:09)

Yorum Kaynak Link : oscar ödülleri