Çıkış Tarihi     : 26 Şubat 2017 Pazar, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Komedi,Müzik
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Glenn Weiss (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Billy Kimball (IMDB)(ekşi),Jon Macks (IMDB),Jimmy Kimmel (IMDB)(ekşi),Molly McNearney (IMDB),Danny Ricker (IMDB),Gary Greenberg (IMDB),Jack Allison (IMDB),Tony Barbieri (IMDB),Jonathan Bines (IMDB),Joelle Boucai (IMDB),Gonzalo Cordova (IMDB),Josh Halloway (IMDB),Sal Iacono (IMDB),Eric Immerman (IMDB),Bess Kalb (IMDB),Jeff Loveness (IMDB),Joe Strazzullo (IMDB),Patrick Doody (IMDB)
Oyuncular      : Jimmy Kimmel (IMDB)(ekşi), Justin Timberlake (IMDB)(ekşi), Alicia Vikander (IMDB)(ekşi), Mahershala Ali (IMDB)(ekşi), Jeff Bridges (IMDB)(ekşi), Lucas Hedges (IMDB)(ekşi), Dev Patel (IMDB)(ekşi), Michael Shannon (IMDB)(ekşi), Kate McKinnon (IMDB), Jason Bateman (IMDB), Alessandro Bertolazzi (IMDB), Giorgio Gregorini (IMDB), Christopher Allen Nelson (IMDB), Colleen Atwood (IMDB), Taraji P. Henson (IMDB), Octavia Spencer (IMDB), Janelle Monáe (IMDB), Katherine Johnson (IMDB), Ezra Edelman (IMDB), Caroline Waterlow (IMDB), Auli'i Cravalho (IMDB), Dwayne Johnson (IMDB), Lin-Manuel Miranda (IMDB), Cheryl Boone Isaacs (IMDB), Sofia Boutella (IMDB), Chris Evans (IMDB), Sylvain Bellemare (IMDB), Kevin O'Connell (IMDB), Andy Wright (IMDB), Robert Mackenzie (IMDB), Peter Grace (IMDB), Vince Vaughn (IMDB), Lynn Stalmaster (IMDB), Anne V. Coates (IMDB), Frederick Wiseman (IMDB), Jackie Chan (IMDB), Mark Rylance (IMDB), Viola Davis (IMDB), Naomie Harris (IMDB), Nicole Kidman (IMDB) >>devamı>>

The Oscars ' Filminin Konusu :
The Oscars is a TV special starring Jimmy Kimmel, Justin Timberlake, and Alicia Vikander. The 89th Annual Academy Awards ceremony celebrates the film industry's best and biggest in cinema for the year 2016 with host Jimmy Kimmel,...

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Outstanding Directing for a Variety Special


 • "ulkemizde sinema severlerin sabahladigi gorkemli olay. katilimin sadece academy davetiyesi ile mumkun oldugu etkinlik."
 • "los angeles sınırları içinde en az bir sinemada paralı gösterimi gerçeklesen ve gösterimi en az bir hafta suren filmlere verilen oduller."
 • "küçükken hızımı alamayıp anneme, "bir gün beni de burada göreceksin," dediğim ödül töreni. öz güvene gel 1, ne işim varsa orada 2..."
 • "alışveriş merkezlerinde bulunur, 30-35tl civarındadır. yılın en iyi sevgilisine, dünyanın en iyi babasına, en mükemmel annesine, en best kankasına falan verilir."
 • "89.oscar ödülleri için buyrun oscara doğru"
Facebook Yorumları
 • comment image

  ulkemizde sinema severlerin sabahladigi gorkemli olay. katilimin sadece academy davetiyesi ile mumkun oldugu etkinlik.


  (sametcummings - 26 Mart 2002 06:18)

 • comment image

  küçükken hızımı alamayıp anneme, "bir gün beni de burada göreceksin," dediğim ödül töreni.
  öz güvene gel 1, ne işim varsa orada 2...


  (nazocs - 22 Mart 2013 17:04)

 • comment image

  siyasi ve etnik kriterlerin diğer tüm kriterlerin üxerinde olduğu bir ödüldür. zira genelde suya sabuna dokunmayan filmler oscarı kapar. amerikan rüyasının karanlık tarafını gösteren nice kült film de bu anlayışa kurban gitmiştir. genelde yahudi yandaşları sevindirmek ve amerikalı olmanın ne güzel bir şey olduğunu göstermek için yapılmış filmler parsayı toplar. zaten bu ödülü kimin lacağını daha adaylar açıklanmadan bilmek mümkündür. sonuç olarak lanse edildiği kadar ciddi bir öül değildir.

  bir de bilim-kurgu, fantastik-kurgu ve gerilim türlerini yok sayma anlayışı vardır ki anlamak mümkün değildir.


  (dundick - 26 Kasım 2003 13:22)

 • comment image

  alışveriş merkezlerinde bulunur, 30-35tl civarındadır. yılın en iyi sevgilisine, dünyanın en iyi babasına, en mükemmel annesine, en best kankasına falan verilir.


  (zvezdite - 23 Şubat 2015 20:54)

 • comment image

  bir önceki senede siyah karşıtlığı eleştirilen akademinin bir sonraki yıl trajikomik bir şekilde ödülü siyahlara vermesi bile ne kadar saçma bir organizasyon olduğunu gösterir niteliktedir. sanılanın aksine çok da prestijli bir ödül değildir.


  (hedospurs - 13 Haziran 2017 21:09)

 • comment image

  eski prestijliğini yitirmiş bir organizasyon ve ödüldür.keza eskiden de muhtelif oyuncular hariç boş beleş film ve oyunculara bol keseden oscar dağıtmıştır lakin son 10 yıl da o kadar politik,isabetsiz,yersiz ve maddiyatçı bir etkinlik olmuştur ki sarsıntı da olsa eski şanına gölge düşürmüştür..


  (supersantorelli - 28 Ocak 2019 02:31)

Yorum Kaynak Link : oscar ödülleri