Çıkış Tarihi     : 04 Mart 2018 Pazar, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Komedi,Müzik
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Glenn Weiss (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Jon Macks (IMDB),Dave Boone (IMDB)(ekşi),Carol Leifer (IMDB)(ekşi),Jimmy Kimmel (IMDB)(ekşi),Gonzalo Cordova (IMDB),Molly McNearney (IMDB),Devin Field (IMDB),Danny Ricker (IMDB),Josh Halloway (IMDB),Gary Greenberg (IMDB),Jesse Joyce (IMDB),Megan Amram (IMDB),Eric Immerman (IMDB),Tony Barbieri (IMDB),Sal Iacono (IMDB),Jonathan Bines (IMDB),Bess Kalb (IMDB),Joelle Boucai (IMDB),Joe Strazzullo (IMDB),Adam Carolla (IMDB)
Oyuncular      : Emily Blunt (IMDB), Margot Robbie (IMDB)(ekşi), Timothée Chalamet (IMDB)(ekşi), Sandra Bullock (IMDB)(ekşi), Allison Williams (IMDB)(ekşi), Emma Stone (IMDB)(ekşi), Mahershala Ali (IMDB)(ekşi), Saoirse Ronan (IMDB), Jennifer Lawrence (IMDB), Nicole Kidman (IMDB), Zendaya (IMDB), Sam Rockwell (IMDB), Phoebe Waller-Bridge (IMDB), Gal Gadot (IMDB), Matthew McConaughey (IMDB), Christopher Nolan (IMDB), Lin-Manuel Miranda (IMDB), Eiza Gonzalez (IMDB), Tom Holland (IMDB), Denzel Washington (IMDB), Willem Dafoe (IMDB), Gina Rodriguez (IMDB), Armie Hammer (IMDB), Steven Spielberg (IMDB), Lupita Nyong'o (IMDB), Oscar Isaac (IMDB), Meryl Streep (IMDB), Gary Oldman (IMDB), Ashley Judd (IMDB), Jordan Peele (IMDB), Woody Harrelson (IMDB), Jennifer Garner (IMDB), Annabella Sciorra (IMDB), Daniel Day-Lewis (IMDB), Jodie Foster (IMDB), Allison Janney (IMDB), Chadwick Boseman (IMDB), Salma Hayek (IMDB), Tiffany Haddish (IMDB), Guillermo del Toro (IMDB) >>devamı>>

The Oscars ' Filminin Konusu :
The Oscars is a TV special starring Emily Blunt, Margot Robbie, and Timothée Chalamet. The 90th Annual Academy Awards ceremony, hosted by Jimmy Kimmel, celebrates the film industry's biggest achievements for the year 2017.

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Outstanding Directing for a Variety Special


 • "ulkemizde sinema severlerin sabahladigi gorkemli olay. katilimin sadece academy davetiyesi ile mumkun oldugu etkinlik."
 • "los angeles sınırları içinde en az bir sinemada paralı gösterimi gerçeklesen ve gösterimi en az bir hafta suren filmlere verilen oduller."
 • "küçükken hızımı alamayıp anneme, "bir gün beni de burada göreceksin," dediğim ödül töreni. öz güvene gel 1, ne işim varsa orada 2..."
 • "alışveriş merkezlerinde bulunur, 30-35tl civarındadır. yılın en iyi sevgilisine, dünyanın en iyi babasına, en mükemmel annesine, en best kankasına falan verilir."
 • "89.oscar ödülleri için buyrun oscara doğru"
Facebook Yorumları
 • comment image

  ulkemizde sinema severlerin sabahladigi gorkemli olay. katilimin sadece academy davetiyesi ile mumkun oldugu etkinlik.


  (sametcummings - 26 Mart 2002 06:18)

 • comment image

  küçükken hızımı alamayıp anneme, "bir gün beni de burada göreceksin," dediğim ödül töreni.
  öz güvene gel 1, ne işim varsa orada 2...


  (nazocs - 22 Mart 2013 17:04)

 • comment image

  siyasi ve etnik kriterlerin diğer tüm kriterlerin üxerinde olduğu bir ödüldür. zira genelde suya sabuna dokunmayan filmler oscarı kapar. amerikan rüyasının karanlık tarafını gösteren nice kült film de bu anlayışa kurban gitmiştir. genelde yahudi yandaşları sevindirmek ve amerikalı olmanın ne güzel bir şey olduğunu göstermek için yapılmış filmler parsayı toplar. zaten bu ödülü kimin lacağını daha adaylar açıklanmadan bilmek mümkündür. sonuç olarak lanse edildiği kadar ciddi bir öül değildir.

  bir de bilim-kurgu, fantastik-kurgu ve gerilim türlerini yok sayma anlayışı vardır ki anlamak mümkün değildir.


  (dundick - 26 Kasım 2003 13:22)

 • comment image

  alışveriş merkezlerinde bulunur, 30-35tl civarındadır. yılın en iyi sevgilisine, dünyanın en iyi babasına, en mükemmel annesine, en best kankasına falan verilir.


  (zvezdite - 23 Şubat 2015 20:54)

 • comment image

  bir önceki senede siyah karşıtlığı eleştirilen akademinin bir sonraki yıl trajikomik bir şekilde ödülü siyahlara vermesi bile ne kadar saçma bir organizasyon olduğunu gösterir niteliktedir. sanılanın aksine çok da prestijli bir ödül değildir.


  (hedospurs - 13 Haziran 2017 21:09)

 • comment image

  eski prestijliğini yitirmiş bir organizasyon ve ödüldür.keza eskiden de muhtelif oyuncular hariç boş beleş film ve oyunculara bol keseden oscar dağıtmıştır lakin son 10 yıl da o kadar politik,isabetsiz,yersiz ve maddiyatçı bir etkinlik olmuştur ki sarsıntı da olsa eski şanına gölge düşürmüştür..


  (supersantorelli - 28 Ocak 2019 02:31)

Yorum Kaynak Link : oscar ödülleri