Süre                : 1 Saat 33 dakika
Çıkış Tarihi     : 11 Eylül 2013 Çarşamba, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Döküman
Ülke                : Fransa
Yapımcı          :  Black Dynamite Films , Tarkovspop , Elle Driver
Yönetmen       : Fabien Constant (IMDB)
Oyuncular      : Carine Roitfeld (IMDB), Anna Wintour (IMDB), Marion Cotillard (IMDB)(ekşi), James Franco (IMDB)(ekşi), Kirsten Dunst (IMDB), Linda Evangelista (IMDB), Liv Tyler (IMDB), Jean-Paul Gaultier (IMDB), Heidi Klum (IMDB), Beyoncé Knowles (IMDB), Karl Lagerfeld (IMDB), Sophia Loren (IMDB), Jean-Baptiste Mondino (IMDB), Tom Ford (IMDB), Mario Sorrenti (IMDB), Donatella Versace (IMDB), Giorgio Armani (IMDB), Alicia Keys (IMDB), Sarah Jessica Parker (IMDB), Julia Restoin Roitfeld (IMDB), Vladimir Restoin Roitfeld (IMDB), Kate Upton (IMDB), Bruce Weber (IMDB), Grace Coddington (IMDB), Riccardo Tisci (IMDB), Harvey Weinstein (IMDB), Lea Michele (IMDB), Cory Monteith (IMDB), Karolina Kurkova (IMDB), Christina Hendricks (IMDB), Sean Combs (IMDB), Kanye West (IMDB), Marina Abramovic (IMDB), Jessica Alba (IMDB), Joseph Altuzarra (IMDB), J.W. Anderson (IMDB), Christopher Bartley (IMDB), Tom Brady (IMDB), Gisele Bündchen (IMDB), Saskia de Brauw (IMDB) >>devamı>>

Mademoiselle C ' Filminin Konusu :
“Dansta gururlu bir yan var ve benim hoşuma giden tam da bu: Acı çektiğini hiçbir zaman belli etme,” diyor Matmazel C ve farkında olmadan bize izlemekte olduğumuz moda dünyasını tanımlıyor. Elbette göz kamaştırıcı bir dünya bu. O kadar çok ünlü var ki, isimlerini sıralamak yazıya ayırdığımız yeri fazlasıyla doldurabilir. Ama dikkat çekici olan, burada onların, biz sıradan fanilerin bir veli toplantısında olabileceği kadar önemsiz görünmesi. Bu belgesel, ikonların ardındaki ikonla ilgili. Yani Matmazel C. Vogue’daki editörlük kariyerini, moda dünyasında kendi hayallerini gerçekleştirmek için terk eden ve büyük bir maceraya atılan, hayal etmekten hiç vazgeçmeyen, işin ucunu asla bırakmayan ve yaşarken bir efsaneye dönüşen Matmazel C.

Facebook Yorumları
  • comment image

    !f istanbul uluslararası bağımsız filmler festivalinde gösterilecek olan film. vogue paris'in başındaki carine roitfeld'ın kendi dergisini * çıkarma sürecini anlatıyor. haberi aldığım an sevinçten kendimi bıçaklamak istedim.

    edit: film hakkındaki ilk yorumum; me likey! kesinlikle the september issue'dan daha başarılı olmuş. hele çekimleri izlemek mükemmel ama en çok eğlendiğim sahneler tom ford'un çekim yaptığı sahnelerdi sanırım. carine roitfeld'e hayran olmamak elde değil, zaten kendisini anna wintour'dan çok daha iyi bulurum.

    bir de film öncesinde ayak üstü muhabbet ettiğim, anna dello russo'yu andıran inanılmaz havalı teyzeye de selamlarımı iletirim. umarım filmi sevmiştir. *


    (brooklyn carter - 29 Ocak 2014 18:21)

Yorum Kaynak Link : mademoiselle c