Çıkış Tarihi     : 24 Temmuz 2007 Salı, Yapım Yılı : 2007
Türü                : Döküman,Drama
Taglar             : Mahkum,yabancı,Yeniden canlandırma
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  RAW
Yönetmen       : Katinka Newman (IMDB), Carl Hindmarch (IMDB), Ben Chanan (IMDB)(ekşi), David Bartlett (IMDB), Harry Hewland (IMDB), Fergus Colville (IMDB), Neil Rawles (IMDB), Simon George (IMDB), Kim Flitcroft (IMDB), Stephen Kemp (IMDB), Renny Bartlett (IMDB), Sebastian Smith (IMDB), Dov Freedman (IMDB), Paul Berczeller (IMDB), Philip Lott (IMDB), Gillian Pachter (IMDB), Srik Narayanan (IMDB), Thomas Viner (IMDB), Barbie MacLaurin (IMDB), Peter Norrey (IMDB), Tim Conrad (IMDB), Gareth Johnson (IMDB), Bart Layton (IMDB), James Bryce (IMDB), Matthew Catling (IMDB), John Dower (IMDB), David Hickman (IMDB), Finn McGough (IMDB), Russell Eatough (IMDB), Virginia Quinn (IMDB), Diene Petterle (IMDB), Mark Lewis (IMDB), Chris Martin (IMDB), Sean Smith (IMDB), Hugh Ballantyne (IMDB), Nick Green (IMDB), Rob Kaplan (IMDB), James Tovell (IMDB), Richard Turley (IMDB), Sam Brown (IMDB), Alexandra Lacey (IMDB), Johnny Burke (IMDB), Jamie Crawford (IMDB), Alexander Dunlop (IMDB), Elliot Goldner (IMDB), Alex Nikolic-Dunlop (IMDB), Crispin Reese (IMDB), Ben Reid (IMDB)
Senarist          : Bart Layton (IMDB)(ekşi),David Bartlett (IMDB),Fergus Colville (IMDB),Carl Hindmarch (IMDB),Julia Nottingham (IMDB),Peter Johonnett (IMDB),Harry Hewland (IMDB),Simon George (IMDB),Will Stanbridge (IMDB),Tim Conrad (IMDB),Sebastian Smith (IMDB),Paul Berczeller (IMDB),Finn McGough (IMDB),Kim Flitcroft (IMDB),Mark Lewis (IMDB),Chris Martin (IMDB),Thomas Viner (IMDB),Gillian Pachter (IMDB),Dov Freedman (IMDB),Nick Green (IMDB),Rob Kaplan (IMDB),James Tovell (IMDB),Richard Turley (IMDB),Sam Brown (IMDB),Gareth Johnson (IMDB),Barbie MacLaurin (IMDB),Johnny Burke (IMDB),Jamie Crawford (IMDB),Ben Reid (IMDB)
Oyuncular      : Youssef Tounzi (IMDB), Manuel Villasenor (IMDB), Tato Alexander (IMDB), Leigh Jones (IMDB), Leon Clingman (IMDB), Dominic Colenso (IMDB), Glen Heggstad (IMDB), Jack Merivale (IMDB), Sophie Morton (IMDB), Madeleine Bowyer (IMDB), Mayra Leal (IMDB), Benn Northover (IMDB), Ian Porter (IMDB), Adrian Rawlins (IMDB), Tony Davis (IMDB), Claire Fishenden (IMDB), Naomi Kerbel (IMDB), John McCraw (IMDB), Brogan West (IMDB), Alberto Wolf (IMDB), Robbie Jarvis (IMDB), Cale Epps (IMDB), Max Wrottesley (IMDB), Alex Hardy (IMDB), Kaiwi Lyman (IMDB), Jennifer Sommerfeld (IMDB), Neal Craig (IMDB), Neil Grainger (IMDB), Michael Rivers (IMDB), Terence J. Rotolo (IMDB), James Oliver Wheatley (IMDB), Angelica Alejandro (IMDB), Joe Blakemore (IMDB), Richard Bond (IMDB), Neil Newbon (IMDB), Claire Rafferty (IMDB), Fumilayo Brown-Olateju (IMDB), Nathan Clough (IMDB), Jessie Mei Li (IMDB), Connor Mills (IMDB) >>devamı>>

Banged Up Abroad (~ Bekasztlizva külföldön) ' Dizisinin Konusu :
Banged Up Abroad is a TV series starring Youssef Tounzi, Manuel Villasenor, and Tato Alexander. Survivors share their stories and experience of survival abroad.


 • "kolombiya'da kurmayı planladığım iş hakkında tekrar düşünmeme yol açan belgesel. adamın götünden kan alırlar kamil kan"
 • "kurgu ya da değil, kesinlikle çok iyi belgesel.oz'dan sonra ancak kesiyor."
 • "fox tv'de izlerken hic birsey anlasilmiyor, kokaine bip, uyusturucuya bip vs. kablolu tv falan alip national'dan izleyesim var sirf bu yuzden."
 • "adı fucked up abroad olarak değişesi yapım."
Facebook Yorumları
 • comment image

  gerilim filmi tadında mükemel bir nat geo adventure belgeselidir. ırak'ta yaşanan kabus kadar sinirlerimi bozan diğer bir bölümü de endonezya'da geçenidir. chris parnell adlı bu adamın hapishaneden kaçma girişimleri, kaçışı, dışarıda kadın misyoner kılığına girmesi, tesadüfen ona soru sormak için yaklaşan kişinin gardiyanlardan biri çıkması, adamın akabinde denize atlaması, kurşunların suda sekmesi, yakalanınca başka hapishaneye nakledilmesi, orada sebepsiz saldırıya uğraması, öldü sanılıp morga kaldırılması, tesadüfen yaşadığının anlaşılması, bir gözünü kaybetmesi sadece aklımda kalanlar. pişmiş tavuğun diğer karşılığı bu adam oluyor. bir de dikkatimi çekti, canlandırmaları yapan oyuncular gerçekten özenle seçiliyor, hatta olayın asıl kahramanına çok benziyorlar. kısaca izlemekten en çok zevk aldığım belgesellerden birisidir.


  (herdemdenim - 22 Ocak 2011 01:47)

 • comment image

  national geographic tarafından hazırlanan en iyi yapımlardan birisi. genellikle, uyuşturucu kartelleri tarafından bu işe sokulan ve havaalanlarında gümrükten geçiş yaptıkları sırada üstlerinde kilolarca uyuşturucu ile yakalanıp, hapse gönderilen ve orada saldırıya uğrayan kişilerin başından geçen olaylar anlatılıyor. arada sırada da başka şekilde sıkıntılı durumlara düşenlerden bahsediliyor. takip edilesi bir program.


  (doktor bey - 31 Ocak 2011 21:12)

 • comment image

  locked up abroad adıyla da bildigimiz, reklamı da guzel, basarılı belgesel. populer kultur sayesinde hep bildigimiz hikayeler gibi geliyor ama gercek olduklarını bilerek izleyince insan yuregi agzında izliyor.


  (doll steak - 1 Şubat 2011 05:19)

 • comment image

  türkiye'de "kabusa dönen yolculuklar" adıyla yayınlanan ve dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir kişinin başına gelen inanılmaz ve gerilim dolu olayları anlatan, national geographic channel programı. bölümlerin çoğunda, kahramanlarımızın çok büyük riskler alarak, aslında biraz da bilerek kendilerini tehlikeli durumların içine atmalarını anlatır. bu gerçek hikayeleri kahramanlarımızın kendi ağzından dinliyor olmak ise, "evet bu olaylardan sağlıklı ve canlı bir şekilde kurtulmuşlar" dinginliğini ve rahatlığını da vermektedir. bununla birlikte izlerken, kahramanlarımıza, "ne işin var senin orada, ne halt yemeye kalkıştın bu işe" diye hayıflanmaktan kendimi alıkoyamıyorum.

  bu programın "locked up abroad iraq" bölümünde zeynep tuğrul isimli türk gazetecinin, yol arkadaşı scott taylor ile 2004 yılında, kuzey ırak bölgesinde rehin alınış hikayelerini ve bu süreçte yaşadıklarını anlatır. hatta tam şu anda bilmem kaçıncı tekrarı yayınlanmaktadır.

  eklemeden geçemeyeceğim editi : şans faktörünün ne kadar belirleyici bir rolü olduğunu vurgulayan bir programdır. bazıları öyle şanslıdırlar ki, bulundukları durumdan en rahat şekilde sıyrılırlar, bazıları ise o kadar bahtsız bedevilerdir ki, başlarına gelmeyen kalmamıştır.


  (sustum oturdum yerime - 30 Ekim 2011 05:50)

 • comment image

  izledikçe, düşündükçe sinir bozan, orjinal ismi türkçe'ye çevrilirken kelimeleri değil hisleri tercüman alan bir yapım: kabusa dönen yolculuklar
  düşman başına diyor, onları izlerken biz tövbe ediyoruz. gerilim filmi ihtiyacınız varsa - ki benim arada oluyor- fazlasıyla gideriyor. arada izleyin.


  (very irish person - 11 Eylül 2012 10:13)

 • comment image

  kabus gibi belgesel.

  ülen zaten yılda iki üç kere havalanından geçip bir yerlere gidiyoruz, bize bile panik yaptırıyor. yok efendim küba'dan ingiltere'ye kokain geçirecekmiş adam, yakalanmış, 5 yıl küba'da hapis yatmış, bir de hapiste eroin bağımlısı olmuş, üstüne bir de aids'e yakalanmış. çüş be, flash tv bile bu kadar acımasız hikayeler göstermiyor.

  sırf bu belgesel yüzünden en son amsterdam'da kullandığımız bavuldan kıllandım. alt tarafı datça'ya gideceğiz ama bende bir panik. dedim ya orasına burasına bir şey bulaştıysa amsterdam havalanında, milas'ta bize derlerse "hooop dur, uyuşturucu bulduk, küba'ya gideceksin hapishaneye", ne yaparız o zaman? sonra "niye küba'ya gidiyorum yaaa?" diyemeden alıp götürürlerse falan. neyse ki sakinleştim sonra. bir süre izlemeyeyim en iyisi de paranoyalarım iyileşsin.


  (violet wine - 19 Eylül 2013 10:54)

 • comment image

  fox tv'de izlerken hic birsey anlasilmiyor, kokaine bip, uyusturucuya bip vs. kablolu tv falan alip national'dan izleyesim var sirf bu yuzden.


  (jandi - 17 Şubat 2014 00:39)

Yorum Kaynak Link : banged up abroad