IMDB Puanı   : 6,6
Oy Sayısı         : 304.111
Süre                : 1 Saat 49 dakika
Çıkış Tarihi     : 23 Eylül 2011 Cuma, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Romantik
Taglar             : Erkek nesneleşme,Darbe işi,Külotlu kız,Külot yok,Kadın arka çıplaklığı
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Will Gluck (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Keith Merryman (IMDB),David A. Newman (IMDB)(ekşi),Will Gluck (IMDB)(ekşi),Harley Peyton (IMDB)(ekşi),Keith Merryman (IMDB),David A. Newman (IMDB)
Oyuncular      : Justin Timberlake (IMDB)(ekşi), Mila Kunis (IMDB)(ekşi), Patricia Clarkson (IMDB)(ekşi), Jenna Elfman (IMDB)(ekşi), Bryan Greenberg (IMDB)(ekşi), Richard Jenkins (IMDB)(ekşi), Woody Harrelson (IMDB)(ekşi), Nolan Gould (IMDB)(ekşi), Andy Samberg (IMDB), Shaun White (IMDB), Andrew Fleming (IMDB), Catherine Reitman (IMDB), Courtney Henggeler (IMDB), Masi Oka (IMDB), Tiya Sircar (IMDB), Christopher T. Wood (IMDB), Emma Stone (IMDB), Lili Mirojnick (IMDB), Rupak Ginn (IMDB), Angelique Cabral (IMDB), Jerry Ying (IMDB), Jerry Hyman (IMDB), Brooklyn McLinn (IMDB), LaJon Dantzler (IMDB), Angel Feliciano (IMDB), Nicole Guidetti (IMDB), Mayumi Miguel (IMDB), Jermaine Montell (IMDB), Danielle Polanco (IMDB), Seth Stewart (IMDB), Tammy Dugen (IMDB), Amanda Gist (IMDB), Teresa Hui (IMDB), Rashida Jones (IMDB), Hannibal Miles (IMDB), Usman Ojibara (IMDB), Evelina Pereira (IMDB), Alex Phillip (IMDB), Jason Segel (IMDB), Naeem Uzimann (IMDB) >>devamı>>

Friends with Benefits (~ Arkadastan Öte) ' Filminin Konusu :
Hikaye iki profesyonel ve sürekli çalışan iki iş insanı  çevresinde gelişiyor. Meşgul yaşamları yüzünden bir türlü biriyle çıkmaya veya bir eş bulmaya vakit ayıramıyorlardır. Bu yüzden bir anlaşma yaparlar ve bu anlaşma insanlarla çok bağ jurmadan samimi olcakları yönündedir. Ama işler karışır ve anlaşmayı yapan oğlan , anlaşmayı beraber yaptığı kıza vurulur. Ama sorun kızın anlaşöa sonucu başkasıyla çıkıyor olmasıdır...


 • "ing, birsekilde cikar sagladigin arkadas turu*"
 • "(bkz: yiyişen dostlar)"
 • ""there's no such thing as friends with benefits. it always gets weird." - house m.d."
 • "eve muslukçu geldiğinde sizin yerinize gidip adamın başında duran, ya da internet koptuysa servis elemanını evde sizin yerinize bekleyen arkadaş, friend with benefits'dir. boşver seksi dostum."
 • "yatak örtüsü, filmde justin timberlake'den daha çok rol kapmış. uslu bir çocuk olursanız ve doğru yerde stop'a basarsanız mila kunis'in göğüs ucunu görebilirsiniz."
 • "arkadanş"
 • "(bkz: kapitülasyon)"
 • "(bkz: ama arkadaşlar iyidir)"
 • "fuck buddy'likle karıştırılmaması gereken müessese fuck buddy dediğimiz kişilerle asli amacımız cinsellikken, bu gruptaki insanlarla arkadaşlıktır ha arada yiyişirsiniz o ayrı. *"
Facebook Yorumları
 • comment image

  dünyaya aşılanmaya çalışılan new york tarzı yeni ahlak anlayışının bir parçasıdır. başkasının dokunduğu elmayı alıp yemeyen insanların içine girdikleri durumu algı alemlerinin başka köşesinde farklılaştırıp yüceltmelerini anlamlı ve samimi göremiyorum. bu yapı değersiz ve çürüktür.


  (veyahut - 15 Aralık 2005 10:47)

 • comment image

  film izlenmese de olur da mevzu o değil. mevzu şu ki biz bu siktiğimin filminde justin tim in götünü görüyoruz iki üç kere falan saymadım ne kadar olduğunu ama mila kunis in götünü göremiyoruz. bir kere görür gibi oluyoruz ama zeki mila hanım o sahnede dublör kullanmış. ulan ne gerek var dublöre biz o götü senin götün olarak algılıyoruz zaten, ha benim gibi zekiler mevzuya uyanıyor da, ne gerek var yani? bu kadar sakınacak ne var?


  (teyteyteyteytey - 29 Aralık 2013 02:23)

 • comment image

  geleceğin hatta şimdinin ilişki biçimi.

  sevgililik ve arkadaşlık arasında konumlanmış bir denge, hibrit bir ilişki.

  seks dahil herşeyi paylaşabilmen, dertlerini dinlemen ancak hiçbir sorumluluk altına girmeden birbirlerine ihtiyacı (duygusal veya fiziksel fark etmez) ulaşmak gibi her kulvardan maksimum verim alınabilen bir ilişki.

  bu devirde gerçek şu ki, kimse kimsenin kahrını çekmek istemiyor. ki doğru da.


  (piclereniyiadamlarikamufletmekicinvardir - 30 Eylül 2013 20:34)

 • comment image

  türkçe edebiyattaki ilk örneklerinden birine felatun bey ve rakım efendi'de rastlıyoruz. yozefino rakım'a şöyle der: "biz öyle yalnız bir muhabbet-i âşıkâne ile birbirimizi sevmiyoruz, gerçekten dost olarak sevişiyoruz. yani senin menfaatin benim ve benim menfaatim senin olacak."


  (nuri altuzer - 16 Kasım 2012 13:17)

 • comment image

  eve muslukçu geldiğinde sizin yerinize gidip adamın başında duran, ya da internet koptuysa servis elemanını evde sizin yerinize bekleyen arkadaş, friend with benefits'dir.

  boşver seksi dostum.


  (mortifera - 14 Temmuz 2012 12:46)

 • comment image

  eleştirdiği hiçbir romantik komedinin ötesine geçememiştir. hiçbir zaman o adam son anda "kahretsin hatamı telafi etmem" lazım diye düşünmüyor aksine mutlu mesut hayatına geri dönüyor. arada uğruyor bazen bi yokluyor hala orda mı bu salak diye bakıyor görüyor sen yine ordasın yine defolup gidiyor. hiçbir zaman bu güzel olaylar normal insanların başına gelmiyor biz hep sadece üzülüyoruz, aptallığımıza doyamıyoruz.


  (sonea - 28 Nisan 2012 21:28)

 • comment image

  birbirinden fiziksel olarak etkilenen fakat çeşitli sebeplerden ilişkiye hazır olmadığını düşünen ve eylemlerini arkadaşlık tadında yaşayan iki kişinin ilişkisi.
  belki de taraflardan birinin aslında bir ilişki istediği halde, diğerinin istememesi durumunda; ondan uzaklaşmamak uğruna katlandığı durumdur.
  ilk durumda arkadaşlık problemsiz bir şekilde uzun süre devam edebilir, araya zaman ve mesafe girdiğinde sorun yaratmaz. ikinci durum geçerli olduğunda ise ilişki isteyen tarafın olayı kendi içinde duygusal boyuta taşıması sebebiyle, sürdürülmesi belli bir zaman sonra zorlaşabilir.
  bu tür ilişkide partnerlerin birbirlerine karşı açık sözlü olmaları önemlidir.
  gerçek bir ilişki için uygun partneri henüz bulamamış insanlar için iyi fakat geçici bir çözüm.


  (yelkenbezi - 9 Nisan 2012 20:06)

 • comment image

  abi ben bu filmleri izledikten sonra uzuluyorum falan ya.

  bende bu abi gibi yakisikli olsam, tas gibi kiz arkadasim trilyon da param olsa falan yine de bu tadi yakalayamam.

  --- spoiler ---

  filmde oyle guzel bi hayat var ki anasini satayim evde kizini sevisirken basan anne aman ne guzel hobaa devam edin genclik durmayin modunda. zenciyle de sevisecek sonra. bohemin tillahi.

  ne biliyim bende olsa en basitinden kizi goturdugum sahil evinde o gun sulak kesik falan olur. annem sarap bardaklarini bulamaz plastik bardakla iceriz. yemekte bamya nohutlu pilav vardir kiz begenmez falan. illa bok olur yani o ortam. bulunur bir yolu.
  babamla restaurantin birinde pantolonlarimizi cikartma girisiminden bahsetmiyorum bile. guzel dayak yeriz.

  ve kesin o son sahnede dans eden elemanlara trilyon doksem dahi oraya gelmezler abi. 10 kisi falan anca toplanir bazisinin hali sahasi vardir bazisi minibusu kacirmistir. gelenler de zaten dans etmeyi beceremezler. ya da ulan hepsi olsa herkes gelse bu sefer de muzik calmaz cd filan takilir.

  ---
  spoiler ---

  ben uzuluyorum cok ya. bu filmleri izleyince uzuluyorum yeminlen.

  tanim: beni uzen filmdir.


  (thekral - 22 Ocak 2012 02:48)

 • comment image

  emma stone, jenna elfman, havaalanındaki adamın beklediği olive penderghast, şahane greg laswell şarkılarından take a bow ve rashida jones hatrına izlenebilecek film. patricia clarkson'ın anne karakteri easy a'de kalsaydı ve justin timberlake yerine başka biri olsaydı iyiydi. yine de ortada birçok şeyin hatırı var, bence izleyip eğlenebilirsiniz biraz.

  --- spoiler ---

  baba, jamie ile tanışınca birden esas oğlanla esas kız kardeş çıkacak sandım. zira didi olayını biraz fazla uzattılar. korktuğum başıma gelmeden film bitti bitmesine ama o konu da o kadar replikle ve hiçbir işe yaramayan bir karakterle havada kaldı.

  ---
  spoiler ---


  (under rug swept - 26 Ağustos 2011 14:35)

 • comment image

  bir ilişkinin ulvi ve aşk dolu kısımlarından uzak bu nedenle de doğal olarak bu ulvi paylaşımların getirdiği başbelası ve yorucu kısımlarından da uzak ortada bir yerde konumlanmış bir arkadaşlık türü.

  mesela sevgilinizi sahipenirsiniz, onsuz yapamazsınız bu güzel bir histir. ama sürekli sahiplenme başa beladır. hatta hadi ne zaman evleniyoruz'a, kıskançlıklara, cep telefonunuzun karıstırılmasına, sürekli onunla aynı yatakta yatma zorunlulugunuza kadar giden bir takım olumsuzlukları da getirir sevgililikteki bu güzellikler.

  oysa friends with benefits dediğiniz kişiler, zaten baştan sevgili olarka konumlandırmaz kendilerini. sınırlarını bilirler. hatta hiçbirsey karsılıklı olarak sorun olmayacağı için sevgilinizle bile konusamayacagınız şeyleri konuşup paylaşabiliyorsunuzdur. aynı zamanda sevismekten hoslandıgınız için seks'in alasını kendinizi bastırmadan yaşamanız mümkündür.

  yani sevgililikle arkadaşlık arası bir ilişki türüdür.

  tabi ki bunun niteliği, o ilişkiyi yaşayan iki kişinin düşünsel ve insani kalitesine göre değişir. iki tane öküz insan bunu sadece seks olarak görüp öyle yaşarsa sadece tensel bir durum olur ki buna fuck buddy diyoruz.. ortada friend'lik bir durum yoktur.

  oysa düşünsel ve insani anlamda incelikli , özenli, saygılı, paylasımı da onemseyen kişilerin kuracagi ilişkiye friends with benefits demek daha doğru olur.hem arkadaşlık hem seks,hem de biraz duygu sosuyla servis edilen bir ilişki biçmi.

  ha başarabilen var mı bilmiyorum. ben fransız filmlerinin yalancısıyım


  (alexandraki - 6 Ağustos 2009 16:59)

 • comment image

  türkçe'ye en anlaşılır şekilde çevirmek için hem sikim olsun hem donuma değmesinden daha iyi bir açıklama gelmiyor.
  sınırsız sorumsuzluk ve sorunsuz durumsuzluk özellikleriyle, okyanus ötelerinde su-ekmek gibi bir şey olduğu aşikar, sugar daddy formatı en yaygın olanlarından. niyet ve akıbet konusundaki netlik ve açıklığı son derece cazip bir özellik tabii. alan razı satan razı tadında, en eski takas yöntemleriyle seks için para, para için seks, kalacak yer için seks, seks için kredi kartı vs. den başlayıp en akıl almaz fantezi versiyonlarına kadar varabiliyor.
  nşa'da nsa olarak fabrika ayarlarıyla gelenler yanında, böyle bir acaip uzun vadeli, kalıcı falan olanlarını talep edenleri de var. hem karım var, hem seni de istiyorum diyenler, yok efendim yazık değil mi senin gibi güzel kıza, okul harcı için çalışıp yorulma, 4 yıl sana bakayım, haftada 3-5 yatayım diyenler...
  pek güzel, çok eğlenceli. sırf şu işe yönelik ilanlardan doktora tezi yazmak için sosyolog olasım geliyor da, ömrüm yetmez artık diye korkuyorum.
  bir de çok stresli bir bu tez mez işleri. haberim var.
  ayrıca bana ne oluyor, alan razı satan razı.


  (serendipity - 11 Ağustos 2008 05:07)

 • comment image

  fuck buddy'likle karıştırılmaması gereken müessese fuck buddy dediğimiz kişilerle asli amacımız cinsellikken, bu gruptaki insanlarla arkadaşlıktır ha arada yiyişirsiniz o ayrı. *


  (nuka cola - 11 Ocak 2008 15:36)

Yorum Kaynak Link : friends with benefits