Süre                : 1 Saat 49 dakika
Çıkış Tarihi     : 22 Temmuz 2011 Cuma, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Komedi,Romantik
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Screen Gems , Castle Rock Entertainment , Zucker Productions
Yönetmen       : Will Gluck (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Keith Merryman (IMDB),David A. Newman (IMDB)(ekşi),Will Gluck (IMDB)(ekşi),Harley Peyton (IMDB)(ekşi),Keith Merryman (IMDB),David A. Newman (IMDB)
Oyuncular      : Justin Timberlake (IMDB)(ekşi), Mila Kunis (IMDB)(ekşi), Patricia Clarkson (IMDB)(ekşi), Jenna Elfman (IMDB)(ekşi), Bryan Greenberg (IMDB)(ekşi), Richard Jenkins (IMDB)(ekşi), Woody Harrelson (IMDB)(ekşi), Nolan Gould (IMDB)(ekşi), Andy Samberg (IMDB), Shaun White (IMDB), Andrew Fleming (IMDB), Catherine Reitman (IMDB), Courtney Henggeler (IMDB), Masi Oka (IMDB), Tiya Sircar (IMDB), Christopher T. Wood (IMDB), Emma Stone (IMDB), Lili Mirojnick (IMDB), Rupak Ginn (IMDB), Angelique Cabral (IMDB), Jerry Ying (IMDB), Jerry Hyman (IMDB), Brooklyn McLinn (IMDB), LaJon Dantzler (IMDB), Angel Feliciano (IMDB), Nicole Guidetti (IMDB), Mayumi Miguel (IMDB), Jermaine Montell (IMDB), Danielle Polanco (IMDB), Seth Stewart (IMDB), Tammy Dugen (IMDB), Amanda Gist (IMDB), Teresa Hui (IMDB), Rashida Jones (IMDB), Hannibal Miles (IMDB), Usman Ojibara (IMDB), Evelina Pereira (IMDB), Alex Phillip (IMDB), Jason Segel (IMDB), Naeem Uzimann (IMDB) >>devamı>>

Friends with Benefits (~ Arkadastan Öte) ' Filminin Konusu :
New York'ta yaşayan bir insan kaynakları yöneticisi olan Jamie (Mila Kunis) müşterisi için Los Angeles'tan yetenekli sanat direktörü Dylan ile anlaşma yapmaya çalışmaktadır. New York'ta geçirdikleri keyifli bir akşamın ardından anlaşma yapılır ve Dylan New York'a gelir. Kısa sürede yakın bir arkadaşlık kuran ikili, arkadaşlıklarını fiziksel düzleme taşımaya karar verir, ancak bunu aralarında bir aşkın doğmasına engel olarak yapacaklardır. Kısa süre sonra farkedecekleri üzere, ikisini birbirinden ayırmak hiç kolay olmayacaktır.


 • "(bkz: yiyişen dostlar)"
 • "eve muslukçu geldiğinde sizin yerinize gidip adamın başında duran, ya da internet koptuysa servis elemanını evde sizin yerinize bekleyen arkadaş, friend with benefits'dir. boşver seksi dostum."
 • "fuck buddy'likle karıştırılmaması gereken müessese fuck buddy dediğimiz kişilerle asli amacımız cinsellikken, bu gruptaki insanlarla arkadaşlıktır ha arada yiyişirsiniz o ayrı. *"
Facebook Yorumları
 • comment image

  "nazar değmesin" nidalarıyla, nihayet düzgününe kavuştuğum bir ilişki biçimi. el ele tutuşmak, sarılarak uyumak, muhallebiciye gitmek gibi mecburi hizmetler yok. samimiyet var, allahına kadar dürüstlük var, gülmek var, muhabbet var, muhteşem seks var. aşk yok, zarif bir sevgi ve saygı var.

  bağ kurmakla ilgili özürlü müyüm acaba diye düşünüyorum bazen ama şu anki ihtiyaçlarım doğrultusunda gayet iyi geldi.

  bu vesileyle hatırlatmak isterim ki ilişki istemiyor olmak, karşınızdaki insana öküz gibi davranmanızı gerektirmez. adam resmen prenses gibi davranıyor, anlayışlı, tatlı, sohbetimiz yerinde ve ikimiz de aşk içinde yüzmediğimiz gibi ilişki kurma arzumuz da yok. birlikte çok güzel vakit geçiriyoruz. bi sürü insan buna ilişki bile diyebilir, hatta bu şekilde evlenenler bile var. ama ben aşkın ne olduğunu gayet iyi biliyorum. (gerçi bunu bilmek lanetim mi yoksa cennetim mi diye sorguladığım oluyor bazen...)

  şayet oksitosin ayarlarımı bozmaz ise mükemmel dengeyi bulduk çok şükür.

  şu dürüstlüğü ve şeffaf iletişimi standart ikili ilişkilerimizde kurabiliyor olsak pırlanta gibi yaşardık yemin ediyorum.

  belki bi gün o da çıkar karşıma. 1 kilo dondurma eşliğinde dinleyelim cicim

  20.8.2015
  edit: oksitosin senin ben amına koyim.

  23.8.2015
  edit: tamam merkez, sorun yok. hormonları toparladık. kaldığı yerden devam. lakin ki bu yapı ne acayip bi şey... ansızın, sevgili olmak istemediğinden emin olduğun bir adam, gözüne mecnun gözüküyor. vallahi bravo. denedim, 100de 100 çalışıyo.

  1.10.2015
  hala iyiyiz hüstın. aşka düşen yok. seks iyi. stop.


  (demesi kolay tabii - 17 Ağustos 2015 00:55)

 • comment image

  türkçe edebiyattaki ilk örneklerinden birine felatun bey ve rakım efendi'de rastlıyoruz. yozefino rakım'a şöyle der: "biz öyle yalnız bir muhabbet-i âşıkâne ile birbirimizi sevmiyoruz, gerçekten dost olarak sevişiyoruz. yani senin menfaatin benim ve benim menfaatim senin olacak."


  (nuri altuzer - 16 Kasım 2012 13:17)

 • comment image

  eve muslukçu geldiğinde sizin yerinize gidip adamın başında duran, ya da internet koptuysa servis elemanını evde sizin yerinize bekleyen arkadaş, friend with benefits'dir.

  boşver seksi dostum.


  (mortifera - 14 Temmuz 2012 12:46)

 • comment image

  eleştirdiği hiçbir romantik komedinin ötesine geçememiştir. hiçbir zaman o adam son anda "kahretsin hatamı telafi etmem" lazım diye düşünmüyor aksine mutlu mesut hayatına geri dönüyor. arada uğruyor bazen bi yokluyor hala orda mı bu salak diye bakıyor görüyor sen yine ordasın yine defolup gidiyor. hiçbir zaman bu güzel olaylar normal insanların başına gelmiyor biz hep sadece üzülüyoruz, aptallığımıza doyamıyoruz.


  (sonea - 28 Nisan 2012 21:28)

 • comment image

  birbirinden fiziksel olarak etkilenen fakat çeşitli sebeplerden ilişkiye hazır olmadığını düşünen ve eylemlerini arkadaşlık tadında yaşayan iki kişinin ilişkisi.
  belki de taraflardan birinin aslında bir ilişki istediği halde, diğerinin istememesi durumunda; ondan uzaklaşmamak uğruna katlandığı durumdur.
  ilk durumda arkadaşlık problemsiz bir şekilde uzun süre devam edebilir, araya zaman ve mesafe girdiğinde sorun yaratmaz. ikinci durum geçerli olduğunda ise ilişki isteyen tarafın olayı kendi içinde duygusal boyuta taşıması sebebiyle, sürdürülmesi belli bir zaman sonra zorlaşabilir.
  bu tür ilişkide partnerlerin birbirlerine karşı açık sözlü olmaları önemlidir.
  gerçek bir ilişki için uygun partneri henüz bulamamış insanlar için iyi fakat geçici bir çözüm.


  (yelkenbezi - 9 Nisan 2012 20:06)

 • comment image

  bir ilişkinin ulvi ve aşk dolu kısımlarından uzak bu nedenle de doğal olarak bu ulvi paylaşımların getirdiği başbelası ve yorucu kısımlarından da uzak ortada bir yerde konumlanmış bir arkadaşlık türü.

  mesela sevgilinizi sahipenirsiniz, onsuz yapamazsınız bu güzel bir histir. ama sürekli sahiplenme başa beladır. hatta hadi ne zaman evleniyoruz'a, kıskançlıklara, cep telefonunuzun karıstırılmasına, sürekli onunla aynı yatakta yatma zorunlulugunuza kadar giden bir takım olumsuzlukları da getirir sevgililikteki bu güzellikler.

  oysa friends with benefits dediğiniz kişiler, zaten baştan sevgili olarka konumlandırmaz kendilerini. sınırlarını bilirler. hatta hiçbirsey karsılıklı olarak sorun olmayacağı için sevgilinizle bile konusamayacagınız şeyleri konuşup paylaşabiliyorsunuzdur. aynı zamanda sevismekten hoslandıgınız için seks'in alasını kendinizi bastırmadan yaşamanız mümkündür.

  yani sevgililikle arkadaşlık arası bir ilişki türüdür.

  tabi ki bunun niteliği, o ilişkiyi yaşayan iki kişinin düşünsel ve insani kalitesine göre değişir. iki tane öküz insan bunu sadece seks olarak görüp öyle yaşarsa sadece tensel bir durum olur ki buna fuck buddy diyoruz.. ortada friend'lik bir durum yoktur.

  oysa düşünsel ve insani anlamda incelikli , özenli, saygılı, paylasımı da onemseyen kişilerin kuracagi ilişkiye friends with benefits demek daha doğru olur.hem arkadaşlık hem seks,hem de biraz duygu sosuyla servis edilen bir ilişki biçmi.

  ha başarabilen var mı bilmiyorum. ben fransız filmlerinin yalancısıyım


  (alexandraki - 6 Ağustos 2009 16:59)

 • comment image

  türkçe'ye en anlaşılır şekilde çevirmek için hem sikim olsun hem donuma değmesinden daha iyi bir açıklama gelmiyor.
  sınırsız sorumsuzluk ve sorunsuz durumsuzluk özellikleriyle, okyanus ötelerinde su-ekmek gibi bir şey olduğu aşikar, sugar daddy formatı en yaygın olanlarından. niyet ve akıbet konusundaki netlik ve açıklığı son derece cazip bir özellik tabii. alan razı satan razı tadında, en eski takas yöntemleriyle seks için para, para için seks, kalacak yer için seks, seks için kredi kartı vs. den başlayıp en akıl almaz fantezi versiyonlarına kadar varabiliyor.
  nşa'da nsa olarak fabrika ayarlarıyla gelenler yanında, böyle bir acaip uzun vadeli, kalıcı falan olanlarını talep edenleri de var. hem karım var, hem seni de istiyorum diyenler, yok efendim yazık değil mi senin gibi güzel kıza, okul harcı için çalışıp yorulma, 4 yıl sana bakayım, haftada 3-5 yatayım diyenler...
  pek güzel, çok eğlenceli. sırf şu işe yönelik ilanlardan doktora tezi yazmak için sosyolog olasım geliyor da, ömrüm yetmez artık diye korkuyorum.
  bir de çok stresli bir bu tez mez işleri. haberim var.
  ayrıca bana ne oluyor, alan razı satan razı.


  (serendipity - 11 Ağustos 2008 05:07)

 • comment image

  fuck buddy'likle karıştırılmaması gereken müessese fuck buddy dediğimiz kişilerle asli amacımız cinsellikken, bu gruptaki insanlarla arkadaşlıktır ha arada yiyişirsiniz o ayrı. *


  (nuka cola - 11 Ocak 2008 15:36)

Yorum Kaynak Link : friends with benefits