Süre                : 4 Saat
Çıkış Tarihi     : 08 Mart 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Döküman,Biyografi
Ülke                : USA
Yapımcı          :  Amos Pictures , Channel 4 , Home Box Office (HBO)
Yönetmen       : Dan Reed (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Michael Jackson (IMDB)(ekşi), Jimmy Safechuck (IMDB), Wade Robson (IMDB), Steve Crupi (IMDB), Macaulay Culkin (IMDB)(ekşi), Lorraine Jean Cullen (IMDB), Jennifer Hudson (IMDB)(ekşi), Raymond Hultman (IMDB), Janet Jackson (IMDB), Joe Jackson (IMDB), Katherine Jackson (IMDB), Paris Jackson (IMDB), Thomas Mesereau (IMDB), Prince Michael II (IMDB), Prince Jackson (IMDB), Lisa Marie Presley (IMDB), Laura Primack (IMDB), Prince Charles (IMDB), Princess Diana (IMDB), Ola Ray (IMDB), Ronald Reagan (IMDB), Lionel Richie (IMDB), Chantal Robson (IMDB), Joy Robson (IMDB), Shane Robson (IMDB), Amanda Rodriguez (IMDB), Debbie Rowe (IMDB), Stephanie Safechuck (IMDB), Sisqó (IMDB), Stevie Wonder (IMDB), J.C. Chasez (IMDB), Britney Spears (IMDB), Justin Timberlake (IMDB)

Leaving Neverland (~ Leaving Neverland: Michael Jackson and Me) ' Filminin Konusu :
Karısıyla arası çok da iyi olmayan Barrie, karısının karşı çıkmalarına rağmen bu aileyle yakınlık kurmaya başlar. Aynı şekilde Davies ailesinde de büyükanne Emma du Maurier bu yakınlığa karşı çıkmaktadır. Çocuklar, Barrie'nin ilham perileri olmuştur. Onlarla oyunlar oynarken yamaçları gemiye, sopaları kılıca, uçurtmaları periye ve çocukları da "Neverland'ın Kayıp Çocukları"na dönüştürür.


 • "ölümünden sonra bile bu adamın bir türlü huzura kavuşamamasına mı yanayım yoksa hbo’nun bu mockumentary’yi yayınlayacak olmasına mı yanayım karar veremiyorum. you’re cancelled hbo. lütfen okuyunuz"
 • "ilk tepkilere göre michael jackson'ının masum olduğuna kimse inanmıyor"
 • "240 dakikalık belgesel hakkında, şimdiden çok konuşulmaya başlandı. ."
 • "imdb2019 yapımı belgesel michael jackson'in çocuk tacizi mevzularını anlatıyor imiş."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ölümünden sonra bile bu adamın bir türlü huzura kavuşamamasına mı yanayım yoksa hbo’nun bu mockumentary’yi yayınlayacak olmasına mı yanayım karar veremiyorum. you’re cancelled hbo. lütfen okuyunuz


  (creme de la creme - 30 Ocak 2019 01:37)

 • comment image

  4 saatlik belgeselde mj sadece arşiv görüntüleriyle arz-ı endam ediyorsa ve iki adam anlatıcı ise nasıl kanıt niteliğinde anlamadım. pek bir rahatsız edici belgesel olduğu söyleniyor. ikna olanların dışında tepkili olanlar da çok fazla.


  (fanci - 29 Ocak 2019 03:02)

 • comment image

  26 ocak 2019 tarihinde (bugün sabah) sundance film festivalinde ilk gösterimi yapılan ve hbo kanalında gösterilecek olan 4 saatlik belgesel. konusu: michael jakson'ın safechuck ve robson isimli 2 adama çocukluklarında cinsel tacizde bulunduğunu ispatlamaya çalışıyor. belgeselde bu iki adam (36 ve 40 yaşlarında) oynuyor, mj ise arşiv resimleriyle yer alıyor. bu iki adam filmden 5 kuruş para almadıklarını, hayır için yaptıklarını söylüyor! (yedik) sundance film festivali yetkilileri seyrettiklerinden rahatsız olacaklar için sağlık görevlilerinin salonda hazır bulunacağını belirtiyor. (bak sen şu işe)

  gösterimden sonra twitter'da mavi tıklı, az takipçili fim eleştirmenleri hep bir ağızdan biz inandık, bir daha mj dinlemeyeceğiz gibi şeyler zırvalıyor. mj hayranları ise tepkili, bunlara küfrediyor. sağlığında 10 yıl fbi tarafından araştırılan mj, büyük jüri tarafından cinsel taciz (pedofili) suçlamasından beraat ettirilmişti. safechuck ise jackson'ın sağlığında cinsel taciz iddialarını reddetmişti. ölümünden sonra bu ikilinin açtığı cinsel taciz davası mahkeme tarafından reddedilmiştir. yaşarken tüm suçlamalardan aklanan biri için ölümünden sonra -kendini mahkeme yerine koyarak- suçlamalarda bulunmak ahlaksızlığın yerlerde sürünen halidir.

  bunlara en güzel cevabı ise bir film yönetmeni olan marcos cabata vermiştir: "profesyonel yönetmen olarak baktığımda, bu düzmece bir belgeseldir, kurbanların tek bir sözüne bile inanmadım, utanmazlar ve kötü oyuncular, yönetmen ve senaryo kötünün kötüsü, puanım 1/10."

  micheal jakson birilerine itaat etmediği için öldürülmüştü. they don't care about us şarkısında "beni yönetemezsiniz, korkutamazsınız, beni öldüremezsiniz, beni rahat bırakın" diye feryat figan bağırıyordu. öldü bu sefer de imajını bitirmek için belgesel yapıp pedofili yaftası yapıştırmaya çalışıyor adiler.


  (ciddiye almamak gerek - 26 Ocak 2019 22:24)

Yorum Kaynak Link : leaving neverland