Süre                : 1 Saat 53 dakika
Çıkış Tarihi     : 17 Ocak 2019 Perşembe, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Aksiyon,Drama
Ülke                : Switzerland,Republic of Macedonia,Ireland
Yapımcı          :  Tipi'mages , Pirej Film , Samson Films
Yönetmen       : Mitko Panov (IMDB)
Senarist          : Mitko Panov (IMDB),Wladyslaw Pasikowski (IMDB)(ekşi),David Riker (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Bruno Ganz (IMDB)(ekşi), Natasa Petrovic (IMDB)(ekşi), Padraic Delaney (IMDB)(ekşi), Mirsad Ibisevic (IMDB), Refet Abazi (IMDB), Mitko Apostolovski (IMDB), Rok Cvetkov (IMDB), Simeon Moni Damevski (IMDB), Emir Hadzihafizbegovic (IMDB), Marthe Keller (IMDB), Filip Krzisnik (IMDB), Nick Lee (IMDB), Joana Popovska (IMDB), Velibor Topic (IMDB), Daniel Utjesanovic (IMDB), Gary Whelan (IMDB)

The Witness (~ I Witness) ' Filminin Konusu :
The Witness is a movie starring Bruno Ganz, Natasha Petrovic, and Pádraic Delaney. An action drama about an enthusiastic junior officer from the Hague War Tribunal in pursuit of justice.


 • "bilgisayar oyunu olanindan bahsediyorum: saheser..."
 • "ps plus sahiplerinin 25 tl'ye alabileceği güzel puzzle oyunu."
 • "love death + robots’un 3. bölümüdür. yönetmeni alberto mielgo ‘nun yarattığı şey muhteşem bir sanat eseridir.animasyon tarihinde yerini almıştır şimdiden."
Facebook Yorumları
 • comment image

  braid'in başarısından sonra yapımcısı jonathan blow'un kafaya koyduğu, 3 senedir üzerinde çalıştığı yeni oyunu.

  blow'a göre ıssız bir adada keşif yapacağımız bir bulmaca oyunu olacakmış.

  tahminen 2011 sonları veya 2012 başları gibi live marketplace, psn ve steam gibi platformlar üzerinden satışa sunulacak.

  resmi site için buyrun


  (seru - 5 Ağustos 2011 21:04)

 • comment image

  jonathan blow'un dehasini satir satir gösteren yeni oyunu. braid'den sonra 3d'ye gecmis bulunduk bu oyun ile ama vicdansizligi da üssel arttirmis bu bahaneyle sayin blow. bulmacalar baya aglatiyor.

  --- spoiler ---

  oyunda level sistemi yok ancak toplam olarak 11 tane ana bulmaca temasi var diyebiliriz. her temanin sonunda bir lazer daha aciliyor. final bölümüne ulasmak icin 11 lazerden 7sini acmak gerek. ben 7 ile bitirdim ama bitirince yaptigim herseyi kapatarak beni basa attigi icin biraz sevkim kirildi sanki. kaldigim yerden devam edebilmeyi isterdim ama yapacak bisey yok artik.

  ---
  spoiler ---


  (watashi wa eru des - 2 Şubat 2016 13:23)

 • comment image

  görsel ve zihinsel bir şölen... bir saat oynayıp kapattım, hemen bitirmek istemedim.

  bu akşam ışıkları kapatıp, kulaklığımı takıp adayı keşfetmeye kaldığım yerden devam edicem.

  büyük adamsın, jonathan blow...


  (17 panda gucu - 10 Şubat 2016 12:27)

 • comment image

  buzzfeed'den onedio'ya dek her yerde hikayesini bulabileceğiniz kitty genovese cinayetini, bambaşka bir yönden ele alan belgesel. yarım yüzyıldır anlatılan hikayeye göre barmaid olarak çalışan kitty, işten çıkıp eve giderken saat üç sularında winston moseley tarafından, 32 dakika boyunca defalarca bıçaklanıyor. kitty "bıçaklandım, yardım edin, imdat" diye çığlık atıyor ve kimse onun yardımına koşmuyor. 38 görgü tanığı olmasına rağmen yardım eden kişi sayısı sıfır. hatta katili, kitty çığlık attıktan sonra, komşuları polisi arar diye düşünerek olay yerinden uzaklaşıp bir süre arabasında oturmuş. polis molis gelmeyince, arabasından çıkıp kitty'i ölene kadar bıçaklamaya devam etmiş.

  buzzfeed'ini, onedio'sunu geçelim, yaşanan bu olay, ders kitaplarında okutulmaya başlanmış, amerika'da sosyoloji müfredatına girmiş, yıllar geçmesine rağmen en çok bilinen ve anlatılagelen hikayelerden biri. özellikle hikaye diyorum; belgeseli izledikçe anlıyorsunuz ki hikaye halini alasıya kadar abartıldıkça abartılmış. kitty'nin ölümü hakkında yayımlanan ilk orijinal haber, new york times'tan çıkmış ve haberi yazan gazeteci, olay yerine gitmemiş bile. her şey kulaktan dolma. polise haber verilmemiş deniyor, halbuki polise birkaç kez haber verilmiş. kitty, tek başına bırakıldı deniyor, hayır, yardımına koşan olmuş. 38 kişi olayı da "kesin bilgi" değil. evet, kadının çığlıklarını duymasına rağmen götünü dönüp uyuyan olmamış mı, olmuş, elbette olmuş. daha fazla gazete satma amacıyla haberlerin yönünü değiştirmek, kolayca dramatize edebileceğin bir hikayeyi "mit"leştirip yarım yüzyıl geçse bile konuşulur hale getirmek, kitty genovese'den çok daha önemliymiş.

  kitty'nin kardeşi bill, kitty'nin hayatının "yalnızca son otuz dakikasının bilinmesinden" rahatsızlık duyduğu için bir yapımcıyla anlaşmış. bir kısmı reklam uğruna saptırılmış haberin, gel zaman git zaman aileleri nasıl yıprattığını görebiliyorsunuz. diyelim, kardeşiniz, kızınız veya arkadaşınız sokak ortasında öldürüldü ve kimse yardım etmedi. yıllarca, gazetelerden okuduğunuz şey bu en azından. ne düşünürdünüz? son anlarını belki. attığı çığlıkları kimse duymadığı için son anlarını yapayalnız, ümitsiz geçirdiğini? bilemem. yıllar sonra araştırıyorsunuz, uğraşıyorsunuz, bir kısım hikaye yalan. e anneniz, babanız boşuna üzüntüden felç geçirip öldü demektir. aile mahvolup gitmiş, herkes tek tek acılar içinde ölmüş, ama kitty genovese'in hikayesi (?) herkese örnek olmuş, bak hele... çok iğrenç bir şey.

  ölümleri kıyaslamamakla birlikte (hayır, kıyaslayacağım) katilin ilk cinayeti değilmiş kitty. dört el ateş ettiği kadını eve götürüp tecavüz eden, en sonunda delilden kurtulmak için evi yakan bir sapık. kitty'den önce öldürdüğü kadına yardım eden olmuş mu? hayır. kimse silah sesini duymadı mı?

  ilk cinayeti yeteri kadar "sükse" yapamadığı için ikincinin gazıyla müebbet yiyen bir adam işte. 81 yaşında ölmüş nihayet. kitty'i de cinayetin öznesi olarak değil, gazete satsın diye uydurulmuş haber sayesinde biliyoruz. 28 yılı kimin umurunda? tüm bunlarda iki yüzlülük yok mu?


  (nice tnetennba - 21 Şubat 2018 02:22)

 • comment image

  love death + robots’un 3. bölümüdür. yönetmeni alberto mielgo ‘nun yarattığı şey muhteşem bir sanat eseridir.
  animasyon tarihinde yerini almıştır şimdiden.


  (rennie rising - 16 Mart 2019 02:10)

 • comment image

  love death + robots'un animasyon tekniği açısından öne çıkan bölümü. alberto mielgo nun genelde expresyonist yağlı boya tablolara benzer bir tarzı var. hangi filtre kulalnıyorlar bilmiyorum, ama özellikle arka plan gerçekciliği, dokulardaki realizm ile bana oha dedirtti.


  (trajedi - 19 Mart 2019 10:40)

Yorum Kaynak Link : the witness