Çıkış Tarihi     : 07 Ocak 2019 Pazartesi, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Animasyon,Aksiyon,Macera,Fantazi
Taglar             : Şeytan,doğaüstü,Komik temelli,Samuray savaşçısı,Çocuk kahramanı
Ülke                : Japan
Yapımcı          :  Mappa , Tezuka Productions
Yönetmen       : Kazuhiro Furuhashi (IMDB)
Senarist          : Osamu Tezuka (IMDB)(ekşi)


 • "ilginç bir şekilde çok etkilendim güzel başladı"
 • "ilk bölümleriyle ekrana yapıştıran anime.başarılı çizimlere ek olarak klasik bir konuyu (şeytanla antlaşma) çok ilginç bir şekilde işliyor olması benim çok hoşuma gitti."
 • "kardeşimle izliyoruz müthiş bir anime"
 • "ilk 6 bolumu yayinlanmis, benim gibi anime konusunda asiri secici birine bile cikacak bolumlerini bekletmis olan guzel bir anime. konusu ayri cizimleri ayri guzel. tavsiye edilir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  anime ve manga altkültürünün babası osamu tezuka senseinin 1967 tarihli manga eseri. 1969'da animeye uyarlanmış, ondan tam elli yıl sonra 2019 yılında da daha karanlık ve modern, enfes bir versiyonu çıkmıştır.


  (aimo - 15 Ocak 2019 23:36)

 • comment image

  japonya'da savaşan devletler dönemidir. bir samuray olan daigo kamigetsu, ülkeyi hakimiyeti altına almak için 48 şeytanla bir antlaşma yapar. şeytanlar, karşılığında daigo'nun henüz doğmamış olan bebeğinin vücudunu alır. doğduğunda nehre atılan bebek, tesadüfen bir bilge tarafından bulunur ve bilgenin yaptığı protez tedavi ile geçici organlara sahip olur. her şeytan öldürüşünde vücudunun belirli kısımlarını geri kazanan hyakkimaru, şeytan avı yolculuğunda dönemin en büyük hırsızı olduğu söylenen bir yetimle, dororo ile karşılaşır.

  genellikle anime opening ve ending'lerinden pek haz etmem ama bu biraz farklı. şöyle harika ending müziğini ve animasyonunu bir açalım.

  7 ocak 2019'da ilk bölümü yayınlanan ve 24 bölüm olacağı söylenen anime. büyük usta osamu tezuka'nın 60'ların sonunda çizdiği mangasından uyarlama. seri olarak ilk kez 1967'de yayınlanan 26 bölümlük anime serisinin yeniden uyarlaması olarak görünüyor.

  animeler bir dünya yaratır ve sizi içine çeker bazen. müzikleri, çizimleri ve atmosferi ile öyle bir anime. son yılların en kaliteli eserlerinden biri olacak diye düşünüyorum.


  (lafla - 21 Ocak 2019 22:13)

 • comment image

  ilk bölümleriyle ekrana yapıştıran anime.
  başarılı çizimlere ek olarak klasik bir konuyu (şeytanla antlaşma) çok ilginç bir şekilde işliyor olması benim çok hoşuma gitti.


  (muzlukondom - 9 Şubat 2019 11:13)

 • comment image

  ilk 6 bolumu yayinlanmis, benim gibi anime konusunda asiri secici birine bile cikacak bolumlerini bekletmis olan guzel bir anime. konusu ayri cizimleri ayri guzel. tavsiye edilir.


  (drownmysorrow - 15 Şubat 2019 03:33)

 • comment image

  duygusal açıdan çok yoğun ve saygınlık uyandıracak derecede kaliteli bir anime. insanı empati kurmaya itiyor; siz de ara sıra bedeninizde kapalı kalmışsınız gibi hissetmiyor musunuz? bu kendi bedenine kısılı kalma/klostrofobi hissini çok güzel, şiirsel bi melankoliyle veriyor anime. tıpkı bir bina içinde betonların altında bir depremzede olmak gibi. o kıpırdayamama halinde içgüdüsel olarak yaşama tutunmaya, kendinizi sakinleştirmeye; ve zamanla durumu tüm yönleriyle irdeleyip kabullenmeye, bir çıkış yolu aramaya çalışıyorsunuz. çaresizliğiniz, kararlılığınızı bir katana'nın keskinleşmesi gibi keskinleştiriyor... karanlığın içinde minik, ışıktan bir hedef beliriyor, ona ulaşmanız için geçmeniz gereken bir yol ile beraber. ve siz o yola giriyorsunuz, kararlılıkla. mükemmel. insansı; varoluşçu.


  (qualgeist blackswan - 27 Şubat 2019 13:54)

Yorum Kaynak Link : dororo