Çıkış Tarihi     : 15 Eylül 1977 Perşembe, Yapım Yılı : 1977
Türü                : Komedi
Taglar             : Çavuş
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Turteltaub-Orenstein-Yorkin Productions (TOY)
Yönetmen       : Peter Baldwin (IMDB), Bud Yorkin (IMDB)(ekşi), Gary Shimokawa (IMDB)
Senarist          : Douglas Arango (IMDB)(ekşi),Phil Doran (IMDB)(ekşi),Mort Scharfman (IMDB),Harvey Weitzman (IMDB)(ekşi),Al Gordon (IMDB)(ekşi),Jack Mendelsohn (IMDB),Mark Fink (IMDB),Michael S. Baser (IMDB),Kim Weiskopf (IMDB),Elias Davis (IMDB),Bernie Orenstein (IMDB),David Pollock (IMDB),Saul Turteltaub (IMDB),George Arthur Bloom (IMDB),David Garber (IMDB),Kevin Hartigan (IMDB),Austin Kalish (IMDB),Bruce Kalish (IMDB),Irma Kalish (IMDB),Philip John Taylor (IMDB),Sheldon Bull (IMDB),Guy Thomas (IMDB),Bud Yorkin (IMDB),Haskell Barkin (IMDB),Marty Brill (IMDB),Alan Eisenstock (IMDB),Ann Gibbs (IMDB),Joel Kimmel (IMDB),Barry Meadow (IMDB),Larry Mintz (IMDB),Tom Moore (IMDB),Martin Rips (IMDB),Joseph Staretski (IMDB),Jeremy Stevens (IMDB),Jack Turley (IMDB),David Braff (IMDB),Richard Powell (IMDB),Nick Thiel (IMDB)
Oyuncular      : Victor French (IMDB)(ekşi), Kene Holliday (IMDB)(ekşi), Guich Koock (IMDB), Barbara Cason (IMDB), Richard Paul (IMDB)(ekşi), Vernee Watson-Johnson (IMDB)(ekşi), Harvey Vernon (IMDB), Amzie Strickland (IMDB), Kyle Richards (IMDB), Boyd Bodwell (IMDB), Vanda Barra (IMDB), Owen Bush (IMDB), Richard McKenzie (IMDB), Fran Ryan (IMDB), Danny Wells (IMDB), Doyle Baker (IMDB), Melanie Griffith (IMDB), Richard Venture (IMDB), John Ashton (IMDB), Adam Williams (IMDB), Fernando Escandon (IMDB), Bill Saito (IMDB), Michael Alldredge (IMDB), Jonathan Banks (IMDB), Harry Basch (IMDB), Michael Durrell (IMDB), Med Flory (IMDB), George Gaynes (IMDB), Arlene Golonka (IMDB), Gordon Hurst (IMDB), Richard Jaeckel (IMDB), Elizabeth Kerr (IMDB), Ryan MacDonald (IMDB), Will Mackenzie (IMDB), Kenneth Mars (IMDB), Macon McCalman (IMDB), Barney McFadden (IMDB), John C. Moskoff (IMDB), Shane Nickerson (IMDB), Susan Pratt (IMDB) >>devamı>>

Carter Country ' Dizisinin Konusu :
Carter Country is a TV series starring Victor French, Kene Holiday, and Guich Koock. The comic exploits of a redneck sheriff and his educated black deputy in a small Georgia town.


 • ""keep on the sunny side" ve "will the circle be unbroken" gibi şaheserler kaydetmiş şahane bir amerikan folk (aslında direk country) grubudur."
 • "country müziğin hasını yapan gruptur. hafif bluegrass etkileri de görülür müziklerinde. ama en güzel şarkılarından biri kesinlikle keep on the sunny side 'dır.aktif dönemleri: 1927–1944 arasıdır."
Facebook Yorumları
 • comment image

  country muzik tarihinin en cok bilinen, diger country'cilere ve country'ci olmayanlara en cok ilham veren grubu. johnny cash'den dixie chicks'e, 16 horsepower'dan merle haggard'a, akliniza kirsal amerika'nin muzigini yapan kim geliyorsa..
  adindan anlasilacagi gibi bir aile sirketi. baba, anne ve uvey kiz cocuktan olusuyor. gitar, arp ve vokal sadece. 1920'lerde ve 1930'larda yaptiklari kayitlar, country muzik tarihini yazanlarin hala en onemli basvuru kaynaklari..


  (willy van der kerkhoff - 6 Kasım 2002 17:05)

 • comment image

  country müziğin hasını yapan gruptur. hafif bluegrass etkileri de görülür müziklerinde. ama en güzel şarkılarından biri kesinlikle keep on the sunny side 'dır.

  aktif dönemleri: 1927–1944 arasıdır.


  (41 - 20 Haziran 2011 23:11)

 • comment image

  amerika'nın güney kesimlerinde fitili ateşlenen country müziğin önemli ailelerinden birisidir. bu topluluğu önemli kılan şey yaptıkları müziğin 'güzelliği' açısından 'en çok country türüne' benzemesi değildir. bilinmesinde fayda vardır ki; üç sesli vokal tekniğini country müzikte kullanan ilk topluluktur. önemi buralardan gelmektedir. zira daha sonra gelenlerin en çok kullandıkları özellik de budur.


  (aliceharikalardiyarinda - 22 Aralık 2011 23:17)

Yorum Kaynak Link : carter family