Süre                : 1 Saat 20 dakika
Çıkış Tarihi     : 07 Ocak 2008 Pazartesi, Yapım Yılı : 2008
Türü                : Komedi
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  3 Arts Entertainment , Fox Searchlight Pictures , New Regency Productions
Yönetmen       : Tom Kuntz (IMDB)(ekşi), Mike Maguire (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Todd Hanson (IMDB)(ekşi),Robert D. Siegel (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Daniel Chacón (IMDB), Ken Takemoto (IMDB), Steven Seagal (IMDB)(ekşi), Don McManus (IMDB)(ekşi), Kate Fuglei (IMDB), Abigail Mavity (IMDB), Reid Weaver (IMDB), Brian Powell (IMDB)(ekşi), Adele Robbins (IMDB), Jason L. Miller (IMDB), Brendon Baerg (IMDB), Len Cariou (IMDB), Larissa Laskin (IMDB), Scott Klace (IMDB), Barbara Pilavin (IMDB), Sandy Kenyon (IMDB), Sam Menning (IMDB), Orlando Seale (IMDB), Erik Stolhanske (IMDB), Sarah McElligott (IMDB), Michael Bolton (IMDB), Karl Montgomery (IMDB), Kwame Boateng (IMDB), Steven Kozlowski (IMDB), Randy Oglesby (IMDB), Archie Howard (IMDB), Howard Shur (IMDB), Todd Hanson (IMDB), Arthur Kendall (IMDB), Ira Gewant (IMDB), Christopher Weeks (IMDB), Edward Ansara (IMDB), Murray Gershenz (IMDB), Paul 'Mousie' Garner (IMDB), Helen Geller (IMDB), Richard Fancy (IMDB), Murphy Dunne (IMDB), Alex Solowitz (IMDB), Savannah Haske (IMDB), Griffin M. Creech (IMDB) >>devamı>>

The Onion Movie (~ News Movie) ' Filminin Konusu :
Medya, terörizm, teknoloji ve modern hayatın insanoğluna dayattığı her türlü zorluk ve ironileri;Soğan Haber’lerden dinlemeye hazır olun?Bir bilgisayar aldınız, ertesi gün yeni bir modeli çıktı, onu da aldınız, ertesi gün de bir üst modeli...? Ne Yaparsınız?


 • "al-q'utaya terrorist team'in martyrdom made easy videosu bombadır. death to the godless shit beastsşık şekilde onion network ve ekşi anlayışları yakındılar."
 • "son zamanlardaki en iyi absürt komedi filmdir. piyasada* "cut" ve "uncut" versyonları ile boy göstermektedir. (bkz: queen nathan ii)(bkz: i'm a virgin)(bkz: holly shit)(bkz: female orgasm discovered)"
 • "bir nevi 70'ler versiyonu için bakınız: american raspberry"
 • "gondermeleri cagrisimlari leziz mi leziz, sakalarin yogruldugu kulture cok uzak olmayan birini epey kikirdatabilecek eglencelik."
 • "bu filmde britney spears muadili melissa cherry'nin dansçılarından birini kevin federline oynamış. bir yıl sonra da mr. britney spears olmuş. (bkz: vay anasını sayın seyirciler)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  soğan kokulu, bedava dağıtılan ironi dergisi haberciliğinin filmleştirilmiş versiyonu. 2003'te bitirilmiş film iş yapmaz diye ancak bu ay dvd olarak piyasaya sürülmüş. torrent'ini filan bulabilirsiniz orada burada.

  mad tv mizahı olmuş biraz, ama "abd'de bulunup pizzacılarda filan the onion standına huşu ile dadanmışlar" tarikatımızı tatmin eder sanırım.

  http://www.imdb.com/title/tt0392878/


  (babaerenler - 1 Haziran 2008 00:59)

 • comment image

  birbirinden güzel skeçlerin birleşerek muhteşem bir film haline geldiği kıkır kıkır gülerek izlediğim filmdir. neredeyse kötü skeç bulunmamaktadır bünyesinde. ortalıkta x movie, y movie diye birbirinden gereksiz sinema filmleri bulunuyorken, neden sinemada gösterime girmedi hiç ve dvd olarak piyasaya sürüldü anlamak mümkün değil.

  --- spoiler ---

  steven seagal is the <caps>cockpuncher!</caps>

  ---
  spoiler ---


  (goldenwand - 4 Temmuz 2008 15:00)

 • comment image

  ya ben çok yaşlandım bana batıyor ya da hakikaten laf olsun diye yapılmış film,
  beğenenin kötüleme hakkı sonuna kadar baki kalmak koşulu ile;
  bu filmin "komik" bulunulabilmesi için ya ciddi absürd bir mizah anlayışına ya da sinirleriniz boşalmış,
  paranoid şizofreni eşiğinde bir ruh haline sahip olacaksınız, yoksa sonunu getiremeden seyretmesi kesilecek filmdir,
  ha bir de seyretmeyi denerseniz de biliniz ki; filmdeki esprilerin anlışılabilir olması için en az ondört ay amerika'da yaşamış olmanız
  veya yanınızda amerikalı bir rehber olması gerekecektir aksi takdirde recep ivedik seyrederken boş bakan michael oluverirsiniz farkında olmadan.


  (soloz - 8 Temmuz 2008 19:45)

 • comment image

  absürtlükle alakası olmayan düz/odun bir mizah anlayışına sahip vasat film. yeni bilgisayar aldığı gün bilgisayarının bir üst modeli çıkan, o modeli aldıktan bir gün sonra bir yenisi daha çıkan ve bu sayede delirip bill gates'i vuran adam haberi falan levent kırca skeci tadındaydı.. bunun neresi absürt? 1960 model eleştirel mizah lan bu!


  (sir gawain - 7 Ağustos 2008 11:10)

 • comment image

  14 ay amerika'da yaşamadım ya da iğrenç bir espiri anlayaşına sahip değilim ancak bu filmin oldukça yaratıcı olduğu söylenebilir. film ortasındaki eleştirmenlerin tutmu olsun "penis people" reklamı olsun kafadan adamı koparmaya yetecek kadar yaratıcıdır.

  amerikan medyasını ve kültürünü takip eden insanlar için oldukça keyif verebilecek bir film bence. eğlencelik, çerez bir film ancak oldukça güzel.


  (isp - 5 Temmuz 2009 00:45)

 • comment image

  gondermeleri cagrisimlari leziz mi leziz, sakalarin yogruldugu kulture cok uzak olmayan birini epey kikirdatabilecek eglencelik.


  (viva paulista - 6 Nisan 2010 16:35)

Yorum Kaynak Link : the onion movie