Süre                : 2 Saat 15 dakika
Çıkış Tarihi     : 14 Kasım 2010 Pazar, Yapım Yılı : 2010
Türü                : Komedi,Cinayet
Ülke                : Hint
Yapımcı          :  Hari Om Entertainment Company , Three's Company Production , UTV Motion Pictures
Yönetmen       : Farah Khan (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Vishal Dadlani (IMDB)(ekşi),Vishal Dadlani (IMDB)(ekşi),Anvita Dutt Guptan (IMDB),Ashmith Kunder (IMDB),Shirish Kunder (IMDB),Shirish Kunder (IMDB),Shirish Kunder (IMDB)
Oyuncular      : Akshay Kumar (IMDB)(ekşi), Katrina Kaif (IMDB)(ekşi), Akshaye Khanna (IMDB)(ekşi), Rajiv Laxman (IMDB), Raghu Ram (IMDB), Ali Asghar (IMDB), Dharampal (IMDB), Vijay Maurya (IMDB), Apara Mehta (IMDB), Sachin Khedekar (IMDB), Aman Verma (IMDB), Murli Sharma (IMDB), Arya Babbar (IMDB), Vishal Dadlani (IMDB), Sanjay Dutt (IMDB), Avtar Gill (IMDB), Anvita Dutt Guptan (IMDB), Kripa Jyoti (IMDB), Anil Kapoor (IMDB), Farah Khan (IMDB), Ishtiyak Khan (IMDB), Salman Khan (IMDB), Twinkle Khanna (IMDB), Viju Khote (IMDB), Shashi Kiran (IMDB), Shirish Kunder (IMDB), Shakti Mohan (IMDB), Chantal Norton (IMDB), Chunky Pandey (IMDB), Sudhir Pandey (IMDB), Vijay Patkar (IMDB), Manish Paul (IMDB), Anjan Srivastav (IMDB), Avinay Widge (IMDB)

Tees Maar Khan (~ Sheila Ki Jawani: Song) ' Filminin Konusu :
Tees Maar Khan is a movie starring Akshay Kumar, Katrina Kaif, and Akshaye Khanna. Posing as a movie producer, a conman attempts to trick an entire village into helping him rob a treasure-laden train.


 • "35 yaşında olup 6 çocuk babasıdır. ingilizce, arapça ve urduca vaaz edebiliyor. dua ediyorum ki allah uzun ömür versin.güncelleme: 37 yaş, 7 çocuk babası. hala dua ediyoruz :)"
 • "mekteb-i suffa sayfasının videolarını paylaştığı sayede kendisini keşfettiğim, kur'an tefsiri yaparken güncel örnekler vererek herkesin rahatlıkla anlamasını sağlayan sempatik bir hatip."
Facebook Yorumları
 • comment image

  amerika'da yaşayan, kendisini "a beginner qur'an student" olarak niteleyen bir muslim brother.
  bana öyle geliyor ki allah'ın hikmet verdiği kişilerden. vaazlarında, sohbetlerinde derin ve dakik bir hikmetin, kuşatıcı bir rahmetin içinize dolduğunu hissedersiniz. akıcı, anlaşılır ve tatlı konuşur. en karmaşık meseleleri bile sade ve vazıh bir üslupla açıklar. dinlemek, dinletmek lazım.

  bir örnek olarak: the healthy marriage

  şurada da manevi seyrinden bahsediyor: muslim who turned to be atheist and back to islam


  (tamam mi - 12 Mayıs 2011 23:43)

 • comment image

  7-8 yaşında olduğunu düşündüğüm kızına her gün 15 dakika arapça dersi verip, bu dersleri videoya kaydederek arapça öğrenmek (veya dil nasıl öğretilir görmek!) isteyen herkesin hizmetine sunan süper baba-öğretmen.
  bayyinah.tv adresinden ilk 5 videoyu ücretsiz, gerisini yılda sadece 112 dolara edinmek mümkün. bu videolar günüme, hayatıma nasıl renk, nasıl anlam kattı anlatamam! *


  (silik seksek cizgisi - 1 Ekim 2013 22:51)

 • comment image

  35 yaşında olup 6 çocuk babasıdır. ingilizce, arapça ve urduca vaaz edebiliyor. dua ediyorum ki allah uzun ömür versin.

  güncelleme: 37 yaş, 7 çocuk babası. hala dua ediyoruz :)


  (silik seksek cizgisi - 18 Ekim 2013 21:24)

 • comment image

  mekteb-i suffa sayfasının videolarını paylaştığı sayede kendisini keşfettiğim, kur'an tefsiri yaparken güncel örnekler vererek herkesin rahatlıkla anlamasını sağlayan sempatik bir hatip.


  (kuzukulagi - 29 Mayıs 2014 01:12)

 • comment image

  allah'ın yer yüzünde özel olarak seçtiği bazı kişilerden zira allah'ın kitabındaki o komplike yapının çözülebilir hale gelmesi anca böyle bir üsluba sahip kişi tarafından doğru şekilde anlatılabilir. türkiye'ye gelmesini yürekten istediğim iyi yürekli insan.


  (kardesin ulan o senin - 2 Ocak 2015 21:55)

 • comment image

  bugün şu videosuyla tanıştığım ve dinsiz halimle konuşmalarını zevkle dinlediğim aklı başında bir müslüman kişi. maalesef böyle aklı başında insanlar değil de saçma sapan fetvalar verenler ses getiriyor. bunun da sebebini müslümanlar bir kendilerine sormalı.

  dinsizim fakat bu adamın konuşmalarını elimden geldiği kadar yayıcam sosyal medyada, müslümanların bu tip söylemlere ihtiyacı var.


  (konyalikiz - 26 Ocak 2015 17:10)

 • comment image

  gerçek islam bu değil lafının neden söylendiğini bu abimizi izlediğinizde anlayacaksınız. kuranı öyle ince ince anlatıyor ki, meal okumanın neden yeterli olmadığını da farkediyorsunuz.

  sırf ramazanla ilgili videosunu izlediğinizde bile ne demek istediğimi anlayacaksınız. hiyerogliflerden bile bahsediyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=i1bgidcie4y


  (ringarin - 23 Haziran 2015 10:12)

 • comment image

  şu videoda pornografi bağımlılığı üzerine yaptığı etkileyici konuşma bu sektöre bağımlı gençlere dinletilmeli, ders alınmalıdır.
  --- mini spoiler ---

  'kimseye zarar vermiyorum, sadece izliyorum' diyorsunuz ama aslında kendinize zarar veriyorsunuz ve bir süre sonra yoldan geçen bir kadına baktığınızda onu yürüyen bir et parçası olarak görüyorsunuz... bu bir savaş, ruhumuzu yok eden bir savaş ki tüm silahlı savaşlardan daha tehlikeli... bundan korunmanın yolu evlenmek değil, eğer sapıksanız(ahlakınız bozuksa) evlilikten sonra da öyle olacaktır. sorunun biteceğini mi sanıyorsunuz, hâyır, sorun ortadan kalkmayacaktır, sorun tabii olarak ruhsaldır, doğal olarak psikolojiktir. yardıma ihtiyacınız vardır, kendinize zarar vermeyi durdurmak için destek almanız gerekir.
  --- mini spoiler ---

  not: yusuf hamza'nın konuştuğu kısım da güzeldir.


  (betterdigtwo - 30 Temmuz 2015 00:57)

 • comment image

  kim ne derse desin, kendisi bu dönemde çıkan en iyi kuranı anlatmaya çalışan insanlardan biridir.
  kendisinin konuşmalarından 20 tane alıntı derlenmiş.

  1 - allah senin ruh haline müdahale eder. sana tekrardan huzur verebilir. endişe, korku, keder, öfke, hangi duyguyu yaşamışsan, hangi duygu seni perişan ettiyse, allah o yarayı senden tümüyle kaldırabilir.

  2- iblis kelimesi iblaas kelimesinden gelir ki bu da umudunu kaybetmek demektir. dolayısıyla umudunu kaybetmek şeytan'ın bir karakteridir. şeytan, inananların üzüntülü olmasını ister. üzülmek, şeytan'dan mü'minlere karşı yapılan düşmanca bir saldırıdır.

  3- allah sürekli yolda olmanı istiyor. sürekli mesafe kat etmeni… senden mükemmellik beklemiyor. senden mükemmellik bekleyen yalnızca insanlardır.

  4- hayatın boyunca hata yaptıysan, hatta bugün namaza gelmeden önce bile hata yaptıysan, cehenneme gideceğini düşünme. gitmeyeceksin! kim sana cehenneme gideceğini söyledi. hala yaşıyorsun. hala tövbe etme fırsatın var. allah hala nefes alamana izin veriyor bu demek oluyor ki, allah hala kendine gelmeni istiyor.

  5- allah'ın bir emriyle karşılaşınca “allah’ım, benim bunu yapacak gücüm yok.” şeklinde tepki veren insanlar var. vermeniz gereken tepki, “allah’ım, bana ihtiyacım olanı ver; böylece onu yapabileyim. senin yardımınla, başarırım.” olmalı.

  6- eğer erken yatmayı ve sonrasında da erken kalkmayı alışkanlık haline getirebilirsek, gerçekten sabah namazı vaktinde okunan kur’an’ın hakkını verirsek, size garanti verebilirim… kendi hayatımda bunu yaşadım. bir kere bunu alışkanlık haline getirdiğinizde faydalarını görmeye hemen başlayacaksınız. anında olmasa da gününüzün, modunuzun, başarabildikleriniz değiştiğini göreceksiniz.

  7- materyalizmin gerçek çözümü, allah’ın kitabını anlamaktır. kendiniz için allah’ın kitabını anladıkça, artık maddecilik ile ilgilenmeyi bırakırsınız. materyalizm sizi tatmin etmez, boş bırakır. kur’an size daha önce hissetmediğiniz keyfi vermeye başlayacaktır.

  8- allah kendisine öğretmen diyorsa kim öğrenci olmayı reddedebilir ki? 70 yaşında mısınız? 7 yaşında mısınız.? hiç fark etmez. şimdi başlayın! ey allah’ım sen kendine öğretmen dedin; ben de rahman’ın öğrencisi olmak istiyorum, deyin.

  9- sıra kur’an’a gelince tembel olmayalım. kur’an ile pasif bir ilişkimiz olmasına izin vermeyelim ki, bu sayede her namaz hayat bulsun. namazın dışında da elimizden gelenin en iyisiyle onun dilini ve manasını anlamaya çalışalım. söz veriyorum; allah size kapılarını açacak.

  10- kur'an talebeleri, kur'an ezberi yapmalı. günde bir ayet ya da haftada bir sûre olabilir bu. ama eğer bir şeyler ezberlemiyorsan, kuran-ı kerim talebesi olamazsın. ben şahsen kur'an ezberlemeye başlamadan önce hayatımda bir boşluk hissediyordum.

  11- sabır sessiz kalarak içteki nefreti körüklemek değildir. sabır duygularınızın kontrolünü kaybetmeden size rahatsızlık veren şeyi tartışmaktır.

  12- sabrınızı sınayan insanlar birer nimettir. onlar olmadan sabrı tecrübe edemezdiniz.

  13- sizin için hiçbir şey yapmayan insanlara olan davranışlarınız sizin asıl karakterinizdir.

  14- birini affetmek sadece başkasına yapılan bir iyilik değil; aynı zamanda kendi gönlündeki yarayı da iyileştirmektir.

  15- hanımlar kocanıza iyi davranmak zorundasınız. kocanız için süslenin. dışarıda zaten yeterince şeytan ve fitne var. ve siz beyler, hanımınızı övmelisiniz, ona iltifat etmelisiniz. hanımınıza güzel şeyler söylemelisiniz sadece şikayet edemezsiniz! evde biraz çaba göstermek durumundasınız. size söylüyorum, bugün ümmetin işi bu, aileyi onarmak.

  16- kibre karşı size vereceğim son ipucu ise büyüklerinize karşı saygıdır. sizi ne kadar aşağılasalar da… ne kadar haksız olsalar da… büyüklerimiz karakterimizin imtihanıdır. bazen allah sizi geçimsiz bir aile ile nimetlendirir. bu allah’ın size bir lütfudur. zira başka türlü tevazuyu öğrenemezdiniz.

  17- eğer çocuğunuzun size bağırması için ortam hazırlarsanız, onun cehennemdeki çukurunu kazarsınız.

  18- nebevi hikmete göre temizlik durumum (elbiselerim, evim, dolabım, arabam, çantam, ofisim...) kalbimin durumu hakkında çok şey söyler.

  19- allah seni müslüman olmakla şereflendirdi! öyleyse, sende o'nun (dininin) hizmetine layık bir şeyler olmalı.

  20- artık gençlerin şikayetleri bırakmasının zamanı geldi. depresyonda olduklarını, nasıl idare edeceklerini bilmediklerini söylemeyi bırakmalılar artık. sizler allah’ın bu nesil için seçtiği insanlarsınız. ve allah; iman sancağını taşımaya en uygun insanları, en uygun nesiller için seçer. allah’ın seçtiği insanlar sizlersiniz. bahaneler arkasına saklanmayı bırakın.

  islamı sürekli cehennemle anlatanlara karşı, aslında şu sözleri bile bu yazının temeli olabilir.
  "kim sana cehenneme gideceğini söyledi. hala yaşıyorsun. hala tövbe etme fırsatın var. allah hala nefes alamana izin veriyor bu demek oluyor ki, allah hala kendine gelmeni istiyor."


  (ringarin - 10 Mart 2017 17:28)

Yorum Kaynak Link : nouman ali khan