Süre                : 2 Saat 18 dakika
Çıkış Tarihi     : 02 Ekim 2009 Cuma, Yapım Yılı : 2009
Türü                : Komedi,Drama,Romantik
Taglar             : arkadaş,yazar,Dergi,şımarık velet,Gerçekleştirme
Ülke                : Hint
Yapımcı          :  Dharma Productions
Yönetmen       : Ayan Mukherjee (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Ayan Mukherjee (IMDB)(ekşi),Niranjan Iyengar (IMDB)
Oyuncular      : Ranbir Kapoor (IMDB)(ekşi), Konkona Sen Sharma (IMDB)(ekşi), Supriya Pathak (IMDB), Anupam Kher (IMDB)(ekşi), Rahul Khanna (IMDB)(ekşi), Kashmira Shah (IMDB), Namit Das (IMDB), Shikha Talsania (IMDB), Shruti Bapna (IMDB), Krutika Bolaki (IMDB), Mohsin Ali Khan (IMDB), Munir Kabani (IMDB), Atisha Naik (IMDB), Rahul Pendkalkar (IMDB), Kainaz Motivala (IMDB), Asif Ali Baig (IMDB), Huzefa Gadiwala (IMDB)

Wake Up Sid (~ Ébreszto, Sid!) ' Filminin Konusu :
Mumbay’da yaşayan Sid Mehra, babasının sözleriyle söylemek gerekirse küstah ve şımarık bir çocuktur. Tüm giderlerini karşılayan ve kredi kartı faturalarını ödeyen anne ve babasıyla birlikte yaşamaktadır. Üniversite finallerinden sonra, babasının iş yerinde çalışmaya başlar ama ancak bir hafta dayanabilir. Mezuniyet partisinde, Calcutta’dan gelmiş olan Aisha ile tanışır. Sid Mehra ona şehri gezdirir ve bir daire tutmasına yardımcı olur. Arkadaşlıktan daha fazlasını istediğini belirtir ancak Aisha bunu reddeder çünkü Sid hırslı biri değildir. Aisha’nın sözleri, sınav sonuçları, ebeveynleriyle yüzleşmesi, arkadaşlarından kopması Sid’in uyanmasını sağlayacak mıdır?

Facebook Yorumları
 • comment image

  ayan mukherjee'nin 2009 yılında yazıp yönettiği filmi.

  amerikan gençlik filmlerinin bollywood versiyonu diyebiliriz. esas oğlan *, ki nasıl olmuş bilmiyorum, (bir elimizden tutan yok ki biz de bollywood'a girelim, yakışıklı olduğumdan bahsetmiş miydim? ahahahah neyse) zengin bir ailenin saçma sapan çocuğu. her boku püsürü var ama aklı mevcut değil. esasında mevcut da ergen tripleri, kapıları çarpmalar, okulu sallamamalar, parti yehuuular falan gırla giderken bu eleman partinin tekinde kızın tekiyle tanışır ve olaylar gelişir. bundan sonrası spoylır olabileceğinden izlemek isteyen varsa, detaylı okumasın. gerçi önlem diye koydum çok ayrıntılı yazacak uğraşmayı planlamıyorum.

  --- spoiler ---

  neyse bizim tipsiz partide bu kızla tanışır, sohbet muhabbet derken arkadaş olurlar. bu kız bombay gibi büyük bir şehre gelmiş bir taze. tanıdığı yok, bildiği yer yok. tabi bizim çakal affetmeyip yanaşıyor vicdansızca. sonra sonra sen toysun, dünya umrunda değil vs. diyerek oğlanı gazlıyor kız ve olaylar gelişiyor.

  ---
  spoiler ---

  senaryoda kopukluklar var, mantık hataları var ama hiç kasmadan izlenecek bir film. dostluk, arkadaşlık, aşk meşk vurguları her bollywood filmindeki gibi wake up sid'de de mevcut. uzunluğu diğerlerinden daha iyi gibi ama yine de 2 saatin üzerinde. 10 üzerinden 6lık bir film, boş vakti olanlar için izlenesi bir film. tabii çok bişi beklemeden.


  (gurur - 16 Ağustos 2011 02:09)

Yorum Kaynak Link : wake up sid