Süre                : 2 Saat 31 dakika
Çıkış Tarihi     : 09 Aralık 2004 Perşembe, Yapım Yılı : 2004
Türü                : Aksiyon,Cinayet,Drama,Heyecanlı
Taglar             : ilaçlar,Uyuşturucu satışı,ölüm,para,uyuşturucu baronu
Ülke                : Hint
Yapımcı          :  White Feather Films
Yönetmen       : Sanjay Gupta (IMDB)
Senarist          : Sanjay Gupta (IMDB),Sameer Malhotra (IMDB),Milap Zaveri (IMDB)
Oyuncular      : Anil Kapoor (IMDB)(ekşi), Sameera Reddy (IMDB), Aditya Pancholi (IMDB), Mahesh Manjrekar (IMDB), Shakti Kapoor (IMDB), Sanjay Dutt (IMDB)(ekşi), Koena Mitra (IMDB), Manoj Pahwa (IMDB), Ashwini Khalsekar (IMDB), Sanjay Swaraj (IMDB), Pankaj Kalra (IMDB), Nawab (IMDB), Sudhir Nema (IMDB), Harry Singh (IMDB), Aksha Pardasany (IMDB), Alok Kumar (IMDB), Mukesh Bharati (IMDB), Ajay Chaurey (IMDB), Tony Mirrcandani (IMDB), Simon Fransham (IMDB), Tatsiana (IMDB)

Musafir ' Filminin Konusu :
Musafir is a movie starring Anil Kapoor, Sameera Reddy, and Aditya Pancholi. A small-time criminal, betrayed by his girlfriend and owing money to a fearsome crime lord, agrees to travel to Goa for a drug deal and becomes involved...


 • "tony gatlif'in latcho drom'unda hemen açılışta izlenen gruptur kendileri."
 • "1999 senesinin yazında istanbul'a gelerek babylon'da konser vermiş olan grup."
 • "gypsies of rajasthan adını da kullanan, romanların anayurdundan seslenen müzik grubu.(bkz: gypsies of rajasthan)"
 • "adana ilinde eve davet edilen kişiler için kullanılan , bazı telaffuz problemi yaşıyan kişilerce söylenmektedir."
 • "arapça, yolcu."
 • "yanlislikla misafir kelimesi yerine kullandigim gercegiyle 20 yasimda yuzlestigim yaniltici kelime.demek ki neymis:1. kelimelere guven olmaz.2. ogrenmenin yasi yoktur.(bkz: dagilin simdi)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  talimhane'de yeni açılan, fiyatları ve leziz yemekleriyle yüz güldüren, sempatik sahibi ve personelinin müşterilerle yakından ilgilendiği, turist ve şehrin yabancı sakinleriyle şimdiden dolan, havuçlu tatlısını ve milkshake'in yoğurtlusuna benzeyen mangolu lassi'sini mutlaka denemek gereken hint restoranı.


  (bvitamini - 15 Kasım 2006 20:02)

 • comment image

  hindistan'in racastan bolgesi cikisli, musluman, hindu, cingene insanlardan olusan cok renkli kalabalik muzik, dans trupu. bir kac hijra da yer aliyor bu enteresan grupta.
  transglobal underground'un ali mullah sarkisina yaptiklari katki, sarkiya kattiklari muthis enerji ile dikkatimi cekmislerdi ilkin. sonradan sorup sorusturup dhola maru isimli albumlerini ele gecirmistim. nusrat fateh ali khan modeli qawwali sarkilarindan, halk efsanelerinin konu edildigi yuksek enerjili, tabla, dhol cumbusu yerel muziklere, agitlara uzayip giden bir repertuarlari var. organik, su katilmamis, heyecan verici bir muzik. bugunlerde de barsaat isimli bir albumleri bekleniyormus.


  (willy van der kerkhoff - 15 Kasım 2002 03:52)

 • comment image

  adana ilinde eve davet edilen kişiler için kullanılan , bazı telaffuz problemi yaşıyan kişilerce söylenmektedir.


  (mies del dolor - 3 Ocak 2011 20:26)

 • comment image

  bugün markapon'da %50 indirim kuponu verilen hint restaurant'ı. 60 tl'lik menüyü 30'a verdiklerini söylüyorlar. sözlükteki tek yorumunun da olumsuz olması nedeniyle alıp almama konusunda tereddüt halindeyim.


  (egon kragel - 14 Ocak 2011 09:42)

 • comment image

  taksim meydanının hemen arka sokağında bir hint restoranı.

  1 kap yemek, 1 pilav, 1 alkolsüz içecek ve 1-2 çapati ekmeği 70 lira civarı, aynı miktarda türk yemeğini 30-35 liraya yersiniz aynı kalitede bir restoranda, aradaki tek fark kullandıkları baharatlar, dolayısıyla pahalı bir restorandır diyebilirim ama değer bence çünkü alternatifi yok. hint mutfağı sevenler için cennet denebilir.


  (sodyumklorur - 26 Ekim 2018 16:24)

Yorum Kaynak Link : musafir