Çıkış Tarihi     : 17 Eylül 2021 Cuma, Yapım Yılı : 2021
Türü                : Animasyon,Macera,Komedi
Taglar             : Devam filmi,ikinci kısım,youth restored,bebek,talking baby
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  DreamWorks Animation
Yönetmen       : Tom McGrath (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Marla Frazee (IMDB)
Oyuncular      : Alec Baldwin (IMDB)(ekşi), James McGrath (IMDB)

The Boss Baby: Family Business ' Filminin Konusu :
Artık birer yetişkin olan Tim ve kardeşi Ted, zamanla birbirlerinden uzaklaşmıştır. Farklı yönlere savrulan iki kardeşten Tim evlenmiş ve bir çocuk babası olmuştur. Ted ise koruma fonu CEO’sudur. Süper anne Carol, süper zeki kızları Tabitha ve süper şirin yeğenleri bebek Tina ile birlikte banliyöde yaşayan Tim, hayatından oldukça memnundur. Amcası Ted’i örnek alan, onun yolundan gitmek isteyen Tabitha, gittiği Prestijli İleri Çocukluk Dönemi Acorn Merkezi’nde sınıf birincisidir. Ancak Tim kızının çok çalışmasından pek de memnun etmez çünkü çocukluğunu kaçırdığunu düşünür. Bu sırada bebek Tina, Tabitha’nın gittiği okulun ve kurucusu olan Dr. Armstrong’un karanlık sırları olduğunu öğrenir. Tina’nın bu sırları ortaya çıkarmak üzere BabyCorp için gizli bir görevde olduğunu açıklamasıyla Tim ve Ted yeniden bir araya gelmek zorunda kalır.


Oyuncular
 • "bu seneki favorim. bebeğin suratı yeter."
 • "yeğenlerimi götürüp onlardan daha çok güldüğüm film. patronlukla minnoşluk birleşmiş, mimikler, el hareketleri, detaylar, herşey o kadar iyi olmuş ki.. türkçe dublajı da başarılı."
 • "hem güldüren hem duygulandıran, yaratıcı bi animasyon filmi. yalnız kafama takılan bi husus var; filmin sonunda dağıtıma çıkmayıp vegas'ta kalan o kadar köpeğe ne oldu?"
Facebook Yorumları
 • comment image

  film yokluğundan oğlumun(9) ısrarıyla girdik. bebekli falan çekemem, en kötü telefon karıştırırım, kırmıyım çocuğu dedim. özellikle yeni doğmuş kardeş kıskançlığı yaşayan bebeleri hedef almış gibiydi. çok güldüğüm bazı sahnelerde salondan bebelerin " korkuyom" seslerini duymamaya çalışarak izlediğim, zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım komik film.


  (eloweeth - 16 Nisan 2017 08:06)

 • comment image

  yeğenlerimi götürüp onlardan daha çok güldüğüm film. patronlukla minnoşluk birleşmiş, mimikler, el hareketleri, detaylar, herşey o kadar iyi olmuş ki.. türkçe dublajı da başarılı.


  (shalailan - 8 Mayıs 2017 14:24)

 • comment image

  başroldeki bebeğin barney stinson olduğu animasyon film.

  çocukların anlamayacağı espriler falan olduğu yazılmış bence de öyle , yetişkinler gayet izleyip eğlenebilirler. senaryosu sıradışı ve ilgi çekici ve bol bol tatlış öğelere sahip *. çok kahkaha attıracak şeyler yoktu bence ama ben gayet sıkılmadan , eğlenerek izledim. filmin ufak mesajları da var tabii , sevgi teması hakim filme.

  --- spoiler ---

  bebeğimizin terfi ve işi uğruna o kadar uğraşıp, istediğini elde edince tatmin olmaması ve sevgiyi tercih etmesi güzel bir ayrıntıydı
  ---
  spoiler ---


  (yalancidunyanindertlicambazi - 31 Mayıs 2017 16:47)

 • comment image

  fragmanı çok cazip gelmemişti;hatta saçma gelmişti.animasyon hastası olduğumdan mütevellit ''izleyeyim bari'' dedim.oldukça beğendim ben.beklentim düşük olduğu için mi bilemiyorum da konu çok yaratıcı geldi.gerçi bizim insanımız ne kadar empati yapar bilmem;çünkü bizde köpek sevgisi henüz o boyutlarda değil.ülkemize hitap ettiğini düşünmüyorum.

  tanımcık:cici bi animasyon.şans vermeye değer.


  (astrid - 6 Haziran 2017 04:49)

 • comment image

  oğlumun izlediği ilk üç boyutlu animasyon kendisi...

  filmi ikimiz de çok sevdik ama ben en çok üç boyutluluk mevzuu sayesinde, bebeğin akan salyalarının üstüne geleceğini zanneden oğluma güldüm bir de son sahnelerin birinde masadaki kavanozdan düşen artık misket miydi boncuk muydu neydi onları yakalamaya çalışan oğlum ve diğer çocukları yerim yerim...


  (berfende - 20 Haziran 2017 21:26)

 • comment image

  --- spoiler ---

  üzüldüm be, hem de çok üzüldüm izlerken.

  erkek kardeşi bebekken ölüp bunu kabullenmeyen ve yeni gelen bebeği eski kardeşi sanan bir çocuğun hayal gücü

  tim diyor ki, hayal gücüm çok geniş benim
  bebeğe hansel gratel anlatırken bebek alt metin olarak yamyamlık ve insan yakma mı bu diyor, ardından çocukların kafadan kontak olması normal diyor, yani alt metinli bilinçaltı hikaye
  hiç büyümeyecek olan bebek (çünkü ölecek)
  görevini tamamlayıp cennete geri dönüyor
  anne baba unutmak için tüm anıları yok ediyor
  abi sürekli özlemle bekliyor ve cennetteki kardeşine yazdığı mektubu gören aile yeni bir bebek yapıyor

  gerçekten üzücü bir hikaye, neden ısrarla böyle alt gerçekli hikayeler olur hiç anlamam
  ---
  spoiler ---


  (boncuklubok - 26 Haziran 2017 02:37)

 • comment image

  yukarıda bahsedildiği gibi alt metni izlerken gayet anlaşılırdı ve hüzünlendirmedi diyemem.

  bir de küçük çocuklar için uygun olmadığı doğru. büyük çocukların bile anlamakta zorlanacağı esprileri geçtim, küçük çocuklar için korkutucu olabilecek sahneler var. korkunçlu sahneleri görünce hangi kafayla koymuşlar ki bunları filme diye düşünmedim değil.


  (banderson - 12 Temmuz 2017 14:57)

 • comment image

  oldukça eğlenceli ve sevimli, daha çok yetişkinlere hitap eden güzel vakit geçirmelik bir animasyon filmi olmuş. orijinalinin seslendirmesini başarılı buldum, ayrıca bebeklerin hepsi birbirinden şirindi (özellikle patron bebeğin poposu*). filmden genel olarak keyif aldım, güldüğüm pek çok yer oldu, ki bunların çoğu çocuklara hitap eden espriler değildi. örnek vermek gerekirse, anne babası tim'e her gece yatmadan önce the beatles - blackbird şarkısını söylemektedir. tim anne babasının bu şarkıyı kendisi için yazdığını düşünmektedir. patron bebek bu şarkıyı mırıldandığında tim sinirlenir.

  tim: kes şunu. o benim şarkım, senin değil. annemler benim için yazdı.
  patron bebek: gerçekten mi? lennon ve mccartney senin anne baban mı?
  tim: hayır, onların adı ted ve janice. daha adlarını bile bilmiyorsun.

  filmi yüzümde kocaman bir gülümsemeyle bitirdim. dreamworks'un işlerini sevenler bu filmi de beğenecektir diye düşünüyorum.


  (the glass ballerina - 31 Temmuz 2017 01:25)

 • comment image

  hem güldüren hem duygulandıran, yaratıcı bi animasyon filmi.

  yalnız kafama takılan bi husus var;

  --- spoiler ---

  filmin sonunda dağıtıma çıkmayıp vegas'ta kalan o kadar köpeğe ne oldu?

  ---
  spoiler ---


  (elorelia - 25 Kasım 2017 11:09)

Yorum Kaynak Link : the boss baby