Çıkış Tarihi     : 03 Mayıs 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Biyografi,Drama,Savaş
Taglar             : Somme savaşı,Oxford Üniversitesi,siper savaşı,arkadaş grubu,asker
Ülke                : USA
Yapımcı          :  Fox Searchlight Pictures , Chernin Entertainment
Yönetmen       : Dome Karukoski (IMDB)(ekşi)
Senarist          : David Gleeson (IMDB)(ekşi),Stephen Beresford (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Nicholas Hoult (IMDB)(ekşi), Al Bollands (IMDB), Kallum Tolkien (IMDB), Craig Roberts (IMDB)(ekşi), Harry Gilby (IMDB), Colm Meaney (IMDB)(ekşi), Laura Donnelly (IMDB)(ekşi), Guillermo Bedward (IMDB), Nia Gwynne (IMDB), Pam Ferris (IMDB), Adrian Schiller (IMDB), Albie Marber (IMDB), Ty Tennant (IMDB), Adam Bregman (IMDB), Tony Nashed (IMDB), Michael Bryceson (IMDB), Andrew Bissell (IMDB), Owen Teale (IMDB), Mimi Keene (IMDB), Sian Crisp (IMDB), Patrick Gibson (IMDB), Anthony Boyle (IMDB), Tom Glynn-Whitehead (IMDB), Lily Collins (IMDB), Antony Barlow (IMDB), James MacCallum (IMDB), David Puckridge (IMDB), David Bromley (IMDB), Lara Maguire (IMDB), Holly Dempster (IMDB), Jane Dixon-Rowland (IMDB), Genevieve O'Reilly (IMDB), David Birkbeck (IMDB), Colin Macdonald Burnie (IMDB), Derek Jacobi (IMDB), Andy Orchard (IMDB), Frank Kerr (IMDB), Rob Rhys Bond (IMDB), Joel Phillimore (IMDB), John Bradfield (IMDB) >>devamı>>

Tolkien (~ A Light in the Darkness) ' Filminin Konusu :
J.R.R. Tolkien’ın hayatını konu alan film, yazarın yetim kaldığı çocukluk döneminden başlayarak, hayatının ilerleyen dönemlerini de anlatıyor. Fim, I. Dünya Savaşı döneminde yazarın yaşadıklarından tutun ki, aşkı ve arkadaşlıkları dahil olmak üzere bir çok detaya yer veriyor. Tolkien’e daha fazla yakınlaşma şansını izleyiciye yaşatacak olan filmde, yazarın başyapıtlarını yaratırken hayatından kattığı izleri de anlama fırsatı bulacağız.


 • "(bkz: j r r tolkien)"
 • "bir yazar.benden eski olabilir diye yeni demedim."
 • "nickfather"
 • "koskoca edebiyat profesörü, yakışıyo mu sana hobbit gibi çocuk hikayeleri yazmak! derdi arkadaşları ona. iyi ki dinlemedin onları tolkien... babadan oğula efsane yarattı adam."
 • "one does not simply walk into mordor için en birinci badi olma hayallerimi suya düşürmüş yazar. çok pis kıskancım olum! hepimizin başını yiyebilirim! *"
 • "ateşe körükle giden yazar.yakışmıyor, bırak kendi ayıpları ile kalsınlar."
Facebook Yorumları
 • comment image

  koskoca edebiyat profesörü, yakışıyo mu sana hobbit gibi çocuk hikayeleri yazmak! derdi arkadaşları ona. iyi ki dinlemedin onları tolkien... babadan oğula efsane yarattı adam.


  (reculus - 20 Mayıs 2013 20:24)

 • comment image

  yazıyorum bazen,cevap vermiyor. kızıyorum ben de, küfür filan ediyorum. ama bu onun hoşuna gidiyor biliyorum. mutlu oluyorum o mutlu olunca ,ses etmiyorum bu yüzden. hiç kıyamıyorum bu hıyara. benim kardeşimdir kendisi, çocukluğumuz beraber geçmiştir. tsubasa ve misaki neyse biz de oyuz. isim babamdır benim. tabiki lotr'i biz de çok seviyoruz ama yine de onun kadar olamayız. kendisi orta dünya'da ete kemiğe bürünmüştür.


  (one does not simply walk into mordor - 11 Ekim 2013 02:26)

 • comment image

  çocukluk arkadaşım diye demiyorum şerefsizin önde gidenidir kendisi.. bunun gibi dostunuz olsun düşmana ihtiyacınız yok ya. yukarıdaki entry me bakın , ben beyimizi nasıl seviyorum, kendisi girip bizim sayfamızda bizi kötülüyor püüühhh yazıklar olsun .. ama elbet mersinde buluşacağız kendisiyle ,o zaman kendisiyle hesaplaşacağız. artık çime mi gömerim, altına mı işetirim bilmiyorum. ama kendisi çok iyi biliyor ki "kanımızı yerde bırakmayız" hiç bir zaman.


  (one does not simply walk into mordor - 15 Kasım 2013 18:52)

 • comment image

  orta dünyayı hayata geçirmiş edebiyat profesörüdür. ı. dünya savaşı sırasında geçirilen zorluklar içinde kimsenin yapmadığını yapmış hayal gücü herkesi etkileyen yazardır. tolkien filmi de 10 mayıs'ta çıkıyormuş. türkiye'de vizyona girse de izlesek.


  (leonardoo - 8 Mart 2019 01:56)

Yorum Kaynak Link : tolkien